[Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Cine merge mai departe?

Poll ended at 31 Oct 2019, 23:47

Universitatea Craiova
19
95%
FC Voluntari
1
5%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 01 Noi 2019, 11:58

Chiar nu inteleg de ce aruncati sageti spre Koljic, pana acum il considerati cel mai bun si acum parca e ultimul jucator.Intr-adevar ca are si ghinion, dar credeti ca el ar vrea sa se accidenteze? Niciun jucator pe lumea asta nu isi doreste o accidentare.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 01 Noi 2019, 13:01

Sper sa ne fi revenit si luni sa facem un meci mare cu Dinamo. Pacat ca se va juca la Severin, dar in fine, asta sa fie problema si noi sa batem.
Meciul a fost ladiscretia noastra, cu o mica relaxare cand au egalat aia. Mie mi-a placut si de Barbut, chiar daca a fost putin egoist cateodata, dar inseamna ca vrea sa impresioneze, si asta e bine. Sper sa isi revina Kolijc si de fapt sa fi fost o chestie mica. Avem nevoie de el, a lipsit foarte mult timp.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 01 Noi 2019, 14:19

fanUCV scrie:am atacat, aproape, continuu .. morișca de pase, dorită de Pițurcă(așa era tactica și în 2010!), funcționează pe gazoane decente ..
apropo, avem suporteri în Pantelimonul bucureștean .. ?! .. Imagine

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Workers? Sunt unii cu care toata galeria a avut probleme in trecut.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Albastru
senior
senior
Mesaje: 330
Membru din: 14 Ian 2009, 18:10

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Albastru » 01 Noi 2019, 15:16

Paul scrie:
01 Noi 2019, 13:01
Sper sa ne fi revenit si luni sa facem un meci mare cu Dinamo. Pacat ca se va juca la Severin, dar in fine, asta sa fie problema si noi sa batem.
Meciul a fost ladiscretia noastra, cu o mica relaxare cand au egalat aia. Mie mi-a placut si de Barbut, chiar daca a fost putin egoist cateodata, dar inseamna ca vrea sa impresioneze, si asta e bine. Sper sa isi revina Kolijc si de fapt sa fi fost o chestie mica. Avem nevoie de el, a lipsit foarte mult timp.

Tu ce meci ai vazut ?? :smoke:

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 01 Noi 2019, 15:26

Ok, gresit, nu au egalat, au redus diferenta, ai dreptate. Dar ma refeream la perioada aia inainte de a da ei gol. E foarte posibil ca in mintea mea sa ma fi gandit atunci ca sa vezi ca ne egaleaza astia sau era ca si cum ne-ar fi egalat, si am ramas asa. Nu am fumat, si am baut doar o bere in timpul meciului, deci nu e decat de la varsta :)

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 01 Noi 2019, 19:31

Meci bun. Martici trebuie sa joace si cred ca este cazul sa i se propuna un contract cu un salariu mai mare. Cred ca luni va juca Koljici.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 01 Noi 2019, 19:32

Am uitat, Popescu foarte bun.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 02 Noi 2019, 01:59

Yo les gars !!! [bere]

Eu abia venit des vacances si asta cazut bine.
Victoire légère de Craiova in cupa. usteag
Clar ca este nevoie de présence meu aici. :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 02 Noi 2019, 09:23

Bine ai revenit @Arthur, chiar imi era dor de tine! Da, in sfarsit baietii au jucat ce vrem toti de la ei.
Acum sa vedem ce facem luni seara, trebuie batuti cainii!

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 02 Noi 2019, 14:09

s9k3k3- scrie:
31 Oct 2019, 22:01
Vatajelu nu e cel mai inspirat, dar trebuie sa-l asteptam, e un jucator de o certa valoare. Ionita, saracul are un salariu care nu-i permite sa-i stea mintea la fotbal (serios, habar nu aveti voi cat e salariu lui Ionita)
Cat despre Martic omul e acolo la nivelul echipei, sa nu-l transformam intr-un super fotbalist ca nu-i cazul, intr-adevar e titular incontestabil daca nu exista regula cu 2 U21, dar are si ghinion, pana nu aducem un fundas central U21 langa balasa nu prea are cum sa joace.
Referitor la Mateiu, cum am spus intr-un mesaj anterior, sper pt el ca o sa mai primeasca vreo sansa de la Piturca, dar la atitudinea pe care o are si comportamentul unui amator, nu prea cred. Pacat de el ca acum isi joaca cariera, in loc sa se focuseze pe fotbal sa prinda un contract undeva sa ia 2-3 milioane sa-si asigure viitorul prefera sa se focuseze pe bautura si sa devina o epava sociala.
Repet, baiatul asta cu putine minte ar putea sa-si asigure viitorul financiar al familiei si urmasilor, urmasilor sai, valoare are si nu o poate contesta nimeni!!! Ca nu mai prinde el vreun transfer prin vest etc dar sa plece undeva prin golf/china sa frece duda 1-2-3 ani sa ia vreo 2-3-4 milioane de dolari si sa doarma linistit, poate sa o faca daca se concentreaza pe fotbal, pacat ca n-are oameni langa el care sa-i ia sticla din mana....
Ai informatii clare ca Mateiu e un betivan sau doar arunci cu rahat in om? Bei cu el sau ai auzit de la altii? Vad ca esti singurul care o tine pe ideea asta. Stii sigur sau presupui?

