Fcsb - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Punem o piedica (parsiv) de la spate mioarelor?

Poll ended at 13 Mai 2017, 17:34

Da (umilinta maxima cu victorie pe Arena Nationala)
9
35%
Da (ii scoatem doar prin egal din preliminariile UCL)
9
35%
Nu
8
31%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Mai 2017, 00:56

Acum, la rece, nu am avut dinamica rea in atac - am combinat, am vrut, am avut citeva actiuni bune. Dar parca nu avem valoare in ofensiva sa marcam.

In aparare a fost dezastru. La golul 3, Kelic si Screciu se marcau unul pe altul in timp ce Jakolis s-a demarcat frumos, a driblat elegant si a sutat imparabil. La golul 2 - au trecut aia ca prin brinza; interesanta miscarea lui Pintilii la gol. Screciu venea din spate sa-l blocheze pe Alibec, iar Pintilii l-a blocat discret pe pustiul nostru exact cind mingea ajungea la Alibec. Ce diferenta face valoarea si experienta in astfel de momente ! La primul gol Calancea a respins gresit, in fata, Screciu l-a pierdut pe Alibec : gol.

Cred ca daca Barthe nu se accidenta, am fi avut o aparare mai solida. Ce poti sa ceri unui copil de 17 ani, care de fapt joaca mijlocas central ?

Zlatinski si Mateiu foarte modesti.

DoRyN

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 14 Mai 2017, 01:02

Imagine

Singura bucurie la acest meci.


Trimis de pe iPhone folosind aplicatia #craiovamaximaro

JustME

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 14 Mai 2017, 02:33

daca vreun jucator al Craiovei ajunge la fcsb Rotaru ar face bine sa plece cu el. zic asta pt ca l-am vazut pe fostul puscarias spunand, extrem de sigur pe el, ca va aduce jucatori si de la Craiova.

m-am saturat sa pierdem cu mizeria asta de echipa. e absolut fenomenal ca de 15 ani de zile nu suntem capabili sa ii batem sau sa le punem piedica in momente importante. ori avem vreun complex extrem de serios ori e ceva necurat la mijloc.

sunt atat de dezamagit incat nici nu ma mai intereseaza cupa. cum sa pierzi la scor de neprezentare meciul asta? mai ales dupa ce mizeriile alea ne-au facut in fel si chip? jucatorii astia chiar n-au pic de orgoliu? chiar n-au pic de mandrie?

reiterez ce am spus mai sus: daca vreun jucator de-al nostru ajunge la fcsb Rotaru&co nu mai au ce sa caute la Craiova din punctul meu de vedere. nu ma intereseaza argumentele economice, nu ma intereseaza orice argument pt ca nu exista argument la asa ceva.

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 14 Mai 2017, 06:17

De acord cu tine JustMe, n-am mai fost asa de nervos de mult timp, nu mai vreau sa i vad nici pe mp nici pe multesu sa se duca invartindu-se, iar pramatiile de jucatori sa stea la cutie mult timp de acum inainte, mortii vostrii de ratati!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Mai 2017, 08:17

FCSB are un lot mult peste Craiova - rezultatul de ieri nu e o surpriza.

FCSB a invins acasa CFR cu 2-0 si Astra cu 3-0, parca. In meciul de acasa cu Viitorul, FCSB a avut de vreo 2-3 ori mai multe ocazii decit a avut cu noi - atunci cu un noroc incredibil rejele a scos 1-1. Deci nu doar Craiova a fost pusa la colt de FCSB.

Eu cred ca U Craiova cam pierde meciurile cu FCSB inca de la vestiare; mi se pare ca FCSB ne bate tot timpul fara sa se forteze. Habar nu am cine e de vina. Dar nu te poti duce la oier in birlog cu o defensiva fragila cum a avut Craiova ieri.

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 14 Mai 2017, 08:48

valentin0001 scrie:Sumudica zise ca e foarte aproape sa vina la o echipa din liga 1 si ca o sa aflam in 10 zile unde vine. Eu cred ca vine la Craiova.
Și eu cred! Și se va bate la titlu!


