[Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte revine Stiinta de la Cluj?

Poll ended at 20 Oct 2019, 12:56

3 puncte si locul I in campionat
18
64%
1 punct
5
18%
0 puncte
5
18%
 
Total votes: 28

LiviuB

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 20 Oct 2019, 19:48

Pai tocmai asta e ideea, sa fim mai intelegatori intre noi si sa nu mai facem tragedii la infrangeri, asa cum nu trebuie sa facem nunta dupa o victorie.
Meciul de aseara ne-a aratat ca mai e mult de munca. Am avut 30 de minute consistente, trebuie vazut ce e nevoie ca sa facem 90 de minute data viitoare.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Oct 2019, 20:03

Pe mina ma amuza un pic treaba cu 30 de minute bunicele. La finala de cupa de anul trecut Hermanstadt chiar a avut 30 de minute bunicele, cind au fost peste noi...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Oct 2019, 20:08

Ideea zilei, din analiza lui Vochin : "Craiova n-a jucat rău prin zonele pe unde i-a permis CFR-ul."

Ieri Petrescu a fost mult mai antrenor decit Piti. Si tare ma tem ca e mult mai antrenor in general.

LiviuB

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 20 Oct 2019, 20:15

ai tras tu asa concluzia, nu? tu compari echipa pe care Petrescu o antreneaza de doi ani cu o echipa pe care Piturca de o luna si un pic. eu zic sa ramai la calcule, te descurci mai bine acolo

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Oct 2019, 20:24

Pararea mea e ca Petrescu a inventat multi dintre jucatorii astia pe care ii are la dispozitie. Bordeianu si Burca, adusi din play off de la Botosani pe o suma totala apropiata de cit s-a platit pe Vatajelu. Petrescu i-a facut pe astia doi jucatori de EL si de nationala. Traore - fost fotbalist, adus gratis - revitalizat si asta, a marcat ieri. Paun - eterna rezerva la CFR, jucator mediocru nebagat de nimeni in seama - facut de Petrescu jucator cheie, ajuns si asta in anturajul nationalei (Paun a schimbat jocul CFR-ului ieri). Si as putea continua fara probleme.

Antrenorii adevarati cistiga, au tactica de joc adaptata la lot si inventeaza jucatori din mai nimic. Asa sint antrenor si eu ca vreau tot timpul jucatori mai valorosi. Avocatii modesti cistiga cazurile usoare. Avocatii foarte buni cistiga cazurile foarte grele. Asa e si cu antrenorii.

s9k3k3-
membru
membru
Mesaje: 138
Membru din: 22 Aug 2019, 15:37

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de s9k3k3- » 20 Oct 2019, 20:47

Ba bobby, ti-a spus baiatul asta mai sus foarte frumos sa ramai la calcule.
Bine ca inventeaza petrescu jucatori iar piturca nu. Dupa te bagi pe tactica....
Ti-a zis baiatul, ala de 2 ani e acolo si abia anul asta echipa a inceput sa joace mai legat nu doar minge lunga. Oare de ce? Nu pt ca omul a avut nevoie de 2 ani? Iar la Piturca dupa 1 luna si cv pac sa zbarnaie.

Nu stiu ce e asa greu de acceptat ca astia sunt mai buni decat noi si sunt la alt nivel. Ei bat Lazio, Celtic, iar noi me chinuim cu ungurii, despre ce dracu vorbim.
Diferenta dintre noi si ei e mult mai mare de 2 goluri. Trebuie sa avem si noi rabdare si sa incercam sa ajungem la nivelul lor.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 20 Oct 2019, 21:28

Bobby cred ca te înșeli cu privire la petrescu.Nu am verificat,dar Bordeianu nu a jucat deloc in primul mandat al bursucului....l-a titularizat Conceicao.La paluga aia de Traore nu stiu ce ai vazut aseara...mereu in reluare,slab la jocul de cap...ff lent.Norocul lui cu Kelic!De Paun nu sunt sigur,nu stiu daca a jucat titular anul trecut,dar adevarul e ca are ceva valoare.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Oct 2019, 21:34

Uite-te cu atentie la inceputul de campionat al CFR-ului cind Petrescu incepuse mandatul de antrenor acolo. Da - echipa juca defensiv dar s-a inscris imediat acolo in fata la lupta pentru titlu. Defensiva iti cistiga trofeele iar ofensiva vinde biletele de meci.

