UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu echipa ciobanului din Pipera?

Le rupem capul, desi e prea putin, ce dracu!
13
48%
Au onoarea sa faca un egal cu noi
8
30%
Ne fura 3 puncte.
6
22%
 
Total votes: 27

andmal
junior
junior
Mesaje: 40
Membru din: 09 Iul 2013, 11:19

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de andmal » 10 Apr 2017, 13:54

In toamna jucam cu un inchizator in deplasare, acum jucam cu 3 acasa, cu fcsb. Acum, cand nu avem nimic de pierdut, cand trebuie sa riscam ca sa castigam ceva, jucam la ciupeala, de parca un punct ar schimba ceva. Pe cat de curajos si de apreciat mi s-a parut Multescu in tur, pe atat de fricos si de condamnat imi pare anul asta.
Jovan are cateva minute in liga 1 si unii deja il critica. Va avea multe nereusite, dar are si tupeu si simt de atacant.
**** digisport, comentariu absolut jenant.

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de zschortau » 10 Apr 2017, 16:37

DeuxEx scrie:
10 Apr 2017, 02:34
Bai, cred ca stiu ce se intampla. Sincer! Dar a fost nevoie de un medic ca sa-mi deschida ochii. Stim cu totii ca nea Gigi ia pastile in timpul meciului. Sa zicem ca alea nu isi au efectul imediat. Dupa 20 de min de cand incepe meciul, nea Gigi incepe sa aiba si el palpitatii. Baga un Xanax sau chiar 2. Buuun! Ala isi face efectul cam in 20-25 de min, cam in momentul cand se termina prima repriza.

La cabinea, nea Gigi e ZEN, ca e pe pastile. In loc sa le vorbeasca alora de tactica si adversar, incepe sa le spuna bullshituri legate de Buddha, amintiri din copilarie, Jiul Petrosani, etc.
Astia ai nostri sunt consternati si se uita pe furis unul la celalalt. Zlatinski ridica din umeri - el a inceput sa se obisnuiasca cu nea Gigi si starile lui de la pauza.

Incepe a doua repriza.

Nea Gigi e "feng shui" si ii zice lui Timofte sa il trimita la incalzire pe Romulus Gabor, multumindu-i in acelasi timp lui Lucescu ca i l-a imprumutat de la Corvinul!
Timofte face un gest de lehamite si ii zice lui Mazarache: Gabore, hai ca nea Gigi te vrea in teren.
Intra Mazarache! Nea Giigi bea niste apa si starea ZEN incepe sa se destrame. "Cred ca cineva s-a pi...t in apa mea", isi zice mister.
Treptat, realizeaza ca Jazvic e in primul 11. "Iar mi l-a bagat Pieleanu pe asta in primul 11. Cum dracu o face?" isi zice cu ciuda nea Gigi.
Marcheaza oile... Sictirit, antrenorul se uite pe banca. Cu stupoare, il descopera pe Gustavo acolo.
"- Bai, Harry Potter, de ce nu esti in teren? - Pai, mister, nu m-ai bagat in primul 11.". Deja Pieleanu ajunge pe lista neagra a lui nea Gigi, hotarat sa il pârască la MP si la Rotaru cu proxima ocazie.
Intra Gustavo, echipa da semne de revenire. Mai arunca o privire pe banca si vede un lungan de 1.85 asezat langa Mingote. "Bai, baiete, copiii de mingi n-au voie pe banca tehnica!", se ratoieste nea Gigi, enervat la culme. "Mister, sunt eu, Markovic! Sunt jucatorul tau, bre!", ii raspunde pustiul cu sfiala. "Da?!!!" Se enerveaza si mai tare nea Gigi.
"Pielene, ia baga-l pe insolentul asta in teren!" zice nea Gigi, hotarat sa se razbune pe Pieleanu, facandu-l sa introduca un copil de mingi in teren. Markovic se dezechipeaza si nea Gigi ramane perplex. Pustiul era imbracat in echipamentul Craiovei si avea numele trecut pe tricou! Pieleanu ajunge de pe lista neagra, pe lista cu pomelnicul de Paste. Pomelnicul pentru morti!
Intra Markovic, tribuna da semne de renastere, dar deja e prea tarziu. Era min. 82 si meciul era deja jucat.

