UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vom face impotriva "javrelor"?

Poll ended at 22 Apr 2017, 13:02

Eutanasiem javrele, luam 3 puncte!
16
47%
O dam la pace, 1 punct!
9
26%
O facem lata, inca odata! 0 puncte
9
26%
 
Total votes: 34

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de romaad » 23 Apr 2017, 00:05

mihu scrie:
22 Apr 2017, 23:55
romaad scrie:
22 Apr 2017, 23:45
am citit undeva ca si Bancu va sta in cupa, dar nu pentru ca a luat galben azi... dar avea deja doua in cupa. Acolo se sta la doua galbene.

@dxtr, sper ca l-ai bagat pe undeva pe observator. Si ca mi-ai pastrat un program!
Bancu nu sta in cupa...a fost mirat si el cand i s-a spus la interviu ca ar sta in cupa dupa al 4 cartonas galben...
un lucru bun si cu revenirea lui Briceag este ca va urca din nou Bancu la mijloc unde este mult mai bun si mai folositor
Am zis ca am vazut undeva ca ar avea doua galbene... nu stiu daca e adevarat... inclin sa cred ca nu

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de _T@V_ » 23 Apr 2017, 00:08

sorialis scrie:
22 Apr 2017, 21:32
Un meci tactic excelent pana acum! Excelent! Doar lipsa bine-cunoscuta de precizie si inspiratie a facut sa nu le mai dam 1-2 la acele contraatacuri!

Dominare sterila, fara idei, daca se joaca asa, le mai dam 1-2, aia nu dau gol in veci!

Sper insa sa incepem mai avansat rep.2, le dam iar gol , si e gata!

Gustavo-praziliana pasa!

Bancu-Balua: cei mai rai! :)

Kovacs-in nota lui, ne toaca marunt! FMM de bozgor prost!
Pina sa dam gol, am incercat sa jucam ceva-ceva. Dupa, n-am mai reusit sa tinem neam de minge. Si cand te alearga mingea termini repede bateriile => repriza a doua am fost si mai lesinati decat eram noi de obicei. Unde naiba ai vazut tu joc perfect, nu inteleg. Doar ca n-au avut aia ocazii? Dar ca noi nu legam 3 pase, n-ai vazut? Avem cel mai infect joc din tot pleiofu, nu-i de mirare ca vem asemenea golaveraj.

Macar am realizat ce vroiam io inainte de finalul sezonului regulat: sa jucam cu cei mai puternici, sa ne harshaim si noi, macar sa mai prindem experienta. Sa ne vedem valoarea. Si s-a vazut din plin, pe toate nivelele. Conducerea n-a fost in stare sa managerieze situatia cu strainii, banca tehnica n-a fost in stare sa-i motiveze si sa-i trezeasca pe restul si nici sa aduca prospaturi de la tineret la prima echipa. Si uite asa, am facut pas dupa pas in directia gresita (stalpii sortii pusi in calea nocturnei, ba Pitesti ba Severin, etc)

Zlati s-a luat cu Hanca in gura cand a fost ala schimbat. Inainte sa iasa de pe teren, Hanca i-a facut un gest gen "ciocu mic fraiere, avem 2-1, nu ma mai impinge tu pe mine de la spate sa ies mai repede de pe teren". D'aica cred ca Zlatan s-a dus spre banca sa-i raspunda sobolanului ala. Dar de la ce-a vrut el sa faca si pina la ce-a iesit... e cale lunga. Rezultatul? Suntem decimati cu Voluntariul. Sper macar sa nu pierdem, sa nu compromitem total sansele din retur. De batut dau scris ca nu batem. Sper macar egal. Da Doamne un 0-0, ar fi de vis...

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de romaad » 23 Apr 2017, 00:15

apropo de astia de la javre, rar am vazut adunatura mai jalnica de indivizi cu fata de retard ca la astia: in ne-ordinea numerelor de pe tricou: Hanca, Nistor, ala de ne dadu la vinclu, Filip.... plus petrica ala micu de nu juca azi. Zici ca tocmai au scat de pe pastile. iar Nistor ala are si un stil de a alerga de zici ca ocmai a avut grija Nuno de dosul lui

Avatar utilizator
alexdrind96
membru
membru
Mesaje: 207
Membru din: 29 Sep 2016, 12:37

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de alexdrind96 » 23 Apr 2017, 02:34

Nu vorbesc despre meci si despre campionat ca ne-am bagat si ne bagam in continuare plua in el.

Cand a inceput meciul, la T2 a fost un incident cu un barbat imbracat din cap pana in picioare in rosu (posibil semne cu Dinamo, sapca era sigur cu Dinamo) - trening rosu, adidasi albi, sapca rosie. Au venit jandarmii la insistentele catorva de pe langa el si l-au scos din stadion - eram departe ca altfel il scoteam taras-grapis ca pe oile de la meciul cu fcsb.

De asemenea, la vreo 20-30 de minute dupa ce au plecat oltenii acasa, am trecut cu masina pe la stadion si le-am urat ceva de bine cainilor, erau toti stransi sus asteptand sa le dea drumul sa mearga inapoi la bucale. Am vazut numai distrusi cu fete de dezaxati mintal, bolnavi psihic si cu accente de tarani, tind sa cred ca au fost foarte multi din severin pentru ca aveau accente olteano-taranesti, nu de bucale.

Multa **** pentru clubul asta infect!

