[Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

ne calificam in finala?

Poll ended at 18 Mai 2017, 16:03

da (in 90 de minute)
21
81%
da (dupa prelungiri)
3
12%
da (dupa loviturile de departajare)
2
8%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
raptor20
membru
membru
Mesaje: 299
Membru din: 10 Mai 2006, 07:53

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de raptor20 » 18 Mai 2017, 22:35

gsm scrie:
18 Mai 2017, 22:29
Calificarea a fost pierduta de BANCU!
Si noi ce de goluri am dat cu batranii astia de la taranoaia. Calificarea a fost pierduta din cauza faptului ca nu am fost in stare sa dam un gol
daca picam in b imi dau drumu" cu pluta pe dunare.

JustME

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 18 Mai 2017, 22:35

champion scrie:
18 Mai 2017, 22:32
Asta e cea ai mare umilinta din istoria acestui club!
dezgustatoare reactie. atat.
Last edited by JustME on 18 Mai 2017, 22:58, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de blue ray » 18 Mai 2017, 22:35

Și eu sunt de părere că diferența în dubla din semifinala asta a fost făcută de Bancu. Altfel, aveam două 0-0 cinstite între două echipe mediocre...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 18 Mai 2017, 22:36

O seara trista. Nu am fost in stare sa desfacem o aparare care nu m-a dat pe spate. Cu trecerea timpului trebuia sa ne ducem peste ei, sa jucam cu 2 varfuri (Fajic si Ivan). Fara calcaie in tusa si cu jucatori pe posturile lor (Dimitrov si Petre). Sa centram in careu, sa dam la poarta. Pai portarul lor aproape ca nu a avut ce apara. O gramada de faze fixe din care nu am avut nici macar o ocazie! - de altfel una din marile probleme din acest sezon. Un an cu un antrenor si noi nu avem scheme la faze fixe.

Un singur lucru ma bucura - am scapat de Multescu.

PS. E posibil sa fi fost ultimul meci al lui Ivan la Craiova.

Avatar utilizator
raptor20
membru
membru
Mesaje: 299
Membru din: 10 Mai 2006, 07:53

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de raptor20 » 18 Mai 2017, 22:37

u2blue scrie:
18 Mai 2017, 22:34
Bataie de joc acestei de conduceri de [cenzurat] care lasa un lot pt playoff in curu gol pentru ca asa vor muschii lor ... iar noua ne vand gogosi a la mititelu ca jucatoru' n-a vrut, ca viitor, ca sperante ... amatorism mititelian ... cu acka, kay rocha aveam alta soarta. Acum avem ce meritam ... o megaperforrmanta: clasarea pe locul 5
Bine punctat. Cu ei in teren, probabil jucam finala cupei si aveam alta clasare in campionat
daca picam in b imi dau drumu" cu pluta pe dunare.

Avatar utilizator
raptor20
membru
membru
Mesaje: 299
Membru din: 10 Mai 2006, 07:53

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de raptor20 » 18 Mai 2017, 22:38

Sa se duca si ivan, ca de 1 an numai gandul la plecare ii este
daca picam in b imi dau drumu" cu pluta pe dunare.

JustME

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 18 Mai 2017, 22:38

L.E.

sunt unii suporteri care sunt mult mai execrablili ca jazvic, fajic si mazarache la un loc. genul asta de supoteri nu merita nici locul 5 pe care l-a ocupat echipa.

felicitari celor care au facut deplasarea si care desi probabil ca isi pierdusera si ei speranta au mai avut puterea sa strige pe finalul meciului un "HEI, HEI HAI STIINTA" apld
Last edited by JustME on 18 Mai 2017, 22:44, edited 2 times in total.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 18 Mai 2017, 22:41

La cum a jucat Ivan in ultimele 20 de meciuri, nu cred ca se incurca vreo echipa din vest sa-l cumpere cu mai mult de 500.000 euro.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

andmal
junior
junior
Mesaje: 40
Membru din: 09 Iul 2013, 11:19

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de andmal » 18 Mai 2017, 22:44

