[Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Giurgiu?

Poll ended at 09 Dec 2019, 11:59

Batem
11
55%
Egal
3
15%
Infrangere
6
30%
 
Total votes: 20

LiviuB

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 10 Dec 2019, 06:44

Nu mah, pt echipamentul sportiv

iuli

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 10 Dec 2019, 07:22

Bobby scrie:
10 Dec 2019, 00:57
iuli scrie:
09 Dec 2019, 23:14
bobby.lasa manipularea.e tactica pesedista.nu toti sintem prosti.hai gud bai!
Iti recomand cu caldura un terapist bun, daca gasesti prin Slatina. Poate te ajuta cumva. Asta e una la mina.

Doi - probabil ca-ti place pesedeul si esti expert in mijloacele lor de comunicare. De unde sint eu, iti spun cu siguranta ca manipularea e folosita, chiar mai bine, de catre asa zise fortele de dreapta. Dragnea e mic copil pe linga Iohanis in privinta asta. Scuza-ma, dar numai prostii manipulati ca la gradinita cred ca manipularea e DOAR apanajul pesedeului. Asta e gindire de partic unic, gen Coreea de Nord.

Trei - a prezenta un punct de vedere e doar atit, un punct de vedere. Poti sa fii sau nu de acord in mod politicos. Explicatiile reactiilor tale se pot obtine asa cum am zis la punctul unu ai sus. P.S. Gaseste un terapist bun, nu unul care se pricepe doar sa dea testari psihologice soferilor de tractor.
esti plictisitor si cand jignesti.ai idei putine si fixe.

sorin107

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 10 Dec 2019, 11:41

ce bine-ti statea tie in vacanta, bobita...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Dec 2019, 12:15

Balasa, dupa meciul cu Botosani: " - Nu am respectat nimic din ce ne-a spus antrenorul la pauza !!"
Pirtuca, dupa meciul cu Astra: "- Am cazut in depresie fotbalistica !"

Vezi meciurile cu FCSB sau playoful din sezonul trecut.
Tatuajul lui Mitrita cu vorbele lui Balaci: "Joaca de placere"

Echipa noastra are o valoare tehnica individuala crescuta, sunt buni si asta ne face sa ramanem in primele 3-5 pozitii. Lotul nu este o echipa omogena, nu stie sa gestioneze niciodata un moment dificil. Tot timpul apare "depresia". Avem probleme in a fi o echipa in momentele dificile - vezi cum gestioneaza halep in tenis depresia sportiva sau in handbal.

Craiova – FCSB 0-1 – (Pigliacelli respinge in fata sutul lui Coman, Tsoumou indeplineste o formalitate). Astfel, Piți a pierdut un prim punct.
Medias – Craiova 2-3 – (la primul gol al mediesenilor, Kelic cade într-un duel cu M. Constantin, mingea ajunge la Dumitru Cardoso care marcheaza). Rezultatul final nu a fost unul negativ, iar oltenii nu au pierdut puncte.
CFR Cluj – Craiova 2-0 – (Acka paseaza la adversar, faza din care gazdele deschid scorul). Gafa s-a petrecut la 0-0, iar alb-albaștrii au mai ratat un punct.
Voluntari – Craiova 1-4 – Martic înscrie în proprie poartă.
Craiova – Dinamo 4-1 – juniorul Vladoiu pierde o minge în fata lui Nistor, care marchează pentru onoarea bucureștenilor.
Chindia – Craiova 1-1 – (greseala colectiva a intregii defensive, care-l lasa nemarcat pe Bic in centrul careului, la un corner).
Sepsi – Craiova 1-0 – Tiago Ferreira îi oferă assist-ul lui Safranko în minutul 8 al meciului.
Astra – Craiova 1-0 – Bălașa pierde la centru în fața lui Budescu, care declanșează faza unicului gol al meciului.

In meciul cu astra au parut rupti de oboseala. Au jucat joi si duminica nu au mai putut alerga. Astra nu a alergat nici jumate din cat au facut-o jucatorii nostrii.

