Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Daca se joaca meciul, luam puncte de la Giurgiu?

Poll ended at 29 Iul 2020, 14:20

3
12
71%
2
0
No votes
1
5
29%
 
Total votes: 17

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de Paul » 01 Aug 2020, 21:08

In primul eu nu inteleg, voi chiar va temeti de CFR dupa ce am vazut ultimele lor meciuri in care s-au chinuit cu niste sparring partners care mai ca nu isi bagau singuri mingea in poarta? Bine, Vlad aseara nu si-a bagat-o in poarta, dar a lasat-o fara jena.
Asta in timp ce noi jucam mai bine ca niciodata!
Eu zic ca ii vom spulbera, ceea ce ne va face pe toti cu atat mai bucurosi.
CFR e cea mai urata echipa, cu cei mai nesuferiti si ingamfati suporteri, si asta e o ocazie sa ii lichefiem la noi acasa si sa le scoatem fumurile din cap.
Eu sper la un 4-1, goluri Cic, Elvir si ... fiti atenti: Ivan 2 goluri, asta ca sa avem inca un motiv in plus de bucurie pentru la anul.
Iar daca e sa nu castigam, asta e, de la anul facem legea, desi nu vad cum ar putea acesti obositi sa ne puna probleme.
Ieri in meciul cu copiii bagati de cioban a fost 0-0 pana in minutul 85, si nu au jucat nimic.
Eu as privi jocul ca si cum am fi luat bataie cu Astra si trebuie sa invingem.
Asa am luat campionatul ultima data in 1991, am batut acasa Sportul cu 3-1, asta dupa ce in etapa penultima ne daduse FC Arges 3-0 scurt.
Am fost pe stadion, si ulterior pe teren si in fata oficialei unde baietii au jucat urcati pe parapetul de la T0.
Luni nu putem sa facem la fel, dar vom vedea la TV cum devenim campioni.

Hai baietii!!!!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de adi_g » 01 Aug 2020, 21:58

Doamne ajuta! Eu mi-as dori sa fie acum si pentru suporterii mai în varsta ai nostri, care nu se stie daca vor mai prinde un alt titlu de campioni...

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de fanUCV » 01 Aug 2020, 22:00

@Paul .. asta cu 0-3 la Pitești, nu mi-o mai aminteam .. ! .. dar am fost pe teren, în zona unde Prunea și-a aruncat mănușile .. și da, băieții erau la T0, lumea dăduse năvală .. chiar amintiri din copilărie!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de adi_g » 01 Aug 2020, 22:09

Paul scrie:
01 Aug 2020, 21:08
In primul eu nu inteleg, voi chiar va temeti de CFR dupa ce am vazut ultimele lor meciuri in care s-au chinuit cu niste sparring partners care mai ca nu isi bagau singuri mingea in poarta? Bine, Vlad aseara nu si-a bagat-o in poarta, dar a lasat-o fara jena.
Asta in timp ce noi jucam mai bine ca niciodata!
Eu zic ca ii vom spulbera, ceea ce ne va face pe toti cu atat mai bucurosi.
CFR e cea mai urata echipa, cu cei mai nesuferiti si ingamfati suporteri, si asta e o ocazie sa ii lichefiem la noi acasa si sa le scoatem fumurile din cap.
Eu sper la un 4-1, goluri Cic, Elvir si ... fiti atenti: Ivan 2 goluri, asta ca sa avem inca un motiv in plus de bucurie pentru la anul.
Iar daca e sa nu castigam, asta e, de la anul facem legea, desi nu vad cum ar putea acesti obositi sa ne puna probleme.
Ieri in meciul cu copiii bagati de cioban a fost 0-0 pana in minutul 85, si nu au jucat nimic.
Eu as privi jocul ca si cum am fi luat bataie cu Astra si trebuie sa invingem.
Asa am luat campionatul ultima data in 1991, am batut acasa Sportul cu 3-1, asta dupa ce in etapa penultima ne daduse FC Arges 3-0 scurt.
Am fost pe stadion, si ulterior pe teren si in fata oficialei unde baietii au jucat urcati pe parapetul de la T0.
Luni nu putem sa facem la fel, dar vom vedea la TV cum devenim campioni.

Hai baietii!!!!
De acord, cfr joacă foarte slab în ultima vreme. Nu imi e teama de ei, ci de arbitru si de presiunea pe care o va pune petrescu, daca va fi pe banca..Dar in mod normal, trebuie sa invingem. E si timpul. Am prins in viata mea 3 dintre cele 4 titluri, dar d eprimele doua nu am cum s aimi amintesc, ca aveam 1an, respectiv, 2 ani...Iar la ultimul, treceam in clasa a 6a...Cred ca voi urmari cea mai mare parte din meci cu o emotie teribila, rugandu-ma si in picioare...