Turul ligii 1 s-a terminat si sintem in urma Viitorului. Asta e fabulos ! Pentru ca in vara Viitorul si-a vindut cei mai buni jucatori - Baluta, Vina, Ianis, Dragus - iar la Craiova au venit vreo 8-9 jucatori adusi cu milioane de Euro, fara nici o vinzare. Asta ca sa vedem diferenta intre antrenorii si scouterii Craiovei si ce e la Viitorul. Si la CFR ! In vara care tocmai a trecut CFR a bagat citeva sute de mii in achizitii; Craiova a bagat milioane. Si tot sint in fata noastra jucind in campionat cu echipa a doua. Nu e de mirare ca atit Petrescu cit si Hagi au idei de joc clare, iar echipele lor joaca OK indiferent de cine intra in teren.
Last edited by Bobby on 20 Oct 2019, 21:53, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Oct 2019, 21:35

lory69 scrie:
20 Oct 2019, 21:28
Bobby cred ca te înșeli cu privire la petrescu.Nu am verificat,dar Bordeianu nu a jucat deloc in primul mandat al bursucului....l-a titularizat Conceicao.La paluga aia de Traore nu stiu ce ai vazut aseara...mereu in reluare,slab la jocul de cap...ff lent.Norocul lui cu Kelic!De Paun nu sunt sigur,nu stiu daca a jucat titular anul trecut,dar adevarul e ca are ceva valoare.
Bordeianu a ajuns la nationala cind a jucat sub comanda lui Petrescu.

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 20 Oct 2019, 21:37

Sunt de acord cu Bobby ca Hagi sau Petrescu ar putea fi peste Piti. Vin dintr-un alt fotbal, au lucrat cu somitati ale fotbalului mondial sunt mai tineri si au mai multa energie. In plus ambii isi desfasoara treaba intr-un cadru mult mai propice (unul e patron, altul e mai tare ca patronu')
Dar noi nu-i avem si probabil nu-i vom avea vreodata (nu i-am luat cand puteam si ne permiteam, acum nu mai putem si nici nu ni-i permitem). Dar il avem pe Piti, ceea ce nu e putin si asta e sansa noastra. Poate ultima. Ar trebui sa ne agatam de ea ca disperatii. Eu, cel putin, asta fac si-i dau credit 100%. Stiu ca are nervii tari si nu mi-e frica sa merg pe mana lui pana la capat. Mi-e frica ca altii au nervii slabi si de aia a plecat ultima data de la Craiova.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 20 Oct 2019, 21:47

Greseala la Craiova s-a facut cand a fost numit Papura antrenor. Piturca mai are mult de munca pana isi va impune stilul . Sunt de acord ca Petrescu ar putea fi peste Piti, dar cu Hagi am mari indoieli. Cred ca la Viitorul antrenor este Enache sau cum il cheama pe secund. Hagi nu se poate exprima prin cuvinte, dar are niste angajati profesionisti care fac treaba acolo.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 20 Oct 2019, 22:04

Petrescu o sa demonstreze ca e antrenor cand o sa depaseasca conditia clubului la care e angajat. Inca nu a facut asta niciodata in viata, CFR e de departe cel mai bine organizat club, are arbitrajele cele mai prietenoase si are cele mai multe usi deschise la federatie in ultimii 10 ani. Daca cineva o sa vina cu argumentul Urziceni inseamna ca nu-i place nici fotbalul, nici politica.
Last edited by SLH on 20 Oct 2019, 22:20, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Oct 2019, 22:14

Pina la urma Dan Petrescu va avea la vara exact palmaresul Stiintei la titluri. Restul e tacere.

Iar daca vorbim despre trofeele lui Petrescu si strimbam din nas, hai sa vedem rezultatele din cupele europene atit la Urziceni cit si la CFR.

Da - e un tip mofturos, isteric, defensiv, injura, dar ca antrenor in Romania e mult peste ceilalti antrenori de liga 1, exceptindu-l pe Hagi. Nu neg - in Romania e nevoie si de mijloace extra fotbalistice ca sa cistigi, dar omul asta chiar se pricepe.

P.S. Nu mai amintesc ca a stat la un moment dat 3 zile ca antrenor la Tirgu Mures si a cistigat Supercupa cu FCSB. Tirgu Mures avea o echipa de refuzati, iar FCSB ii avea pe Varela, Stanciu, Chipciu etc.

iuli

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 20 Oct 2019, 22:33

daca nici Petrescu nu e antrenor.....

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 20 Oct 2019, 22:37

Rabdare... La acest moment cfr-ul este peste noi dar camp nu este jucat. Piti ne va face campioni, dpmdv este cel putin la acelasi nivel cu Petrescu. Si cred ca vor mai veni fotbalisti, nu poti sa stai doar intr-un varf de valoare.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Închis