[Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte revine Universitatea din Ardeal?

Poll ended at 04 Aug 2019, 23:32

3 puncte, echipa este pe val
10
56%
1 punct, oboseala isi spune cuvantul
6
33%
0 puncte, primul pas gresit
2
11%
 
Total votes: 18

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 05 Aug 2019, 21:22

din cind in cind ma uit la finala cupei, cind gustavo a dat primu' gol si l-a facut pe al doilea. ce dornimi e de vremurile alea

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 05 Aug 2019, 22:40

mda .. parcă ieri a fost, seara de Mai 2018 ..
iar acum, pariul lui Rotaru(Papură, antrenor) continuă ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 05 Aug 2019, 23:20

ca o (slaba, foarte slaba) consolare, vaz ca si ojerii sh-au luat-o. sa moara si oaia (pardon, capra!!) vecinului.

nu ma bana, frate ... gresii animalu', ca behaie similar

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 06 Aug 2019, 13:59

Pai nu zicea taranusul cand a preluat echipa ca Mangia a pierdut campionatul cu echipele slabe domnule, hai sa zicem ca a fost oboseala baietilor si prostia lui Mnemonic,dar daca o ia si de la Sepsi duminica,nu mai vb de AEK....deja e cancan,sa se duca in mm la maturat de seminte pe stadion,oricum nu e nici sfert de antrenor rasul asta !

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 06 Aug 2019, 19:49

...la conferinta nu s-a gasit niciun ziarist sa-l intrebe pe Papura daca isi mentine parerea ca un campionat se pierde cu echipele mici? Macar de zaibar l-au intrebat?...

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 07 Aug 2019, 11:55

Ce am remarcat e ca noi am luat 6 cartonase galbene pt faulturi in timp ce hermafroditii doar 1. La cum s-a desfasurat meciul, asta ridica multe semne de intrebare. Probabil ca scroafa de la cfr care acum e la sibiu inca are influente la arbitri. Scutiti-ma de raspunsuri de genul ca nici noi nu am jucat ca stiti bine ca si eu sunt total impotriva numirii lui Papichulo si a jocului prestat de echipa cu el.

LiviuB

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 07 Aug 2019, 12:17

au fost multe decizii prin care sibienii au fost sprijiniti sa vina peste noi. Santos, la fiecare faza intra mai intai in Vladoiu si apoi urmarea mingea. Vladoiu a primit f usor galben, si a fost timorat tot restul meciului. Orice atingere era fault pt ei, in schimb, ai nostri trebuia sa fie pusi zdravan la pamant ca sa primeasca ceva. si e ciudat, vad ca toate celelalte echipe ce au jucat in Europa au avut arbitrii importanti de la noi din tara, numai la noi sunt pusi tot felul de debutanti.
nu am pus infrangerea pe seama arbitrajului, dar e un factor extrem de important in stabilirea configuratiei finale a campionatului (asta nu inseamna sa nu vedem penibilitatea tuturor ce au sarit in sprijinul fcsb - la tanase ala nu a fost niciodata fault iar scamatorul a sarit mai mult decat fii-mea la piscina prin careul alora fara sa primeasca vreun galben).

Închis