[Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

ne calificam in finala?

Poll ended at 18 Mai 2017, 16:03

da (in 90 de minute)
21
81%
da (dupa prelungiri)
3
12%
da (dupa loviturile de departajare)
2
8%
 
Total votes: 26

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 19 Mai 2017, 00:16

O vorba din batrani spune - culegi ce ai semanat. Asta s-a intamplat si la noi. Conducerea a ramas repetenta. A dat afara 4 jucatori care me ar fi ajutat, au adus jucatori mmai prosti ca mine, daca as fi fost e teren jur ca atingeam mingea de mai multe ori ca fajic. Si nu l-a dat afara pe multescu cand s-a vazut clar ca a pierdut vestiarul, si ca nu mai are solutii. Poate ca un refresh dat la timp ne ar fi dus in finala. Asa, l-am ajutat pe multescu sa termine si el un sezon la o echipa

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Mai 2017, 00:22

I-UCV scrie:
19 Mai 2017, 00:11
https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59B3DAC5

Luat la rost, Baluta al nostru spune ca echipa sta doar in 4 jucatori
Si care sint aia patru ?

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 19 Mai 2017, 00:34

Unul ar fi el, dar se flateaza singur cand crede asta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Masive

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 19 Mai 2017, 01:04

Ce au realizat? Un loc 5? :lol: , pai asta s-a realizat si in primu an de la promovare. Sincer sper sa scapam si de marcel popescu si sa vina stanicu in locu lui. Nu stiu frate cum ne lipim de toti prostii, Grigore , Marcel Popescu...... Vorbe multe, incompetenta multa...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Mai 2017, 01:05

Echipa a 2-a joaca cu FC Voluntari II vineri, in liga 3. Poate ne luam revansa acolo :-)

Avatar utilizator
I-UCV
junior
junior
Mesaje: 95
Membru din: 05 Mai 2017, 17:59

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de I-UCV » 19 Mai 2017, 01:06

Cred ca la Fajic se referea cand vorbea de atacant

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Mai 2017, 01:09

Ca o concluzie, daca ne prezentam asa si in EL, o sa ne facem de ras... Lotul trebuie curatat la modul cel mai serios.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Mai 2017, 01:12

SergyuR scrie:
19 Mai 2017, 01:08
Clar ca la fajic se referea, asta era si aluzia.

Inca ceva, pe langa autocar mi s-a parut destula relaxare din partea tuturor, staf, jucatori, bezele cu fosti jucatori.

Mai aveam putin si muscam din gardul ala pe ei ii durea in ****.
Baietii si-au luat salariile, acum au vacanta mai lunga - care e problema ?

Fajic e ala de spunea MP in iarna ca fi un Kapetanos al Craiovei...

Din pacate conducatorii si actionarii nu par a se pricepe la acest sport. Voluntari era de acord sa joace ambele meciuri la Pitesti - cum dracu' sa refuzi asa ceva ? Prostie si incompetenta.
Last edited by Bobby on 19 Mai 2017, 01:16, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 19 Mai 2017, 01:13

o rusine milenara
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Masive

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 19 Mai 2017, 01:21

L-au gasit pe fajic vinovat :lol: . Anu trecut era problema cu madson ca era prea gras, anu' asta nu se antrenau cei 4 "refugiati" cum trebuie si au pierdut puncte, acum e problema cu fajic . Mazarache e ok nu? Vedeta baluta care nu nimereste poarta din 5 m e bun nu? :lol:

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Mai 2017, 01:25

Singurii care a vrut sa castige acest meci au parut a fi doar Zlatinski si Burlacu. In rest, ceilalti erau in concediu.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 19 Mai 2017, 01:41

mie nu mie chiar rusine si nici nu sunt asa suparat dupa meciul asta... s-a vazut ca multi dintre ei au vrut, i-as nominaliza aici pe Zlati, Burlacu, Gustavo, Petre (prima repriza foarte buna), Screciu, Kelic.. din pacate una la mana, e greu sa faci ceva cand de pe banca nu iti vine nici o idee de joc, ba mai mult te bulverseaza cu schimbari de pozitie de neinteles, greu cand nu ai efectiv banca de rezerve macar decenta (probabil Baluta are dreptate cand spune ce spune, nu ca el ar fi prins o zi grozava azi, dar s-a zbatut si nu stiu cati dintre voi ati observat ca practic a jucat in linie cu Zlatinski, adica mijloacs defenisv), greu cand te autosabotezi dand afara jucatori decenti ca nu au semnat cu firma ta de impresariat si aduci Fajic si Jazvic, desi daca e sa recunoastem, la Jasvic nu se astepta nimeni sa fie atat de slab. Un sezon aproape ratat, un sezon in care Multescu a reusit ceva greu de inchipuit, sa piarda absolut toate meciurile care contau (meciurie cu oile, meciurile cand am avut sansa sa trecem pe locul 1, au fost vreo 5 cred, semifinala de cupa care parea simpla). Sper doar ca managementul nostru sa fi inteles ceva, desi sunt semne ca nu, si sa nu mai repete n viitor aceleasi greseli.
Sincer sunt dezamagit de reactiile unora dintre voi, a spus Just ce era de spus, nu mai repet. Unii chiar meritati sa va faca echipa mititelu! Ne vedem in sezonul viitor!

iuli

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 19 Mai 2017, 08:51

Nu meritam calificarea sub nicio forma!multescu a gresit total strategia din aceasta primavara,nu sint de acord ca i s-au bagat jucatori pe gat.Ce cauta Fajic sau Jazvic la echipa?avea juniori mai buni decat ei!Dimitrov e extenuat de vreo 1 luna si nu a primit niciun repaus,bonus aseara a fost fortat in stanga desi a spus clar ca nu poate juca acolo!Vladoiu nu a mai primit niciun minut dupa ce a jucat foarte bine la Giurgiu.Sint de acord ca fiu-su si-a facut treaba,poarta nu ne-a mai tradat.mazarache e un tampit,dar e mai tampit cine-l baga titular.Aseara cand aveam nevoie de viteza in flancuri el i-a bagat pe Fajic si Jazvic care au viteza melcului impiedicat.Barzan a ramas pe banca desi putea face de 3 ori mai mult in banda staga un de Dimitrov era terminat.in timpul meciurilor multescu a fost nul, nu a reustit sa intoarca niciun meci.mai mult a fost intors de foarte multe ori si nu a avut nicio reactie,desi unele mutari se vedeau de pe luna!

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 19 Mai 2017, 09:12

romaad scrie:
19 Mai 2017, 01:41

Sincer sunt dezamagit de reactiile unora dintre voi, a spus Just ce era de spus, nu mai repet. Unii chiar meritati sa va faca echipa mititelu! Ne vedem in sezonul viitor!
Trebuie sa recunoastem ca si la nivel de suporteri am fost cam jos... doar Sezione si NL au tinut stegul sus... restul am fost fiii ploii... poate fi o scuza faptul ca nu am jucat nici un meci acasa si nici nu cred ca o sa jucam pana in toamna. Echipa nu a realiyat mai nimic... practic participarea in Europa este datorata CFR ului si nu e meritorie plus ca la primul sezon din liga 1 am terminat tot pe 5 :hmm Singurele plusuri par a fi la juniori si echipa 2. ucv

P.S. Nu stiu cum vedeti voi dar pe mine ma streseaza la maxim activitatea de pe situl oficial si cellale canale de comunicare prin niste idei putin cam fortate si ciudate jucatori sunt pusi in niste ipostaze ciudate si par niste cloovni plus informatii legate de copii si juniori eronate ori cu intarziere... un plus totusi la capitolul bilete.
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Mai 2017, 09:24

George, nu sunt de acord cu tine. Cand a avut mai mare nevoie de suporteri, echipa i-a avut langa ea. Sa nu uitam ca am avut cel putin 3000 de suporteri la meciul cu oile de pe Arena Nationala in sezonul regulat.

Nu mai vorbesc de meciurile de la Severin si Pitesti.

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk


"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis