Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem sambata cu Astra?

Poll ended at 15 Apr 2017, 16:50

castigam
22
76%
egal
1
3%
pierdem
6
21%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Leonard Albert » 17 Apr 2017, 14:50

Bai nea daniele/seke sau cum ti-o mai zice! Ai impresia ca suntem imbecili? Gata, ti-ai spus parerea despre Sumudica, au inteles si pietroaiele! E parerea ta, asta nu inseamna ca trebuie sa postezi mesaje peste mesaje de fiecare data cand cineva are alta parere. Mai lasa-ne dracului in pace! Mos Multescu a fost OK pana n-a mai fost. Pana una alta Sumudica are doua mari avantaje: tinerete, adica putere de munca si trofee, adica valoare.
Ce mama dracului, esti judecatorul suprem, nu mai poate nimeni sa aiba o parere ca sari tu de ouale Pastelor in sus? Ia, hai, te rog sa nu comentezi la ce-am scris aici. Tatueaza-ti Multescu pe penis si joaca ofensiv cat vrei, dar mai scuteste-ne!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de romaad » 17 Apr 2017, 21:04

adevarul e ca ce plmmm. e de [cenzurat] sa bati West Ham doi ani consecutiv in cupele europene. Ce rahat de performanta e asta... mai bine cu nea Gigi care e pe cale sa termine primul lui sezon intreg la o echipa fara sa fie dat afara.

iuli

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de iuli » 17 Apr 2017, 21:16

Multescu e clar depasit,dar nu inteleg de ce secunzii lui nu intervin?nu tine cont de parerea lor?pai conducerea ce pazeste?Marcel Popescu chiar nu vede ce se intampla?baga-i vere in sedinta pe toti si pune lucrurile la punct,refuz sa cred ca nimeni de la noi de pe banca nu vede ce vedem si noi din tribuna meci de meci.Avem pe banca oameni care au jucat fotbal si sigur vad ce se joaca,dar cred ca si acolo e o problema!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de romaad » 17 Apr 2017, 21:41

Din e am inteles eu de pe vremea cand stateam in spatele lui nea Gigi pe Extensiv, i se cam rupe de aia de pe banca. Nici nu ii aude nici nu ii baga in seama in timpul jocului

ozzy

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de ozzy » 18 Apr 2017, 09:02

Băi, nu mai fiți atât de categorici în afirmațiile pe care le faceți, că nicodată nu e albă sau neagră, nu e doar vina antrenorului sau doar vina unor jucători. E simplu să-l faci de cacao pe Măzărache, oricum e ”preferatul” tuturor, dar a fost ghinion la autogolul ăla, dați-o încolo de treabă. Iar pe atac, aș vrea să remarc că atât el, cât și Ivan au scăpat singuri spre poartă în repriza a doua, Măzărache pe stânga, Ivan pe dreapta. Rezultatul? Panarama de Măzărache a dat din prima perfect pentru Gustavo, în timp ce marele Ivan, deși a preluat și a avut tot timpul din lume, nu a reușit să dea mingea niciunuia dintre cei trei coechipieri din careu.
Rămân la părerea că principalul motiv pentru care jucăm așa este subțirimea lotului. Jucătorii sunt pur și simplu uzați și nu avem pe nimeni care să schimbe ceva.

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 18 Apr 2017, 10:00

eee, hai ca asa Ivan a dat doua centrari de mare calitate, hai sa nu il comparam cu Mazarache cu Ivan, ca e... total aiurea. nu il acuz de autogol pentru ca acolo a fost ghinion (desi ar fi trebuit sa fie mai aproape de adversar) dar in rest e capat de linie. si la faza in care am obtinut 11 m, ai vazut ce preluare a putut sa faca?
in sfarsit, problemele sunt multiple, inclusiv subtirimea lotului, inclusiv ghinionul (intr-un singur meci am avut si noi noroc, la Ovidiu, in rest...). ma gandeam si la meciul cu astra - la primul gol a sarit mingea la ala dintr-un clinci, la al doilea da pe langa ea Barthe, ii sare mingea in posterior lui bus si apoi ii vine pe sut iar la golul 3 nici nu mai zic.
mie mi se par echilibrate echipele in poff, nu e mare diferenta intre ele. Dar norocul, inspiratia jucatorilor si a antrenorilor, un lot echilibrat sunt aspecte care fac diferenta. Conducerea are o mare parte din vina pentru situatia de acuma - nu a reusit sa prelungeasca intelegerile cu jucatorii carora le expirau contractele, nu au fost in stare sa aduca un numar 9 (nu stiu cum naiba Tucudean a fost adus de viitorul si bumba de dinamo), nu au intarit echipa (pana si la Dimitrov am inceput sa am semne de intrebare), au plimbat echipa ca pe circ Severin - Pitesti desi era important ca jucatorii sa isi stabileasca niste repere si sa-si aproprie terenul (ca sa nu mai zic ca nu s-a reusit aducerea unor stalpi pe Extensiv, astfel incat sa ne pastram terenul unde nu aveam nicio infrangere). daca ne raportam la sezonul trecut, da, suntem pe plus, dar parca e pacat pentru ca se putea putin mai mult.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de gogu2005 » 18 Apr 2017, 12:29

inca odata se dovedeste ca trebuie sa incheiem exeprimentul asta bulgaresc. si-au facut datoria, se putea si mai bine, dar deja incep sa se **** pe ei.
CRAIOVA NESUPUSA

Închis