[Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat scoatem in prima mansa cu AEK Atena?

Poll ended at 08 Aug 2019, 22:29

Victorie, norocul proverbial al lui Papura se intoarce
10
38%
Un egal, muncit
4
15%
O infrangere, inevitabila cu Papura pe banca
12
46%
 
Total votes: 26

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de calugaru' vaxile » 09 Aug 2019, 22:48

din toate astea, cel mai important e publicu' de pe stadion, si nu numai. daca echipa are oameni cu ochii pe ea, atunci creste interesu' tembeliziunilor, sponsorilor, etc.

bineinteles ca rotaru e constient de valoarea suporterilor. de ce altfel ar baga bani in propaganda? evenimente, pagina de fessbuc, postaci, etc.

magaria e ca el e convins ca propaganda e suficienta si se poate substitui unei valori reale aduse de echipa. sper ca scaderea numarului de spectatori de pe stadion sa-l faca sa inteleaga ca pe oameni ii intereseaza echipa si pwrformantele eu, iara nu pixurile cu leu pe ele

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de calugaru' vaxile » 09 Aug 2019, 22:50

ma enerveaza cumplit mesajele alea cu "va multumim ca ati fost alaturi de noi" da' niciodata "ne pare rau si ne cerem scuze ca am jucat sub asteptari". e lipsa de obraz

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de Augustus Caesar » 10 Aug 2019, 05:48

cortinadampezzo scrie:
09 Aug 2019, 12:53
Sa-i spuna cineva lui Rotaru, Andrici si cine mai e pe acolo ca tocmai au pierdut probabil 2,6 mil EUR .
Cartu, Pretorian, MOP-u si restu au salariile prea mari ca se ii intereseze asa ceva


e mai simplu pentru ei sa ''ciupeasca'' banii astia dintr-un transfer, nu te-ai prins !?
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de Paul » 10 Aug 2019, 07:01

Numai ca daca vinzi fara sa cumperi nu poti sa dai inainte, pe cand daca te califici vin alti bani, poti sa cumperi si dupa aia vinzi cu profit mult mai mare.
Eu sunt convins ca stiu si ei chestiile astea, nu ii luminam noi, numai ca au nevoie de un antrenor si un presedinte care sa stie fiecare ce face, ce la trebuie si cum se poate creste o echipa cand exista bani.
Noi il avem pe Papura care este intr-o continua mirare la orice discutie, si pe Cartu care nu stie nimic sau cand stie - asa e fiindca asa vrea Rotaru, deci ce vreti?
In rest, Marcel Popescu, Costesin, Pretorian, Pieleanu si maximii de pe langa echipa sunt degeaba, nimeni nu spune nimic.
Singurul in care am incredere e Gica Craioveanu, dar el pare mai mult cu sufletul, nu le spune cum sa faca lucrurile.
Chiar si chestia cu gazonul e relevanta - nu e de acceptat, mai ales ca se platesc bani buni si nu se remediaza. Clubul ar trebui sa faca ceva, nu sa stea.
Ai nostri dorm toti, parca ar fi toti Papura.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de Bobby » 10 Aug 2019, 07:19

calugaru' vaxile scrie:
09 Aug 2019, 22:48
din toate astea, cel mai important e publicu' de pe stadion, si nu numai. daca echipa are oameni cu ochii pe ea, atunci creste interesu' tembeliziunilor, sponsorilor, etc.

bineinteles ca rotaru e constient de valoarea suporterilor. de ce altfel ar baga bani in propaganda? evenimente, pagina de fessbuc, postaci, etc.

magaria e ca el e convins ca propaganda e suficienta si se poate substitui unei valori reale aduse de echipa. sper ca scaderea numarului de spectatori de pe stadion sa-l faca sa inteleaga ca pe oameni ii intereseaza echipa si pwrformantele eu, iara nu pixurile cu leu pe ele
Se cheama marketing si promotion - nu propaganda. Nu existi ca brand fara marketing si promotion.

Evident ca si eu vreau mai mult de la echipa, dar e plina Europa de echipe cu medii de audienta peste Craiova, echipe pierdute prin ligile inferioare, care nu au mai cistigat nimic de multi, multi ani. Hamburger SV e un exemplu. Destule echipe in liga 3 engleza - alte exemple.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de Nea Marin » 10 Aug 2019, 14:35

Mai e un aspect cretin in declaratiile de dupa meciuri si in interviuri: autismul. Toti sunt multumiti de joc, au dat totul pe teren, dar au avut ghinion. Bun, nu cere nimeni sa se porcaiasca in public, dar nici asa! Parca sunt rupti de realitate. Mai mult realism si modestie le-ar prinde bine. Ca asa, parca nu e nimic de remediat: poate data viitoare vom avea si un pic de noroc etc...
STIINTA SUNTEM NOI !

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de calugaru' vaxile » 10 Aug 2019, 15:36

marketingu' si promotionu' sint practici comerciale normale si acceptate. ele au la baza totusi un simbure de adevar. de exemplu: "masina x accelereaza 0-100 de km/h in 4 secunde si are o autonomie de 500 de km pw rezervor". cind o cumperi vezi ca de fapt nu-s chiar 4 secunde ci 4.5 iar aia 500 de km ii atingi doar daca opresti clima, etc. e ok ... da' daca ajungi acasa cu masina si vezi ca din 4 secunde se fac 6, iar aia 500 de km autonomie ramin 300, iese cu class action.

universitatea cam asa face. ne ia ochii cu #bataliapentrutitlu si de fapt echipa joaca la retrogradare.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 10 Aug 2019, 15:55

Din ce am văzut pana acum, ne cam batem cu Viitorul pe locul 2, cel puțin pana în iarna...