Cam asta a fost istoria acestui meci. In concluzie, nu nea Gigi e vinovatul, nici Avram sau fecesebistii! Vinovatul e Xanaxul care il ia nea Gigi la fiecare meci si il introduce intr-o stare de transa, stare ce poate dura chiar si tot meciul! Deci, m..e Xanax, s-a inteles?!

PS: Seke, sa-mi bag [cenzurat] ma-ta!
Foarte tare! Mărturisesc că am râs cu lacrimi. Chiar dacă îmi era ciudă, nu m-am putut abține! Mulțumesc DeuxEx !
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de Copacul » 10 Apr 2017, 16:48

Asta vrea s-o ia pe urma lu' Godina ala...poate chiar il depaseste, daca nu in talent la greutate i-o da direct
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de Bobby » 10 Apr 2017, 17:04

Arbitraj smecheresc pro FCSB, finalizari ale atacului Craiovei mai proaste decit vad in play out la Mures sau Pandurii, aparare de liga 3 ca organizare la golul fcsb, plus diferenta la schimbari : ei il baga pe Gnohere fostul golgeter la Dinamo, noi il bagam pe Maza, care n-a facut fata la Dinamo II.

Cam asta a fost povestea meciului de ieri. Nu cred ca bateam daca meciul dura 3 zile. Noi luam FCSB prea in serios, in vreme ce oile aproape ca nu ne iau in seama. Avem o echipa tare naiva - multa golanie fotbalistica vad la FCSB si CFR pe terenul de joc (forteaza faulturi, cartonase etc.). Noi parca jucam cu capul in nori, alergind dupa o puritate care nu-ti poate cistiga nimic.

P.S. Clubul ar trebui sa faca un montaj cu fazele din acest meci si sa faca memoriu impotriva acestui arbitru, plus scandal in mass media.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Apr 2017, 17:21

Ma intreb daca la echipa noastra exista termenul de nutritie pentru jucatori sau folosirea substantelor de imbunatatire a performantelor sportive.
In minutul 55 Dimitrov, Zlatan si Mateiu erau morti, in minutul 67 a cazut si baluta

iuli

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de iuli » 10 Apr 2017, 22:14

aia cu Baluta cazut in min 67 e mai tare decat pamfletul lui DeuxEx,pe cuvant....... :)(

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de Bobby » 11 Apr 2017, 00:32

Nu stiu ce credeti voi, dar eu ma declar multumit ca Ivan a supravietuit meciului cu FCSB. Imi aduc aminte de acel meci cu FCV - cind am batut, dar bietului Bancu i-a fost rupt piciorul. Inainte de orice rezultat, sanatatea e cea mai importanta. Doamne fereste sa se fi intimplat ceva tragic cu Andrei !

Eu sint alaturi de el si de echipa. Bine ca sint toti sanatosi. O sa mai fie oportunitati de revansa cu gigistii.

P.S. De ce Andrei nu a fost schimbat dupa acel incident ? Nu cred ca mai trebuia tinut in teren - greseala din partea bancii noastre, zic eu. Trebuia scos si dus la spital pentru alte investigatii.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de george_7002 » 11 Apr 2017, 02:44

Bobby scrie:
11 Apr 2017, 00:32
Nu stiu ce credeti voi, dar eu ma declar multumit ca Ivan a supravietuit meciului cu FCSB. Imi aduc aminte de acel meci cu FCV - cind am batut, dar bietului Bancu i-a fost rupt piciorul. Inainte de orice rezultat, sanatatea e cea mai importanta. Doamne fereste sa se fi intimplat ceva tragic cu Andrei !

Eu sint alaturi de el si de echipa. Bine ca sint toti sanatosi. O sa mai fie oportunitati de revansa cu gigistii.

P.S. De ce Andrei nu a fost schimbat dupa acel incident ? Nu cred ca mai trebuia tinut in teren - greseala din partea bancii noastre, zic eu. Trebuia scos si dus la spital pentru alte investigatii.
Foarte bune observatiile... chiar mai multi se intrebau de ce nu este inlocuit Ivan... cred ca nea Gigi ar trebui sa vorbeasca mai mult in timpul meciurilor cu secunzii pentru decizii mai spontane mai rapide si mai inspirate uneori chiar in acord cu tribuna... nu e o regula ori obligatoriu dar natural... o: parca prea vrea sa fie gen zen nea Gigi... Si da chiar avem sansa sa ii ardem serios pe fcsb isti chiar in ultima etapa... cand cred ca se va juca campionatul. :laughing: :laughing: :laughing:
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

LiviuB

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de LiviuB » 11 Apr 2017, 09:14

corect. Ivan trebuia schimbat, s-a vazut ca nu mai era in apele lui, dupa faza aia nu a mai reusit nimic notabil. in sfarsit, acum orice alta solutie era mai buna...

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de gogu2005 » 11 Apr 2017, 10:55

absolut delicioase reactiile din mass-media pixului legate de programul de meci :))) as vrea sa stiu cum pot dona pt programele viitoare.

e o adevarata placere sa-i vezi pe stelemisti cum se tavalesc in chinuri nevenind sa le creada ca exista suporteri independenti in tara asta. uite ca se poate!
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de DarkComy » 11 Apr 2017, 11:06

gogu2005 scrie:
11 Apr 2017, 10:55
absolut delicioase reactiile din mass-media pixului legate de programul de meci :))) as vrea sa stiu cum pot dona pt programele viitoare.

e o adevarata placere sa-i vezi pe stelemisti cum se tavalesc in chinuri nevenind sa le creada ca exista suporteri independenti in tara asta. uite ca se poate!


Cei din Craiova, luati legatura cu alex.p pentru intalniri face to face, iar cei care vreti sa contribuiti prin transfer bancar, mesaj privat mie
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

DoRyN

ce zice Ioanitoaia:

Mesaj de DoRyN » 11 Apr 2017, 12:38

Luminată inițial de entuziasmul oltenilor și ulterior de experiența bucureștenilor, întâlnirea n-a beneficiat, din păcate, de un arbitraj corespunzător. Dimpotrivă, Marius Avram a comis numeroase erori, majoritatea în favoarea FCSB, lăsând impresia că o protejează pe aceasta uneori discret și alteori fățiș! Nu zic că arbitrul a băgat mingea în poarta lui Calancea și nici că fazele judecate de el au fost ușoare. N-au fost, numai că Avram a greșit prea des și, mai grav, preponderent în aceeași direcție! De pildă, nu l-a avertizat pe Pleașcă în minutul 18, pe Bălașa în minutul 34, când ar fi avut deplină acoperire regulamentară să dea „roșu” direct pentru lovirea violentă cu cotul a lui Ivan, serios comoționat, pe Pintilii în minutul 89, dar s-a grăbit să-i arate „galben” lui Zlatinski (60), deși bulgarul Craiovei jucase mingea!

Dacă l-a iertat pe Fl. Niță, feblețea mea, pentru repetate trageri de timp, să ne închipuim că a făcut-o deoarece era ziua de nume a portarului, „centralul” era însă dator să dicteze penalty în minutul 68, când Enache l-a tras de mână și l-a răsucit în careu pe Măzărache. Cum faultul s-a petrecut la 0-0 și meciul putea lua altă turnură, rezultă că gafeurul Marius Avram n-a stabilit rezultatul final, dar l-a influențat. A deranjat la el nu atât o greșeală ori alta, se întâmplă oricui, cât atitudinea, maniera generală de arbitraj. În opinia mea, părtinitoare și, ca atare, sancționabilă la greu.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de alex.p » 11 Apr 2017, 14:06

Nu face nimeni topicul pentru meciul cu Astra?

sorin107

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de sorin107 » 11 Apr 2017, 16:22

sa-l faca oricine altcineva in afara de doryn, e cu pocinoage :)

Închis