UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vom face impotriva "javrelor"?

Poll ended at 22 Apr 2017, 13:02

Eutanasiem javrele, luam 3 puncte!
16
47%
O dam la pace, 1 punct!
9
26%
O facem lata, inca odata! 0 puncte
9
26%
 
Total votes: 34

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de gogu2005 » 24 Apr 2017, 09:35

Acuzatiile de blat nu sunt facute de mine, sa nu rostogolim rahat acolo unde nu e cazul. Nu stiu sa fi facut cineva de pe forum astfel de acuze. Eu doar i.am acuzat de lipsa de valoare in general si miserupism in ultimele meciuri. Asta cu blatul e o prostie din mai multe motive pe care nu stau sa le insir.

Toata lumea ii admira pt profesionalismul si daruirea si patriotismul si iubirea de natie si pamant. Dar pt ce fac in teren cand ii admiram?

E usor sa castigi suporterii cu gesturi din astea sentimentale, in teren e mai greu. Eu as vrea sa vad ca jucatorii sunt cautati de suporteri si nu invers, eu asa tin minte ca era la Craiova.
Din pacate nu impart cafele si dimineti insorite cu fotbalisti determinati ca sa stiu ce framanatari psihice au sau sa stiu lucruri de esenta. Eu spun bazat pe ce vad in teren la ei, si doar in calitate de biet muritor in tribuna. Atacurile astea la persoana sunt cam aiurea, in conditiile in care nu poti da exemple reusite din timpul meciului ci doar povesti sentimentale de DUPA meci.

Prea ne.am obisnuit cu sentimentalismul asta gol si cand vine vorba de perfomanta suntem nevoiti s.o bagam pe aia cu: "lasa ba ca poate la anul castigam"
CRAIOVA NESUPUSA

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de dantes » 24 Apr 2017, 10:44

Nu inteleg de ce Bancu (sa nu uitam ca el ne-a adus in play off ) n-ar avea voie sa-si exprime o parere pertinenta si perfect justificata la adresa atitudinii suporterilor, dar fiecare suporter are dreptul sa arunce din tribunal sau de pe net cele mai abjecte insulte la adresa jucatorilor.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de sorialis » 24 Apr 2017, 10:51

dantes scrie:
24 Apr 2017, 10:44
Nu inteleg de ce Bancu (sa nu uitam ca el ne-a adus in play off ) n-ar avea voie sa-si exprime o parere pertinenta si perfect justificata la adresa atitudinii suporterilor, dar fiecare suporter are dreptul sa arunce din tribunal sau de pe net cele mai abjecte insulte la adresa jucatorilor.
Corect.

Mai mult: intr-un meci, jucatorul aude mai usor injuraturile de la t1/t2, in special cand este aproape de marginea terenului, si mai greu incurajarile galeriei.

Stim foarte bine ca sunt multi "suporteri" care vin la stadion si injura din minutul 1.

MEsajul lui Nicusor era la adresa acelor specimene, nu la adresa celor de pe forum, sau la adresa galeriei.

Din pacate insa, injuraturile raman, sunt auzite mai usor....

Nu am inteles niciodata de ce as avea dreptul, doar pentru ca platesc un bilet/abonament, sa injur non-stop un jucator al echipei favorite, sau antrenorul!

Sunt suporter? Atunci merg sa incurajez, nu sa devin practic inamic/suporter al echipei adverse!

