[Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte raman in Banie dupa meciul cu Sepsi?

Poll ended at 12 Aug 2019, 00:50

3 puncte, echipa se redreseaza
10
40%
1 punct, meci greu
5
20%
0 puncte, echipa este in picaj
10
40%
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de DeuxEx » 10 Aug 2019, 00:50

Duminica, 11.08.2019, incepand cu ora 18.00, Universitatea Craiova intalneste acasa, pe stadionul Ion Oblemenco, echipa Sepsi OSK (Oltul Sport Klub, daca nu stiati...).
Universitatea Craiova vine dupa 2 infrangeri - una in fata celor de la AFC Hermannstadt in Liga 1, cealalta in Europa League in fata grecilor de la AEK Atena.
Cu ce tactica si cu ce prim 11 credeti ca va aborda Papura acest meci? Ce rezultat credeti ca vom avea la finalul celor 90 de minute?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Augustus Caesar » 10 Aug 2019, 05:44

Nu as vrea sa comentez prea multe, acum ca am ''scapat'' de stresul EL echipa asta ar trebui sa zburde. Sper sa vad o dezinhibare in jocul nostru, sper sa vad meciuri castigate clar si fara emotii. Altfel , cred ca papura al nostru nu va renunta la sistemul lui preferat insa sper (nu stiu daca are drept de joc), sa-l vad pe Balasa. Am mare incredere in baiatul asta si in dorinta lui de a-si reconfirma valoarea.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de calugaru' vaxile » 10 Aug 2019, 05:52

e aceasi echipa minunata care a jucat minunat pina acum si ... asta joaca. sepsi e peste sibiu. asa ca ... infringere

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de gsm » 10 Aug 2019, 09:07

Balasa nu va juca, este invoit sa mearga sa-si vada copilul nou nascut, in italia.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Aug 2019, 12:06

Victorile atrag victorii iar infrangerile atrag demisia.
Castigam cand jucam prost, cu grecii am jucat bine dar am pierdut? - lipsa de organizare la jocul fara minge, plasament gresit, faze nelucrate la antrenament.

AEK te-a lasat sa joci 20-30 min sa vada ce si cum, apoi ti-a luat mingea si punctele. Noi nu suntem in stare sa schimbam, tactica, sistemul, dispunerea din mers.

Dspre meciul cu Sepsi, Papura are nevoie de victoria altfel se ingroasa gluma in ceea ce priveste fotoliul pe care sta. Sunt convins ca va juca cu cei mai buni jucatori - fara menajamente.
Acelasi 4-3-3, Mirko - Bancu, Acka, Kelic, Vladoiu - Constantin, Mateiu, Cicaldau - Vatajelu, Roman, Ionita

Continuam sa jucam pe cele mai mari calduri, ora 18, dupa ce Rotaru a facut scandal anul trecut ca joaca numai la 21:30.
Acum televiziunea se razbuna pe tine. 50% din microbisti telespectatori care se uita la fotbal, nu sunt in fata televizorului la ora 18, duminica. Astfel ca televiziunea ungureasca poate sa spuna cu cifre ca Universitatea nu are audienta, mai mica ca in liga 2a.

LiviuB

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de LiviuB » 10 Aug 2019, 14:13

Eu as juca cu Vata fundas stanga si cu Bancu mijlocas. Si daca Mihaila e apt, l-as baga macar o repriza

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de calugaru' vaxile » 10 Aug 2019, 17:30

am vazut conferinta de presa. nu inteleg de ce se mai tine. la fiecare intrebare importanta (de ex indisponibili medicali) neacornel nu stie niciodata nimic. habar n-are cind il va avea la dispozitie pe balasa. nu stie daca mai pleaca ametitu' ala la schimb. e ca un general care inainte de batalie nu stie ce efective are, nici de ce munitie dispune. e penibil total!!

apreciez replica lu' vali cind cirnatu' ala l-a intrebat cum a fost cu stadionu' gol: "da' n-a fost gol, am avut 4000 de suporteri" sau asa ceva. daca raspundea papura-voda, probabil ca zicea ca nici aia nu stie. reporter magar, antrenor de paie, noroc cu pustiu'.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de malus dacus » 10 Aug 2019, 17:55

...nu exista ceva mai plicticos pe planeta decat sa-l asculti pe Papura! Conferintele au devenit si din ce in ce mai scurte, cred ca nu mai are nimeni nervi pt. asa ceva. E tortura psihica. Probabil ca nu este intamplatoare nici starea de nervozitate a jucatorilor pe parcursul meciurilor, vizibila cu ochiul liber. Justitia ar rezolva un caz daca l-ar aduce pe Papura numai si cateva ore prin preajma lui Dinca. Nenorocitul ar ceda, ar marturisi tot, garantat!...

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de lory69 » 10 Aug 2019, 18:56

Iarăsi o sa avem un meci in care vom cară mingi si nu vom sti ce sa facem cu ele.Oare nimeni din conducere nu a observat ca,de când Mitrita a plecat,nu mai avem jucător cae sa urce cu mingea si sa construiască fazele de atac.Cu un nr 10 bun,sigur ca Mihaila,Barbut ar fi pusi in valoare de pasele primite,pt ca cei doi sunt foarte rapizi,dar le lipseste driblingul.L-am ratat pe Tandia,l-am ratat pe Olaru,iar sa aduci de afara costa bani multi.Eu m-as orienta rapid si as da Botosanului 500k pe Ongenda,care mi se pare singurul din liga1 care face diferenta la mijloc.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de DeuxEx » 10 Aug 2019, 19:57

Conferinta de presa:

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de calugaru' vaxile » 10 Aug 2019, 20:32

lory69 scrie:
10 Aug 2019, 18:56
Iarăsi o sa avem un meci in care vom cară mingi si nu vom sti ce sa facem cu ele.Oare nimeni din conducere nu a observat ca,de când Mitrita a plecat,nu mai avem jucător cae sa urce cu mingea si sa construiască fazele de atac.Cu un nr 10 bun,sigur ca Mihaila,Barbut ar fi pusi in valoare de pasele primite,pt ca cei doi sunt foarte rapizi,dar le lipseste driblingul.L-am ratat pe Tandia,l-am ratat pe Olaru,iar sa aduci de afara costa bani multi.Eu m-as orienta rapid si as da Botosanului 500k pe Ongenda,care mi se pare singurul din liga1 care face diferenta la mijloc.
am putea incerca cu bancu coordonator (cu ciclidau in spate) si cu vata fundas stinga.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de u2blue » 10 Aug 2019, 21:53

Cu Papură, totul e posibil. Cel mult un punct.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de DeuxEx » 10 Aug 2019, 22:01

Eu as juca in urmatoarea formula:
Mirko
Vladoiu, Acka, Kelic, Vatajelu
Mateiu, Cicaldau, Bancu
Ionita, Roman, Mihaila
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fanUCV » 10 Aug 2019, 22:29

subscriu la unsprezecele lui DeuxEx .. pare un meci dificil, OSK va juCA CURajos pentru punct(e) .. din nou, nu mă deranjează un 1-0 sperând că, vom da drumul la jocuri mai bune după ce le va trece oboseala de după Europa .. până atunci, căldură mare, monșer ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Nea Marin » 10 Aug 2019, 22:58

Daca as sti ca-l demite pe papura, nu m-ar deranja o infrangere.
Multescu ar fi un vis frumos fata de penibilul asta.
STIINTA SUNTEM NOI !

Închis