UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vom face impotriva "javrelor"?

Poll ended at 22 Apr 2017, 13:02

Eutanasiem javrele, luam 3 puncte!
16
47%
O dam la pace, 1 punct!
9
26%
O facem lata, inca odata! 0 puncte
9
26%
 
Total votes: 34

Stiintificul

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de Stiintificul » 18 Apr 2017, 05:27

Bobby scrie:
18 Apr 2017, 02:33
U Craiova are infringeri in ultimile 3 partide de acasa, golaveraj 2-8, cu doua goluri marcate din penalty. Eu nu-mi amintesc daca echipa asta a mai avut un asa record dezastruos la 3 meciuri consecutive disputate acasa. Poate cineva ii spune asta lui nea Gigi.

Cred ca U Craiova e o echipa nepregatita fotbalistic, psihic si fizic pentru acest play off iar antrenorul e principalul vinovat. Contra moare cu jucatorii sai de git la Dinamo - la noi Zlatinski bate penalty cu un sictir total.

Din pacate ciinii sint favoriti la acest meci. Nu au echipa mai buna, ci au un antrenor care arde pe banca si care se pricepe la meseria asta. In afara de nea Gigi, toti antrenorii din play off au intensitate si motivatie...
Din pacate, am mai trait asa rezultate negative, chiar patru infrangeri consecutive acasa, pe vremea Booveanului Minte Dop Interlop, cand ne retrograda, sabotandu-l pe Piturca. Daca pierdem cu potaile, se egaleaza "recordul" Groparului din Booveni!

Inca sper ca Nea Gigi si Marcelatu mai pot salva sezonul, invingand militienii si castigand Cupa. Totul se reduce la remontarea psihica a echipei. Autosabotarea cu alungarea unor fotbalisti si aducerea unor flacai cu talent pana la genunchiul broastei, a demotivat echipa, cu un sistem de valori de tip boovean. Si nu a fost vina lui Nea Gigi, el saracu i-a pregatit asta iarna pe Acka, Madson si Nuno. Dar Marcelatu, acest Felix 2, ne-a surprins cu niste mutari, chiar mai dezastruoase decat ale predecesorului sau mult hulit!
Hai Nea Gigi, mai pune-o de o minune! Victorie cainoasa cu cainii militieni! ucv

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de Jimmy Darmody » 18 Apr 2017, 10:06

Dar nu am pierdut acasa nici un meci anul acesta,ba chiar am batut cu 5-0 la ultimul meci disputat ACASA,Severin sau Pitesti nu se pot considera acasa decat daca o vor numi CSU Pitesi sau CSU Severin,atata timp cat se numeste CSU Craiova ,ACASA se joaca pe Extensiv sau la anul pe noul stadion!Presimt ca si meciul din semifinala o sa il jucam tot in deplasare tur-retur,caci nu se doreste sa mai evolueze acasa si il vor difuza de la 20:30.

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de Kellogg » 18 Apr 2017, 18:15

Cateodata ma intreb ce fumeaza unii de pe aici...
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de FanStiinta » 18 Apr 2017, 18:47

Fajic? Pe bune?

sorin107

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de sorin107 » 18 Apr 2017, 19:24

Briceag si-o fi revenit?

LiviuB

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de LiviuB » 18 Apr 2017, 19:50

si eu cred ca trebuie sa il vedem sa vedem daca mai trebuie continuat cu el.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de DeuxEx » 18 Apr 2017, 20:46

Nu avem ce pierde... Decat bezmeticul de Mazarache, mai bine Fajic.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de Dany » 18 Apr 2017, 20:54

Prevăd o victorie frumoasa cu 2-0. Și nu mai pierdem pana la final. Hai Craiova!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de danielC » 19 Apr 2017, 00:53

Cred ca putem sa ne folosim de acest meci ca sa-l bagam pe Rocha in circuit, avem nevoie de el pentru meciurile de cupa, minute jucate acum cu Dinamo, iar la meciul de cupa il putem folosi ca o schimbare in caz de nevoie si asa ar avea si minute in picioare la nivel de liga intai. Plus ca la cum arata lotul cam sigur o sa avem nevoie de el.

Stiintificul

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de Stiintificul » 19 Apr 2017, 02:21

SergyuR scrie:
19 Apr 2017, 02:12
Si eu zic ca ne putem folosi de Rocha. Il transferam repede? Ar fi bun si Madson acum, ca Zlatinski nu e in forma. Sau jucam cu Brandan?
Daca tot "ne radem", atunci sa-i retransferam pe Acka, Madson si Rocha!:) Fata de ce avem acum ar fi lux! Marcelatu e linistit, dupa ce ne-a linistit, manca seminte si castraveti murati, la o cinzeaca de tuica de mere, ca e mai ieftina::))!

Vad ca toti ne dau victime sigure cu potaile! Hai Nea Gigi, mai ia o pastila si fa o minune, cu baietii astia plictisiti, dar neprietenosi cu mingea!
:up: ucv

Avatar utilizator
diacris21
membru
membru
Mesaje: 269
Membru din: 17 Noi 2010, 11:37

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de diacris21 » 19 Apr 2017, 08:14

SergyuR scrie:
18 Apr 2017, 18:24
As juca asa: Calancea - Dimitrov, Screciu, Barthe, Bancu - Mateiu, Zlatinski - Ivan, Baluta, Gustavo - Fajic
Eu zic ca ar trebui sa dam sanse in atac(si nu numai) tinerilor de la echipa a doua, asa ca il vad in atac, cel putin o repriza, pe Alex Popescu care tocmai a dat un gol-de atacant adevarat zic cei de la fata locului-in ultimul meci, iar la mijloc ar trebui sa jucam cu Screciu si Mateiu iar Zlatinski sa fie una din schimbari, pentru ca sunt multi jucatori titulari care au avut multe jocuri proaste in ultima vreme iar Zlatinski este unul dintre ei(poate si Baluta ar trebui tinut pe margine o etapa). Nici Ivan nu a jucat stralucit in ultimul meci(unde nu poti remarca pe nimeni de la noi cu exceptia lui Gustavo care cel putin a dat un gol..) dar el si Screciu trebuie jucati mai mult(pe langa regula cu jucatorul U21) pentru ca dintre ei se va vinde cel putin unul la vara.
Deci: Calancea-Dimitrov, Kelic, Barthe, Briceag/R Petre - Screciu, Mateiu- Ivan, Gustavo, Bancu- Alex Popescu, rezerve: portar, Dumitras,Zlatinski, Baluta, Burlacu, Fajic... fara Mazarache si Bucurica in lot! poate fi bagat in lot si unul din fundasii tineri de la echipa a doua(Hodea sau Hreniuc sa vedem daca ne putem baza pe cineva de la echipa noastra ca rezerve pentru acest post deficitar la noi)

DoRyN

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de DoRyN » 19 Apr 2017, 19:20

GSP anunta indisponibilitatea lui Bumba.

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 858
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de valentin0001 » 19 Apr 2017, 19:24

Ne bat astia.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de DeuxEx » 19 Apr 2017, 20:52

Si daca ne bat, ce? I-am batut cand a fost nevoie - in Cupa. In timp ce noi inca suntem in cursa pentru un trofeu, cateii inca viseaza la Champions League.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de zschortau » 19 Apr 2017, 21:52

Asta, cu indisponibilitatea lui Bumba, e posibil sa fie vraja!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Închis