Multa gargara, putine lucruri bune facute de conducere si patroni. Trebuie schimbari si aici, nu doar la antrenori.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 18 Mai 2017, 22:45

george_7002 scrie:
18 Mai 2017, 22:26
Nu poti frate sa joci cu Mazarache, Fajic si Jazvic... pur si siplu e o diferenta vizibila intre ei si jucatori de la echipa 2 ati vazut si voi cum a jucat Burlacu... Popescu si Birzan ar fi jucat mult mai bine... nu am inteles schimbarea de benzi a lui Petre si Dimitrov... Baluta si Dimitrov pur si simplu foarte slabi... Gata sezonul asta... Asta a fost. Bine ca am scapat de nea Gigi Multescu... pana la urma a reusit si el un record personal o: ... un prim sezon in Liga 1 de la un cap la altul in toata cariera. Hai,Universitatea! Hai,Craiova! ucv ucv ucv
Last edited by george_7002 on 18 Mai 2017, 22:57, edited 1 time in total.
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Masive

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 18 Mai 2017, 22:47

Ivan sub fratii costea ca valoare. Multescu mai mult mort decat viu pe banca, la un moment dat chiar credeam ca e imbalsamat si pus pe post de manechin. Marcel popescu sa plece si sa-l lase pe daniel stanciu!

JustME

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 18 Mai 2017, 23:18

jucatorii.. stane de piatra, niste fantome:



sursa: gruppo-maxima (fb)

sunt curios cine sunt nesimtitii aia care se vad plecand la vestiare in plan indepartat. pot sa inteleg multe dar nu nesimtirea si lipsa de curaj sa accepti responsabilitatea la finalul jocului. uneori sunt injuraturi alteori sunt aplauze, macar din respect pt oamenii aia prezenti la meci sa aiba bunul simt sa nu plece smechereste la vestiare.

cinste jucatorilor care au acceptat barbateste reprosurile, injuraturile si huiduielile.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 18 Mai 2017, 23:35

Cind nu putem marca un gol in 180 de minute cu Voluntari, nu meritam mai mult. Ceva s-a rupt in echipa dupa acel 5-0 cu Voluntari din primavara.

Parerea mea e ca singura performanta in acest sezon, la bugetul clubului, a fost sa-i oferim lui Multescu primul campionat intern dus cap coada.

Eu as fi incercat un soc la echipa in ultimele 2-3 meciuri cu oricine altcineva, Papura, Mogosanu etc.

Un final trist de sezon.

Nu se pune problema sa ne facem de ris in EL, ca nu mai ajungem acolo. Ne-a Ady baga fotbalul romanesc in faliment in 2 saptamini :-)

P.S. Poate ca Burlacu are calitati de liga 1. Il credeam o cauza pierduta, dar, la 20 de ani, are ceva posibilitati.

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 19 Mai 2017, 00:09

JustME scrie:
18 Mai 2017, 23:18
jucatorii.. stane de piatra, niste fantome:



sursa: gruppo-maxima (fb)

sunt curios cine sunt nesimtitii aia care se vad plecand la vestiare in plan indepartat. pot sa inteleg multe dar nu nesimtirea si lipsa de curaj sa accepti responsabilitatea la finalul jocului. uneori sunt injuraturi alteori sunt aplauze, macar din respect pt oamenii aia prezenti la meci sa aiba bunul simt sa nu plece smechereste la vestiare.

cinste jucatorilor care au acceptat barbateste reprosurile, injuraturile si huiduielile.
Jazvic si fajic erau. Sper sa isi continue drumul si sa nu se mai intoarca

Avatar utilizator
I-UCV
junior
junior
Mesaje: 95
Membru din: 05 Mai 2017, 17:59

Re: [Cupa Romaniei] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de I-UCV » 19 Mai 2017, 00:11

https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59B3DAC5

Luat la rost, Baluta al nostru spune ca echipa sta doar in 4 jucatori

Închis