[Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu ce rezultat revine Universitatea din Ungaria?

Poll ended at 26 Iul 2019, 13:49

Victorie si multa liniste in jurul echipei pentru calificarea in turul 3
12
39%
Un egal, bun in perspectiva meciului retur
16
52%
O infrangere si mult stres in perspectiva returului
3
10%
 
Total votes: 31

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 26 Iul 2019, 15:47

fabius_2014 scrie:
26 Iul 2019, 13:21
marius_vl, pe mine m-ai convins ca ai idei clare de la care nu te abati indiferent de argumente. E minunat ca esti bucuros si multumit si nici nu ma asteptam la altceva. Noi sustinem Universitatea indiferent cine o antreneaza. Inteleg si ca esti multumit de decizia patronului de a-l numi pe Papura antrenor.Vezi cand il mai critici ca ia decizii care iti sunt pe plac.
marius_vl nu e fan rotaru, a postat de nenumărate ori ca să plece

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 26 Iul 2019, 15:52

@BiancoAzzurro_AS, Asta spuneam si eu.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 26 Iul 2019, 16:19

BiancoAzzurro_AS. scrie:
26 Iul 2019, 15:47
fabius_2014 scrie:
26 Iul 2019, 13:21
marius_vl, pe mine m-ai convins ca ai idei clare de la care nu te abati indiferent de argumente. E minunat ca esti bucuros si multumit si nici nu ma asteptam la altceva. Noi sustinem Universitatea indiferent cine o antreneaza. Inteleg si ca esti multumit de decizia patronului de a-l numi pe Papura antrenor.Vezi cand il mai critici ca ia decizii care iti sunt pe plac.
marius_vl nu e fan rotaru, a postat de nenumărate ori ca să plece
Și chiar m-am și contrat cu tine pe tema asta!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 26 Iul 2019, 16:27

Repet, asta spun si eu. Eu l-am sustinut pe Rotaru, dar critic numirea lui Papura ca antrenor, iar tu il critici si il vrei plecat pe Rotaru, dar susti numirea lui Papura si il injuri pe Mangia. Nu stiu ce rau a facut Mangia, Craiovei ca sa fie injurat. Diferente de gandire.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 26 Iul 2019, 16:43

A adus o Cupa in Banie, prima in acest secol...

Redmi Note 7 (Tapatalk)
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 26 Iul 2019, 16:47

La meciul retur mie imi e teama de gazon. Honved e o echipa care se organizeaza bine si care se bazeaza pe forta. Pe ei ii avantajeaza un gazon prost

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 26 Iul 2019, 16:50

N-am omule nimic cu Mangia, l-am injurat la caterinca, ca tot e la moda asta cu muitul antrenorului Stiintei! Daca tot e sa ii dam cu #muiepapura de ce n-am da si #muiemangia? Omul a fost profesionist, si-a facut treaba cat a fost antrenorul nostru, dar gata, a plecat, si nu era Mourinho sau Guardiola, ca sa tinem doliu dupa el, era Mangia, un antrenor care si-a atins limitele, dupa parerea mea, un antrenor cu care nu am fi putut niciodata sa ne batem la titlu! il vom lua cu Papura? Habar n-am, stiu doar ca a inceput foarte bine sezonul, e in grafic, omul e super sufletist, se vede pe el ca isi doreste foarte mult sa faca treaba, e dedicat clubului! As vrea ca toti care il contesta pe Papura sa faca un exercitiu de imaginatie si sa-si inchipuie ca in locul lui pe banca ar fi fost Piturca sau Sumudica sau de ce nu, Mangia! Ar mai fi injurat careva sau ar mai fi fost careva nemultumit ca am invins "doar" niste "echipe slabe"?

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 26 Iul 2019, 16:51

marius_vl scrie:
26 Iul 2019, 16:19
BiancoAzzurro_AS. scrie:
26 Iul 2019, 15:47
fabius_2014 scrie:
26 Iul 2019, 13:21
marius_vl, pe mine m-ai convins ca ai idei clare de la care nu te abati indiferent de argumente. E minunat ca esti bucuros si multumit si nici nu ma asteptam la altceva. Noi sustinem Universitatea indiferent cine o antreneaza. Inteleg si ca esti multumit de decizia patronului de a-l numi pe Papura antrenor.Vezi cand il mai critici ca ia decizii care iti sunt pe plac.
marius_vl nu e fan rotaru, a postat de nenumărate ori ca să plece
Și chiar m-am și contrat cu tine pe tema asta!
Înțelesesem pe dos, aveți dreptate amandoi

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 26 Iul 2019, 16:52

DeuxEx scrie:
26 Iul 2019, 16:43
A adus o Cupa in Banie, prima acest secol...

