[Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem in returul cu maghiarii din Budapesta?

Poll ended at 02 Aug 2019, 17:58

Victorie si calificare, istoria ne obliga!
26
84%
Iesim pe usa din dos din E.L.
5
16%
 
Total votes: 31

Thunder

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Thunder » 01 Aug 2019, 23:38

Sa ne scuzati ca nu suntem si noi malaci de 2 metri jumate si 300 de kile ca bozgorii… nu stim sa ne horganizam mancatzash, veniti si invatati-ne voi.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1217
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de sorinyki » 01 Aug 2019, 23:43

Cand erau poneii, Barbut nu avea loc in primul 11, acum este mingicarul echipei. E greu pana se aseaza echipa!

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 507
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de fanUCV » 01 Aug 2019, 23:49

și cică se cizelase galeria Craiovei .. pași mari, înapoi, până prin 2011 când veniseră la T2, unii din PS, să intimideze lumea să strige "m..e mititelu"(la acel 0-2 vs Dinamo) ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de gogu2005 » 01 Aug 2019, 23:53

Asa deci, arunca unul si toata peluza e de vina?? Pai cand la T2 se apuca cate unul si isi baga tot in jucatori toti de la T2 sunt niste samantari??
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Bobby » 01 Aug 2019, 23:54

Cum apreciaza evolutia echipei Cosmin Staicu pe www.cvlpress.ro :

Pigliacelli 9 – Martic 7 (13 Briceag) 5, Kelic 7, Acka 8, Bancu 8 – Mateiu 7, Ivanov 6 (75 Qaka) 6, Cicâldău 6 – Bărbuţ 6, Vătăjelu 4 (63 Ioniţă) 4, M. Roman 6 (94 Fortes) 5

Calificarea conteaza - totusi dinamica jocului si prestatia multor jucatori nu ne dau multe sperate pentru viitor...

Thunder

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Thunder » 02 Aug 2019, 00:01

gogu2005 scrie:
01 Aug 2019, 23:53
Asa deci, arunca unul si toata peluza e de vina?? Pai cand la T2 se apuca cate unul si isi baga tot in jucatori toti de la T2 sunt niste samantari??
da, ce treaba are mancatu` de seminte cu injuraturile? :-D #lasabajossteagusavadmeciu :)(

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de gogu2005 » 02 Aug 2019, 00:06

Limba are aceeasi pozitie si cand injura si cand alearga bobul printre masele :))))
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Arthur Rimbaud » 02 Aug 2019, 00:06

Concluziile positives :
1. Acka monstrueux apld apld apld
2. Pigliacelli amintit mie de phénomène Dukadam. Monumental acest baiat. apld apld
3. Noi fost cu o classe peste deasupra ungourii.
Victorie méritée. apld
4. Atmosphère frumosa.

Concluziile negatives:
1. Laxisme maximum la porti de intrare. Eu intrat cu sac de dos la Virage Nord iar oamenii de ordine mie controlat forte superficiel. Practic doar usor atins extrémités de meu sac de dos. Eu daca vrut putut avea si doi pistole Luger cu 10 incarcatori plini.
2. Voi ati lasat provocati tot timp de supp's ungourii. Si francezi are animosités cu popor german ori anglais insa exista limitele de civilisatie care impune o anumita conduite sociale.
Daca voi ingnorati total ungourii aceia concentrand atentie doar pe jucatori nostri, ei se fi simtit humiliti chiar daca ei fi continuat invectivele.
3. Cel mai grave: un prost, un criminal cu cap vide, un inconscient indrazneste aruncat petarde spre loc de l'arbitre central astfel pus la pericol totul. Prestige de club, de oras, de supporters.
Adica unu singur crétin nu are pic de respect pentru toti altii 22.000 supporters honnêtes?

Club de Craiova trebuie urgent actioneze pentru a descoperit, indepartat si sanctions également de acest imbecile precum si oameni de ordine de la porti de intrare.

Noi stim certa jucatori atunci cand ei nu capabili de dat rendement dorit de noi la tot meci, insa la noi nu pasa de eforturi lor si putem tot ruiner de un singur geste infantile de un singur debile.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de blue ray » 02 Aug 2019, 00:16

Aruncatul petardei a fost un gest de o inconștiență vecină cu cretinismul, iar să spui că arbitrul a stat intenționat acolo, după ce a văzut petarda, e o aberație cruntă.
Altă chestie pe care n-am înțeles-o e aia cu scandările anti Ungaria. A fost un meci de fotbal sau un război? A jucat Craiova sau România? Dacă erau băieți deștepți, cei de la nord ignorau provocările și își incurajau echipa. Bine, totuși, că n-au cântat-o p-aia cu batalioanele peste Carpați...

