[Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce face Universitatea Craiova in returul cu FK Sabail?

Poll ended at 18 Iul 2019, 23:38

Victorie, a doua in cupele europene dupa o lunga perioada
20
87%
Un egal, nu e bine sa-i ceri lui papura prea mult
1
4%
O infrangere neasteptata
2
9%
 
Total votes: 23

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de fanucrv » 19 Iul 2019, 13:06

SLH scrie:
19 Iul 2019, 12:58
Nu stiu ce trebuie sa se mai intample ca sa ne dam seama ca ne trebuie urgent fundasi centrali si ca suntem prea saraci sa facem economie.
Sa nu mai marcăm. Atâta timp cât am reușit să dăm mai mult decât am primit, se pare ca nu sunt dispuși sa plătească 1-2 fundași de valoare. Sa vedem cât ne tine norocul.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de fabius_2014 » 19 Iul 2019, 13:17

ucv Trebuie sa recunosc ca nu am vazut, in ultima perioada, antrenor mai norocos ca Papura. Altfel, apararea este vraiste, mijlocul sufera daca nu joaca Cicaldau si in atac travaliu mare, dar reusite mai putine. Cu Fortes mai am rabdare si nu cred ieri a facut un meci slab. Greul pentru Papura incepe duminica. Infrangeri la Dinamo si Honved Budapesta ( fosta echipa a armatei maghiare) si un egal cu Chindia nu cred ca vor fi suportate de suporteri. Daca batem Dinamo si Chindia si ne calificam cu Honved promit sa fiu mai rezervat in privinta lui Papura. Am vrut sa scriu ca nu mai zic nimic, dar nu ma pot abtine.

LiviuB

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de LiviuB » 19 Iul 2019, 14:10

eu am ramas foarte dezamagit de Ivanov. in 3 meciuri nu a aratat nimic

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de R.E.N. » 19 Iul 2019, 14:29

n-am mai jucat atat de prost si fara orizont de trei ani. aveam cea mai frumoasa constructie si cel mai frumos atac din tara. si cu Multescu si cu Mangia. acum putem sa ne delectam cu mingi bubuite in fata pe varf si constructie din amintiri intre jucatorii care au mai ramas la echipa. n-am vazut prima repriza ieri, dar a doua a aratat groaznic. ne-au dominat astia si Clinceni cum numai Leipzig si Milan au facut-o in ultimii ani.

de asemenea, au lasat vacile la pascut pe stadion de cand s-a terminat campionatul trecut? parca n-a aratat gazonul in halul asta niciodata.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de DeuxEx » 19 Iul 2019, 14:43

Eu nu o sa inteleg niciodata de ce jucam 4-3-3, cu 3 dintre cei mai buni mijlocasi centrali din tara, dar jocul nostru se rezuma la pasa lunga a fundasilor sau a lui Mirko direct pe varf sau spre extreme. Poate reuseste Papura sa ne faca sa intelegem la vreo conferinta de presa.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de malus dacus » 19 Iul 2019, 15:21

...pt. ca 1. N-ai fundasi siguri pe ei care sa urce un pic mai mult si sa paseze ( sigur ) in centru;
2. N-ai mijlocasi care sa coboare sa ia mingea sau sa se demarce bine ( in afara de Cicaldau ).
Mateiu e mai putin pe constructie iar Qaka nush de ce ramane numai avansat. Ivanov joaca pitulat, sa nu cumva sa primeasca mingea. Iar viteza paselor, mai ales la nivelul fundasilor, e de-a dreptul enervanta. Inteleg, ti-e frica sau n-ai variante, alegi sa pasezi lateral dar paseaza dreaqu mai repede si din prima!...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de Bobby » 19 Iul 2019, 16:19

_BGD_ scrie:
19 Iul 2019, 11:40
Meza Colli a fost zilele trecute la o firma de acte auto sa-si vanda Mercedesul. Zicea ca pleaca in Baku sa semneze.
O veste buna !

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de Bobby » 19 Iul 2019, 16:21

lory69 scrie:
19 Iul 2019, 12:54
Pai o sa fim toti curiosi,dar ramanem cu asta.La clubul nostru nu se anunta perioadele de absenta dupa accidentari,ramane totul un mare secret.
Pentru ca presa nu intreaba si nu insista sa afle raspunsuri. Ziaristi de doi lei...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de Bobby » 19 Iul 2019, 16:24

LiviuB scrie:
19 Iul 2019, 14:10
eu am ramas foarte dezamagit de Ivanov. in 3 meciuri nu a aratat nimic
Sa dam noilor veniti 10-15 meciuri pina sa tragem o concluzie. Bine, la Alex Baluta a fost nevoie sa treaca mult timp, 2 ani !, pina a aratat ceva.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de Nea Marin » 19 Iul 2019, 16:39

