[Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce face Universitatea Craiova in returul cu FK Sabail?

Poll ended at 18 Iul 2019, 23:38

Victorie, a doua in cupele europene dupa o lunga perioada
20
87%
Un egal, nu e bine sa-i ceri lui papura prea mult
1
4%
O infrangere neasteptata
2
9%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 507
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de fanUCV » 18 Iul 2019, 21:34

Cristi Bărbuț, jucătorul meciului .. detentă, remarcabilă, la primul gol .. altruism și eleganță la golul lui Fortes(în sfârșit!), plus efortul fizic deosebit .. și nu este la prima "abatere"(evoluție) de acest fel pentru Craiova ..
PS: ghinionul îl urmărește pe fotbalistul Gardoș .. parcă îmi vine să zic, "condoleanțe" pentru cariera ce o mai are ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de DeuxEx » 18 Iul 2019, 21:40

calugaru' vaxile scrie:
18 Iul 2019, 21:30
DeuxEx scrie:
18 Iul 2019, 21:21
Cine-i Ferreira? Noi, astia, suporterii Craiovei, ii zicem Tiago...
vezi ca stii de cine zic? ca-n bancu' ala cu grebla :lol:

iar daca vrei sa fii tu mai suporter ca mine, nici o problema. uite, pe o scara de la 1 la 10 (10 cel mai bun) tu esti suporter de 10 si eu de 1. e bine? n-am venit aici nici sa ma cert, nici sa joc la mai mare si la mai tare.
Aici suntem toti egali, toti suporteri. Pentru ca este un forum al suporterilor Universitatii Craiova. Cine nu se incadreaza in categoria asta, nu are ce sa caute pe forum (a se citi regulamentul).

Acum, revenind la oile noastre, are cineva idee daca la echipa a doua avem vreun fundas central tanar care ar putea sa ia loc pe banca la meciul cu javrele?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de calugaru' vaxile » 18 Iul 2019, 21:45

si-un portar ...
Last edited by DeuxEx on 18 Iul 2019, 21:57, edited 1 time in total.
Motiv: Te rog sa citesti regulamentul...

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de gsm » 18 Iul 2019, 21:46

calugaru' vaxile scrie:
18 Iul 2019, 21:19
cicildau, ca de obicei, excelent! pigliacelli si ferreira cred ca ar trebui cedati la booveni.
apld buna remarca.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de fanucrv » 18 Iul 2019, 21:51

gsm scrie:
18 Iul 2019, 21:46
calugaru' vaxile scrie:
18 Iul 2019, 21:19
cicildau, ca de obicei, excelent! pigliacelli si ferreira cred ca ar trebui cedati la booveni.
apld buna remarca.
Și nu e prima!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de Bobby » 18 Iul 2019, 22:10

DeuxEx scrie:
18 Iul 2019, 21:40
Acum, revenind la oile noastre, are cineva idee daca la echipa a doua avem vreun fundas central tanar care ar putea sa ia loc pe banca la meciul cu javrele?
Am vazut un pusti, Dobre, fundas central la echipa satelit care juca binisor in cuplu cu Spahja. Cind Spahja a disparut prestatiile lui Dobre au scazut.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de Bobby » 18 Iul 2019, 22:59


adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de adi_g » 18 Iul 2019, 23:14

Lasa ca il avem si noi pe Papura, dornic de afirmare!!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de malus dacus » 18 Iul 2019, 23:28

...vazui dupa mult timp un meci de la T2. Alta panorama, altfel vezi jocul. Dar aici exista urmatorul fenomen: indiferent de zi, indiferent de meci, indiferent de loc, intotdeauna va exista in spatele tau un tip care sa tipe incontinuu, din toti rarunchii - "Fooorteees, da-o ba, boule, la Barbut!"; Niculeeee, pai ce faci ba, ati uitat sa jucati fotbal?"; "Vatajeluleeee, pai tu ce cauti, ba, acolo?"; "Baaa, n-o mai da, ba, in spate!"; "Ia uite la ala cum cade"; "Fir'ati ai dracu' sa fiti, daca as fi io, v-as schimba pe toti!" etc. Ceva insuportabil, pleci acasa nauc. In alta ordine de idei, tin sa felicit Peluza Nord, care, ca de obicei si parca peste media obisnuita si-a facut treaba si a incurajat echipa pe toata durata meciului. Cantecele s-au auzit excelent. Mi-era teama sa nu dea cu mucii-n fasole cu demisia si chestii dar nu s-a intamplat asta decat la final, dupa terminarea partidei, ceea ce e altceva. Daca au hotarat sa incurajeze echipa normal iar la final sa ceara demisia e ok, n-am nimic de comentat. Referitor la fotbalagii, dincolo de rezultat, de marcatori etc. despre baiatul asta Fortes, eu nu spun ca nu e fotbalist, ci ca pur si simplu nu e jucator de fotbal. La mijloc trebuie sa fie o inselatorie, vreun fals, ceva. A verificat cineva daca inainte de Medias tipul asta s-a mai aflat in preajma vreunei mingi de fotbal? Nimic de zis, baiatul e cladit, are alura, o fi facut sport, dar in niciun caz fotbal. Daca vrem sa luam cetateni cu fizic bun de pe strada si sa-i invatam fotbal la 25 de ani, e ok, poate fi un nou tip de scouting, altfel nu se justifica prezenta lui in lotul Craiovei. Barbut. Am mai zis pe-aici, baiatul asta daca ar pasa ( daca l-ar invata cineva ), ar fi un jucator bun. Daca-l mai tine viteza pana pe la 30-32 de ani cand va realiza singur ce/cand trebuie sa faca in teren, atunci va ajunge fotbalist bun. Fara Cicaldau suntem morti in acest sezon. Vatajelu, a dat gol, altul poate rata, dar nu se afla la nivelul.la care trebuie. La fundasii centrali e drama. Ca Dobre, ca Hreniuc, ca Dracu sau Lacu, as incerca ceva. Urgent! Mirko de asemenea, cred ca s-a cam plictisit. Terenul vai si amar, Papura e Papura. Nu vreau sa fiu fatalist cu nu prindem play-off-ul, dar nici de bine nu e...

