[Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Universitatea in meciul cu Viitorul?

Poll ended at 30 Sep 2019, 01:11

3 puncte, Piti intotdeauna va fi profesorul lui Hagi
22
76%
1 punct, Hagi este egalul lui Piti
4
14%
0 puncte, Hagi isi depaseste profesorul
3
10%
 
Total votes: 29

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de OVI2806 » 01 Oct 2019, 18:17

Urata aceasta echipa "viitorul", urmatorul meci acasa am sa vin special in tara sa-i huidui din toti plamanii. Urata echipa si urati conducatori are!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 01 Oct 2019, 18:18

Sunt convins ca s-au strofocat televiziunile sa citeasca pe buzele lui Bancu ce a spus, dar nu iesit nimic. E fierbere mare la Digi. :lol: :lol: :lol:

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fanucrv » 01 Oct 2019, 18:26

mihu scrie:
01 Oct 2019, 18:15
fanucrv scrie:
01 Oct 2019, 18:08
Ăștia de la digi, în frunte cu naum și iuda, vor să-l bage pe Bancu în pușcărie!!! Iuda tocmai ne-a anunțat ca in acest caz s-au autosezizat și alte instituții. E secretos însă , nu vrea sa le dezvăluie care sunt alea.
este vb de astia de la combaterea discriminarii..dar si ei au zis ca vor sa vada raportul arbitrului si abia apoi vor lua o decizie...nu este vb de puscarie ci de amenda in cazul in care sunt probe
Nu e vorbea de ăștia de la combaterea discriminării. A spus plin de emfaza ca deja și alte instituții s-au autosezizat. A refuzat sa spună care sunt. Evident a fost o ironie din partea mea, faza cu pușcăria.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de SLH » 01 Oct 2019, 18:30

fabius_2014 scrie:
01 Oct 2019, 18:18
Sunt convins ca s-au strofocat televiziunile sa citeasca pe buzele lui Bancu ce a spus, dar nu iesit nimic. E fierbere mare la Digi. :lol: :lol: :lol:
Un milion la suta asa s-a intamplat.
Iuda deja pare alint pentru popescu.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de zeddDarko » 01 Oct 2019, 18:40

rejele crede ca i se cuvine totul, parca doar el munceste in campionatul asta, iar ceilalti stau si freaca menta.Toate armele indreptate spre reje si iudă.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 01 Oct 2019, 18:48

gica popescu la JijiSport:
”Maniera de arbitraj nu a fost deloc echidistantă. Și mă refer, în principal, la eliminarea antrenorului nostru. Dacă a auzit înjurăturile lui, atunci ar fi trebuit să audă și înjurăturile de la faza în care noi susținem că Bradley de Nooijer a fost jignit de către Nicușor Bancu. Plus că la faza respectivă, Bălașa merita galben."
”Trebuia să-i elimine pe toți, dacă au greșit, dacă au înjurat, inclusiv pe De Nooijer. Deși sunt convins că băiatul n-a făcut nimic. Noi vrem ca toate echipele să fie arbitrate cu aceeași unitate de măsură.”
”Când a fost acel meleu, nu a auzit că a înjurat (n.r. - arbitrul Marius Avram). Aud doar ce vor? I s-au destupat (n.r. lui Marius Avram) urechile pe culoar? Cătălin Anghel este un tip respectuos”, a adăugat oficialul grupării de lângă malul Mării Negre.

Tind sa fiu de acord cu SLH - Iuda pare un nume de alint pentru GP.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 01 Oct 2019, 18:57

Si reactia clubului nostru, pe pagina oficiala de facebook:

Având în vedere declarațiile mincinoase ale antrenorului secund al echipei FC Viitorul, minciuni dovedite și prin raportul de joc al arbitrului, clubul Universitatea Craiova va sesiza în cursul zilei de mâine comisiile disciplinare ale FRF pentru a se lua măsuri împotriva mincinoșilor.
În același timp, Universitatea Craiova condamnă gesturile reprobabile ale jucătorului Bradley de Nooijer de a-i provoca pe suporterii noștri imediat după înscrierea primului gol al partidei. Așteptăm din partea acestuia scuze adresate suporterilor.
Bradley de Nooijer a venit într-o țară care l-a primit cu brațele deschise, iar el în schimb trebuie să arate un minim respect suporterilor.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 01 Oct 2019, 18:58

Povestea lui Gica Popescu. Din capitan la Barcelona, sclav la Viitorul.