Fazele de genul celor de azi mă fac să nu-l mai las pe fi-meu să stea în peluză. Păcat.

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 507
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de fanUCV » 02 Aug 2019, 00:24

păi, nu putea să stea, prea mult, civilizația pe, încă, noua arenă a Craiovei .. revenim la "ale noastre"(sau ale lor) .. !?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de zeddDarko » 02 Aug 2019, 00:27

Sa spui ca peluza este de vina pentru un handicapat mi se pare exagerat si aberant rau de tot.Sigur cel care a dat cu petarda nu apartine de vreo brigada.Acum cei din peluza sunt drogati, handicapati s.a.m.d, cand au intrat javrele la Viitorul pe teren nu a mai spus nimeni nimic.Cea mai frumoasa peluza din tara!!! PELUZA NORD

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de dantes » 02 Aug 2019, 00:29

Arthur Rimbaud scrie:
02 Aug 2019, 00:06
Concluziile positives :
1. Acka monstrueux apld apld apld
2. Pigliacelli amintit mie de phénomène Dukadam. Monumental acest baiat. apld apld
3. Noi fost cu o classe peste deasupra ungourii.
Victorie méritée. apld
4. Atmosphère frumosa.

Concluziile negatives:
1. Laxisme maximum la porti de intrare. Eu intrat cu sac de dos la Virage Nord iar oamenii de ordine mie controlat forte superficiel. Practic doar usor atins extrémités de meu sac de dos. Eu daca vrut putut avea si doi pistole Luger cu 10 incarcatori plini.
2. Voi ati lasat provocati tot timp de supp's ungourii. Si francezi are animosités cu popor german ori anglais insa exista limitele de civilisatie care impune o anumita conduite sociale.
Daca voi ingnorati total ungourii aceia concentrand atentie doar pe jucatori nostri, ei se fi simtit humiliti chiar daca ei fi continuat invectivele.
3. Cel mai grave: un prost, un criminal cu cap vide, un inconscient indrazneste aruncat petarde spre loc de l'arbitre central astfel pus la pericol totul. Prestige de club, de oras, de supporters.
Adica unu singur crétin nu are pic de respect pentru toti altii 22.000 supporters honnêtes?

Club de Craiova trebuie urgent actioneze pentru a descoperit, indepartat si sanctions également de acest imbecile precum si oameni de ordine de la porti de intrare.

Noi stim certa jucatori atunci cand ei nu capabili de dat rendement dorit de noi la tot meci, insa la noi nu pasa de eforturi lor si putem tot ruiner de un singur geste infantile de un singur debile.
o:
Asta arata ca nici nu trebuie sa fii roman nici sa vorbesti perfect romaneste pt a putea rationa corect.
Spre deosebire de cei care cred ca daca sunt romani sau olteni si vorbesc bine romana pot compensa un rationament prost.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de cortinadampezzo » 02 Aug 2019, 00:32

Un meci cat o finala.
Sa schimbqt asta cu apara Duckadam. Gata. Apăra Mirko de azi. Sa întors norocul la cât am ratat anul trecut.

Cel mai bun om Acka
Cel mai slab om Ioniță

Următoarea oprire Atena o echipa care nu este autobaza și cu care poți juca footbal

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de dantes » 02 Aug 2019, 00:34

blue ray scrie:
02 Aug 2019, 00:16
Aruncatul petardei a fost un gest de o inconștiență vecină cu cretinismul, iar să spui că arbitrul a stat intenționat acolo, după ce a văzut petarda, e o aberație cruntă.
Altă chestie pe care n-am înțeles-o e aia cu scandările anti Ungaria. A fost un meci de fotbal sau un război? A jucat Craiova sau România? Dacă erau băieți deștepți, cei de la nord ignorau provocările și își incurajau echipa. Bine, totuși, că n-au cântat-o p-aia cu batalioanele peste Carpați...
De acord. M-ai scutit de a mai posta si eu pe tema asta.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Bobby » 02 Aug 2019, 00:47

S-au intimplat destule suprize in EL astazi :

- MOL Vidi (cotata cam cit Craiova) a fost eliminata de Vaduz (Liechtenstein !) - cotata cam cit Honved ;
- campioana Poloniei eliminata de Riga (cotata cam cit Honved) !
- Jablonec eliminata de Pyunik;
- Rangers a eliminat Progrès Niederkorn din Luxemburg dupa 2-0 acasa si 0-0 in deplasare;
- Zrinjski (Bosnia), cotata cam cit Honved a eliminat pe Utrecht, cotata cam cit AEK Atena.

E bine ca ne-am calificat...

Închis