PS: In special la Severin (a fost asa si la meciul cu cateii din tur, sau mai ales cu oile sau in alte meciuri), majoritatea celor de la t2, dar si pe t1, sunt spectatori ocazionali, vin sa-si verse frustrarile personale, sau mai rau, sunt oi/catei...
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de gogu2005 » 24 Apr 2017, 10:55

bancu are si el dreptate. stim cu totii ca sunt acele persoane care injura jucatorii din min 1 pana in 90 fara nicio problema. la meciul cu cfr de la pitesti cand m-am luat de 2 perusi care-i injurau pe rand pe ivan si pe bancu ca nu le iesea biletul la pariuri mi-au raspuns mai multi din jur "ca ce ba am platit bilet si injur pe cine vreau".

asa a fost si cu vatajelu care devenise o tinta, acum mai nou e ivan.

asa cum s-a luat atitudine pt chestia cu ciocanele ar trebui sa luam atitudine si pt personajele astea. daca mai multi le reprosam comportamentul asta poate ca data viitoare vor renunta sau poate si mai bine nu mai vin deloc.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de SLH » 24 Apr 2017, 12:32

M-ati convins sa-mi iau un steag al Bulgariei meciul viitor.

Avatar utilizator
diacris21
membru
membru
Mesaje: 269
Membru din: 17 Noi 2010, 11:37

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de diacris21 » 24 Apr 2017, 14:50

Bobby scrie:
22 Apr 2017, 23:34
Probabil cu Voluntari se va juca cu (presupun ca Baluta, Mateiu, Zlatinski si Bancu lipsesc) :

Calancea - Dimitrov, Kelic, Barthe, Briceag - Screciu, Dumitras (Petre) - Javzic, Gustavo, Ivan - Mazarache

Voluntari are prima sansa in aceasta semifinala zic eu.
Eu as vrea sa vad in meciul cu Voluntari o echipa mai ofensiva si sa avem un scor bun din primul meci, asa ca avand in vedere indisponibilitatile din echipa, primul 11 l-as vedea asa: Calancea- Dimitrov, Barthe, Kelic, Briceag(daca nu este refacut ar trebui jucat R Petre acolo)- Screciu- Ivan, Gustavo, Burlacu, Bancu- Alex Popescu(sau Fajic sa vedem si noi ce poate ca in privinta lui Mazarache sunt lamurit!)

sorin107

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de sorin107 » 24 Apr 2017, 15:34

si eu cred ca jucam 4-1-4-1, in conditiile de fata.

as juca asa:

calancea - dimitrov, barthe, kelic, briceag - screciu - ivan, gustavo, bancu, burlacu - fajic

JustME

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de JustME » 24 Apr 2017, 16:03

mihu scrie:
24 Apr 2017, 09:24
Ce pretentii ai vere de la club , cand ei nu au replicat nimic de sambata cand aia practice ne-au facut blat cu oile...pai ia sa fi fost invers deja de sambata seara era facuta cererea pe la comisii , sa nu mai zic ca bubuiau televiziunile !!!
daca nu au facut macar o cere la comisii sunt prosti de bubuie. cacatii aia de la dinamo ne facusera plangere pt faza cu Baluta si galeria iar noi stam ca prostii cu mana-n [cenzurat] si nu avem nicio reactie cand ******* ala de contra ne jigneste si practic ne face blatisti. si el si penibilul ala de steliano filip trebuiau sa fie vizati.

nu zic sa mergem pana la capat cu plangerea dar sa ii facem sa posteze pe site-ul oficial niste scuze, asa cum am facut si noi in cazul Baluta.

Marcele trezeste-te manca-ti-as sau ai luat-o si tu dupa urma lu nea Gigi care e incapabil sa aiba vreo reactie in timpul meciurilor.
SLH scrie:
24 Apr 2017, 12:32
M-ati convins sa-mi iau un steag al Bulgariei meciul viitor.
exact asta voiam sa fac eu ori la finala cupei ori la urmatorul meci cand ajung acasa :)

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de danielC » 24 Apr 2017, 17:38

Meciul de cupa trebuie abordat cu gandul de a nu primi gol ! Asta trebuie sa fie cel mai important aspect, meciul se abordeaza avand in vedere ca este o DUBLA si un gol primit acasa conteaza enorm. Trebuie jucat inteligent, inchis, la rezultat !

