[Etapa 7] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Cate puncte castigam cu Astra in Banie?

Poll ended at 23 Aug 2019, 22:50

3 puncte, Corneluș ii dă decisiva lui Alexa
17
55%
1 punct, Alexa o face mândră pe Prodanca
4
13%
0 puncte, Alexa ii dă "blue screen" calculatorului cuantic Papi
10
32%
 
Total votes: 31

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de dantes » 23 Aug 2019, 23:37

Nush cine-l sfatuieste pe Bancu, dar prost il sfatuieste si daca gandeste el ca trebuie sa se iroseasca in aparare de dragul Nationalei, rau gandeste.
Nationala, cu Burleanu-n frunte ii pupa ghetele daca arata ca e un jucator mare. Si el chiar e, desi nu constientizeaza. Hagi ar da jumate din Viitorul pt asa ceva.
Valoarea ca uleiul, iese la suprafata. Candva va veni un antrenor, poate la Nationala, sau poate Piti (am ceva indoieli aici) care va realiza ca trebuie pus in valoare.

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de fanUCV » 23 Aug 2019, 23:48

dar gazonul, gazonul .. ce facem cu iarba .. ?! .. mai ales că, Piți este adeptul posesiei prelungite ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Jimmy Darmody » 23 Aug 2019, 23:51

Hai sa fie cu 4-1 pe 14 ! :)

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de dantes » 24 Aug 2019, 00:00

Vad ca nu doar eu si Mitrita (vi-l amintiti cum ridica mainile in sus cand Bancu era in pozitie buna?) am realizat evidenta, si cercul de fani creste :up: :
" Pentru mine, Nicușor Bancu e cel mai bun jucător din România”
- Mirko Pigliacelli, cel care a apărat un penalty la scorul de 0-0

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 24 Aug 2019, 00:02

Pe mângâia îl schimbi, pe papura îl schimbi dar gazonul cred ca nu poate nimeni sa îl schimbe... Pare treaba birocratica cu șpăgi grele în spate care pana la sfârșitul garanției am asa o presimțire ca nu se poate face nimic.. Si dacă nici de la club nimeni nu zice nimic de gazon, ma face sa cred ca e intelegere tacita sa mușamalizeze... O sa suferim exact unde nu ne așteptăm, adică tocmai in templul nostru

Și mai rău ar fi, ca poate nu știe nimeni în romanica sa întrețină gazon în spațiu închis, sau nu la sume rezonabile.. Lia Manoliu pare aceeași treaba romaneasca

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de iepurakis » 24 Aug 2019, 00:14

am votat ca pierdem, ma bucur ca nu am avut dreptate. chinuit meci, dar punctele sunt cele mai
importante. Sper sa luam 3 si de la voluntari dupa care personal sunt mai relaxat, am incredere ca satana o sa faca treaba.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de malus dacus » 24 Aug 2019, 01:27

...suntem horror. Că Papură, că sistemul, că jucătorii, că gazonul, habar n-am, din toate cate ceva, dar efectiv nu jucăm fotbal. Dezlânați, vai mama noastră, nervoși, certăreți, bosumflați, nush cât de în ordine o fi și vestiarul. In schimb, suntem aroganti. La capitolul ăsta nu ne întrece nimeni. Cel puțin la nivelul băncii. Câtă nesimțire să ai mah, să spui ca portarul apără penalty-ul că știa dinainte unde bate ăla, că cică l-a studiat Papură!?! E o chestie pe care-o mai agață ăștia prin birouri, un desen pe-o foaie A4 gen cum să-ți păstrezi postul de șef, șefuț, șefuleț etc., trebuie s-o știți. E, ultimul lache din poza aia, ăla ăl mai mic în patru labe, de închide șirul, ăla e Schumacher. E și el sluguță de slugă dar e ingenios - face aroganțe și își pupă șeful în [cenzurat] în același timp. Sper ca Satana să-și aducă slugile lui și să zboare stârpiturile astea de la Universitatea...

