UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vom face impotriva "javrelor"?

Poll ended at 22 Apr 2017, 13:02

Eutanasiem javrele, luam 3 puncte!
16
47%
O dam la pace, 1 punct!
9
26%
O facem lata, inca odata! 0 puncte
9
26%
 
Total votes: 34

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de DeuxEx » 17 Apr 2017, 13:02

Sambata, 22.04.2017, Universitatea Craiova intalneste Dinamo Bucuresti, incepand cu ora 20.30, pe stadionul Municipal din Drobeta Turnu Severin.
Echipa lui Contra este intr-o evidenta crestere de forma, invingand in ultima etapa cu 2-1 Viitorul "rejelui". Echipa noastra vine dupa o infrangere usturatoare (3-1) in fata campioanei en-titre, Astra Giurgiu.
Ce credeti ca vom face in acest meci?
Daca ati fi Gigi Multescu, cu ce echipa ati aborda aceasta disputa?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de george_7002 » 17 Apr 2017, 13:46

Eu asa as juca :o :o :o

Imagine
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de danielC » 17 Apr 2017, 13:51

Bine ca nu esti antrenorul echipei ca sa joci asa...

Meci greu, trebuie sa-l abordam in perspectiva meciului de cupa deci mare atentie !

LiviuB

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de LiviuB » 17 Apr 2017, 14:03

trebuie sa ne concentram pe cupa dar trebuie sa avem grija, moralul si increderea sunt foarte importante. o eventuala infrangere ar dinamita atmosfera. cu toate acestea, Multescu ar trebui sa tina pe banca pe cine se simte obosit. Poate ca Baluta ar avea nevoie de o pauza, poate si Ivan. Si asta e adevarat, sunt cam 13-14 jucatori care au dus greul si e posibil sa se fi asternut oboseala, uzura... dar si aici e tot vina antrenorului.
cu privire la echipa - poate ca nu ar strica sa revenim la jocul ofensiv, sa jucam cu un singur mijlocas la inchidere.
Calancea - Dimitrov, Kelic, Barthe, Briceag - Mateiu - Ivan, Baluta, Gustavo, Bancu - Fajic

JustME

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de JustME » 17 Apr 2017, 14:41

LiviuB scrie:
17 Apr 2017, 14:03
cu privire la echipa - poate ca nu ar strica sa revenim la jocul ofensiv, sa jucam cu un singur mijlocas la inchidere.
la cat de fricos a aratat ca este in acest playoff cred ca mai repede nea Gigi e capabil sa inventeze inca 2 inchizatori ca sa ii bage langa cei trei deja existenti.

punctul ala de care aveam nevoie sa intram in playoff i-a lasat sechele majore lui Multescu. au trecut 6 etape si nea Gigi nu intelege ca jocul asta la ciupeala pe langa faptul ca nu merge este si extrem de enervant. si in sezonul regulat pierdeam dar macar o faceam jucand un fotbal frumos, acum pierdem si o facem urat.

ideea asta cu playoff este una extrem de idioata. deja m-am plictisit de meciurile cu dinamo. inainte era ceva ce asteptam un an intreg, era ceva special. acum jucam cu dinamo in fiecare zi, devine plictisitor. sper sa renunte urgent la idiotenia asta cu playoff si playout.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de Leonard Albert » 17 Apr 2017, 14:54

Avem suspendati pentru meciul asta?

Stiintificul

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de Stiintificul » 17 Apr 2017, 15:32

Urmeaza un nou ciclu sambata-miercuri-duminica, cu un lot subtire, dar obosit. Locul 6, pe care il vom ocupa, cel mai probabil, nu duce in Europa, daca finala Cupei este Voluntari-Timisoara. Nici daca va castiga una din cle doua, intr-o finala cu noi sau Astra, nu este clar, zvonurile cu dosarele de licentiere nu par confirmate decat pe acest forum.

Ca sa ajungem in Europa garantat ne trebuie Cupa sau locul 5. De aceea toate jocuriel sunt inca importante.

Ca sa invigem cotarlele, ne trebuie o abordare a jocului diferita, sange in instalatie, cu dorinta de a invinge, nu de a prinde un nou contract, la o alta echipa. Asta pare sa fie spiritul actual, dupa izgonirea cu scandal a celor patru, oameni care jucasera bine pentru echipa timp de trei ani. Acolo s-a rupt vestiarul, prin tratarea neprofesionista a celor patru, deveniti peste noapate betivi si vanzatori de meciuri, de la oameni ca au fost coloana vertebrala a echipei in ultimii trei ani.

Nea Gigi si Marcelatu au cateva zile sa remonteze echipa, sa alunge sechelele si luptele interne, sa readuca spiritul de lupta. Daca vor reusi, rezultatele vor veni!
ucv
Toata lume stie/Cupa e-n Banie!