Cred ca avem nevoie de un lider in echipa. Unul sau doi jucatori spartani, cum era Zlatinski sau Mitrita.
Ne lipseste un capitan, lider, autoritar, intelept, respectat.
Mai avem nevoie si de jucatori pe doua posturi cheie. Inchizator puternic, gen Pintili sau Djokovic sau cine vreti voi. Fundas central cu viteza !

Fundasul vine, portughez Diego Verdasca, 450 000 eur. Crescut de FC Porto, vine de la evrei.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 10 Dec 2019, 18:12

Azi prin Auchan, erau la cumparaturi baietii.....Bancu...Kelic....un tanar zice catre cel batran(tata,bunic,habar nu am) :uite-l pe Bancu, capitanul Craiovei,la care cel batran zice:da-l in ***** ma-sii ca asta nu e cu sufletul la Craiova,nici unul nu e cum erau Maxima :))))))),vb. aia "trageam Oltul mai la NOI", pai hai sa luam fotbalisti nu mercenari si sclavi, am avut si avem cativa ,dar din pacate nu pot sa faca diferenta fiind si ei limitati ....avem antrenor cu coaiele mari...nu este de ajuns daca putoii din teren se gandesc cum sa dea o limba-n ***** dupa meci....

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 10 Dec 2019, 20:52

Jimmy Darmody scrie:
10 Dec 2019, 18:12
Azi prin Auchan, erau la cumparaturi baietii.....Bancu...Kelic....un tanar zice catre cel batran(tata,bunic,habar nu am) :uite-l pe Bancu, capitanul Craiovei,la care cel batran zice:da-l in ***** ma-sii ca asta nu e cu sufletul la Craiova,nici unul nu e cum erau Maxima :))))))),vb. aia "trageam Oltul mai la NOI", pai hai sa luam fotbalisti nu mercenari si sclavi, am avut si avem cativa ,dar din pacate nu pot sa faca diferenta fiind si ei limitati ....avem antrenor cu coaiele mari...nu este de ajuns daca putoii din teren se gandesc cum sa dea o limba-n ***** dupa meci....
Cat de nesimtit sa fii ma, sa folosesti in cateva propozitii pzd ma-sii, mercenari, sclavi, putoi care se gandesc sa dea o limba, cand vorbesti despre capitanul echipei noastre, unul care munceste de sase ani aici? Sau chiar despre oricare din jucatorii echipei tale. Cred ca unul din motivele pentru care echipa asta nu are rezultate de 25 de ani e ca scade dramatic nivelul intelectual in zona Olteniei. Cea mai mare parte e gata sa arunce cu rahat indata ce apare ocazia, iar respectul e o notiune din cartile pe care nu le-a citit niciodata. In schimb puneti botul la toti smecherii cu gura mare, ca asta va place de fapt, circul.

Si ca sa intelegi si tu, Romania a fost in comunism pana in 90. Nimeni nu putea sa se mute din tara si niciun fotbalist nu putea spera sa se transfere la o echipa din Europa. Ca nu iti dadea voie sistemul. Singurele optiuni de transfer erau steaua si dinamo, unde primeai in plus o dacie intr-o culoare mai speciala si un apartament mai misto in bucuresti. daca voiai. Atat. Crezi ca lui Balaci sau lui Camataru nu le placeau banii? Nu s-ar fi gandit la 20 si ceva de ani sa se duca sa castige de cinci ori mai bine intr-o tara mai misto? Crezi ca vrea cineva sa ramana sa joace intr-un campionat mai slab pe un salariu de x ori mai prost si intr-o tara mai nasoala?
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

LiviuB

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 10 Dec 2019, 21:12

Si niciodata nu poti sa spui de Bancu ca nu e implicat. Omul asta si-a rupt piciorul pe teren