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 01 Aug 2020, 22:42

Calme camarades. CRAIOVA VA FI CAMPIOANA.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de adi_g » 01 Aug 2020, 22:51

Arthur Rimbaud scrie:
01 Aug 2020, 22:42
Calme camarades. CRAIOVA VA FI CAMPIOANA.
Până la ora meciului de luni, cred că vom ști și decizia Comitetului Executiv în legătură cu meciul cu Astra. Acum nu stiu dacă am depus plângerea necesară.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 01 Aug 2020, 23:12

adi_g scrie:
01 Aug 2020, 22:51
Arthur Rimbaud scrie:
01 Aug 2020, 22:42
Calme camarades. CRAIOVA VA FI CAMPIOANA.
Până la ora meciului de luni, cred că vom ști și decizia Comitetului Executiv în legătură cu meciul cu Astra. Acum nu stiu dacă am depus plângerea necesară.
Nici o importanta asta, chiar daca este digne de univers absurde Kafkien. Craiova-CFR 2-1, point. Next.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de Paul » 01 Aug 2020, 23:21

Eu imi amintesc cum facusera toti un fel de hora si Sandoi si-a aruncat ghetele in sus.
Cautai si se pare ca nu imi aduc aminte bine. Argesul ne-a dat “doar” 2:0 la ei si de fapt am mai jucat inca 2 meciuri inainte de ultimul, cu Sibiu si cu Corvinul si am batut in ambele:
https://www.worldfootball.net/teams/fc- ... va/1991/3/

Dar imi aduc aminte in special de meciul ala pentru ca ne egala Steaua la puncte. Si ascultam la radio pentru ca nu se dadea la tv. Eram in anul I la facultate si eram mai multi prieteni care pur si simplu eram daramati ca ne batusera aia si dupa cum comentau la radio, nu miscam nimic, si deja jubilau stelistii si altii din presa ca o sa castige Steaua. Pana la urma am castigat noi - la golaveraj!!!
In orice caz, meciul cu Sportul a fost primul si ultimul meci cu titlul pe masa pe care l-am trait pe viu.
La celelalte nu am fost prezent pe stadion, dar le-am trait cu restul orasului care nu avea loc in stadion. Pentru ca atunci la meciuri cu FC Bihor sau Jiul Petrosani se umplea Oblemenco.
E vremea noastra din nou baieti, faceti-ne mandri luni!
Hai baietii!!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 02 Aug 2020, 00:00

Ba, vere, eu nu inteleg ce drac tot trimit astia scrisori si intreaba pe la UEFA?! O bizarerie cu daca nu influenteaza clasamentul, niste cretinitati pe-acolo. Puteau sa ma intrebe pe mine, ca tot aia e - raspunsul normal o sa fie - marsh ma, cu tigania voastra, faceti ce vreti, ne doare.n kur, noua sa ne comunicati cine joaca in CL si EL!...

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de marius_vl » 02 Aug 2020, 00:06

malus dacus scrie:
02 Aug 2020, 00:00
Ba, vere, eu nu inteleg ce drac tot trimit astia scrisori si intreaba pe la UEFA?! O bizarerie cu daca nu influenteaza clasamentul, niste cretinitati pe-acolo. Puteau sa ma intrebe pe mine, ca tot aia e - raspunsul normal o sa fie - marsh ma, cu tigania voastra, faceti ce vreti, ne doare.n kur, noua sa ne comunicati cine joaca in CL si EL!...
Absolut corect ce spui!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 02 Aug 2020, 00:30

Stai, ca intre timp cica veni si raspunsul, care era la mintea gainii. Am inteles faza ca e vorba de banii din drepturile tv, dar nu cred ca era necesar sa-i bazaie p'aia de la UEFA pt. dracii de-ale noastre interne. Decat, poate, sa le semnalizeze mai clar ca suntem batuti in cap, in caz ca aveau aia vreo indoiala. In schimb, s-a facut tapaj pe chestia asta aici, la noi, de unii asteptau cu gura cascata cine stie ce draq de raspuns in sensul ca transeaza UEFA treaba cu meciul dintre noi si Astra.
In alta ordine de idei, interesant ce spune Balint ca o sa aiba grija FRF sa nu se termine egal. Asta chiar merita discutat.

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de csm310 » 02 Aug 2020, 02:56

malus dacus scrie:
02 Aug 2020, 00:30
Stai, ca intre timp cica veni si raspunsul, care era la mintea gainii. Am inteles faza ca e vorba de banii din drepturile tv, dar nu cred ca era necesar sa-i bazaie p'aia de la UEFA pt. dracii de-ale noastre interne. Decat, poate, sa le semnalizeze mai clar ca suntem batuti in cap, in caz ca aveau aia vreo indoiala. In schimb, s-a facut tapaj pe chestia asta aici, la noi, de unii asteptau cu gura cascata cine stie ce draq de raspuns in sensul ca transeaza UEFA treaba cu meciul dintre noi si Astra.
In alta ordine de idei, interesant ce spune Balint ca o sa aiba grija FRF sa nu se termine egal. Asta chiar merita discutat.
Sa zicem ca e 1-1 prin min 85 si moare meciul asa, ce o sa se intample? Chiar as vrea un egal sa vad scandal, liga are un precedent clar in Spania cu Fuenlabrada care nu a mai putut fi programata ca avea 10 cazuri de covid, asa trebuie procedat si acum, iar la regulament scrie clar 0-3 daca nu poti sa te prezinti, dar va fi si mai frumos sa ii batem pe teren (desi e foarte greu, CFR in deplasare a facut meciuri cu adevarat imense la Celtic si Sevilla, dar suntem si singura echipa care i-a batut de 3 ori in ultimele 3 sezoane), daca ne fac campioni la masa verde nu o sa le dea decat apa la moara calutilor sau beclaiotilor, iar o baga pe aia cu infiintati in liga 2, campioni din penalty-uri si ne mai face si liga la masa verde... echipa e la momentul asta la limita dintre eroi si legende, daca nu luam campionatul anul asta, o sa se repete istoria cu "Campioana unei mari iubiri", si anul viitor suntem noua Craiova Maxima. :D

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de Paul » 02 Aug 2020, 07:37

Lasa-ti-i vere pe toti astia sa o tina langa cu masa verde si cu discutiile lor interminabile cum ca vezi Doamne noi asteptam pomeni, si hai sa nu plecam si noi dupa fenta asta.
Noi avem o alta treaba, sa intram in atmosfera pentru castigarea titlului printr-un meci epic pe care sa il povestim pentru urmatorii 30 de ani.
CFR nu mai e nici in efectivul si nici in forma in care erau cand au jucat cu Rangers si Sevilla, iar in ultimele meciuri au aratat jalnic. Daca il blocam pe pensionarul cu coc Deac, nu are cine sa miste, ca Djokovici e cu covid, Paun la fel, Tucudean e plecat iar Omrani e total iesit din forma.
Asa ca de cine ne temem aici? Ai nostri joaca foarte bine, in meciurile cu CFR, FCSB si BT am aratat ca o echipa solida, care joaca si un fotbal frumos.
Asa ca sa ii lasam pe incompetentii de la LPF sa se streseze, care in inteligenta lor infinita au intins pelteaua ca pomana tiganeasca pana au ramas fara timp, in timp ce noi ne pregatim sa ii jucam in picioare pe figurantii si plangaciosii de la Cluj, orasul care a inventat apa calda si painea feliata.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 02 Aug 2020, 09:46

Paul scrie:
02 Aug 2020, 07:37
Lasa-ti-i vere pe toti astia sa o tina langa cu masa verde si cu discutiile lor interminabile cum ca vezi Doamne noi asteptam pomeni, si hai sa nu plecam si noi dupa fenta asta.
Noi avem o alta treaba, sa intram in atmosfera pentru castigarea titlului printr-un meci epic pe care sa il povestim pentru urmatorii 30 de ani.
CFR nu mai e nici in efectivul si nici in forma in care erau cand au jucat cu Rangers si Sevilla, iar in ultimele meciuri au aratat jalnic. Daca il blocam pe pensionarul cu coc Deac, nu are cine sa miste, ca Djokovici e cu covid, Paun la fel, Tucudean e plecat iar Omrani e total iesit din forma.
Asa ca de cine ne temem aici? Ai nostri joaca foarte bine, in meciurile cu CFR, FCSB si BT am aratat ca o echipa solida, care joaca si un fotbal frumos.
Asa ca sa ii lasam pe incompetentii de la LPF sa se streseze, care in inteligenta lor infinita au intins pelteaua ca pomana tiganeasca pana au ramas fara timp, in timp ce noi ne pregatim sa ii jucam in picioare pe figurantii si plangaciosii de la Cluj, orasul care a inventat apa calda si painea feliata.
Eu, tot ce doresc, este sa il servim pe acel Deac de Cluj cu dorinta lui,, jocuri sa fie castigate pe teren, nu la birou si comisie''.
Forte supérieure attitude de acest type la adresse de jucatori de Craiova, ca si cum ei nu ar avea nici un mic mérite pentru ca ei au ajuns in situatie de devenit campioni.

Sa il servim pe acela cu o...,, victoria pe teren''.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Închis