Redmi Note 7 (Tapatalk)
Sa stii ca si victoria pe terenul cainilor este tot prima in acest secol, si este un rezultat destul de important pt noi...

LiviuB

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 26 Iul 2019, 16:53

Eu as propune sa incetam cu discutiile astea. Nu sunt deloc productive. Mangia trebuie respectat pentru ceea ce a facut. Iar Papura sa continue cu rezultatele bune

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 26 Iul 2019, 17:02

LiviuB scrie:
26 Iul 2019, 16:53
Eu as propune sa incetam cu discutiile astea. Nu sunt deloc productive. Mangia trebuie respectat pentru ceea ce a facut. Iar Papura sa continue cu rezultatele bune
pai discutiile astea sunt provocate de cei care sunt non stop nemultumiti si gasesc orice motiv pt a-l critica pe Papura, ba ca Sabail e echipa de liga 3 de la noi, ba ca dinamo e cea mai slaba din istorie, ba ca Honved e echipa de playout, orice numai sa nu care cumva sa i se dea vreun merit si lui Papura! iar eu vad ca suntem pe podium si cu un pas in turul 3 al EL...

LiviuB

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 26 Iul 2019, 17:19

Si tu ar trebui sa ii acorzi mai mult respect lui Mangia. Si nu ii faci niciun serviciu lui Papura facand paralele intre cei 2 si nici cu afirmatii ca suntem sub campionatul maghiar. Deci hai sa ne canalizam cu totii fortele pe ce poate fi facut astfel incat sa batem Chindia si sa ne calificam apoi ib turul 3.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 26 Iul 2019, 17:25

calugaru' vaxile scrie:
26 Iul 2019, 14:58

daaa, daca se juca fotbal ... ce-a fost ieri nu prea a fost meci de fotbal normal. cum sa zic, asa imi imaginez eu un meci intre gardieni si detinuti, intr-un lagar nazist.
Cea mai tare descriere a ceea ce a fost ieri !

JustME

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 26 Iul 2019, 17:26

@Marius_vl

Sabail si Honved sunt 2 echipe extrem de slabe iar pe dinamo eu n-am vazut-o in halul asta niciodata. asta e adevarul, acum ca vrei tu sa hiperbolizezi echipele astea sa para ceva ceea ce nu sunt e fix treaba ta. obiectiv vorbind Honved este o echipa foarte slaba si rudimentara pe care trebuia sa o batem fara drept de apel. pasul ala cu care suntem noi in turul 3 e iarasi o exagerare a ta, obiectiv vorbind, in momentul asta, ungurii nu pierd calificarea la egal. noi, in afara de 0-0, nu ne permitem sa facem egal. deci cum suntem cu un pas in turul 3? noi avem variante 0-0 sau victorie in timp ce ungurii au ca variante 0-0, orice egal cu goluri si victorie. cred ca o sa ii batem acasa insa, in momentul asta, n-as zice ca suntem cu un pas in turul 3.

ok Papura are rezultate dar la fel de adevarat este ca echipa presteaza un joc horror. jucam absolut execrabil, cu pase repetate intre fundasi ca-n anii 90. cine vrea sa aiba ochelari de cal si sa vada doar rezultatele sa fie sanatos insa problemele din jocul nostru sunt mai mult decat evidente. efectiv e un chin pentru jucatori sa care mingea din aparare in atac, stam prost in teren, pasam haotic si cu preponderenta in spate, constructia e lenta si lipsita de imaginatie deci atacurile noastre sunt extrem de previzibile.

meciul asta cu Honved am avut impresia ca a durat 5 ore, atat de plictisitor a fost. imi pare rau sa o spun dar, in momentul de fata, ceea ce jucam noi nu se numeste fotbal.
Last edited by JustME on 26 Iul 2019, 17:49, edited 3 times in total.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 26 Iul 2019, 17:44

Si eu zic ca avem cel mai urat fotbal din ultimii ani; cred ca Multescu iar da clasa lui papura cu lotul asta.
Iar asta cu batutul lui dinamu e genul de autopacalire...oamenii sunt praf; kfr va juca cu rezervele cu ei.

Închis