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 10 Dec 2019, 22:12

R.E.N. scrie:
10 Dec 2019, 20:52
Jimmy Darmody scrie:
10 Dec 2019, 18:12
Azi prin Auchan, erau la cumparaturi baietii.....Bancu...Kelic....un tanar zice catre cel batran(tata,bunic,habar nu am) :uite-l pe Bancu, capitanul Craiovei,la care cel batran zice:da-l in ***** ma-sii ca asta nu e cu sufletul la Craiova,nici unul nu e cum erau Maxima :))))))),vb. aia "trageam Oltul mai la NOI", pai hai sa luam fotbalisti nu mercenari si sclavi, am avut si avem cativa ,dar din pacate nu pot sa faca diferenta fiind si ei limitati ....avem antrenor cu coaiele mari...nu este de ajuns daca putoii din teren se gandesc cum sa dea o limba-n ***** dupa meci....
Cat de nesimtit sa fii ma, sa folosesti in cateva propozitii pzd ma-sii, mercenari, sclavi, putoi care se gandesc sa dea o limba, cand vorbesti despre capitanul echipei noastre, unul care munceste de sase ani aici? Sau chiar despre oricare din jucatorii echipei tale. Cred ca unul din motivele pentru care echipa asta nu are rezultate de 25 de ani e ca scade dramatic nivelul intelectual in zona Olteniei. Cea mai mare parte e gata sa arunce cu rahat indata ce apare ocazia, iar respectul e o notiune din cartile pe care nu le-a citit niciodata. In schimb puneti botul la toti smecherii cu gura mare, ca asta va place de fapt, circul.

Si ca sa intelegi si tu, Romania a fost in comunism pana in 90. Nimeni nu putea sa se mute din tara si niciun fotbalist nu putea spera sa se transfere la o echipa din Europa. Ca nu iti dadea voie sistemul. Singurele optiuni de transfer erau steaua si dinamo, unde primeai in plus o dacie intr-o culoare mai speciala si un apartament mai misto in bucuresti. daca voiai. Atat. Crezi ca lui Balaci sau lui Camataru nu le placeau banii? Nu s-ar fi gandit la 20 si ceva de ani sa se duca sa castige de cinci ori mai bine intr-o tara mai misto? Crezi ca vrea cineva sa ramana sa joace intr-un campionat mai slab pe un salariu de x ori mai prost si intr-o tara mai nasoala?
Partea proasta e ca tu nu ai inteles....era un citat/o reproducere/o etc..nu o parere personala...desi nu sunt nici eu departe....apropo de intrebarea de ce este gol stadionul in ultimul timp,ca unii dau cu pietre in 666 ....tu ai dreptare cu ce ai scris "Si ca sa intelegi si tu.......etc" doar ca nu mie trebuie sa imi explici, nu este cazul ucv si asta cu "scade nivelul intelectual dramatic" esti finut......prea multi tarani de prin zonele rurale au ajuns sa sclaveasca de nevoie si ei prin Craiova, au cotropit capitala Olteniei si se vede....din avion :-x

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 11 Dec 2019, 20:15

Ok, deci boby ne spune ca rotaru vrea sa scape de Piturca, ca sa mai faca niste economie. Altceva, eventual ceva care sa aiba legatura si cu fotbalul ne poti spune de prin club sau acum ai revenit ca sa ne zapacesti cu mesajul asta imbracat in sute de forme?

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 11 Dec 2019, 21:54

Eu nu ma prind d c i se da atata importanta acestui pielea pooli bubi sincer...un [cenzurat] de opinii dpmdv de cele mai multe ori...

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 11 Dec 2019, 22:34

bobby 'ewing', dispari din filmul ăsta .. .. glumesc ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2830
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 12 Dec 2019, 08:48

ucv Aici toti suntem suporteri ai Universitatii Craiova si pentru asta trebuie sa fim uniti. Este firesc sa avem pareri diferite, dar ceea ce ne face sa fim uniti si sa ne respectam este dragostea pentru Universitatea Craiova. ucv

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 12 Dec 2019, 10:09

fabius_2014 scrie:
12 Dec 2019, 08:48
ucv Aici toti suntem suporteri ai Universitatii Craiova si pentru asta trebuie sa fim uniti. Este firesc sa avem pareri diferite, dar ceea ce ne face sa fim uniti si sa ne respectam este dragostea pentru Universitatea Craiova. ucv
apld apld apld

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 20] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 12 Dec 2019, 14:06

Foarte frumos spus Fabius, respect!

Închis