[Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Ploiesti?

Poll ended at 09 Noi 2019, 17:29

Victorie
21
84%
Egal
3
12%
Infrangere
1
4%
 
Total votes: 25

s9k3k3-
membru
membru
Mesaje: 138
Membru din: 22 Aug 2019, 15:37

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de s9k3k3- » 09 Noi 2019, 19:34

Paul scrie:
09 Noi 2019, 19:28
s9k3k3- scrie:
09 Noi 2019, 19:24
Mizerii umane, niste amatori penibili de 2 bani asta sunt jucatorii in seara asta.
O rusine de de atitudine, determinare si concentrare. Sper ca jn iarna sa plece o nuna bucata dintre ei, n-au ce cauta in tricoul craiovei.
Te calmezi putin? Cum adica mizerii umane? Ce, nu se poate sa aiba o zi slaba? Nuciodata cand jucam cu echipe care stau in aparare si simuleaza nu rupem norii.
Cand i-am batut pe Dinamo ti-a placut?
Hai ma lasa-ma cu textele astea ca nu e vorba de zi slaba,e vorba de atitudine, daca aveau o zi slaba dar atitudine puteau sa ne si bata ca ma durea fix in [cenzurat]. Aici e vorba de cum s-au prezentat pe teren, pe varfuri, calcaie, figuri, basini, o mizerie asta au fost.
Auzi au simulat aia si arbitrajul, iar ne cacam pe noi? Despre ce mama dracu vorbim aia din min 28 au jucat in 10 despre ce vorbim??? Pai astia de la Chindia toata stima si respectul cum au jucat ei, cum s-au dedicat cum au luptat si meritau si sa bata in seara asta.
Aici nu vorbim de fotbal ca domne au fost slabi pt ca o zi mai proasta sau tactica sau cacaturi vorbim de ATITUDINE !!!!!! Daca exista atitudine ii bateam fluierand, dar sunt niste jeguri si diletanti !!!
Mentalitate de distrusi care o sa ramana toata viata prin Romania, cu mentalitatea asta canceroasa in care un meci joci bine ai atitudine si bati o echipa importanta iar in al doilea joci la misto si te doare in [cenzurat] de tot, o sa ramana niste gaozari prin fotbalul romanesc in frunte cu Barbut, Ionita, Ivan si marele star Mihaila care tot meciul a incercat sa ne arate executii personale ca e mare jucator.

Ba deci mor, nu mai pot de nervi, i-as strange de gat, si mi se rupe de rezultat ci de atitudine pt ca-mi dau seama ce fel de mentalitate au ei ca oameni in viata !!! Mentalitate cu care nu putem sa construim nimic!!

fcdm3
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Aug 2018, 23:50

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de fcdm3 » 09 Noi 2019, 19:36

Eu zic sa nu ne mai tot facem sperante cu campionatul ca nu e cazul, mai ales dupa meciul foarte slab de azi. Degeaba am jucat 66 de minute cu un om in plus, ca echipa nu a fost in stare sa-si creeze vreo faza clara de gol, o incalceala totala si un gol norocos. Stilul mizerabil al gazdelor (simulari la greu) si greselile mici de arbitraj n-ar fi trebuit sa fie un impediment pentru o echipa ca a noastra.
Cifrele statistice de la Soccer24 arata o dominare clara a craiovenilor dar degeaba...
posesie: 45%-55%
suturi (pe poarta): 4-13 (1-6)
mingi salvate de portari: 5-0
cornere: 3-5
faulturi: 13-19
cartonase galbene: 1-4
cartonase rosii: 1-0

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 09 Noi 2019, 19:40

Bine nene, e clar ca tu esti un profesionist desavarsit, cu o atitudine extraordinara, care nu o sa ramana ca fraierul toata viata in Romania.
Daca ai tu nervi si nu te mai controlezi, nu trebuie sa taca toti ca sa vorbesti tu.
Pe toti ne-au enervat, dar de la asta la mizerii umane, jeguri si mai aveai putin sa spui ca i-ai da afara din oras, mi se pare ca tu ai o atitudine de mare looser.
De fapt ies un pic sa iti fac loc sa te mai desfasori, sunt convins ca Pitzi isi ia notite din comentariile tale pline de critica constructiva.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 09 Noi 2019, 19:42

Teroare a fost Bancu azi... Bine ca nu l.a rupt pe Ionita.
Jocul nu a fost rau, maimutele alea de la chindia s.au aparat si au dat la gioale.
Pana cand nu vom avea din nou in echipa unul care stie cu varza vom tot pierde puncte cu echipele de tip autobaza.
CRAIOVA NESUPUSA

s9k3k3-
membru
membru
Mesaje: 138
Membru din: 22 Aug 2019, 15:37

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de s9k3k3- » 09 Noi 2019, 19:44

Cam ce am spus eu a zis Piturca la interviu doar ca omul era nevoit sa fie mai diplomat fiind la televizor, dar fix asta a zis omul iar ca suparare e exact ca noi.

