[Etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Cu cate puncte revenim de la Voluntari?

Poll ended at 30 Aug 2019, 23:57

3 puncte mari, bune si pentru CV-ul lui Papura
18
78%
1 punct dupa un meci slab
3
13%
0 puncte, Papura pleaca pe usa din dos
2
9%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 31 Aug 2019, 00:05

Cand fugi de dracu si dai de Satana la stadion... #VP666 Imagine

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: [Etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 31 Aug 2019, 00:08

citeaza-ma ba ca lumea, ca-mi strici ideea…
p.s. ce brand are mamaie, 60 de ani de coasa numa` pe stanga, dac-o pui cu Tyson in ring nu-l vad bine pe fr.a.ier

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 31 Aug 2019, 00:33

Thunder scrie:
31 Aug 2019, 00:08
citeaza-ma ba ca lumea, ca-mi strici ideea…
p.s. ce brand are mamaie, 60 de ani de coasa numa` pe stanga, dac-o pui cu Tyson in ring nu-l vad bine pe fr.a.ier
:lol: :lol: :lol:

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 31 Aug 2019, 01:12

I-au desființat și pe bancu și pe cicaldau vad, e Naum asta fiert ca nu e fcsb in forma, ar face orice sa ne facă de ras...încearcă Naum oricesa o scoată ca de fapt arbitrajul ne-a ajutat, dar nu poate

Una peste alta, plin de olteni la meci, Markovic a stat repriza a 2a în tribuna 2 ca la el acasă, făcea poze cu fanii.. Craiova e mai mare decât vor sa ne facă, se tem de noi mai ales ca nu pot sa birfeasca ca la București, nu cred ca au întrare și nu afla nimic și nu pot sa manevreze și sunt fierți

LiviuB

Re: [Etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 31 Aug 2019, 08:32

eu innebunesc cand ii vad pe astia cu arbitrajul - pai chivulete i-a tinut pe aia in viata, doar se tranteau pe jos si chivulete le dadea fault. inclusiv in final, cand la 1-1 scapasem pe contraatac si el a dat fault un atac. le-a dat lovitura libera in min 90 cand nici macar ala de la voluntari nu a cerut fault (singura sansa de a se apropia de poarta noastra). la golul 2 nu avea ce sa dea, a fost un duel la corner (oricum daduse fault in atac la toate cornerele de dinainte). nici balaur nu a cerut nimic. la meciul nostru de la Tg-Mures Viera s-a catarat pe Thiago si nu a mai zis nimeni nimic, ca e fotbal, nu sah. oricum, chivulete a avut un arbitraj infect. mie mi se pare ca baietii pregatesc terenul pentru urmatoarea etapa, cand fcsb are nevoie disperata de ajutor.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 31 Aug 2019, 08:54

Eu nu am vazut decat ultimele 20 de minute din meci, si pot sa spun ca mi s-a parut ca arbitru a fost un mega-magar, a tras cat a putut cu Voluntari, la absolut orice faza de atac a noastra era fault indiferent, nici nu trebuia sa cada ala de la Voluntari, si le-a dat si lovitura libera gratis, poate-poate, in minutul 90, cum a zis Liviu.
Adica ori suntem noi prea subiectivi, ori suntem orbi, ori e ca intr-o nuvela de Kafka cand totul e pe dos si numai noi intelegem adevarul.
Si inteleg din comentarii ca prima repriza a fost catastrofa, dar mie ultimele minute mi s-a parut ca au jucat bine si cum au reusit si sa bata, cred ca merita laudati, fara misto. Adica am luat 3 puncte si cel putin la sfarsit eram calare pe ei.
Una peste alta, cu Papura nu mergeam nicaieri, dar macar avem puncte luate, acum cu Piti trebuie sa incepem ascensiunea si ca joc, ca la noi conteaza si asta, noi nu suntem campioni care omoara jocul.
Sa nu zic vorba mare, dar parca Ionita a inceput sa miste. Chivulete a avut grija sa ii opreasca toate atacurile pentru ca probabil ii stresa pe cei de la Voluntari prin driblinguri, si asta nu e permis in fotbal. Barbut a facut o cursa extraordinara dar ca de multe alte ori a dat aiurea in fata portii.
Mie ce am vazut mi-a placut si de rezultat nu pot sa fiu decat multumit. Astept cu mult optimism era Piti, desi recunosc ca atunci cand il cereati toti pe-aici nu puteam sa nu ma gandesc la jocul defensiv de la nationala. Sper ca la noi sa faca spectacol, sa vina lumea la meci de drag.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 31 Aug 2019, 08:59

LiviuB scrie:
31 Aug 2019, 08:32
eu innebunesc cand ii vad pe astia cu arbitrajul - pai chivulete i-a tinut pe aia in viata, doar se tranteau pe jos si chivulete le dadea fault. inclusiv in final, cand la 1-1 scapasem pe contraatac si el a dat fault un atac. le-a dat lovitura libera in min 90 cand nici macar ala de la voluntari nu a cerut fault (singura sansa de a se apropia de poarta noastra). la golul 2 nu avea ce sa dea, a fost un duel la corner (oricum daduse fault in atac la toate cornerele de dinainte). nici balaur nu a cerut nimic. la meciul nostru de la Tg-Mures Viera s-a catarat pe Thiago si nu a mai zis nimeni nimic, ca e fotbal, nu sah. oricum, chivulete a avut un arbitraj infect. mie mi se pare ca baietii pregatesc terenul pentru urmatoarea etapa, cand fcsb are nevoie disperata de ajutor.