Cat despre bulgarii astia care de dragoste, iubire si suferinta pt Stiinta nu pot sa doarma noaptea, ei trebuie sa joace fotbal in teren, acolo sa demonstreze, iar demonstratia din ultima vreme e jalnica.
Zlatinsk pe teren de o buna bucata de vreme este o umbra a jucatorului de acum 7-8-9 luni. El sa explice evolutiile din meciurile cu Astra, FCSB, CFR, loviturile de la 11m ratate etc. Acolo e problema lui Zlatinski si acolo trebuie sa convinga el ca e jucator.

Bulgarii cand au chef sa joace (in ultimele luni n-au avut chef deloc), aduc un plus echipei, dar problema e ca s-au strans cam multi si deja s-a format un grup/gasca care pare sa controleze tot. Eu am in minte doar reactiile unora din meciul cu Astra cand Multescu i-a schimbat, erau pareri ca vezi doamne nu poti sa-i schimbi ca ei sunt multi bulgari si pot face nu stiu ce in vestiar si ca nu e bine sa-i suparam. Deci era o adevarata teama ca bulgarii din lot fiind multi, pot sa influenteze rezultate in mod voit in sens negativ pentru a se razbuna pe antrenor.
Pai daca punem problema asa, poate antrenorul i-a mai suparat si pe la antrenamente, asta inseamna ca poate astia s-au razbunat la meciuri oficiale?
Doar cine se minte nu vrea sa accepte ca exista o mafie in fotbalul romanesc, o mafie a pariurilor, blaturilor. Sa nu uitam ca Bulgaria are o mare istorie in privinta mafiei din fotbal cu zeci de conducatori executati.
Pentru mine e clar ca Zlatinski s-a cerut afara pentru meciul de Cupa, fie a vrut sa se razbune pe Multescu, fie a avut alt interes, el a cautat sa fie eliminat, toate reactiile lui duc acolo. Dupa ce a vazut ca a scapat de galben pt bucuria excesiva din fata bancii dinamoviste, la final iar scapase pentru ca antrenorul javrelor acceptase sa dea mana cu Zlatinski, jucatorul nostru a continuat si practic a cautat orice forma de a face un conflict in urma caruia sa fie eliminat.
Asta cu facutul statuie unora care sunt dati afara din campionatul lor pentru ca nu mai fac fata si la noi sunt vedete, e un precedent periculos.


PS: Cand te duci la 5-6 case de pariuri si pui la fiecare (casa pe acelasi meci) cate 5000-10000 RON pe un SEMN sau pe un 5/6/7+ cu siguranta se numeste inspiratie.

LiviuB

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de LiviuB » 24 Apr 2017, 17:45

Daca ai fi jucat fotbal ai fi stiut ca sunt momente cand iti pierzi cumpatul. Oricata experienta ai avea. Acolo e vina marelui amtrenor ca nu s-a dus sa il ia de acolo sa nu se expuna.

sorin107

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de sorin107 » 24 Apr 2017, 17:54

danielC scrie:
24 Apr 2017, 17:38
Meciul de cupa trebuie abordat cu gandul de a nu primi gol ! Asta trebuie sa fie cel mai important aspect, meciul se abordeaza avand in vedere ca este o DUBLA si un gol primit acasa conteaza enorm. Trebuie jucat inteligent, inchis, la rezultat !

Cat despre bulgarii astia care de dragoste, iubire si suferinta pt Stiinta nu pot sa doarma noaptea, ei trebuie sa joace fotbal in teren, acolo sa demonstreze, iar demonstratia din ultima vreme e jalnica.
Zlatinsk pe teren de o buna bucata de vreme este o umbra a jucatorului de acum 7-8-9 luni. El sa explice evolutiile din meciurile cu Astra, FCSB, CFR, loviturile de la 11m ratate etc. Acolo e problema lui Zlatinski si acolo trebuie sa convinga el ca e jucator.

Bulgarii cand au chef sa joace (in ultimele luni n-au avut chef deloc), aduc un plus echipei, dar problema e ca s-au strans cam multi si deja s-a format un grup/gasca care pare sa controleze tot. Eu am in minte doar reactiile unora din meciul cu Astra cand Multescu i-a schimbat, erau pareri ca vezi doamne nu poti sa-i schimbi ca ei sunt multi bulgari si pot face nu stiu ce in vestiar si ca nu e bine sa-i suparam. Deci era o adevarata teama ca bulgarii din lot fiind multi, pot sa influenteze rezultate in mod voit in sens negativ pentru a se razbuna pe antrenor.
Pai daca punem problema asa, poate antrenorul i-a mai suparat si pe la antrenamente, asta inseamna ca poate astia s-au razbunat la meciuri oficiale?
Doar cine se minte nu vrea sa accepte ca exista o mafie in fotbalul romanesc, o mafie a pariurilor, blaturilor. Sa nu uitam ca Bulgaria are o mare istorie in privinta mafiei din fotbal cu zeci de conducatori executati.
Pentru mine e clar ca Zlatinski s-a cerut afara pentru meciul de Cupa, fie a vrut sa se razbune pe Multescu, fie a avut alt interes, el a cautat sa fie eliminat, toate reactiile lui duc acolo. Dupa ce a vazut ca a scapat de galben pt bucuria excesiva din fata bancii dinamoviste, la final iar scapase pentru ca antrenorul javrelor acceptase sa dea mana cu Zlatinski, jucatorul nostru a continuat si practic a cautat orice forma de a face un conflict in urma caruia sa fie eliminat.
Asta cu facutul statuie unora care sunt dati afara din campionatul lor pentru ca nu mai fac fata si la noi sunt vedete, e un precedent periculos.


PS: Cand te duci la 5-6 case de pariuri si pui la fiecare (casa pe acelasi meci) cate 5000-10000 RON pe un SEMN sau pe un 5/6/7+ cu siguranta se numeste inspiratie.
esti bolnav ba, skeke. las-o in [cenzurat] mea de scenarita, ca omul ala e clar ca vrea. ca nu a mai avut aceeasi forma, asta e altceva. dar de-aici pana la a-l acuza ca vrea sa fie eliminat e cale lunga.

pai de ce [cenzurat] sa fi asteptat el pana in minutul 93, sa dea si golul egalarii ca sa fie eliminat? nu putea el sa ia rosu mai devreme?

iti dau quote, imi pare rau pentru cei care nu vor sa te citeasca, dar n-au cum sa piarda asemenea imbecilitati.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de gogu2005 » 24 Apr 2017, 17:55

danciulescu la gigisport moare cu naum in brate ca de ce vrea Craiova sa castige cu orice pret in fata lui didibao :)))))))))))))))))))))) astia sunt in transa! ei chiar sperau sa ne dam la o parte.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de danielC » 24 Apr 2017, 18:25

sorin107 scrie:
24 Apr 2017, 17:54


esti bolnav ba, skeke. las-o in [cenzurat] mea de scenarita, ca omul ala e clar ca vrea. ca nu a mai avut aceeasi forma, asta e altceva. dar de-aici pana la a-l acuza ca vrea sa fie eliminat e cale lunga.

pai de ce [cenzurat] sa fi asteptat el pana in minutul 93, sa dea si golul egalarii ca sa fie eliminat? nu putea el sa ia rosu mai devreme?

iti dau quote, imi pare rau pentru cei care nu vor sa te citeasca, dar n-au cum sa piarda asemenea imbecilitati.
De ce nu putea sa ia rosul mai devreme? Tocmai din cauza celor scrise dupa aici pe forum, nu putea sa mai fie o victima, sa fie el razboinicul suferind care se lupta pt Stiinta. Dacalua rosu ca Mateiu atunci era evident faptul ca a facut-o intentionat pentru a se razbuna pe Multescu, era mult prea pe fata.
Ca dadea sau nu gol, el oricum urma sa fie eliminat pentru ca la final chiar fara gol maracat se ducea la Hanca, cauta el un conflict care in ochii suporterilor sa fie pus bine, sa fie mare patriot si luptator al clubului, iar in sinea lui sa-si satisfaca dorinta.

