[Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte castiga Știința la primul meci pe noul gazon?

Poll ended at 23 Noi 2019, 22:14

3 puncte
20
87%
1 punct
1
4%
0 puncte
2
9%
 
Total votes: 23

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de fabius_2014 » 24 Noi 2019, 14:14

Faptul ca sunt tensiuni in lot nu este bine, dar mi se pare in regula sa i se dea sanse si lui Popescu, portar care mie mi-a placut. Un lucru este clar la Universitatea Craiova, la ce conditii au jucatorii atitudinea lor lasa de dorit si aici trebuie lucrat.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de Jimmy Darmody » 24 Noi 2019, 14:56

lory69 scrie:
24 Noi 2019, 11:57
.....si sunt exemple de urmat pe teren
Ai dreptate, am omis eu partea asta si am interpretat gresit ! usteag

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de Jimmy Darmody » 24 Noi 2019, 15:00

SLH scrie:
24 Noi 2019, 12:57
Mirko are psihicul unei adolescente prostute. Se plange de cand a venit papura ca o sa fie data afara ca nu mai este iubit de antrenor. Probabil ca il iubea mangia. Acum a dat mesaje peste mesaje la suporterii ca sa faca lobby pentru el si sa il conteste pe Piturca.
Martic sa se hotarasca o data daca prelungeste sau nu ca se poarta ca un schizofrenic.
Kelic e o jigodie desavrsita, un caracter 0. Nu credeam asta despre el, dar o sa afle toata lume pana la urma ce fel de om este. 0 sanse sa mai ramana de la iarna!
Mateiu este baiatul nostru si clubul trebuie sa gaseasca cat mai rapid o solutie pentru a rezolva situatia.
Cea mai pertinenta postare ! ucv

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de Paul » 24 Noi 2019, 16:12

Trebuie sa existe un sef al lotului, si asta nu poate fi decat antrenorul. Mie imi da impresia ca Pitzi se poarta corect din moment ce le da sanse tuturor, de exemplu Fortes si Barbut, si chiar Tiago, care joaca atunci cand le vine randul.
Eu sper sa se ajunga la intelegere, pentru mine Mateiu reprezinta un exemplu de daruire, ambitie si valoare si sper sa se depaseasca impasul actual, care, inca o data, e destul de slab gestionat de club.
Nu cred ca Pitzi are ceva cu cineva, dar cred ca are pretentia absoluta de a fi ascultat si necontestat, adica orice dar nu va jucati cu aspectul asta.
Haideti la stadion si sa speram ca se vor rezolva toate tensiunile. Avem nevoie de toti si de cineva care sa ii conduca.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de fabius_2014 » 24 Noi 2019, 18:25

Echipele de start
Universitatea Craiova: Popescu - Măţel, Tiago, Bălaşa, Bancu - Qaka, Cicâldău, Zakaric - Bărbuţ, Niţu, Baiaram
Rezerve: Marinescu, Vătăjelu, Vlădoiu, Acka, Ivanov, Roman, Fortes

Hermannstadt: Novo - Luchin, Viera, Stoica, Opruţ - L. Dumitriu, Offenacher, De Castro Taira - David Caiado, Debeljuh, Buzan
Rezerve: Figuiredo, Tătar, Rimane, Buşu, Dâlbea, Vodă, Yazalde

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de fanucrv » 24 Noi 2019, 18:31

Pigliacelli, Kelici, Mateiu și Martic nici măcar nu au prins lotul.

jderul
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 10
Membru din: 18 Noi 2019, 00:36

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de jderul » 24 Noi 2019, 19:50