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 02 Noi 2019, 19:58

Paul scrie:
02 Noi 2019, 09:23
Bine ai revenit @Arthur, chiar imi era dor de tine! Da, in sfarsit baietii au jucat ce vrem toti de la ei.
Acum sa vedem ce facem luni seara, trebuie batuti cainii!
Merci Paul. Este gentil. [bere]
CRAIOVA JE T'AIME !!!

s9k3k3-
membru
membru
Mesaje: 138
Membru din: 22 Aug 2019, 15:37

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de s9k3k3- » 02 Noi 2019, 20:26

Leonard Albert scrie:
02 Noi 2019, 14:09
s9k3k3- scrie:
31 Oct 2019, 22:01
Vatajelu nu e cel mai inspirat, dar trebuie sa-l asteptam, e un jucator de o certa valoare. Ionita, saracul are un salariu care nu-i permite sa-i stea mintea la fotbal (serios, habar nu aveti voi cat e salariu lui Ionita)
Cat despre Martic omul e acolo la nivelul echipei, sa nu-l transformam intr-un super fotbalist ca nu-i cazul, intr-adevar e titular incontestabil daca nu exista regula cu 2 U21, dar are si ghinion, pana nu aducem un fundas central U21 langa balasa nu prea are cum sa joace.
Referitor la Mateiu, cum am spus intr-un mesaj anterior, sper pt el ca o sa mai primeasca vreo sansa de la Piturca, dar la atitudinea pe care o are si comportamentul unui amator, nu prea cred. Pacat de el ca acum isi joaca cariera, in loc sa se focuseze pe fotbal sa prinda un contract undeva sa ia 2-3 milioane sa-si asigure viitorul prefera sa se focuseze pe bautura si sa devina o epava sociala.
Repet, baiatul asta cu putine minte ar putea sa-si asigure viitorul financiar al familiei si urmasilor, urmasilor sai, valoare are si nu o poate contesta nimeni!!! Ca nu mai prinde el vreun transfer prin vest etc dar sa plece undeva prin golf/china sa frece duda 1-2-3 ani sa ia vreo 2-3-4 milioane de dolari si sa doarma linistit, poate sa o faca daca se concentreaza pe fotbal, pacat ca n-are oameni langa el care sa-i ia sticla din mana....
Ai informatii clare ca Mateiu e un betivan sau doar arunci cu rahat in om? Bei cu el sau ai auzit de la altii? Vad ca esti singurul care o tine pe ideea asta. Stii sigur sau presupui?
Problemele lui Mateiu cu bautura nu sunt vreo noutate pt cineva de pe aici si cand zic probleme nu ma refer ca ce betivan sau alcoolic ci ca ii place sa petreaca cand fotbalistii profesionisti trebuie sa doarma etc.
Nu sunt singurul care am spus de aceste lucruri, problemele se stiu inclusiv astea din mandatul lui Piturca, dar cum a zis cieva, acum Rotaru nu mai pota sa intervina si sa-l bage in echipa chiar daca isi cam pierde noptile cu alcool.
Cat despre daca am baut cu el, avem anturaje diferite si nici ospatar nu sunt ca sa-i torn prin pahare, dar sunt altii ospatari care ii toarna.
Repet, imi place Mateiu, sunt sigur ca un Mateiu axat doar pe fotbal ne-ar ajuta enorm pt ca am avea solutii diversificate la mijloc, dar problema lui si asta ma surprinde pt ca trebuia sa-si dea seama ca lucrurile cu Piturca sunt diferite, deci problema lui e ca a crezut ca si la Piti mai merge sa faci cate una mica, dar nah...

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 02 Noi 2019, 21:03

Pana nu stim exact care este situatia eu zic ca nu e fair sa lansam astfel de chestii

Închis