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de blondu » 17 Apr 2017, 16:55

LiviuB scrie:
17 Apr 2017, 14:03
trebuie sa ne concentram pe cupa dar trebuie sa avem grija, moralul si increderea sunt foarte importante. o eventuala infrangere ar dinamita atmosfera. cu toate acestea, Multescu ar trebui sa tina pe banca pe cine se simte obosit. Poate ca Baluta ar avea nevoie de o pauza, poate si Ivan. Si asta e adevarat, sunt cam 13-14 jucatori care au dus greul si e posibil sa se fi asternut oboseala, uzura... dar si aici e tot vina antrenorului.
cu privire la echipa - poate ca nu ar strica sa revenim la jocul ofensiv, sa jucam cu un singur mijlocas la inchidere.
Calancea - Dimitrov, Kelic, Barthe, Briceag - Mateiu - Ivan, Baluta, Gustavo, Bancu - Fajic
Baluta e suspendat in cupa deci clar tb sa joace sambata. eu as juca cu cea mai buna formula pt ca vin dupa o saptamana libera. Formula ca 3 inchizatori mi se pare cea mai proasta decizie a lui multescu. Contra a avut meciuri in care a jucat fara niciunul( a jucat cu palic si mahlambu in centru) si tot a castigat.

JustME

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de JustME » 17 Apr 2017, 17:24

@Stiintific

bai varule esti cumva vreo alta personalitate d-al lui skeke? Timisoara si Voluntari nu si-au depus dosarul pt cupele europene, a scris toata presa, deci nu o sa joace sigur la anul in cupele europene nici daca finala cupei o sa fie Timisoara - Voluntari. au confirmat si aia de la frf, au confirmat si cluburile respective. tu cred ca esti singurul care nu a aflat treba asta. in plus "zvonul" ala nu isi are originile aici pe acest forum, n-avem noi ce sa confirmam ca nu am lansat noi "zvonul" asta.

repet, a scris toata presa la momentul respectiv si inclusiv aia de la frf au spus ca singurele cluburi care au depus dosarul pt licenta de cupe europene sunt: Craiova, oaia, dinamo, Astra, Viitorul si FC Botosani.

deci meciul asta nu are vreo importanta aparte exceptand faptul ca avem o sansa buna de a le puna franta potailor in goana lor catre locurile 2/3. in locul lui Multescu chiar as incerca sa odihnesc o parte din jucatori in vederea meciului de cupa care e mult, mult, mai important.

sorin107

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de sorin107 » 17 Apr 2017, 19:16

stiintificul asta daca nu e skeke ca n-are loc de danielc, in mod sigur e tzutzy.

Stiintificul

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de Stiintificul » 17 Apr 2017, 23:08

JustME scrie:
17 Apr 2017, 17:24
@Stiintific

bai varule esti cumva vreo alta personalitate d-al lui skeke? Timisoara si Voluntari nu si-au depus dosarul pt cupele europene, a scris toata presa, deci nu o sa joace sigur la anul in cupele europene nici daca finala cupei o sa fie Timisoara - Voluntari. au confirmat si aia de la frf, au confirmat si cluburile respective. tu cred ca esti singurul care nu a aflat treba asta. in plus "zvonul" ala nu isi are originile aici pe acest forum, n-avem noi ce sa confirmam ca nu am lansat noi "zvonul" asta.

repet, a scris toata presa la momentul respectiv si inclusiv aia de la frf au spus ca singurele cluburi care au depus dosarul pt licenta de cupe europene sunt: Craiova, oaia, dinamo, Astra, Viitorul si FC Botosani.

deci meciul asta nu are vreo importanta aparte exceptand faptul ca avem o sansa buna de a le puna franta potailor in goana lor catre locurile 2/3. in locul lui Multescu chiar as incerca sa odihnesc o parte din jucatori in vederea meciului de cupa care e mult, mult, mai important.
Nene, repet vorba lui Creanga: " Cap ai, minte ce-ti mai trebuie!". Inainte sa dai cu basca proletara de pamant, pune mana pe creionul chimic, ala tinut "dupe" ureche, si analizeaza varianta Voluntari-Poli in finala Cupei. In situatia asta, locul 6 nu joaca in Europa. Castigatoarea Cupei, sau finalista, in caz ca nu au drept de joc in Europa, locul nu se transfera loculu 6, ci se pierde.

Deci, ramane cum am stabilit. Garantia participarii in Europa: locul 5, sau castigarea Cupei, ca s anu depinde, de altii si de rezultate.