Albastru
senior
senior
Mesaje: 330
Membru din: 14 Ian 2009, 18:10

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Albastru » 01 Oct 2019, 20:03

Daca totusi mai aveam o farama de respect pt baci, astazi mi`a aratat ca nu s-a ridicat din mocirla in care a intrat in ultimii ani ..... asa ca ... jet iudaaaa !!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de malus dacus » 01 Oct 2019, 20:13

fanucrv scrie:
01 Oct 2019, 18:15
Apropo de Iuda:le cer scuze tuturor care mi-au spus ca e o jigodie și eu i-am contrazis. Este o mare JIGODIE!!! Ar trebui primit în Craiova doar cu injuraturi. Și el și regele [cenzurat].
...si eu ma simt cu musca pe caciula. Cat am mai tipat si eu pt. el... Asta e, s-a bagat sluga machedoni. Il trimise haji sa dea din gura la tv., sa-si justifice bucatura de-o baga-n gura. Vai de mama lui de prost!...

Albastru
senior
senior
Mesaje: 330
Membru din: 14 Ian 2009, 18:10

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Albastru » 01 Oct 2019, 20:20

Ar merge o coregrafie cu transformarea unui baci in iuda, dar cred ca este putin timp pana la meciul cu Iasiul

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Jimmy Darmody » 01 Oct 2019, 20:24

fabius_2014 scrie:
01 Oct 2019, 18:58
Povestea lui Gica Popescu. Din capitan la Barcelona, sclav la Viitorul.
Ca îl moooim noi e una, dar nu prea e sclav, asta este gândire de zidar sincer, stai chill că gp sta pe milioane de euro, nu îți dă banca cât are el in cont lunar, în altă ordine de idei moooie gp...multă....multă...multă....moooie gp si hagi :-x

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 01 Oct 2019, 20:42

GP avea milioane de euro in cont si inainte de a se duce angajat la Viitorul. Cand te trimite stapanul sa lovesti in ai tai si tu o faci inseamna ca ai mentalitate de sclav. Daca cineva isi imagineaza ca Gheorghe Hagi ii da un salariu mare lui GP se insala. Hagi este extrem de zgarcit . Stiu ce spun.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 01 Oct 2019, 21:22

fabius_2014 scrie:
01 Oct 2019, 20:42
GP avea milioane de euro in cont si inainte de a se duce angajat la Viitorul. Cand te trimite stapanul sa lovesti in ai tai si tu o faci inseamna ca ai mentalitate de sclav. Daca cineva isi imagineaza ca Gheorghe Hagi ii da un salariu mare lui GP se insala. Hagi este extrem de zgarcit . Stiu ce spun.
Cred ca ai dreptate cu salariul ca e mic pt ca Hagi e foarte zgarcit și nici el nu plătește la timp dacă nu are chef machedonu, știu de la constructori care au lucrat cu el

Iuda avea datorii mari restante la bănci când a întrat la facultate la Rahova și el fiind mare afacerist avea bani băgați și în eoliene chiar, ca se pricepe la toate pe lângă imobiliare, impresariat și alte bălării.. astfel a trebuit sa îl ajute rejele ca să scoată cămașă, fiind cumnatul lui și uite a ramas dator sa îl ajute înapoi și uite asa a ajuns sclav la machedon...marele căpitan care e plin de el și cam atat
(datoriile le știu direct de la una dintre bănci, afacerile de la cei care au colaborat cu el iar aia cu datoria la reje o știu de la interviul lui Giovanni și se leagă dat fiind ca nevastăsa a reesalonat creditele având banii de la soția lui Hagi pe timpul "studentiei" )

Pe scurt omul are un caracter infect și de aia nici noi oltenii nu îl mai suportam, e prost manager și nici bani nu a făcut... Rămâne însă un nume în lumea fotbalistica în strainatate și cam de asta atarna pana când o sa o dea în bara iar și aici, părerea mea e ca e doar problema de timp... oricum da prost sa fii la pușcărie ca impresar și apoi sa stai sa negociezi contracte, dar probabil aici îl baga pe Ogararu în fata

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 01 Oct 2019, 21:33

Toata lumea a vazut cum se poarta Hagi cu angajatii si jucatorii lui. Este relatia dintre stapan si sclav. Hagi isi injura angajatii, ii umileste desi stie ca este filmat. Rar am vazut asa ghiolban si rar am vazut atata frica la niste angajati. Sa ajunga un jucator sa spuna " meritam ca mister sa ne rupa capatanile" e peste puterea mea de intelegere. Sa-ti primesti injuratura de mama cu atata resemnare ??? Suntem in epoca feudala.

Închis