Problème este ca fcsb castigat fata la Craiova aproape tot timp, cu exceptie de acel meci unde parca suflet de Balaci triomphe mai degraba.

Eu fost présent si la ultim meci pe Oblemenco de Craiova cand fcsb nu facut prea mare effort pentru castigat cu 2-0. Asta face complexe in minte de jucatori.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 31 Aug 2019, 09:12

Prima repriza a aratat ce valoare are Papura ca antrenor. Bine ca se termina cosmarul asta. Piturca are de munca enorm pentru a face ca echipa sa se exprime macar decent. Nu as lasa nici un jucator sa plece ci i-as reevalua pe toti dupa 2 luni de la preluarea echipei de Piturca. Cu Papura antrenor orice jucator are un mare handicap.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 31 Aug 2019, 09:13

Am uitat, Lucescu este un rrom batran si fara caracter ( daca nu e vreun pleonasm pe-aci )

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 31 Aug 2019, 10:18

...nici nu stiu cu ce sa incep. Nu mai am nervi sa zic de Papura si de jocul execrabil. Avem incredibil de multe puncte fata de ceea ce prestam de cand cu analistul. Ma scoate din sarite aroganta. Una doua, noi tot timpul meritam mai mult! Meritam aia, meritam aia, ca sa dam mai multe, ca adversarul n-a avut ocazii, ca asa si pe dincolo, iar noi abia scoatem un 2-1 cu ultimii morti din liga 1 in zece oameni si tragem de timp la modul grosolan! Grav e ca aroganta asta de pe banca s-a transmis si la jucatori. Cicaldau nu joaca practic nimic de cand s-a intors de la europene, dar n-are niciun stres, e titular de drept, are oferte, e smecher. N-are sens sa se omoare cu firea pt. echipa de club, se pastreaza pt. nationala. Bate penalty la misto, ca n-are ce sa se-ntample daca rateaza. Satana are de munca la echipa asta. Si, in primul rand trebuie sa inceapa sa taie din figuri. Ivanov ala sa se ia de mana cu Fortes si sa se duca sa arda gazu la Gaz, de unde au venit. Suntem de rasul curcilor, la ce tepe au putut sa ne traga de-a lungul timpului astia de la Gaz! In rest, felicitari galeriei! La inaltime, ca de obicei. Ciudata imprastiere prin tribuna la oficialii nostri. Cartu pe undeva printr-un container ( sau ce-o fi aia pe stadionul din Voluntari ); Satana, ba pe langa o baba din sat, ba pe langa Contra. In fine, sa speram ca lucrurile se vor regla. Felicitari pt. rezultat si Hai Craiova!...

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 31 Aug 2019, 10:38

fabius_2014 scrie:
31 Aug 2019, 09:13
Am uitat, Lucescu este un rrom batran si fara caracter ( daca nu e vreun pleonasm pe-aci )
Ăsta, dacă prin absurd ar ajunge antrenor la noi, ar fi în stare sa ne retrogradeze, doar ca să-și potolească ura care o are pe acest club. La Voluntari a repetat insistent ca am bătut cu ajutorul lui Chivulete care "ne-a ajutat foarte tare". Un infect din aceeași categorie cu Naum.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 31 Aug 2019, 12:20

Thunder scrie:
31 Aug 2019, 00:08
citeaza-ma ba ca lumea, ca-mi strici ideea…
p.s. ce brand are mamaie, 60 de ani de coasa numa` pe stanga, dac-o pui cu Tyson in ring nu-l vad bine pe fr.a.ier
Recunosc fapta... :)-
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 31 Aug 2019, 12:49

Chivulete praf si [*****] ca de obicei, greseli titanice - de data asta pentru Craiova
Zici ca a fost blat

Chiar nu mai exista alti arbitrii ? Sfesnic, Chivulete si Avram

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 31 Aug 2019, 14:08

cortinadampezzo scrie:
31 Aug 2019, 12:49
Chivulete praf si [*****] ca de obicei, greseli titanice - de data asta pentru Craiova
Zici ca a fost blat

Chiar nu mai exista alti arbitrii ? Sfesnic, Chivulete si Avram
eu cred c-a fost blat din partea altora.. dupa pauza, erau chititi sa fie eliminati, egalati si condusi baietii din voluntari.
iar chivulete se pare ca era singurul care incerca sa-i traga dupa el.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 31 Aug 2019, 14:34

Poate ca voiau sa scape de Bergodi

Închis