1. Gazonul execrabil. Iar o sa ne coste puncte acasa? Chiar nu face nimeni nimic?
2. Prioritatea sunt fundasii centrali, pt. ca nu avem!
3. in sfarsit, Fortes a jucat bine ca pivot. Sper ca asta a fost doar inceputul.
4. Qaka si Ivanov sunt probabil neintegrati inca in echipa. Intrebarea e daca are cine sa-i invete ceva.
5. N-o inteleg p-asta cu rotaru il tine pe papura si ii face echipa. Ce castiga din asta? Poate sa piarda puncte si bani seriosi asa. Oricat de orgolios sau de prost ai fi, exista instinctul de autoconservare.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de Arthur Rimbaud » 19 Iul 2019, 16:43

Inexplicable aceste caderi in joc care imediat produc désastre pe tabela de scor.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de R.E.N. » 19 Iul 2019, 17:40

malus dacus scrie:
19 Iul 2019, 15:21
...pt. ca 1. N-ai fundasi siguri pe ei care sa urce un pic mai mult si sa paseze ( sigur ) in centru;
2. N-ai mijlocasi care sa coboare sa ia mingea sau sa se demarce bine ( in afara de Cicaldau ).
Mateiu e mai putin pe constructie iar Qaka nush de ce ramane numai avansat. Ivanov joaca pitulat, sa nu cumva sa primeasca mingea. Iar viteza paselor, mai ales la nivelul fundasilor, e de-a dreptul enervanta. Inteleg, ti-e frica sau n-ai variante, alegi sa pasezi lateral dar paseaza dreaqu mai repede si din prima!...
pentru ca 1, 2, 3 si 4 n-ai antrenor! aceiasi mijlocasi si aceiasi fundasi erau in stare sa construiasca auntci cand era Mangia pe banca. pentru ca ii invata la antrenament trasee de joc, pozitionare in teren, stiau unde sa se duca atunci cand nu aveau mingea si ce sa faca cu ea atunci cand o primeau. am dat o gramada de goluri in astia doi ani din faze evident lucrate la antrenament. cu papura pe banca au fost numai goluri din realizari individuale, respingeri gresite de-ale adversarilor si ocazional cate o centrare.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de calugaru' vaxile » 19 Iul 2019, 18:05

malus dacus scrie:
19 Iul 2019, 15:21
...pt. ca 1. N-ai fundasi siguri pe ei care sa urce un pic mai mult si sa paseze ( sigur ) in centru;
2. N-ai mijlocasi care sa coboare sa ia mingea sau sa se demarce bine ( in afara de Cicaldau ).
Mateiu e mai putin pe constructie iar Qaka nush de ce ramane numai avansat. Ivanov joaca pitulat, sa nu cumva sa primeasca mingea. Iar viteza paselor, mai ales la nivelul fundasilor, e de-a dreptul enervanta. Inteleg, ti-e frica sau n-ai variante, alegi sa pasezi lateral dar paseaza dreaqu mai repede si din prima!...
ai insa pe mihaila (imi place mult pustiu' ala, cred ca o sa ajunga mare daca se tine de treaba si nu incepe cu sticla si tzagarea) si barbut. astia doi pot face o aparare varza. singura problema e ca in lipsa lu' koljic nu prea au cui pasa la gol. iar il supar pe deusex, mie nu-mi place fortes. rateaza prea mult. in playoff a primit pase la fel de bune ca ieri si a ratat penibil. koljic era (sa speram ca o sa mai fie) metronom, in comparatie. foarte bun!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 19 Iul 2019, 18:27

Nu a zis nimeni ca a jucat Fortes pana acum, toată lumea a zis doar de ultimul meci ca a jucat bine și te gândești ca se poate și la următoarele meciuri dacă acum a mers in lipsa de koljic și în concurenta cu roman

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - FK Sabail

Mesaj de malus dacus » 19 Iul 2019, 18:33

R.E.N. scrie:
19 Iul 2019, 17:40
malus dacus scrie:
19 Iul 2019, 15:21
...pt. ca 1. N-ai fundasi siguri pe ei care sa urce un pic mai mult si sa paseze ( sigur ) in centru;
2. N-ai mijlocasi care sa coboare sa ia mingea sau sa se demarce bine ( in afara de Cicaldau ).
Mateiu e mai putin pe constructie iar Qaka nush de ce ramane numai avansat. Ivanov joaca pitulat, sa nu cumva sa primeasca mingea. Iar viteza paselor, mai ales la nivelul fundasilor, e de-a dreptul enervanta. Inteleg, ti-e frica sau n-ai variante, alegi sa pasezi lateral dar paseaza dreaqu mai repede si din prima!...
pentru ca 1, 2, 3 si 4 n-ai antrenor! aceiasi mijlocasi si aceiasi fundasi erau in stare sa construiasca auntci cand era Mangia pe banca. pentru ca ii invata la antrenament trasee de joc, pozitionare in teren, stiau unde sa se duca atunci cand nu aveau mingea si ce sa faca cu ea atunci cand o primeau. am dat o gramada de goluri in astia doi ani din faze evident lucrate la antrenament. cu papura pe banca au fost numai goluri din realizari individuale, respingeri gresite de-ale adversarilor si ocazional cate o centrare.
...evident si Papura, dar se stie, m-am saturat sa tot zic...

Închis