[Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

ne calificam in finala?

Poll ended at 18 Mai 2017, 16:03

da (in 90 de minute)
21
81%
da (dupa prelungiri)
3
12%
da (dupa loviturile de departajare)
2
8%
 
Total votes: 26

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 19 Mai 2017, 09:33

si cu toate acestea aseara au fost cateva momente superbe in peluza, cred ca in intervalul min 30-40, cand s-a pus cea mai mare presiune pe cei de la Voluntari, cand toata lumea tipa da-le gol, da-le gol... vedeam oameni de 60 de ani care sareau si strigau cat puteau ei de tare, era o energie fantastica... eu sa fi fost pe teren as fi prins aripi, as fi muscat din adversari..

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 19 Mai 2017, 09:51

Din pacate este foarte greu sa transmiti aceasta energie unor jucatori blazati, fara valoare si cu caractere indoielnice. Au preferat cateva zile de vacanta in loc de performanta.

Calancea, gustavo, baluta si pustanii ar trebui sa ramana. Restul pot pleca lejer, mai ales aia cu "experienta".

Unii ar trebui sa nu mai confunde suportul neconditionat pt echipa cu suportul neconditionat pt jucatori.
CRAIOVA NESUPUSA

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Kellogg » 19 Mai 2017, 10:14

Pacat ca unii nici suportul neconditionat pentru echipa nu il au.
Pe cand si pe la meciuri?
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 19 Mai 2017, 10:45

Pe mine ma deranjeaza unele reactii de pe forum, nu suportul dat echipei in timpul sezonului. Per total suporterii s-au ridicat mult deasupra echipei anul asta.
Aseara era ultimul moment in care jucatorii meritau injurati si trasi la raspundere (nu vorbesc aici de Fajic si Mazarache, aia nu sunt jucatori, sunt purtatori ilegali de ghete de fotbal), pentru ca ei s-au straduit, dar meciul a fost practic un corolar al cosmarului care tine de 20 de meciuri incoace si pentru care principalii vinovati sunt managementul si antrenorul
Dealtfel, Multescu isi incheie mandatul asa cum l-a dus tot timpul... dand vina pe altii pentru esec: presupun ca Rotaru i-a bagat degetele in menghina si l-a obligat sa joace cu Dimitrov fundas stanga si cu Ivan intre linii de nu a inteles nimeni daca trebuia sa fie atacant sau mijlocas.
NU va mai amagiti ca a promovat juniorii.. singurele promovari au fost de nevoie. Uitai-va a jucat Burlacu aseara.... puneti-va problema daca ar fi fost bagat mai devreme in sezon, poate chiar titular in locul lui Mazarache. Sunt sigur ca ar fi depasit cifrele lui daca ar fi jucat cat el. E unul din cei pe care nea Gigi a considerat ca nu vor ajunge niciodata fotbalisti.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Mai 2017, 10:50

Multescu trebuia sa plece dupa incheierea sezonului regulat. Am spus-o atunci, imi mentin afirmatia. Daca incepeam play-off-ul cu un alt antrenor pe banca nu aveam cum sa jucam mai prost decat am facut-o. Vorba unui fost jucator: Intre Multescu si Mogosanu exista o mare diferenta - Mogosanu stia sa discute individual cu jucatorii, sa-i faca sa inteleaga ce se doreste de la ei si nu ii facea de rah.at in fata intregii echipe.

Chiar daca Mogo asorta trening-ul Joma cu pantofii Lacoste

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk


"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 19 Mai 2017, 11:16

Mogo macar nu era cu ciorapii in sandale precum Ion Marin :)))))) era un fel de Botezatu pe langa ala.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Mai 2017, 11:59

romaad scrie:
19 Mai 2017, 01:41
Sincer sunt dezamagit de reactiile unora dintre voi, a spus Just ce era de spus, nu mai repet. Unii chiar meritati sa va faca echipa mititelu! Ne vedem in sezonul viitor!
Eu cred ca orice reactii de aici inseamna mai mult decit reactiile jucatorilor in aceasta semifinala. Reactiile de aici inseamna ca oamenii isi folosesc timpul lor ca sa comenteze despre Stiinta - pe timpul si banii lor. Reactiile jucatorilor in aceasta semifinala, jucatori platiti cu mii de Euro pe luna, s-au vazut, nu ? Daca acesti jucatori ar fi avut 10 % din pasiunea celor care comenteaza aici, poate ca jucam acea finala...

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 19 Mai 2017, 12:06

Repet, eu am vazut aseara si am simtit din tribuna ca jucatorii au avut determinare si si-au dorit sa joace finala, nu cred ca s-a pierdut aici. A fost un lung sir de erori si cred ca jucatorii sunt pe locul 3 in clasamentul celor care au gresit cel mai mult. Pana la urma nici nu e vina unora din ei ca ajuns la Craiova desi valoarea nu le-ar permite sa joace la nivelul asta. Unele reactii sunt deplasate. Chestii de genul "mi-e rusine sa tin cu Craiova", si injuraturile la adresa jucatorilor nu cred ca isi au rostul

iuli

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 19 Mai 2017, 12:13

mie in locul lui multescu mi-ar fi rusine sa mai vorbesc,pai sa vada ce a facut Contra la caini cu un lot mai slab si in timp mai putin!cei care ii iau apararea nu stiu multe lucruri,vestiarul a fost praf incepand din iarna.multescu a dat cu mucii in fasole exact cand trebuia sa-i stranga langa el,s-a vazut si aseara ca unii dintre ei doreau sa rupa nori iar altii asteptau ziua de salariu.I s-a pus la dispozitie cel mai fundas dreapta din Romania si el l-a transformat intr-un jucator slab,blazat.Poa' sa spuna de Rotaru ce vrea,el e principalul vinovat!sumudica a castigat titlul in conditii infinit mai grele,sau hagi.eu,personal il consider principalul vinovat!

Masive

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 19 Mai 2017, 12:53

Cica voluntarii isi depun dosarul pentru europa.Finala cupei devine astfel un meci de baraj intr voluntari si astra,nu? Sper ca nu suntem in pericol sa ramanem pe afara?!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 19 Mai 2017, 13:01

indiferent de ce se intampla in finala cupei, ramanem in Europa. E baraj intre ele daca li se accepta alora dosarul, desi nu cred ca se mai poate

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 19 Mai 2017, 13:03

nu prea mai au cum, au trecut toate termenele de inscriere.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 19 Mai 2017, 13:04

nu avem cum.

CFR nu are dreptul.

dinamue si noi in EL, plus castigatoarea Cupei.
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 19 Mai 2017, 13:33

Asta este,sper sa nu mai apuce nici un jucator din actuala formula inaugurarea noului stadion ! Nu merita !

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Mai 2017, 14:02

E timpul sa lasam aroganta deoparte incepind din aceasta vara. Ma uitam si la sondajul pe acest topic - serios ? Nu punem la sondaj posibilitatea sa pierdem calificarea ?

Pe csuc.ro, maximasport si mai stiu eu care site-uri trebuie eliminata aroganta. Craiova e o echipa care de decenii nu a mai cistigat nimic - traim doar prin suporteri si iluzii la inceput de sezon. Sa fim modesti, realisti, cumpatati pina acest club realizeaza ceva.

Închis