Universitatea U17 - Dinamo U17

Moderator: grup_moderatori

Închis
JustME

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de JustME » 02 Iun 2017, 14:47

titlu e-n Banie Deux. dar vine si cupa, super-cupa :) tot cu dinamo jucam si supercupa ucv

JustME

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de JustME » 02 Iun 2017, 14:50

ptiu-ptiu ca bine le mai sta in tricourile galbene de CAMPIONI! ucv bravo copii, ne-ati salvat sezonul ucv

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de FanStiinta » 02 Iun 2017, 14:52

Si se mai mira contra de ce ii uraste toata lumea.. tot meciul injurara si apoi sa arunci cu torte intr-un copil de 17 ani.. un gest specific potailor frustrate
L.e. Uitasem sa-i felicit pe baieti!! Bravo!!

JustME

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de JustME » 02 Iun 2017, 14:54

ce penibil.. cel mai tehnic jucator al finalei unu de la dinamo. ce gluma proasta :eek:

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de sorialis » 02 Iun 2017, 15:02

Campionii!!!!
U17 - Campionii 2.jpg
U17 - Campionii.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

JustME

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de JustME » 02 Iun 2017, 15:07



si o poza de pus in rama:

Imagine

sorin107

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de sorin107 » 02 Iun 2017, 17:18

SergyuR scrie:Nu stiu cine e portarul de rezerva, dar saruta cu foc stema :) Superb

Il cheama Marc si e tocmai din sighetul marmatiei :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

sorin107

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de sorin107 » 02 Iun 2017, 17:19

Felicitari, campionilor!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de DeuxEx » 02 Iun 2017, 17:31

In teorie, generatia aceasta poate sa fie scheletul echipei mari in 2-3 ani, daca avem grija de ei. Cati ani au trecut de la ultimul trofeu? Cred ca vreo 20...

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de SLH » 02 Iun 2017, 17:32

Sunt cea mai sufletista generatie actuala, asa ca ma bucura enorm reusita baietilor.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de dxtr009 » 02 Iun 2017, 18:41

astia din Craiova
facem ceva frumos deseara cand ajung leutii ??
ora 22 gen
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de Copacul » 02 Iun 2017, 18:46

Eu ma bag

Trimis de pe LG-H815 folosind aplicatia #craiovamaximaro

C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de Bobby » 02 Iun 2017, 19:09

Felicitari jucatorilor, conducerii tehnice si administrative pentru rezultat ! Felicitari actionarilor pentru investitiile in sectorul juvenil !

Nu am vazut meciul...The beauty is in the eye of the beholder : totusi, cam car ar fi jucatorii care ar avea calitati sa ajunga in liga 1 in 2-3 ani ?

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de Copacul » 02 Iun 2017, 19:29

Avem echipe de liceeni in ambele finale la Cupa Coca-Cola. Articolul este in GSP asa ca mai bine vi-l pun aici :)

Craiova, dublu Maxima » Fetele de la Liceul Tehnologic Auto şi băieţii de la Colegiul Tehnic Energetic s-au calificat în finala Cupei Coca-Cola

Faza regională a Cupei liceelor Coca-Cola a continuat în acest week-end la Constanţa.

În acest week-end, emoţiile, aplauzele şi carul triumfal al fazei regionale din Cupa Coca-Cola au ajuns pe malul mării, la Constanţa. Echipe de fete şi de băieţi din judeţele Brăila, Argeş, Tulcea, Buzău, Dolj şi Constanţa au ridicat sala în picioare, în căutarea golului perfect.

Apără Minunea blondă

Finalistă de câteva ori şi câştigătoare a trofeului, echipa de fete a Liceului Tehnologic Auto din Craiova a disputat un singur meci în grupe, dar ce meci! Cu revelaţia ediţiei de anul trecut: echipa din Sulina, o Barca feminină în Deltă.