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Augustus Caesar » 24 Aug 2019, 05:27

Offff ! Pana la urma important este ca am inchis meciul asta cu trei puncte, am crezut la un moment dat nu numai ca nu vom lua nimic (ma refer la puncte) , dar ca vom lua si o traista de goluri. In sfarsit, asta a fost unul din meciurile alea in stilul franarilor din sezonul trecut, asta imi da sperante ca poate realizam la final ceea ce au reusit aia :) Asta cu Balasa pare ca am nimerito, ramane sa rezolvam si cu Acka acolo pe linia de fund, iar in atac...e vai si amar de noi; ma gandesc cu groaza ca pana reintra in ghete Koljic o sa ne chinuim tot asa asteptand sclipiri. Sper sa rezolvam favorabil si meciul cu taranii voluntari iar in seara asta sa iasa un egal la franari vs botosei.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Bobby » 24 Aug 2019, 06:17

Eu zic sa mai avem rabdare cu Balasa - ca si Donkor parea jucator de 10 milioane dupa 3 dusuri in vestiarul echipei. Maxima Sport il facea si viitor capitan de echipa. :laughing:

Putem evalua corect un jucator dupa 6-12 luni, zic eu. La stilul asta de joc il omorim si pe Koljic. Sa-l alergi pe baiatul asta prin pressing, sa fie izolat in teren, e o blasfemie. Koljic e atacant de careu si acolo trebuie jucat.

Ce zice Cosin Staicu pe cvlpress.ro - dupa el toate schimbarile au adus un plus echipei :

Pigliacelli 8 – Martic 6, Bălaşa 7, Acka 7, Bancu 8 – Mateiu 5 (61 Qaka) 6, Cicâldău 7, Ivanov 6 – Bărbuţ 5 (54 Ioniţă) 6, Mihăilă 5, Markovic 5 (37 Roman) 5

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Leonard Albert » 24 Aug 2019, 10:40

Gazonul se va schimba in curand. A expirat perioada aia de garantie si o sa-l fac primaria.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de lory69 » 24 Aug 2019, 10:46

Daca voiau sa-l facă,acum era momentul...pana pe 14 septembrie era timp berechet.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de cortinadampezzo » 24 Aug 2019, 11:08

Principalul rival la titlu e , gazonul
Epic, dupa gol citesti pe buzele lui Bancu : "-Tu-ti fotbalu ma-ti"
spune tot

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de malus dacus » 24 Aug 2019, 11:50

...ultima dudă cu gazonu, e că cică îl repară Genoiu cu sfaturi din Olanda. Așa am citit în gds. L-a ajutat muierea lu' Ogăraru să stea de vorbă cu niște unii pe-acolo și aia e. Îl repară cu sfaturi...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de alex.p » 24 Aug 2019, 12:23

malus dacus scrie:...suntem horror. Că Papură, că sistemul, că jucătorii, că gazonul, habar n-am, din toate cate ceva, dar efectiv nu jucăm fotbal. Dezlânați, vai mama noastră, nervoși, certăreți, bosumflați, nush cât de în ordine o fi și vestiarul. In schimb, suntem aroganti. La capitolul ăsta nu ne întrece nimeni. Cel puțin la nivelul băncii. Câtă nesimțire să ai mah, să spui ca portarul apără penalty-ul că știa dinainte unde bate ăla, că cică l-a studiat Papură!?! E o chestie pe care-o mai agață ăștia prin birouri, un desen pe-o foaie A4 gen cum să-ți păstrezi postul de șef, șefuț, șefuleț etc., trebuie s-o știți. E, ultimul lache din poza aia, ăla ăl mai mic în patru labe, de închide șirul, ăla e Schumacher. E și el sluguță de slugă dar e ingenios - face aroganțe și își pupă șeful în [cenzurat] în același timp. Sper ca Satana să-și aducă slugile lui și să zboare stârpiturile astea de la Universitatea...
In timp ce Mirko a zis ca nu a fost studiat, ca a fost inspiratie. A sarit in dreapta, acolo a tras ala si a fost perfect - din ce imi aduc aminte din declaratia lui. Care apropo, a fost intr-o romana foarte buna.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk


Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 7] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de florinkeke » 24 Aug 2019, 12:59

Victorie cu noroc dar tot victorie.Greu,inestetic pana am dat gol.Apoi meciul a fost la discretia noastra.Gazonul e un mare adversar ,ca de obicei.Individual luata,echipa nu arata rau deloc insa avem nevoie de un stil de joc,de trasee pentru ca nu putem la nesfarsit din executii individuale.Ionita pare in crestere Balasa pare mai sigur decat Kelic.Zestrea de puncte nu e rea,sa vedem etapa viitoare cum abordam.

Închis