Daca nu dorea asta, de ce nu s-a oprit la final? S-a dus i-a injurat pe aia si nu a primit galben, la final a mers iar la Contra si s-a luat cu el si tot nu a primit galben, ala da mana cu el si pleaca, de ce Zlatinski nu se opreste si pleaca spre vestiare?
In schimb ce face el, vede ca n-a primit galben, se mai duce iar dupa contra, il ia de dupa gat (zici ca era prietenul lui din copilarie) continua scandalul, vine Nistor sau Hanca (sau amn2) iar Zlatinski al nostru e mare razboinic, face absolut tot sa fie eliminat.
Un jucator cu experienta lui care stia care avea galben si are in fata o semi-finala, nu face asa ceva! Sau daca face si scapa in prima faza zice Multumesc si pleaca, nu continua ! Face asta doar daca isi doreste sa fie eliminat pt ca oricum e acoperit in ochii tuturor ca vezi doamne el a dat gol, ca se lupta pt interesele clubului, ca provocare ca etc. Dupa iar ca daca voia asta nu astepta minutul 93 sau nu mai dadea gol.

Zlatinski e un jucator experimentat si crescut in fotbalul bulgar, nu e un prost care sa se expuna si sa ia rosu ca dupa sa-l injure lumea ca il lucreaza pe antrenor. Nu, el stie cum sa faca ca sa fie eliminat, sa lucreze antrenorul, iar suporterii sa-l aplaude ca vezi doamne daruire si suferinta.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de mihu » 24 Apr 2017, 18:37

JustME scrie:
24 Apr 2017, 16:03
mihu scrie:
24 Apr 2017, 09:24
Ce pretentii ai vere de la club , cand ei nu au replicat nimic de sambata cand aia practice ne-au facut blat cu oile...pai ia sa fi fost invers deja de sambata seara era facuta cererea pe la comisii , sa nu mai zic ca bubuiau televiziunile !!!
daca nu au facut macar o cere la comisii sunt prosti de bubuie. cacatii aia de la dinamo ne facusera plangere pt faza cu Baluta si galeria iar noi stam ca prostii cu mana-n [cenzurat] si nu avem nicio reactie cand ******* ala de contra ne jigneste si practic ne face blatisti. si el si penibilul ala de steliano filip trebuiau sa fie vizati.

nu zic sa mergem pana la capat cu plangerea dar sa ii facem sa posteze pe site-ul oficial niste scuze, asa cum am facut si noi in cazul Baluta.

Marcele trezeste-te manca-ti-as sau ai luat-o si tu dupa urma lu nea Gigi care e incapabil sa aiba vreo reactie in timpul meciurilor.
SLH scrie:
24 Apr 2017, 12:32
M-ati convins sa-mi iau un steag al Bulgariei meciul viitor.
exact asta voiam sa fac eu ori la finala cupei ori la urmatorul meci cand ajung acasa :)
nu m astept la reactie din partea clubului....trebuia facuta pana acum, trebuia facuta duminica dimineata !!! Mai nou Mutu asteapta ca Zlatan sa fie amendat de club pentru ce a facut la final...eeee la asta chiar ma astept sa facem, poate chiar sa il puna sa ceara scuze !!!
avem niste conducatori penibili
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de _T@V_ » 24 Apr 2017, 18:47

Asa cum ei si-au retras plangerea la adresa lui Baluta & co dupa episodul portavocea, asa si noi trebuie sa ne facem ca nu auziram ce-au zis catelusii... E o chestie de obraz.
Apropo de obraz, foarte tare imaginile cu galeria javrelor salutandul pe Gican.

Închis