Doamne-ajuta sa luam Cupa, ne trebuie o minune!
Imagine

JustME

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de JustME » 23 Apr 2017, 02:48

in primul rand: **** dinamo, **** contra, **** steaua, **** fcsb

practic anul asta ne-am bagat [cenzurat] in caini si in cupa si in campionat :up: i-am scos din cupa si le-am spulberat si infimele sanse la campionat. SUPERB! :))

sper ca grobianul ala de contra sa fie suspendat urgent pt atitudinea de taran coclit de la finalul meciului!

si nu in ultimul rand tot respectul pentru Zlatinski! ucv

bis: **** dinamo :-x

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de Bobby » 23 Apr 2017, 07:48

Echipa Craiovei care ar fi putut juca cu Voluntari joi :

L. Popescu - Popov, Acka, Kay, Vatajelu - Mateiu, Madson, Zlatinski- Rocha, Markovic, Baluta

Nu ar fi fost rau, nu ? Un "11" de buna valoare, zic eu - format din jucatori care, din motive diferite, nu vor imbraca tricoul alb-albastru in semifinala de cupa.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de gogu2005 » 23 Apr 2017, 10:30

Pana la greseala lui dumitras sa ne amintim ce cuplu de imbecili a pierdut mingea la mijloc facand cadou contra atacul din care am luat golul 2: zlatinski - dimitrov.
Acest dragut zlatinski ne mananca meciurile pe banda rulanta si noi il ridicam in slavi pt ca s.a luat in gura cu banca lui dinamo,. In loc sa ia mingea si sa fortam victoria, el s.a dus la scandal. Multa muita pt bulgarii inimii si cine i.a adus. Noroc ca popov e rupt ca ala mai lipsea.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de FanStiinta » 23 Apr 2017, 10:45

Bulgarii aia pe care ii injuri tu sunt oltenii adevarati din echipa asta. Eu te-as bana pentru postarea asta pe viata!!

iuli

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de iuli » 23 Apr 2017, 10:57

intr-un meci la mijloc se pierd zeci de mingi,e de 10 ori mai grav ce-a facut dumitras!dar nici el nu poate fi blamat nu mai jucase de foarte mult timp.Antrenorul nostru e knock-out de ceva vreme!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de gogu2005 » 23 Apr 2017, 12:07

FanStiinta scrie:
23 Apr 2017, 10:45
Bulgarii aia pe care ii injuri tu sunt oltenii adevarati din echipa asta. Eu te-as bana pentru postarea asta pe viata!!
Esti bulgar? Olteni adevarati niste bulgari circari? Hahaha
Poate vedem cat de adevarat a batut zlatinski penaltyurile din ultimele meciuri sau pe unde era cand screciu si jovanovici erau luati la tranta de adversari.
Bulgarii astia ne.au intrat pe sub piele pt ca mimeaza ambitia,. Dar in realitate lasa mereu echipa la greu si chiar si cu golul de aseara nu se face primavara.
Il dau ca exemplu pozitiv pe bancu, pe care spre rusinea mea l.am criticat de multe ori, dar este de departe unul dintre cei mai olteni din echipa. Poate ca nu.l ajuta tehnica dar e mereu ambitios si artagos, si cel mai important e ca vrea!
Nu e un circar precum bulgarii care sa dea bine la camere.
Ai buton de report daca vrei banarea mea. Apasa-l cu incredere.
CRAIOVA NESUPUSA

DoRyN

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de DoRyN » 23 Apr 2017, 12:31

Pai de asta spune si Contra ca ne-am dat la o parte cu Fcsb, pentru modul cum a batut Zlatinski penalty-ul.
Hai sa lasam asta cu banarea la cerere si va rog sa nu mai solicitati asa ceva, pentru ca nu e corect, scrie clar in regulile forumului care e procedura.

JustME

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de JustME » 23 Apr 2017, 13:07

Dorin dar pentru atitudine xenofoba poate sa fie banat cineva? intreb si eu nu dau cu parul.

gogutule esti teribil de penibil, una e sa critici si alta e sa iti injuri proprii jucatori. si ca sa nu lungim discutia prea mult te invit cu drag in lista mea de ignore :up:

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de mihu » 23 Apr 2017, 13:22

acum fiecare cu parerea lui, dar mie bulgarii de ii avem mi s-au paraut in general destul de profi si jucatori care au facu cam tot ce au putut pentru club. Acum ca mai ratezi un 11m sau mai joci prost i se poate intampla oricui...Ivan sau Baluta nu joaca mai nimic cam de la inceputul lui 2017, acum ce sa facem sa le dam in cap ? Eu insa raman la pararea mea ca jocul atat de slab din 2017 i se datoreaza 100% lui Multescu si a fricii cu care a jucat pebtru a nu rata playoff-ul , frica din care acum nu mai poate sa iasa !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de DeuxEx » 23 Apr 2017, 13:35

Cred ca regulile de pe forum ar avea nevoie de un upgrade...
Bulgarii au dat, in general, 100% cand au intrat pe teren.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

DoRyN

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de DoRyN » 23 Apr 2017, 13:49

JustME scrie:
23 Apr 2017, 13:07
Dorin dar pentru atitudine xenofoba poate sa fie banat cineva? intreb si eu nu dau cu parul.
Lasa-ne pe noi sa apreciem, dar ca sa nu fie nici un dubiu iti raspund ca nu se face referire la bulgari in general, nu e ura fata de o nationalitate si sunt in discutie strict niste jucatori.

Referitor la regulile forumului si actualizarea lor, puteti face propuneri pe sectiunea Probleme utilizatori.

Închis