Fcsb - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Punem o piedica (parsiv) de la spate mioarelor?

Poll ended at 13 Mai 2017, 17:34

Da (umilinta maxima cu victorie pe Arena Nationala)
9
35%
Da (ii scoatem doar prin egal din preliminariile UCL)
9
35%
Nu
8
31%
 
Total votes: 26

JustME

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 14 Mai 2017, 21:57

m-am plictisit de asta cu renuntatul la Acka... cand ii oferi un salariu imens pt liga 1 si nu vrea sa semneze nu prea se pune ca ai renuntat la el. cand omul refuza sa intre pe teren ca sa nu se accidenteze iarasi e greu sa spui ca s-a renuntat la el. ba mai mult omul a spus cu subiect si predicat ca el NU vrea sa mai continue in Romania. eu nu stiu ce ar fi putut sa faca mai mult de atat ca sa arate ce nu vrea sa mai ramana. noi in schimb ii dam inainte ca s-a renuntat la el cand in realitate Acka e cel care a renuntat la Craiova.

puteam sa il tinem cu forta la Craiova insa nu sa il si obligam sa joace. daca stau sa imi aduc aminte ultimele meciuri ale lui Acka la Craiova as zice ca nu era nici la nivelul dinamovistului aluia de la echipa a 2-a (imi scapa numele). cand sunt la noi sunt cei mai slabi. dupa ce pleaca sunt cei mai buni si ii regretam.

erau unele persoane care il regretau chiar pe Bawab. culmea unul din ei il injura de toti mortzii cand era jucatorul nostru :)
Last edited by JustME on 14 Mai 2017, 22:01, edited 1 time in total.

LiviuB

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 14 Mai 2017, 22:01

DoRyN scrie:
14 Mai 2017, 21:53
Primul gol primit, Jazvici e pasiv- greseala Calancea care e prins pe picior gresit si respinge in fata si pune migea pe tava lui Alibec. Greseala mare renuntarea la Acka. Nici Kelic nici Barthe nu mi se par la nivelul lui.
Ce putea sa faca portarul mai mult la faza aia? sutul a fost de la 7-8 m, oricum a fost o interventie foarte buna, putea fi lejer gol din prima. problema a fost ca fundasii nu l-au ajutat deloc

JustME

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 14 Mai 2017, 22:02

e slab Calancea, era mai bun Pufi :)( :-D

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 14 Mai 2017, 22:17

Apararea e varză si nu numai aseară ... tot playoff-ul. fara aparare te pisi pe el de talent, viitor, construcție ...

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 14 Mai 2017, 22:17

Popica prindea mingea :-D ucv
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

sorin107

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 14 Mai 2017, 22:31

primele 2 goluri s-au luat in gaura dintre dimitrov si kelic, se vede ca a iesit barthe de acolo si ca s-a schimbat sistemul. francezul e meserias, dar n-ai cum sa mai faci fotbal adevarat cu el, joaca un meci si sta 3, e clar ca e precar fizic.

calancea n-a avut nicio vina.

JustME

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 14 Mai 2017, 22:38

@Sorin

pai la fel era si Madson, de fapt chiar mai rau. nu stiu daca prindea un meci la 3 state. mai repede juca un meci si statea un sezon :) si cu toate astea s-a lasat cu inimi frante cand a plecat.

la meciul asta atitudinea pasiva a fost lucrul care ne-a tras in jos. nu stiu cum poti sa fii atat de pasiv si plictisit in conditiile in care fostul puscarias si acolitii sai din presa centrala ne-au facut albie de porci. sa n-ai un strop de ambitie in tine mi se pare stupid. ne-au dat scor de neprezentare. ar trebui sa le fie rusine sa se priveasca in oglinda.

il banuiam pe Multescu de faptul ca nu stie sa isi motiveze jucatorii dar se pare ca astia s-au nascut demotivati. daca nici jignirile ciobanului si a presei slugarnice (ca sa nu mai zic de prima, destul de consistenta, promisa - pe surse!) nu te motiveaza nu stiu ce poate sa ii motiveze pe jucatorii nostri.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 14 Mai 2017, 23:21

Multescu cred ca scos maxim din lotul asta.Cea mai mare greseala cred ca a fost la nivel de conducere.Cand ai 4 jucatori care termina contractul in vara si nu reusesti sa prelungesti iti iei altii in loc...noi nu am facut asta si s-a vazut.Barthe degeaba e bun daca joaca un meci si sta 3.Kelici e slabut si Screciu e de perspectiva dar mai are de crescut.S-a vazut lipsa lui Kay si Acka.Apoi in atac il pierdem pe Rocha care e cel mi bun marcator plus un pasator si s-a vazt la eficienta in fata portii...Acum sa nu se inteleaga ca imi pare rau de ei.Duca-se la cum se comportau.Si iarasi la nivel de.management:noi ii luam pe Jazvici si Fajic iat Hagi ii ia pe Tucudean si Vlad Morar.S ne uitam cate goluri au dat cei doi si cate ai nostriii...Repet,cu un manager mai bun chair puteam sa ne batem la titlu

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 16 Mai 2017, 10:18

Toate glumele despre fanii lui Gigi Becali

Care este celălalt nume pentru ”întrunire a fan clubului Gigi Becali”? Ședință de redacție.
Cum îți dai seama dacă un fan Steaua este și fan Gigi Becali? Nu știe cu câți ”i” se scrie FCSB.
Cum îți dai seama dacă un fan Steaua este și fan Gigi Becali? Nu știe care culoare trebuie pusă prima pe steagul clubului – roșu sau alb?
De ce încă apar fani de-ai lui Gigi Becali la televizor? Pentru că acolo lucrează.

Toate glumele le puteti vedea: http://kmkz.ro/de_ras/texte/toate-glume ... igi-becali

LiviuB

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 16 Mai 2017, 13:09

Multescu va face ceva daca va lua cupa, sau macar sa joace finala. In rest, mi se pare o clasare, nici mai sus dar nici mai jos fata de lotul pe care l-am avut. daca ne gandim la potentialul financiar al clubului, ar fi trebuit sa fim mai sus. am depasit pe Astra, o echipa care a pierdut f multi jucatori si care a avut mari probleme financiare, Gaz Metan Medias, o nou promovata si Botosaniul si Iasiul, iarasi, 2 echipe aflate in regres fata de sezoanele precedente. Ok, am ajuns in Europa dupa foarte multi ani (si asta ma bucura foarte mult), dar nu putem vorbi de o performanta pana acuma (poate victoria cu dinamo din cupa).

Închis