Jucătoarele din Dolj au avut de întâmpinat o dârză rezistenţă până la pauză. Au reuşit să blocheze fluviul de pase al tulcencelor şi să se impună la o diferenţă de trei goluri. În finală, echipa din Craiova a întâlnit o altă echipă "tehnică", dar debutantă, din Curtea de Argeş.

Portăriţa blondă a doljencelor a parat totul, iar Liceul Tehnologic Auto din Craiova a câştigat tot la o diferenţă de trei goluri. Nu le mai rămâne decât să arunce un ghiozdan, pe post de buzdugan, înspre Parcul Tineretului din Bucureşti.

Galerie ca-n Bănie

Meciurile băieţilor au fost acompaniate de o galerie frenetică, asigurată de echipele de fete. Aşa se explică, fără îndoială, numărul mare de goluri şi fazele fotogenice, numai bune de pus pe Net.

La sfârşit, purtată pe valurile sălii, tot echipa din Craiova a prins biletul spre Bucureşti. În finală, băieţii din Bănie au dat piept cu însuşi "Ştefan cel Mare" şi ambiţioşii juniori din Râmnicu Sărat, care defilaseră ca prin Codrii Cosminului în grupă.

"Suntem la a treia participare, dar e prima oară când ajungem în finală", a declarat George Nanu, antrenorul echipei de la Colegiul Tehnic Energetic din Craiova. Puştii doljeni evoluează de mai puţin de un an în formula actuală, dar au obiective îndrăzneţe: "Noi ne gândim la finala cea mare, la ultimul meci. O luăm pas cu pas".

Echipa cu o minge şi-o iubire

"Uşor nu va fi. La regională, am întâlnit numai echipe bune. În primul meci, am intrat greu, aţi văzut, am fost conduşi cu 4-2, dar apoi am revenit. Băieţii nu erau obişnuiţi cu suprafaţa de joc din sală. Nu ştiau ce să facă, nu puteau să controleze mingea, am strigat la ei să se adune. Noi ne antrenăm pe sintetic, afară", explică profesorul "energeticienilor".

"Şcoala noastră are o sală mică, de 18 metri pe 9. Sălile din oraş sunt toate pline. În general, dotările materiale sunt deficitare. Aveam o singură minge, ţineam de ea de câteva luni. Şcoala ne-a cumpărat una nouă, prin licitaţie. Mingea era bună, dar din plastic şi, după câteva zile pe bitum, sar peticele din ea", povesteşte antrenorul Nanu.

"Sigur, nu doar la noi e aşa, e şi în alte părţi. Păcat. Puştii de azi sunt cam copilăroşi, sportul i-ar ajuta să se maturizeze".

La capitolul dotări sufleteşti, fotbalul de liceu din Craiova stă excelent: "Care-i secretul nostru? O singură iubire, alb-albastră. De aceea vin mulţi copii la selecţii, toţi cu mare dorinţă de a juca. Sunt unii dintre ei parcă făcuţi pentru fotbal, nu ştiu cum să vă spun". Până şi Academia lui Hagi vine să caute jucători în regiune. "Greu îi convingi pe copii să accepte, că ei nu se duc, că vor să joace numai pentru Craiova".

Finaliştii din Bănie atacă finala cu optimism, deşi de mingi noi "rar avură parte", vorba imnului. "La regională, am primit cadou o minge, ne-am bucurat şi de bucurie, am uitat-o în sală. Ne-am dat seama abia în autocar", oftează profesorul Nanu. Urmează noi aventuri ale echipelor din Bănie, în Capitală şi, de ce nu, în excursia-premiu la Londra. Să vedem pe unde uită trofeul.
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de dxtr009 » 02 Iun 2017, 20:06

silviu bogdan si screciu estimeaza ca undeva pe la 22:45 ajung si baietii in Craiova la Universitate

stie cineva un loc prin centru unde avem loc sa bem o bere toti ?
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Închis