Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem sambata cu Astra?

Poll ended at 15 Apr 2017, 16:50

castigam
22
76%
egal
1
3%
pierdem
6
21%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de champion » 15 Apr 2017, 21:27

E clar. Multescu a scos maxim din acesti jucatori. Sa nu ne mai imbatam cu apa rece cand ei nu sunt in stare sa puna in practica lucruri elementare, lucruri care in mod normal se invata la echipele se copii.
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de george_7002 » 15 Apr 2017, 21:28

alex.p scrie:
15 Apr 2017, 20:52
La ala in care Multescu incepe titular cu Mazarache. Iar!

Si in care jucam acasa cu 3 inchizatori!
Ai pus punctul pe i... aici e problema antrenorului... si mai ales nu ai cum frate sa joci cu Maza... e foarte faoarte slab... dar azi altii au fost problema... Ivan, Mateiu si cei trei bulgari... cred ca se vede clar cu ochiul liber... Eu daca as fi sa decid as merge mai departe cu Multescu dar vad ca majoritatea il doresc pe Sumudica... :mad:
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

sorin107

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorin107 » 15 Apr 2017, 21:29

Cat de domn poa' sa fie multescu sa nu vad ca baluta e cel mai slab jucator al nostru in poff si sa-l mai puna si capitan din superstitie, ca cica ne-a mers bine in meciul cu viitorul?

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de champion » 15 Apr 2017, 21:34

Ivan... daca nu intervenea fotbalistul astrei, aceasta centrare a lui ivan ajungea sa iasa in aut pe la mijlocul terenului. LAMENTABIL!
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 15 Apr 2017, 21:40

Si cine draq tre sa ii aduca la capacitate maxima, nu cumva antrenorul?

DoRyN

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de DoRyN » 15 Apr 2017, 21:48

mihu scrie:
15 Apr 2017, 21:00
DoRyN scrie:
15 Apr 2017, 20:51
FanStiinta scrie:
15 Apr 2017, 20:45
Multescu e domn.. probabil ca e ultimul lui meci ca antrenor.. nu poti sa-ti bati joc in halul asta de 2 jucatori
Asa e, doar ei au voie sa-si bata joc de echipa si suporteri. Baaaa, voi la ce meci va uitati?
Doryn sincer gresesti aici..atat Zlatan cat si Barthe nu au dezamagit pana acum, chiar au fost printre cei mai buni...da Zlatan a jucat destul de sters astazi , iar Barthe a gresit la gol, dar totusi nu se face asa cu 2 jucatori cu experienta si in schimbi il joci meci de meci pe Mazarache indiferent de cum joaca
Da, nu se face , putea sa-l lase la Zlatinski sa se revanseze la al doilea penalty, ca a mai facut asa. Hai ma, ce :eek: , despre ce vorbim aici?

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de mihu » 15 Apr 2017, 21:55

DoRyN scrie:
15 Apr 2017, 21:48
mihu scrie:
15 Apr 2017, 21:00
DoRyN scrie:
15 Apr 2017, 20:51


Asa e, doar ei au voie sa-si bata joc de echipa si suporteri. Baaaa, voi la ce meci va uitati?
Doryn sincer gresesti aici..atat Zlatan cat si Barthe nu au dezamagit pana acum, chiar au fost printre cei mai buni...da Zlatan a jucat destul de sters astazi , iar Barthe a gresit la gol, dar totusi nu se face asa cu 2 jucatori cu experienta si in schimbi il joci meci de meci pe Mazarache indiferent de cum joaca
Da, nu se face , putea sa-l lase la Zlatinski sa se revanseze la al doilea penalty, ca a mai facut asa. Hai ma, ce :eek: , de ce vorbim aici?
nu asta am zis...Zlatan a fost destul de sters astazi, dar daca esti antrenor cu experienta rezolvi asta la pauza ... pasi cu Maza ce facem , nu mai aplicam aceeasi masura ?
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
raptor20
membru
membru
Mesaje: 299
Membru din: 10 Mai 2006, 07:53

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de raptor20 » 15 Apr 2017, 21:58

Meci bun astazi.....maza a dat gol...dar nu in poarta care trebuie, baluta a fost praf, burlacu nu stiu de ce a intrat in teren
daca picam in b imi dau drumu" cu pluta pe dunare.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de FanStiinta » 15 Apr 2017, 21:59

sper sa plece singur mosul dupa meciul asta.. la cum jucam ne bate si voluntariul..