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 09 Noi 2019, 19:48

Paul scrie:
09 Noi 2019, 19:40
De fapt ies un pic sa iti fac loc sa te mai desfasori.
N-are rost, cine trebuia, a iesit deja.

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 09 Noi 2019, 19:59

s9k3k3- scrie:Cam ce am spus eu a zis Piturca la interviu doar ca omul era nevoit sa fie mai diplomat fiind la televizor, dar fix asta a zis omul iar ca suparare e exact ca noi.
Băi seke, atotștiutorule, neprihănitule, profesionist și nepătat, dacă te mai agiți atât de tare o să faci buba la creier, ți se arde neuronul și o să ne pară rău de tine! Suntem cu echipa noastră și la BINE și la RĂU! Hai CRAIOVA!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 09 Noi 2019, 20:00

Exact. Tinem cu echipa noastra si la bine si la rau!

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 09 Noi 2019, 20:02

Meci slab al nostru.Cu un om in plus atat de mult timp am fost ca o musca fara cap.Deja a devenit o obisnuita sa fim lamentabili cand putem urca in clasament.Tripleta din atac a fost 0.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 09 Noi 2019, 20:04

As fi mai mandru de noi ca suporteri daca dupa un meci prost am gasi puterea sa ii incurajam.
E treaba lui Pitzi sa fie suparat si sa discute cu ei.
Tinem cu echipa noastra si la bine si la rau! Parca asa zice cantecul nostru.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 09 Noi 2019, 20:25

...da, la meciuri de genul asta, a zis un baiat mai sus, se vede ca ne lipseste un mingicar care sa se insurubeze printre ei prin spatii mici. Avem ceva forta, avem viteza, pasam, deschidem, centram ( cam degeaba, e drept ), dar n-avem unul care sa destabilizeze o aparare pe doua linii. Si mie mi se pare Zakaric asta cam degeaba, n-aduce nimic in plus. Martic a fost accidentat, dar trebuie gasita o solutie sa joace. Vladoiu nu e nici cal nici magar, e bunicel defensiv dar cam atat. In continuare astept mai mult de la Ionita, poate pana la urma isi intra-n bulan. Asta e, pana la urma e bine ca am scos si acest punct. A, si sa nu uit, e inadmisibil sa primesti gol ca-n curtea scolii! Si, daca nu ma insel, cred ca nu-i prima oara, parca am mai incasat ceva de genul, nu-mi aduc aminte exact. Mergem inainte. Hai Craiova!...

FreakBoy

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 09 Noi 2019, 20:34

**** dinamo, **** agarici.
Haide noi!

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk


Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 09 Noi 2019, 20:37

Aztazi am luat un punct mare in 10 oameni, aratam atitudine cu un antrenor mediocru, se poate sa facem fata in liga 1, mortaci maoasi....iar postai pe forumul astora de la UCV ! Hai Craiova ! Uitasem de moooie dinamo...din asta traim...moie dinamo....acum sa ne mooiasca toti ca am batut didibao....mooie didibao..uitasem :hai :hmm ....sunt curios cum va fi cadou, de Craciun..tot ca anul trecut ...3-0...sau fecevece dau 4....nu m-ar mira.... :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 09 Noi 2019, 21:02

Mihaila are aere de vedeta, Vladoiu cap de linie in atac, Bancu neinspirat si restul echipei fara atitudine. Nu e un capat de lume , dar se putea mai mult. Chindia joaca la misto cu FCSB si Viitorul si isi da viata pe teren cu noi, sper sa retrogradeze.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 09 Noi 2019, 21:27

Hai ca termina si Cosmin Staicu de scris articolul demascator la adresa lui Piturca. Cred ca are unul servit si il mai infloreste cu detalii specifice din timpul meciului.
E foarte greu sa construiasca cineva ceva la Craiova cu atata preocupare de a arata cat de lipsit de orice valoare este si antrenorul si lotul.
Pentru cei care isi aduc totusi aminte, am avut un meci excelent cu Dinamo, cu niste goluri si actiuni extraordinare.
Nu avem constanta, dar eu cred ca inclusiv azi am aratat un joc curat si tehnic.
De ce adica nu poate trece cu vederea o nereusita, si parca e chiar un jubileu ca iata, nu joaca ce trebuie.
Eu sper ca va reusi Pitzi sa aduca si constanta. Nu inteleg ce anume vor unii, care par ca cer schimbarea antrenorului si a lotului.
Nu e mai simplu sa va alegeti o echipa care nu pierde si sa tineti cu aia? E clar ca nu e loc de asteptare.

Închis