Toata lumea stie/Cupa e-n Banie!
ucv

JustME

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de JustME » 17 Apr 2017, 23:19

pai nici n-am zis ca daca finala o sa fie Timisoara - Voluntari locul de cupa europeana se va transfera catre locul 6 din campionat. am spus ca aia nu si-au depus dosarele si nu vor juca in cupele europene. daca tot imi citezi mesajul incearca sa il si citesti, eventual chiar sa-l intelegi.

deci garantia participarii in cupele europene este ca ori noi ori Astra sa jucam finala. dar in fine, poti sa bati campii in continuare cu locul 5 si castigarea cupei daca atat te duce capul.

aia cu pierderea locului de cupa europeana in caz ca finala o sa fie Timisoara - Voluntari suna tot a aberatie. nu bag mana-n foc pt ca nu sunt sigur ce se va intampla cu locul respectiv in situatia asta. dar daca informatia vine de la tine da-mi voie sa fiu reticent in a o crede.

p.s. "cap ai, minte ce-ti mai trebuie!" e o replica din I.L. Caragiale, nu Creanga asa cum delirezi tu. deci asa cum zicea Jules Verne in Harap-Alb: "esti prea origina!" :-)
Last edited by JustME on 18 Apr 2017, 07:03, edited 2 times in total.
Motiv: Fara atacuri

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de romaad » 17 Apr 2017, 23:50

bai stintificule numai idiotenii spui. Ai aparut de 2 zile pe forum, in caz ca nu esti vreo clona a vreunuia deja exclus si ai reusit sa umpli forumul de prostii. Mark my words: Daca finala cupei e intre recas si voluntari, locul 6 din campionat joaca in Europa League. Ai priceput acum? Cum [****] sa se piarda locul de cupa europeana?

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de danielC » 17 Apr 2017, 23:54

Stiintificul scrie:
17 Apr 2017, 23:08
JustME scrie:
17 Apr 2017, 17:24
@Stiintific

bai varule esti cumva vreo alta personalitate d-al lui skeke? Timisoara si Voluntari nu si-au depus dosarul pt cupele europene, a scris toata presa, deci nu o sa joace sigur la anul in cupele europene nici daca finala cupei o sa fie Timisoara - Voluntari. au confirmat si aia de la frf, au confirmat si cluburile respective. tu cred ca esti singurul care nu a aflat treba asta. in plus "zvonul" ala nu isi are originile aici pe acest forum, n-avem noi ce sa confirmam ca nu am lansat noi "zvonul" asta.

repet, a scris toata presa la momentul respectiv si inclusiv aia de la frf au spus ca singurele cluburi care au depus dosarul pt licenta de cupe europene sunt: Craiova, oaia, dinamo, Astra, Viitorul si FC Botosani.

deci meciul asta nu are vreo importanta aparte exceptand faptul ca avem o sansa buna de a le puna franta potailor in goana lor catre locurile 2/3. in locul lui Multescu chiar as incerca sa odihnesc o parte din jucatori in vederea meciului de cupa care e mult, mult, mai important.
Nene, repet vorba lui Creanga: " Cap ai, minte ce-ti mai trebuie!". Inainte sa dai cu basca proletara de pamant, pune mana pe creionul chimic, ala tinut "dupe" ureche, si analizeaza varianta Voluntari-Poli in finala Cupei. In situatia asta, locul 6 nu joaca in Europa. Castigatoarea Cupei, sau finalista, in caz ca nu au drept de joc in Europa, locul nu se transfera loculu 6, ci se pierde.

Deci, ramane cum am stabilit. Garantia participarii in Europa: locul 5, sau castigarea Cupei, ca s anu depinde, de altii si de rezultate.

Toata lumea stie/Cupa e-n Banie!
ucv
Unde se pierde? :lol: Atunci sa avem dracu grija sa jucam macar finala ca daca se pierde locul poate da Ajica de el si ne trezim cu nebun prin UEFA cum da de pamant cu Ceferin ca pe Platini l-a rezolvat, doar rautaciosii nu recunosc ca Ajica a fost in spatele suspendarii lui Michel.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de Bobby » 18 Apr 2017, 02:33

U Craiova are infringeri in ultimile 3 partide de acasa, golaveraj 2-8, cu doua goluri marcate din penalty. Eu nu-mi amintesc daca echipa asta a mai avut un asa record dezastruos la 3 meciuri consecutive disputate acasa. Poate cineva ii spune asta lui nea Gigi.

Cred ca U Craiova e o echipa nepregatita fotbalistic, psihic si fizic pentru acest play off iar antrenorul e principalul vinovat. Contra moare cu jucatorii sai de git la Dinamo - la noi Zlatinski bate penalty cu un sictir total.

Din pacate ciinii sint favoriti la acest meci. Nu au echipa mai buna, ci au un antrenor care arde pe banca si care se pricepe la meseria asta. In afara de nea Gigi, toti antrenorii din play off au intensitate si motivatie...

Închis