[Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Primul meci cu VP666 pe banca - cate puncte lasa oile in Banie?

Poll ended at 15 Sep 2019, 18:56

3 puncte, Satana surclaseaza cuplul preacredinciosilor Jiji - Arges-Vintila
28
76%
1 punct, oile scot un egal
5
14%
0 puncte, revenire spectaculoasa a oilor din picaj
4
11%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Jimmy Darmody » 16 Sep 2019, 15:07

Pai cu Astra el l-a provocat ce [cenzurat] :)),mai bine nu mai apara cu Honved ,ca de acolo i se si trag arogantele....plus ca datorita gafei "ne-a inchis gura NEG" .......Satana a fost biruit de Fatarnic :)),oricum....urat meci,sa nu ai tu un sut pe poarta.....

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de valynet » 16 Sep 2019, 15:17

Putem sa zicem orice despre meci: urat, fara multe ocazii, ghinion, inca o infrangere cu oile... de toate. Dar chiar nu ai cum sa nu iubesti echipa asta. Jucatorii au dat tot ce au putut, s-au zbatut chiar daca nu au avut realizari. Evident ca toti am vrea sa joace fara greseala si cu multe realizari tehnice, dar inca nu suntem la acel nivel. Chiar daca am plecat trist de la stadion, atmosfera din seara de 15 septembrie imi va ramane intiparita in memorie. Sa speram ca baietii din teren se vor revansa vineri cu o victorie la Medias. Hai Craiova! Suntem toti cu voi pan' la sfarsit!
Offense sells tickets, Defense wins championships.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de THE LION » 16 Sep 2019, 15:58

Cum au dat ei gol puteam sa dam si noi. Jocul ambelor echipe a fost slab. Este clar ca Piti are de lucru, altfel nu era adus. Vom castiga atunci cand va conta cu adevarat. Si asta mai curand decat credem acum cand suntem dezamagiti
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 16 Sep 2019, 16:43

Un antrenor spunea ca influenta sa in jocul echipei incepe sa se simta dupa cel putin 3 saptamani de la instalare. Cred ca avea dreptate, s-a vazut la Papura, dar influenta a fost negativa.Sa speram ca Piturca va schimba jocul in bine si cat mai repede.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de lory69 » 16 Sep 2019, 16:50

Ar cam trebui....vin 4 etape foarte grele pt noi!

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 160
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Stefan.. » 16 Sep 2019, 16:58

Sa nu uităm ca , dupa demiterea nedreaptă a lui Mangia, echipa a mai avut câteva meciuri bune, din inerție. La fel si acum, vom mai juca câteva meciuri fara nici o noimă. Piturca nu poate face minuni peste noapte. Altfel, ma gândesc la ceea ce face Sorin Cartu pe la club. De cand a venit, numai instabilitate a adus.

LiviuB

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 16 Sep 2019, 17:01

trebuie sa avem rabdare si sa fim echilibrati. important este sa ne mentinem in primele 6. cu siguranta echipa va arata altfel la anul.
Piturca nu putea schimba foarte multe in cele 2 saptamani. as fi zis de alegerea lui Kelic, dar ieri a jucat bine.
ma sperie faptul ca jucatorii cad pe capete accidentati - ce pregatire or fi facut ei pana acuma?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DeuxEx » 16 Sep 2019, 17:53

Liviu, problema nu a fost ieri la compartimentul fundasilor, ci la mijlocasi... Fundasii, de bine, de rau, si-au facut treaba. Desi si eu am fost surprins de faptul ca Balasa a fost lasat pe banca.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

s9k3k3-
membru
membru
Mesaje: 138
Membru din: 22 Aug 2019, 15:37

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de s9k3k3- » 16 Sep 2019, 18:04

Subscriu la mesajul de mai sus + banda dreapta si problema e ca nu avem solutii cum nu avem nici la regula U21 care ne mananca rau de tot. Trebuia neaparat in vara asta transferat un international de tineret pt ca prin folosirea doar pt a schimba dupa avem mari probleme.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de R.E.N. » 16 Sep 2019, 18:22

Pigliacelli - Martic Balasa Cosic Vatajelu - Mateiu Cicaldau - Bancu Mihaila Ivan - Koljic

sau poti sa joci 4-4-2, cu Ivan varf retras.

asta sa zicem ca ar fi echipa ideala, daca Cosic confirma. ii mai ai rezerve pe Matel, Kelic, Acka, Ivanov, Qaka, Ionita, Roman, Fortes si atacantul bosniac care aparent aproape a semnat. mai avem niste tineri care pareau chiar promitatori, gen Baiaram (n-am mai vazut jucator de 16 ani cu tehnica asta si cu atat tupeu, sa insire fundasii cum a facut-o baiatul asta) sau Baicu.