Comparând jocul și loturile:
- chefere are lot f puternic anul asta, antrenor și liniște ca nu au suporteri, salarii și experienta.. Doar oboseala din EL e un dezavantaj;

- Viitorul are lot însă doar de tineri, antrenor de 4 ani fara presiune și fara suporteri;

-iar noi avem lot echilibrat, antrenor slăbuț însă aport de suporteri și condiții financiare peste viitorul, cu lot cât de cât mai experimentat;

Asta cu retrogradarea nu prea o înțeleg?! Dc nu mai vindem jucători și mai aducem un fundas central bun suntem f bine pt posibilitățile noastre..iar cu antrenorul timpul le rezolva pe toate, ori are rezultate ori se autoexclude. De campionat au dreptate cei care spun ca e devreme sa vorbim, pana nu se omogenizează, pana nu vezi cine da randament, cine se accidentează....si dc vrei campionatul, atunci te prinzi în iarna înainte de Play-off

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de calugaru' vaxile » 10 Aug 2019, 16:19

hai sa vedem ce se intimpla cu sepsi si vedem da? tu vezi o echipa care joaca excelent (si nu numai tu), eu vad o echipa care nu joaca nimic si ciur in aparare. tu vezi o echipa care se bate cu viitoru' pentru locu' doi, eu vad o echipa care se bate cu sibiu' la retrogradare (si cam pierde). hai sa vedem cu secuii ...

apropo de faza asta cu antrenoru' care se autorezolva in timp. da. asa am lucrat eu pentru o firma pe care a autorezolvat-o ceo-u' in chapter 11 pina a fost inlocuit. am mai vazut filmu' si nu mi-a placut.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de Bobby » 10 Aug 2019, 21:24

calugaru' vaxile scrie:
10 Aug 2019, 15:36
marketingu' si promotionu' sint practici comerciale normale si acceptate. ele au la baza totusi un simbure de adevar. de exemplu: "masina x accelereaza 0-100 de km/h in 4 secunde si are o autonomie de 500 de km pw rezervor". cind o cumperi vezi ca de fapt nu-s chiar 4 secunde ci 4.5 iar aia 500 de km ii atingi doar daca opresti clima, etc. e ok ... da' daca ajungi acasa cu masina si vezi ca din 4 secunde se fac 6, iar aia 500 de km autonomie ramin 300, iese cu class action.

universitatea cam asa face. ne ia ochii cu #bataliapentrutitlu si de fapt echipa joaca la retrogradare.
In campionatul trecut echipa a fost in lupta pentru titlu pina cu vreo 3 etape inainte de final. Matematic echipa avea sanse la titlu pina aproape de final. Ca n-avem nici o treaba ci titlul - e adevarat. Dar deocamdata inca ne batem acolo sus si in acest campionat.

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de calugaru' vaxile » 10 Aug 2019, 23:18

chestia cu "matematic posibil" e cu dus si intors. poti sa spui ca echipa n-a jucat prea rau cu aek, diferenta mare intre noi si ei n-a fost, si pina la urma n-ar fi asa o minune daca ne calificam la atena. la o prima privire, e chiar "matematic corect". la o a doua privire, realizezi ca de fapt de la noi chiar n-are cine da gol, iar apararea e asa de stravezie ca nu necesita prea mult efort s-o gauresti.

pina la urma, nu matematica ci perceptia umana conteaza. daca vezi ca tu ceri 50 de mantai si de la deposit iti vin 25, data viitoare o sa ceri 100. si daca clubu' spune "o sa luam titlul" tu o sa auzi "poate ne calificam cu noroc in europa". iar "prindem europa" o sa fie perceput ca "poate prindem cu noroc playoffu".

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 10 Aug 2019, 23:21

calugaru' vaxile scrie:
10 Aug 2019, 16:19
hai sa vedem ce se intimpla cu sepsi si vedem da? tu vezi o echipa care joaca excelent (si nu numai tu), eu vad o echipa care nu joaca nimic si ciur in aparare. tu vezi o echipa care se bate cu viitoru' pentru locu' doi, eu vad o echipa care se bate cu sibiu' la retrogradare (si cam pierde). hai sa vedem cu secuii ...

apropo de faza asta cu antrenoru' care se autorezolva in timp. da. asa am lucrat eu pentru o firma pe care a autorezolvat-o ceo-u' in chapter 11 pina a fost inlocuit. am mai vazut filmu' si nu mi-a placut.
Nu știu ce înseamnă chapter 11, și nici comparația cu CEO-ul nu o înțeleg. O transpunere dc încerci asa în termeni de business, papura e directorul tehnic al firmei care se ocupa de echipa și dc iese pe locul 4 la sfârșit de campionat regulat sunt 100% sigur ca nu mai rămâne antrenor pt ca CEOu adică rotaru, nu cred ca îl păstreaza.

Ca lot momentan, astăzi, suntem undeva locul 2-3 în campionat, nu vad nici pe fcsb peste noi ca lot, date fiind indisponibilitățile lor și starea de spirit.

Antrenoru poate sa aduca un plus de 20-25% zic eu asa ca punctaj, dc e bun, fata de unul slab, dar lotul te trădează dc e slab...vroiam doar sa zic ca totuși e cam exagerat asa sa cădem în pasa ca suntem noi cei mai slabi din campionat..... Pe modelul asta fcsb și Dinamo retrogradează anul asta, ceea ce se va dovedi ca nu e chiar asa..

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de calugaru' vaxile » 11 Aug 2019, 00:14

chapter 11 e faliment. antrenoru' e exact ceo.

iuli

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de iuli » 11 Aug 2019, 10:18

Diferenta dintre noi si Aek?primul gol al lor nu-l marcau nici Roman,nici Fortes din cate 3 incercari.

Închis