Fcsb - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Punem o piedica (parsiv) de la spate mioarelor?

Poll ended at 13 Mai 2017, 17:34

Da (umilinta maxima cu victorie pe Arena Nationala)
9
35%
Da (ii scoatem doar prin egal din preliminariile UCL)
9
35%
Nu
8
31%
 
Total votes: 26

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 13 Mai 2017, 21:50

Cand fcsb are nevoie de o capra, are de unde, are la Craiova una.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 13 Mai 2017, 21:53

mai bine jucam cu echipa din etapa trecuta...faceam mult mai multe lucruri bune
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 13 Mai 2017, 21:56

Hai mai da-i in [****] ca lua Viitorul campionatul,cupa o va lua Astra ...

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 13 Mai 2017, 21:57

se poate sa scoateti fecesebistii de pe forum? Mi-e absolut greata sa intru cateodata pe aici.

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de danielC » 13 Mai 2017, 21:59

Asta ne e valoarea, intensitatea din repriza a doua a fost scazuta, un antrenament perfect pt meciul de cupa. Fix de ce aveau nevoie baietii, foarte bine ca s-a folosit aceasta formula, trebuiau sa aiba minute in picioare, sa se faca o repetitie.

Pana la urma asta ne e valoarea, iar oile astea nemernice ne sunt superioare la toate capitolele mai putin antrenor. Ciobanul mizerabil deja a transferat 3 jucatori (Deac, Larie, Morais) unii dintre cei mai buni din liga intai, iar noi vrem sa avem rezultate cu Bucurici si altii.

Hai stiinta !!!! ucv

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 13 Mai 2017, 22:02

ce ironie ca tocmai Larie sa faca 11m si sa faca viitorul campiona...mi se rupe ca au iesit campioni, dar asa ma bucur ca ciobanul si-a luat-o printre dinti...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 13 Mai 2017, 22:13

@danielC: du-te ma in stana si vorbeste de regulamente, iddiotule, nu mai trage pe-aci spuza pe turta lor! Te vezi de la o posta ca esti fecesebist pe fata. La orice postare nu ne spui decat ca au aia dreptate, ca sunt mai simpatici, mai draguti si mai destepti. Da-i drumul de-aici in [****] cu oile si regulamentele tale ca suntem destul de suparati!

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de champion » 13 Mai 2017, 22:23

Demisia nea gigi!!! Fara nea gigi multescu, jucatorii astia puteau castiga detasat Champions League! :))))))). Am inceput postarea pentru a fi in ton cu majoritatea de pe acest forum, insa acum vorbind serios, acest lot probabil este mai slab decat lotul cu care s-a inceput reconstructia in liga a 2-a. Si cand ma gandesc ca acolo erau, printre altii, "el shaarawy", câju, precup etc. Acum sunt alti ratati: bancu, baluta, kelic, jazvic, fajic, briceag... sa fim seriosi! Prima data TREBUIE LOT (nu doar 3-4-5 fotbalisti) si abia apoi ar trebui sa ne gandim sa-l dam afara pe gigi multescu. Asta daca vrem performanta, pentru ca daca vrem labareala din asta ieftina, putem continua asa. Desi e cam riscant pt ca din sezonul urmator e posibil ca toate echipele sa plece cu 0 puncte (nu cum a fost in acest sezon cand retrogradatele se stiau inca dinaintea inceperii campionatului).
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 13 Mai 2017, 22:32

Nu inteleg ce va agitati atat! Aia au avut toate motivele sa se zbata in acest meci, pentru noi a fost un antrenament intr-un ritm ceva mai sustinut. Noi nu i-am batut pe astia nici cand Multescu a avut cel mai bun prim 11 la dispozitie, motivati si cu un stadion plin care ii impingea de la spate, dar vreti sa-i fi batut in actualul context?! Hai, mah, da-o dracu de treaba!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 13 Mai 2017, 22:43

Stay cal, and Forza Stiinta!

oile nu castigara NIMIC, Stiinta poate castiga Cupa Romaniei!

Asta inseamna sa fii mafiot! :) :) :)))))
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Mai 2017, 22:50

Bobby scrie:
13 Mai 2017, 18:36
sorin107 scrie:
13 Mai 2017, 17:24
Nu cred ca pupa juniorii meciul asta, exceptandu-l pe screciu. Daca tot jucam cu ce avem mai bun, cred ca o sa aratam asa, 4-1-4-1:

Calancea - dimitrov, kelic, barthe, briceag - screciu - baluta, mateiu, zlatinski, bancu - ivan


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mi se pare o prostie. Cred ca FCSB bate lejer - mai cu arbitrii, mai cu joc "barbatesc" etc. Jucatorii nostri nu au nici o motivatie. Acest meci trebuia gindit cu mintea, nu cu inima.
Imi pare rau ca predictia mea - victorie lejera fcsb - s-a adeverit. E obositor sa ne bata astia tot timpul, cum vor si cind vor.

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 860
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 13 Mai 2017, 22:58

Sumudica zise ca e foarte aproape sa vina la o echipa din liga 1 si ca o sa aflam in 10 zile unde vine. Eu cred ca vine la Craiova.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 684
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de inima de leu » 13 Mai 2017, 23:01

Ce jucători slabi joacă pentru U. În afară de Ivan, Bancu și Băluță restul nu prea știu cu mingea. Mai avem și cele două serii de pensionari bulgari și sârbi care am senzația că stau la echipă ca la azil.
Mulțescu e supermeseriaș dacă a știut să-i ducă în play-off și în semifinalele cupei. Păcat că pleacă!
Victoria Viitorului, în afară de faptul că au fost ajutată clar în ultimele două etape, ne arată:
a) Unde poate să ajungă o echipă care e condusă de un meseriaș cu o viziune clară asupra a ceea ce vrea să facă;
b) Unde ar fi ajuns Universitatea dacă ar fi fost condusă de un meseriaș ca Hagi, Balaci sau Popescu nu de dinei, nețoi, mititei sau rotari. Noi am fi fost în locul Viitorului.
c) cât de clar s-au unit Astra, CFR, Craiova contra echipei FC Stâna București.
În fine sper ca bezmeticii să se trezească și să bată Voluntarii joi.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 14 Mai 2017, 00:10

Io cand va spuneam ca cu oile trebuie sa stai mai la cutie si sa-i intepi cand obosesc (dupa min 60), voi nu ca batman-batman. Au jucatori mult mai buni decat ai nostri. Valoric n-ai cum sa-i bati decat daca esti mai jmecher ca ei.

In fine. Tot raul spre bine. Sa zicem mersi ca a iesit asa (oile au pierdut titlul si javrele n-au prins CL). Dar noi? Sparti tata. Am contat oleaca pina am luat golul. Dupa aia, jale. Cu o asemenea echipa, nu batem voluntarii nici daca jucam o saptamana.

Pandele are nevoie sa justifice investitia in sport, basca rezultatul din tur => nu mergem mai departe.

Joi, punct final sezon 2017.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 14 Mai 2017, 00:35

Echipa precum aghiazma asa, nu face rau dar nici bine nu face
Cu jocu asta nici nu m-as prezenta in vreo competitive europeana

Închis