SLH scrie:
24 Noi 2019, 12:57
Mirko are psihicul unei adolescente prostute. Se plange de cand a venit papura ca o sa fie data afara ca nu mai este iubit de antrenor. Probabil ca il iubea mangia. Acum a dat mesaje peste mesaje la suporterii ca sa faca lobby pentru el si sa il conteste pe Piturca.
Martic sa se hotarasca o data daca prelungeste sau nu ca se poarta ca un schizofrenic.
Kelic e o jigodie desavrsita, un caracter 0. Nu credeam asta despre el, dar o sa afle toata lume pana la urma ce fel de om este. 0 sanse sa mai ramana de la iarna!
Mateiu este baiatul nostru si clubul trebuie sa gaseasca cat mai rapid o solutie pentru a rezolva situatia.
Daca e adevarat ce spui tu ca un jucator indiferent de nume da mesaje la suporteri pt a contesta antrenorul, a fave scandal, pai acel jucator nu ca nu mai trebuie inclus in orice plan al echipei dar trebuie scos repede din oras.
Adica daca el merge pana acolo, tipologia asta de gandire si actiune, poti sa te gandesti ca tranteste si un meci, dar nh pt bani sau avantaje materiale ci pt a face scandal si probleme antrenorului.
Eu sper totusi ca ceea ce spui tu nu e chiar asa pt ca altfel e grav, foarte grav

Meci greu azi, 1-0 o sa fie daca batem.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de dorumihnea2 » 24 Noi 2019, 20:07

Nu avem om de gol....

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de dorumihnea2 » 24 Noi 2019, 20:10

Tot Bancu...... Nu avem atacanți....

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de Jimmy Darmody » 24 Noi 2019, 20:17

Paul scrie:
24 Noi 2019, 16:12
Trebuie sa existe un sef al lotului, si asta nu poate fi decat antrenorul. Mie imi da impresia ca Pitzi se poarta corect din moment ce le da sanse tuturor, de exemplu Fortes si Barbut, si chiar Tiago, care joaca atunci cand le vine randul.
Eu sper sa se ajunga la intelegere, pentru mine Mateiu reprezinta un exemplu de daruire, ambitie si valoare si sper sa se depaseasca impasul actual, care, inca o data, e destul de slab gestionat de club.
Nu cred ca Pitzi are ceva cu cineva, dar cred ca are pretentia absoluta de a fi ascultat si necontestat, adica orice dar nu va jucati cu aspectul asta.
Haideti la stadion si sa speram ca se vor rezolva toate tensiunile. Avem nevoie de toti si de cineva care sa ii conduca.
usteag bravo Paul pt postare......la obiect o:

JustME

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de JustME » 24 Noi 2019, 20:17

daca nu dam gol, de ce nu dam gol. cand dam gol, de ce nu dau atacantii..

avem un pusti de 18 ani si unul de 16 in atac, hai sa avem putina rabdare.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de Jimmy Darmody » 24 Noi 2019, 20:18

dorumihnea2 scrie:
24 Noi 2019, 20:10
Tot Bancu...... Nu avem atacanți....
Avem antrenor...jucatorii vin si pleaca ucv

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de malus dacus » 24 Noi 2019, 20:23

...acest gazon nu se mai rupe ( asa usor ). In schimb, aluneca. E incredibil cum nu reusim sa facem o treaba ca lumea. Au pus moldovenii de la Iasi gazon de sta matu-n coada, nu l-as mai pomeni pe Ajica piaza rea!...

JustME

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de JustME » 24 Noi 2019, 20:33

aluneca bolovanii care nu isi aleg ghete cu crampoanele potrivite. e drept ca vizual gazonul nu pare foarte ok dar nici vremea nu a fost ideala.
Last edited by JustME on 24 Noi 2019, 20:45, edited 3 times in total.

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de dantes » 24 Noi 2019, 20:36

Daca Bancu nu era teribil de prost (sfatuit) era golgeterul Craiovei cu vreo 10-15 reusite, cluburile din strainatate licitau pentru el si orice ***** de antrenor ar fi realizat ca asta e marcator inascut si ca asta trebuie sa faca si acolo. Dar ma bucur pe de alta parte, caci altfel poate nu mai il puteam tine la Craiova.

Închis