[Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu ce rezultat revine Universitatea din Ungaria?

Poll ended at 26 Iul 2019, 13:49

Victorie si multa liniste in jurul echipei pentru calificarea in turul 3
12
39%
Un egal, bun in perspectiva meciului retur
16
52%
O infrangere si mult stres in perspectiva returului
3
10%
 
Total votes: 31

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 26 Iul 2019, 18:22

JustME scrie:
26 Iul 2019, 17:26
@Marius_vl

Sabail si Honved sunt 2 echipe extrem de slabe iar pe dinamo eu n-am vazut-o in halul asta niciodata. asta e adevarul, acum ca vrei tu sa hiperbolizezi echipele astea sa para ceva ceea ce nu sunt e fix treaba ta. obiectiv vorbind Honved este o echipa foarte slaba si rudimentara pe care trebuia sa o batem fara drept de apel. pasul ala cu care suntem noi in turul 3 e iarasi o exagerare a ta, obiectiv vorbind, in momentul asta, ungurii nu pierd calificarea la egal. noi, in afara de 0-0, nu ne permitem sa facem egal. deci cum suntem cu un pas in turul 3? noi avem variante 0-0 sau victorie in timp ce ungurii au ca variante 0-0, orice egal cu goluri si victorie. cred ca o sa ii batem acasa insa, in momentul asta, n-as zice ca suntem cu un pas in turul 3.

ok Papura are rezultate dar la fel de adevarat este ca echipa presteaza un joc horror. jucam absolut execrabil, cu pase repetate intre fundasi ca-n anii 90. cine vrea sa aiba ochelari de cal si sa vada doar rezultatele sa fie sanatos insa problemele din jocul nostru sunt mai mult decat evidente. efectiv e un chin pentru jucatori sa care mingea din aparare in atac, stam prost in teren, pasam haotic si cu preponderenta in spate, constructia e lenta si lipsita de imaginatie deci atacurile noastre sunt extrem de previzibile.

meciul asta cu Honved am avut impresia ca a durat 5 ore, atat de plictisitor a fost. imi pare rau sa o spun dar, in momentul de fata, ceea ce jucam noi nu se numeste fotbal.
este parerea ta si ti-o respect asa cum as vrea sa fie respectata si parerea mea cand zic ca Mangia nu era absolut deloc peste Papura! Aceleasi pase repetate intre fundasi erau si pe vremea lui Mangia, iar daca iti aduci aminte meciurile din debutul sezonului trecut (cu Botosani acasa, cu Sepsi in deplasare sau sa nu uitam de supercupa cu CFR) absolut execrabil jucam si atunci si acelasi "joc horror" practicam si atunci! Acum este un alt debut de sezon si SUNT REZULTATE, deci Papura merita macar o perioada in care sa i se vada munca si rezultatele, iar voi fi primul care il voi critica si il voi blestema si pe el si pe Rotaru daca nu va avea rezultate! Dar pana atunci hai sa incurajam echipa si implicit antrenorul ei, sa nu mai gasim "nod in Papura" la orice! Atata tot. Și as mai adăuga că în iarnă la fel de slabă era dinamo, și cu toate astea ne-a umilit, pt că Mangia a pregătit meciul ăla într un mod penibil
Last edited by marius_vl on 26 Iul 2019, 18:26, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 26 Iul 2019, 18:26

Vrem nu vrem Craiova cu Papura a batut Dinamo in deplasare dupa 25 de ani. Asta ramine. Iar ultimul meci al lui Mangia la Dinamo a fost urit si trist. Plus Mitrita acolo.

Cit sint rezultate - jocul nu prea conteaza pentru mine. Si o spun ca om care am scris un articol pe forum despre faptul ca numirea lui Papura e nejustificata.

Cui ii place ce joaca CFR ? Si de doi ani cistiga campionate...

JustME

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 26 Iul 2019, 18:45

marius_vl scrie:
26 Iul 2019, 18:22
este parerea ta si ti-o respect asa cum as vrea sa fie respectata si parerea mea cand zic ca Mangia nu era absolut deloc peste Papura! Aceleasi pase repetate intre fundasi erau si pe vremea lui Mangia, iar daca iti aduci aminte meciurile din debutul sezonului trecut (cu Botosani acasa, cu Sepsi in deplasare sau sa nu uitam de supercupa cu CFR) absolut execrabil jucam si atunci si acelasi "joc horror" practicam si atunci! Acum este un alt debut de sezon si SUNT REZULTATE, deci Papura merita macar o perioada in care sa i se vada munca si rezultatele, iar voi fi primul care il voi critica si il voi blestema si pe el si pe Rotaru daca nu va avea rezultate! Dar pana atunci hai sa incurajam echipa si implicit antrenorul ei, sa nu mai gasim "nod in Papura" la orice! Atata tot. Și as mai adăuga că în iarnă la fel de slabă era dinamo, și cu toate astea ne-a umilit, pt că Mangia a pregătit meciul ăla într un mod penibil
desi nu-ti impartasesc parerea hai sa presupunem ca ai dreptate si ca nu e nicio diferenta intre Mangia si Papura atunci de ce l-am mai dat afara pe Mangia? il dam afara ca sa aducem unul la fel de slab ca el? [smile36]

daca era pe rezultate Papura nu mai avea ce sa caute pe banca din iarna cand a reusit sa piarda locul 3, daca la cupa imparte vina cu Mangia in campionat e fix "meritul" sau.