deci unde mai bagi aia nu stiu cati jucatori la care mai visati? sincer, nu inteleg. cu regula u21, asta e, bagi un jucator 15 minute si-l scoti dupa aia, cum face toata lumea. nu iti trebuie doi internationali de tineret pentru asta.

mai spunea cineva ca avem echipa de locul 5.. anul trecut am terminat pe 4, n-a plecat nimeni si au venit 8 jucatori, dintre care 4 au fost la nationala. voi chiar vorbiti serios?
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bobby » 16 Sep 2019, 18:55

De fapt trebuia sa terminam anul trecut pe 3, dar nah...Papura. Daca la o echipa de locul 3/4 aduci 8 jucatori si bagi milioane in achizitii - ce mai vrei ? Antreneaza-i frate ca lumea !

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bobby » 16 Sep 2019, 20:30

O teorie mincinoasa lansata in spatiul public de catre mititei si sclavii lor de la GSP pretinde ca oltenii vin la meciuri pentru fotbal, nu pentru Universitatea Craiova. Fals. Un meci Gaz Metan CFR Craiova - Steaua Bucuresti (FCSB dupa 2015) din 2010 pe Oblemenco a strins 6000 de oameni. Nu 30.000.

http://liga2.prosport.ro/special/live-t ... -1-7408574

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de malus dacus » 16 Sep 2019, 20:48

...alta teorie e "emulatia". Am auzit de "emulatia noului stadion" de mi s-a acrit. Mai nou, acum vad ca a aparut alta "emulatie" - "emulatia Piturca". Nu m-as mira sa aud si de "emulatia noului gazon" mai spre iarna incolo. Orice, numai sa nu admita ca asta e Stiinta si ca e cea mai iubita echipa din tara...

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Jimmy Darmody » 16 Sep 2019, 21:05

Bobby scrie:
16 Sep 2019, 20:30
O teorie mincinoasa lansata in spatiul public de catre mititei si sclavii lor de la GSP pretinde ca oltenii vin la meciuri pentru fotbal, nu pentru Universitatea Craiova. Fals. Un meci Gaz Metan CFR Craiova - Steaua Bucuresti (FCSB dupa 2015) din 2010 pe Oblemenco a strins 6000 de oameni. Nu 30.000.

http://liga2.prosport.ro/special/live-t ... -1-7408574
Ma pregateam eroic sa imi bag multe, am dat click si ce sa vezi ....a existat corcitura asta "gaz metan cfr craiova"...bai nene,cata [****] de neinspiratie sa ai ca sa dai un astfel de nume unei formatii....[****]...lumea vine la stadion pentru fotbal....DA...FOTBAL...doar ca pe "vulcanul de pe Oblemenco" nu prea se joaca fotbal(cel putin ai nostrii nu joaca),doar niste copiii care vin la servici pe 4 sute de milioane pe luna ca sa frece pooola :-x usteag pai daca exista inca Electroputere Craiova si jucau fotbal ca pe timpuri,crede-ma ca nu erau 4000 pe Oblemenco ucv pt. FOTBAL venim,doar ca nu prea il vedem pe FOTBAL asta....este o legenda in Craiova de azi acest FOTBAL ! :smoke:

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 16 Sep 2019, 21:50

Dragomir avea dreptate, Craiova nu are decat 4-5 jucatori de Liga 1.
Am aratat de 2-3 ori ca putem sa-i tinem la respect pe FCSBisti. Altfel luam cele mai proaste decizii in cele mai critice momente. Pase riscante cand trebuie sa jucam simplu. Ne relaxam cand trebuie sa iutim jocul. Jucam cu portarul cand trebuie sa verticalizam. Dam la poarta cand trebuie sa pasam...

Piturca a inceput cu 4-1-4-1 in prima repriza si sistemul tactic nu a mers deloc. Nici nu ne-am vazut la mijlocul terenului.
Apoi am trecut in 4-3-3 un sistem pe care il cunoastem mai bine si care ne-a impins in atac dar nu ai jucatori de pasa decisiva.

Nu poti sa ai pretentii cand cel mai bun jucator ofensiv al tau e Pigliacelli.
Nu poti sa ai pretentii cand nu gasesti solutie pe dreapta. E nevoie sa faci trei schimbari pe acelasi post pe dreapta, intron meci.
Nu poti sa ai pretentii cand nu tragi la poarta. Barbut si Ivan, Mateiu gimnastica, Mihaila paralel. Trebuie sa nimeresti poarta... am jucat si eu in curtea scolii si eram dintre aia slabi, care era ales ultimu in echipa, dar niciodata nu am dat mingea peste gard...

Piturca nu are ce sa le faca, nu poate sa-i invete fotbal acum. Trebuie sa ii schimbe pe toti

Închis