Trimis de pe iPhone folosind aplicatia #craiovamaximaro
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 14 Mai 2017, 12:29

se va bate.. cu echipa asta, nu prindem playoff-ul sezonul viitor. pentru performanta e nevoie de bani.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 14 Mai 2017, 13:03

"Ieri, comentatorul Dolce Sport de la meciul lui Dinamo a zis pe post că Șumudică i-ar fi confirmat de două ori, chiar la antrenamentul de dinainte de meci, că s-a înțeles cu fcsb. Sperăm doar ca noi să aducem un antrenor mai bun, nu mai slab"
Maxima Sport

Naspa, noi o sa ne alegem cu o pramatie ca de obicei.

Masive

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 14 Mai 2017, 13:08

La cum s-a bucurat dupa ce a marcat viitorul, nu prea imi vine sa cred

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 14 Mai 2017, 15:17

Nu se duce la FCSB the Gipsy King :))

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 14 Mai 2017, 17:24

Jucatori liberi de contract,
Ganea , Tucudean si altii
Noi aducem pe Fajic, Jazvic si Bucurica :-x problema e clara la aceasta echipa. Felix si Popescu sunt esecuri sa vina Spanciu poate are fler

JustME

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 14 Mai 2017, 19:37

asta cu au lot mai bun nu tine. dinamo cu un lot mai slab chiar si ca al nostru i-au pisat in [cenzurat] de o gramada de ori si in momente foarte importante. diferenta e la atitudine. noi cand jucam cu aia ne tremura chilotii pe noi, cainii in schimb mor cu ei de gat si compenseaza prin ambitie si atitudine lipsa de valoare.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Mai 2017, 21:28

Nu cred ca Dinamo are un lot mai slab decit al nostru - asta e o exagerare. Avem noi un jucator cu randamentul lui Hanca - vorbesc de goluri si pase decisive ? Avem noi un virf ca Nemec ? Fundasii centrali de la Dinamo sint peste ai nostri.

O ierarhie corecta a ligii 1 ar fi cu Dinamo pe 3 si Craiova pe 6. Am avut mare noroc ca am terminat pe 5 - Astra are un lot mult mai bun decit Craiova, dar acolo au fost alte probleme.

JustME

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 14 Mai 2017, 21:39

ma faci sa rad, dinamo sta in 3 jucatori: Hanca, Nemec si Nistor. restul sunt de cascadorii rasului. fundasii lu dinamo sunt 2 caricaturi: Dilena si Nedelcearu. un betiv si un Mazarache varianta africana. astia doi nu-s nici macar la nivelul lui Screciu, de Barthe nu mai zic. "bulgarul" e lejer, dar lejer intre primii 3 fundasi centrali din tara. nici in gluma nu poti sa il compari cu fundasii lu dinamo.

exagerare din punctul meu de vedere e ierarhia corecta a ligii 1 in viziunea ta. din punct de vedere valoric dinamo cred ca are cel mai slab lot si cea mai slaba echipa din playoff. au ajuns pe trei din ambitie si prin faptul ca antrenorul lor (spre deosebire de al nostru) a reusit sa ii motiveze incredibil.

si hai sa zicem ca poate gresesc eu si au lot si echipa mai buna ca noi sper ca nu urmeaza sa-mi spui ca au echipa si lot mai bun si ca oaia. ca oaia se pisha din orice pozitie pe dinamo ca lot si echipa si pana la urma cainii le-au suflat titlul cand i-au batut atunci in ultimul minut. uite ca dinamo poate sa se pishe pe aia in meciuri importante (tot ei i-au scos si din cupa ligii) si nu cred ca au facut asta prin valoare ci prin ambitie si determinare :-)
Last edited by JustME on 14 Mai 2017, 21:53, edited 1 time in total.

DoRyN

Re: Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 14 Mai 2017, 21:53

Primul gol primit, Jazvici e pasiv- greseala Calancea care e prins pe picior gresit si respinge in fata si pune migea pe tava lui Alibec. Greseala mare renuntarea la Acka. Nici Kelic nici Barthe nu mi se par la nivelul lui.

Închis