eu pe acest diletant n-am cum sa il incurajez pt ca nu-l recomanda absolut nimic sa fie pe banca echipei: nu are experienta in antrenorat, nu a avut rezultate nici macar la echipa a 2-a. singurul lucru care l-a recomandat a fost faptul ca e prieten cu Rotaru, ori din punctul meu de vedere antrenorul echipei trebuie ales in functie de competenta nu in functie amicii pe care ii are.

p.s. comparatie intre Mangia si Papura efectiv nu exista, e doar parerea mea dar in timp ce Mangia merita sa fie numit antrenor Papura mai are mult de tras ca sa merite acest apelativ.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 26 Iul 2019, 20:55

Sa se puna acest articol in vestiarul echipei, inainte de meciul retur. E bun la motivare, sa intre ai nostri pe teren cu furie :

https://www.digisport.ro/fotbal/europa- ... ris-696903

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 26 Iul 2019, 23:16

echipa a fost buna atunci cand a avut macar 2 jucatori ofenisvi buni din tripleta ... cand a plecat gustavo/baluta hop probleme, a venit koljic ne-am revenit pt ca era cu mitrita...dupa lecare mitri si accidentare koljic hop probleme ....Deci remarc ca echipa joaca neconvingator daca nu are cel putin 2 jucatori ofensivi de valoare cu orice antrenor , nu ca iti trebuie multa stiinta fotbalistica sa observi

cu actuala echipa nu vad ce putem face nici daca vine klopp ; tripleta vatajelu/baiaram - roman/fortes - barbut/ionita e slaba din orice pozitie vreti si nici nu au jucat impreuna macar 1 an ca sa te poti baza pe omogenitate

ce vad eu ca solutii:
- ca sa facem ceva mai sus de locul 3/4 , trebuie fundas central neaparat + sa confirme ionita si sa revina koljic, oricare din astea 3 posturi nu merg, atunci hop probleme
- daca vrem campionat un mijlocas ofensiv smecher in iarna pt ca ivanov/qaka nu mi se pare ca sunt mai mult de o rezerva buna SAU inca un fundas central f bun ,mergand pe ideea ca mijlocasi smecheri ofensivi cu exceptia lui matan care pare sa aiba profil de 10car in liga1 nu mai vad altul...de aia mitri si ianis au plecat pe cele mai mari sume , pt ca sunt greu de produs/replicat....deci daca nu gasim, ceea ce realist vorbind sansele sunt f scazute, atunci macar sa betonam apararea

deci prima data JUCATORI (fundas + mijlocas), dupa care JUCATORI (ionita/koljic) si apoi JUCATORI(mijlocas/atacant), si daca e oportun schimbam si antrenor

Obiectiv vorbind strict fotbalistic , Papi are rezultate mai bune cu aceleasi probleme ofensive si echipa joaca la fel de inestetic ca si anul trecut fara forta ofensiva.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 27 Iul 2019, 06:53

LiviuB scrie:
26 Iul 2019, 16:53
Eu as propune sa incetam cu discutiile astea. Nu sunt deloc productive. Mangia trebuie respectat pentru ceea ce a facut. Iar Papura sa continue cu rezultatele bune
Bine punctat, pe Papura in acest moment vrem sau nu, il vor da afara rezultatele; nici eu nu sunt de acord sa aplaudam echipa si sa m__m antrenorul. Suntem toti o echipa, de la Rotaru pana la cel mai mic suporter din tribune iar daca vrem sa avem o atmosfera propice in jurul echipei (si sa nu ajungem ca javrele) trebuie sa ne sustinem unii pe altii.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 27 Iul 2019, 10:45

Pai explica-i asta prima data lui Rotaru. Nu cred ca s-a pus vreodata problema ca suporterii sa abandoneze echipa. Insa toti vedem impactul negativ avut de Papura asupra jocului echipei si din cauza asta toata lumea solicita un antrenor. Nimeni nu striga "Demisia!" de nebun, ci pur simplu pentru ca se doreste binele echipei.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 27 Iul 2019, 11:28

care ar fi datele de joc vs AEK, dacă ne calificăm .. ?!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

iuli

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 27 Iul 2019, 12:59

La Gyor echipa nu a jucat mai rau decat cu Mangia pe banca.In rest fiecare bate campii cum vrea...

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 27 Iul 2019, 13:00

iuli scrie:
27 Iul 2019, 12:59
La Gyor echipa nu a jucat mai rau decat cu Mangia pe banca.In rest fiecare bate campii cum vrea...
o: o: o:

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 27 Iul 2019, 15:32

fanUCV scrie:care ar fi datele de joc vs AEK, dacă ne calificăm .. ?!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
8 si 15 august!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Iul 2019, 22:50

Eu nu credeam ca echipa asta poate sa joace un meci asa dur.
Honved a jucat infect, mai infect ca CFR iar ai nostrii au incercat sa tina ritmul fizic si murdar. Sunt placut impresionat.

Fortes trebuie dat afara sa-l ia si pe Papura cu el.
Jucam periculos, ungurii ne pot da gol usor cu o faza fixa sau o greseala de arbitru. Noi avem o problema, nu avem atacant care sa inscrie , nu poti continua cu Fortes.

Închis