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 15 Apr 2017, 22:01

Imi e ca e nevoie de un soc la echipa. Riscam sa stricam totul la final

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de danielC » 15 Apr 2017, 22:02

Toti va luati de antrenor dar nu va uitati la jucatori sa vedeti cat de slabi si penibili sunt, ei habar nu au de lucrurile elementare, nu sunt capabili sa dea gol din 10m avand o poarta imensa in fata, nu stiu sa degajeze o minge plouata, isi dau autogoluri, iar vinovat e Multescu. Va luati ca joaca cu Mazarache, pai cu cine sa joace? I-au fost adusi jucatori ca sa aiba pe cine baga?
Ridicam in slavi niste jucatori care sunt la nivel mediu, nici pe departe atat de valorosi pe cum se cred, cum sunt ridicati in slavi si cum ii cred unii suporteri. Baluta e un jucator normal de liga intai, nici pe departe un jucator valoros, valoros e Budescu, nu el. Ivan continua seria meciurilor penibile, 9 meciuri fara gol (si 1 gol in 16 meciuri) + inca cativa cred ca e o mare valoare si o sa fie vandut pe zeci de milioane. Baiatul are talent, dar atat, la cum joaca nici pe 1 milion nu se vinde, iar de la talent la valoare e diferenta imensa. Valoare are Alibec, nu Ivan, Ivan are doar talent.
champion scrie:
15 Apr 2017, 21:27
E clar. Multescu a scos maxim din acesti jucatori. Sa nu ne mai imbatam cu apa rece cand ei nu sunt in stare sa puna in practica lucruri elementare, lucruri care in mod normal se invata la echipele se copii.
Felicitari lui Nea Gigi pentru tot ce a facu pt noi sezonul asta, ne-a adus in situatia de a ne putea transforma visele in realitate, de a ne face sa nu mai visam ci sa putem castiga un trofeu cu Stiinta, in a ne lupta la campionat(fie si doar matematic pt cateva etape); de a distruge javrele; dea avea un joc ofensiv si spectaculos ! A scos maxim, maxim din acesti jucatori ! Daca vrem mai multi avem nevoie in primul rand de jucatori ! La momentul actual banca tehnica este la un nivel mult mai inalt ca nivelul jucatorilor ! Cand o sa avem jucatori iar Multescu nu o sa le mai faca fata pt ca sunt prea valorosi si au nevoie de un antrenor pe masura lor, atunci in opinia mea, este necesara o schimbare. (cand cel mai valoros jucator in opinia tuturor da un gol in 16 meciuri, in conditiile in care are meci de meci ocazii cat casa si ocazii singur cu portarul atunci problema e valoare jucatorilor !!!)

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 15 Apr 2017, 22:15

Este ultima oara cand iti mai zic - cine trebuie sa aduca jucătorii la nivelul lor maxim? Nu cumva antrenorul? Ivan e slab, da, Baluta, dar e clar ca ei pot mai mult. De ce echipa arata atat de dezlanat? De ce se insistă cu mazarache? Hai sa il mai vedem pe fajic sau pe altcineva

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de danielC » 15 Apr 2017, 22:28

LiviuB scrie:
15 Apr 2017, 22:15
Este ultima oara cand iti mai zic - cine trebuie sa aduca jucătorii la nivelul lor maxim? Nu cumva antrenorul? Ivan e slab, da, Baluta, dar e clar ca ei pot mai mult. De ce echipa arata atat de dezlanat? De ce se insistă cu mazarache? Hai sa il mai vedem pe fajic sau pe altcineva

Pe Fajic sau pe cine altcineva? Luam unul de pe strada ? pe cine??

La care forma maxima, ei atat pot, mai mult nu pot. Zi-mi tu mie ce forma maxima sa fie cand tu din 8 m dai peste poarta, cand tu scapi 3 meciuri la rand de vreo 2 ori pe fiecare meci singur cu portarul si nu dai gol, ce forma maxima? Baluta e la forma maxima, e un jucator care nu are constanta, e jucator bun, dar lipsa de constanta il transforma intr-un jucator mediu. Ce forma maxima sa fie la unul care nu da gol din 11m? Ce forma maxima sa fie la unul care da pe langa minge?

Deci eu repet, daca echipa nu ar avea ocazii de gol atunci Multescu trebuie sa plece ca nu-si face treaba. Treaba antrenorului sa-si puna echipa in situatie de a da gol, adica sa o duca in ultimii 20-25 metri, acolo in fata portii e vorba de valoarea jucatorului nu de valoarea antrenorului. Cand jucatorii au carente in exprimare, in a face o preluare, in a da o pasa de 15m, in a degaja o minge. Deci vine o minge plouata si dai pe langa ea, iar vinovat nu esti tu ca n-ai valoare ci antrenorul. Baluta e admirabil dar nu isi mentine forma si joaca 1 meci din 3/4, Ivan e pierdut in spatiu cu toata galagia asta din jurul sau, Bancu isi face treaba cat poate...


PS: Ivan ne ia la misto, cica "Sa jucam in echipa sa nu mai fim individualisti" (el fiind ala care cand scapa 2 contra 1 da la poarta si rateaza) dupa care continua cu caterinca "Da, nu dau goluri, e ceva care ma apasa, dar joc pentru echipa, joc bine, dau pase" (Pute a Andrei Ionescu)

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 15 Apr 2017, 22:37

Contra cum face ca scoate maxim din ei? Pe danu spataru, popescu si pe altii de mare valoare. Se numeste concentrare iar aici antrenorul e esential.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de alex.p » 15 Apr 2017, 22:51

Ca sa nu mai vorbim de fazele fixe - atat defensiv cat si ofensiv suntem praf!

Si la 11m, cine ar trebui sa antreneze? Omul ala de pe strada de ar trebui sa joace varf?

Cine trebuie sa motiveze jucatorii, sa ii faca sa intre 100% concentrati pe teren?

Închis