[Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce face Universitatea Craiova in returul cu FK Sabail?

Poll ended at 18 Iul 2019, 23:38

Victorie, a doua in cupele europene dupa o lunga perioada
20
87%
Un egal, nu e bine sa-i ceri lui papura prea mult
1
4%
O infrangere neasteptata
2
9%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de DarkComy » 19 Iul 2019, 19:15

Dar de forma slaba sau lipsa de concentrare a lui Pigliaceli nu zice nimeni nimic? Nu mai da siguranta de anul trecut
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de DeuxEx » 19 Iul 2019, 19:22

Toti ne gandim ca este rodul managementului si pregatirii efectuate sub conducerea lui Papura. Insa e clar ca sub comanda lui Papura i se va pasa numai daca este pusa presiune foarte mare pe fundasi. Din acest sezon s-a renuntat la tendinta din vremea lui Mangia de a mai incepe constructia de la Mirko. Acum, constructia incepe de la Kelic, iar Mirko va fi uilizat mai rar.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de sorin107 » 19 Iul 2019, 19:33

calugaru' vaxile scrie:
malus dacus scrie:
19 Iul 2019, 15:21
...pt. ca 1. N-ai fundasi siguri pe ei care sa urce un pic mai mult si sa paseze ( sigur ) in centru;
2. N-ai mijlocasi care sa coboare sa ia mingea sau sa se demarce bine ( in afara de Cicaldau ).
Mateiu e mai putin pe constructie iar Qaka nush de ce ramane numai avansat. Ivanov joaca pitulat, sa nu cumva sa primeasca mingea. Iar viteza paselor, mai ales la nivelul fundasilor, e de-a dreptul enervanta. Inteleg, ti-e frica sau n-ai variante, alegi sa pasezi lateral dar paseaza dreaqu mai repede si din prima!...
ai insa pe mihaila (imi place mult pustiu' ala, cred ca o sa ajunga mare daca se tine de treaba si nu incepe cu sticla si tzagarea) si barbut. astia doi pot face o aparare varza. singura problema e ca in lipsa lu' koljic nu prea au cui pasa la gol. iar il supar pe deusex, mie nu-mi place fortes. rateaza prea mult. in playoff a primit pase la fel de bune ca ieri si a ratat penibil. koljic era (sa speram ca o sa mai fie) metronom, in comparatie. foarte bun!!

Adevarat. Noi nu jucam nimic si ne iese doar pe sclipire, vezi reusita lui constantin, pasa lui cic pentru vata, etc. dar sclipirile astea nu se pot perpetua la nesfarsit. se vede din avion ca suntem o echipa neantrenata.


Sent from my iPhone using Tapatalk

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de fabius_2014 » 19 Iul 2019, 19:59

Sau mai bine zis, o echipa fara antrenor.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Iul 2019, 20:24

Am castigat in UEL in doua manse in care am inscris 6 goluri.
Analizand distant e bine. Avem 6 Marcatori, Mateiu, Cicaldau, Bancu, Roman, Fortes, Vatajelu. Toti cu CV-uri imbunatatite.
Am primit 260 000 eur.

Urmeaza sa jucam pe 25 Iulie de la 19:55 pe stadionul ETO Park din Gyor (un stadion fara peluze), cu o echipa pe hartie mai slab cotata . Miriuta spune ca suntem mai buni ca ei. Vom vedea exact diferenta intre fotbalul Romanesc si laudata ascensiune a fotbalului unguresc
Returul 1 August 19:15, pe Oblemenco

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de Arthur Rimbaud » 19 Iul 2019, 20:28

cortinadampezzo scrie:
19 Iul 2019, 20:24
Am castigat in UEL in doua manse in care am inscris 6 goluri.
Analizand distant e bine. Avem 6 Marcatori, Mateiu, Cicaldau, Bancu, Roman, Fortes, Vatajelu. Toti cu CV-uri imbunatatite.
Am primit 260 000 eur.

Urmeaza sa jucam pe 25 Iulie de la 19:55 pe stadionul ETO Park din Gyor (un stadion fara peluze), cu o echipa pe hartie mai slab cotata . Miriuta spune ca suntem mai buni ca ei. Vom vedea exact diferenta intre fotbalul Romanesc si laudata ascensiune a fotbalului unguresc
Returul 1 August 19:15, pe Oblemenco
Daca estimati Sabail ca un adevarat adversaire, da, este bine. Insa acesti baietii de Baku mie facut impresie de liga lll a.

Noi vedem adevarat nivel cu o echipa decente nu contre acesti dilettants.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de fabius_2014 » 19 Iul 2019, 20:43

Arthur are dreptate. Nivelul echipei se va vedea in meciurile cu Dinamo si Honved.

LiviuB

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de LiviuB » 19 Iul 2019, 21:49

DarkComy scrie:
19 Iul 2019, 19:15
Dar de forma slaba sau lipsa de concentrare a lui Pigliaceli nu zice nimeni nimic? Nu mai da siguranta de anul trecut
Cosmine, eu am spus ca l-as baga pe Popescu, cred ca merita si el o sansa. De la o vreme, Mirko le scoate... doar din poarta

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de calugaru' vaxile » 20 Iul 2019, 02:15

DarkComy scrie:
19 Iul 2019, 19:15
Dar de forma slaba sau lipsa de concentrare a lui Pigliaceli nu zice nimeni nimic? Nu mai da siguranta de anul trecut
poate gresesc, da' am impresia ca-si baga complet picioru'. nu e forma slaba, parca prea e de tot.

as zice ca vrea sa fie pus pe liber. mangia cica il vrea, da' banui ca nu pe bani. asa ca isi cere rezilierea.

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de calugaru' vaxile » 20 Iul 2019, 02:17

LiviuB scrie:
19 Iul 2019, 21:49
DarkComy scrie:
19 Iul 2019, 19:15
Dar de forma slaba sau lipsa de concentrare a lui Pigliaceli nu zice nimeni nimic? Nu mai da siguranta de anul trecut
Cosmine, eu am spus ca l-as baga pe Popescu, cred ca merita si el o sansa. De la o vreme, Mirko le scoate... doar din poarta
bine zis, popescu merita si el macar o sansa. de ce nu, cu militienii cu purici

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de SLH » 20 Iul 2019, 10:01

DarkComy scrie:
19 Iul 2019, 19:15
Dar de forma slaba sau lipsa de concentrare a lui Pigliaceli nu zice nimeni nimic? Nu mai da siguranta de anul trecut
Si asta se trage tot de la papura. Inca de pe finalul anului trecut a intrat in conflict cu Mirko, la fel acum e in meciuri cu Vatajelu si probabil si cu altii, dar nu pot sa confirm. Lipsa increderii si respectului fata de impostorul pus pe banca se vede in atitudinea jucatorilor.

Închis