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1161
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 19 Iul 2019, 00:00

As completa totuși ca Fortes și barbut au fost printre cei mai buni astăzi.. Cu mirko se cam întâmplă ceva și fundași nu avem de 2 sezoane, aici trendul e în continuare negativ

Cirtu zisa după meci ca așteaptă zilele astea răspuns pt fundaș central, poate bulgarul ala vroia sa vadă meciul sa vadă dc ne calificam și ce concurenta are și gafele astea sa fie un plus la decizia de transfer a celui/celor ofertati

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de Bobby » 19 Iul 2019, 00:12

Avem o aparare cu clovni si schiopi. Gardos e de amindoua. Eu l-as tine pe Hreniuc, ca e tinar, si i-as invita pe ceilalti sa-si vada de viata. Mirko si pe banca (s-au dat si 300 k pe el !), ca vad ca nu prea se mai streseaza. Bancu la mijloc, ca saracu' nu e fundas nici el - un mijlocas de clasa, dar un fundas zapacit.

P.S. Incredibil ca au trecut peste 2 decenii de cind Craiova a eliminat o echipa in cupele europene. Ce perioada neagra pentru Craiova fotbalistica !

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de DeuxEx » 19 Iul 2019, 00:36

malus dacus scrie:
18 Iul 2019, 23:28
Referitor la fotbalagii, dincolo de rezultat, de marcatori etc. despre baiatul asta Fortes, eu nu spun ca nu e fotbalist, ci ca pur si simplu nu e jucator de fotbal. La mijloc trebuie sa fie o inselatorie, vreun fals, ceva. A verificat cineva daca inainte de Medias tipul asta s-a mai aflat in preajma vreunei mingi de fotbal? Nimic de zis, baiatul e cladit, are alura, o fi facut sport, dar in niciun caz fotbal. Daca vrem sa luam cetateni cu fizic bun de pe strada si sa-i invatam fotbal la 25 de ani, e ok, poate fi un nou tip de scouting, altfel nu se justifica prezenta lui in lotul Craiovei.
Nu stiu ce meci au vazut unii si daca l-au urmarit cu atentie pe Fortes (deh, poate nu se vede asa bine meciul de la T2), dar eu vazui azi un Fortes agresiv, tinut in permanenta de 2 jucatori azeri, un meci in care Fortes castiga mare pare din dueluri. Vazui un Fortes care avu penalty, dupa ce se lupta cu 2 fundasi centrali in careul alora (deh, milogul nu stie sa cada ca aia de la FCSB, ca unul ca tanase iti scotea penalty), vazui un Fortes care juca foarte bine ca pivot - imi aduc aminte 2 pase de 20-25 de m care ii pusera pe ai nostri pe contraatac. Si imi aduc aminte cum il salva pe Papura pe final.
Cine spune ca Fortes nu juca nimic azi ori nu se pricepe la fotbal, ori e genul care isi gaseste o tinta si o ataca constant, ori e rau intentionat.
Personal, consider ca Fortes facu cel mai bun meci de cand a venit la noi, iar golul marcat sper sa-l fi descatusat.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de Paul » 19 Iul 2019, 08:57

Pana la urma, cu toate minusurile, nu m-ar deranja daca am castiga toate meciurile cu 3-2. Ce nu imi place este cand nu mai joaca pe motiv ca au avantaj.
In aparare suntem praf, jucau aia la 2-2 de parca juca clasa a 8-a cu copiii de gradinita.
Gardos e degeaba, daca bate vantul el cade si se accidenteaza, nu inteleg de ce mai insista.
Macar sa bage unul tanar, de preferat inalt si sa il forteze pana prinde un pic de experienta. Tiago a dat cel putin jumate din pase aiurea si periculoase pentru noi, iar la gol l-a lasat pe ala ca in curtea scolii.
In fine, sa batem cainii cum i-om bate duminica.

LiviuB

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de LiviuB » 19 Iul 2019, 09:12

avem o mare problema cu fundasii centrali. gafeaza ca niste incepatori. trebuie neaparat sa aducem1-2 fundasi centrali.
si mam ia sperie ceva - calitatea gazonului - suntem o echipa care incearca sa joace tehnic, pe un astfel de teren e practic imposibil

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 19 Iul 2019, 09:59

Eu cred ca lui Mirko nu i se mai leaga nimic de cand a plecat Capece/Mangia.

Închis