[Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte castiga Stiinta cu echipa lui Pandele?

Poll ended at 15 Dec 2019, 19:04

3 puncte, exista clar o diferenta de valoare intre noi si ei
14
88%
1 punct, echipa inca nu si-a revenit
1
6%
0 puncte, echipa se afla in "depresie"
1
6%
 
Total votes: 16

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de u2blue » 14 Dec 2019, 22:10

Bine in p m ca luarăm 3 puncte. Mi-a placut reactia dupa gol a lui Bălașa. Atât.
Last edited by u2blue on 14 Dec 2019, 22:10, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Paul » 14 Dec 2019, 22:10

Arthur si-a spus si el parerea, nu e nimic rau in asta. Si multa lume e dezamagita, perfect normal. Numai ca noi nu stim exact care e situatia. Eu banuiesc ca Pitzurca vrea in primul rand sa exista disciplina si respect, iar unii dintre jucatori se stiu jupani si vor sa ii arate lui Pitzi ca sunt cazuri speciale. La fel banuiesc ca a avut si Mangia aceleasi probleme.
@Arthur - nu ai de unde sa sti, ca se intampla acum 25 de ani cand Pitzurca a antrenat Craiova. Atunci a reusit ceva extraordinar, echipa ajunsese sa joace foarte spectaculos si toata lumea e multumita. Daca ii asculti pe unii jucatori de atunci afli ca toti il iubeau pe Pitzi si ca avea grija de fiecare. Deci omul poate fi pedagog daca are cu cine.
El de ani de zile a zis ca singura echipa la care vrea sa antreneze e Craiova si vine sa ia campionatul.
Din partea mea are credit pentru ca pur si simplu cred ca vrea sa faca ceva si aplica metodele lui. Poate nu sunt cele mai bune, dar sunt convins ca le-a spus clar care sunt si exista jucatori cu care are probleme.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de fabius_2014 » 14 Dec 2019, 22:13

Arthur Rimbaud scrie:
14 Dec 2019, 22:06
Templar90 scrie:
14 Dec 2019, 21:55
Sunt cativa pe aici pe forum care acum mor, isi taie venele, ghinion bai baieti.


PS: Arthur,nici tu nu inspiri incredere, cu atat mai mult comparativ cu Piturca.
Nu existe rapport valable. Eu trebuie de inspirat incredere acolo unde eu lucrez, iar daca este de judecat dupa faptul ca oameni cu care eu am collaborare ma doresc pentru inca anul care vine, pot sa eu spere ca inspir increderea.

Este Piturca cel care trebuit de inspirat increderea in aceasta situation, nu eu.
Eu in calitatea de supporter am drept sa imi exprime opinion pertinente.
Nu trebuie sa ne certam intre noi. Nu trebuie sa fim de acord unul cu altul, dar trebuie sa ne respectam opiniile. Indiferent cine e de vina, Piturca sau jucatorii, sau poate si Piturca si jucatorii noi ramanem langa echipa. Mai avem un meci anul asta si apoi vedem.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Arthur Rimbaud » 14 Dec 2019, 22:21

Paul scrie:
14 Dec 2019, 22:10
Arthur si-a spus si el parerea, nu e nimic rau in asta. Si multa lume e dezamagita, perfect normal. Numai ca noi nu stim exact care e situatia. Eu banuiesc ca Pitzurca vrea in primul rand sa exista disciplina si respect, iar unii dintre jucatori se stiu jupani si vor sa ii arate lui Pitzi ca sunt cazuri speciale. La fel banuiesc ca a avut si Mangia aceleasi probleme.
@Arthur - nu ai de unde sa sti, ca se intampla acum 25 de ani cand Pitzurca a antrenat Craiova. Atunci a reusit ceva extraordinar, echipa ajunsese sa joace foarte spectaculos si toata lumea e multumita. Daca ii asculti pe unii jucatori de atunci afli ca toti il iubeau pe Pitzi si ca avea grija de fiecare. Deci omul poate fi pedagog daca are cu cine.
El de ani de zile a zis ca singura echipa la care vrea sa antreneze e Craiova si vine sa ia campionatul.
Din partea mea are credit pentru ca pur si simplu cred ca vrea sa faca ceva si aplica metodele lui. Poate nu sunt cele mai bune, dar sunt convins ca le-a spus clar care sunt si exista jucatori cu care are probleme.

,,Jupani''?

Asta pare un cuvant aztèque mai degraba. :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de gogu2005 » 14 Dec 2019, 22:26

Am castigat 3 puncte. Atat trebuie sa faca echipa. Cum si in ce fel nu prea conteaza daca ti.ai propus castigarea campionatului.
CRAIOVA NESUPUSA

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de sorinyki » 14 Dec 2019, 22:30

Avem nevoie de un mingicar! Intrebarea este unde îl găsim?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 14 Dec 2019, 22:30

Eu raman cu impresia ca exista in primul 11 titulari incontestabili care il sapa pe VP666.
Conferinta de presa de dupa meci, aici:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de fabius_2014 » 14 Dec 2019, 22:31

Arthur Rimbaud scrie:
14 Dec 2019, 22:21
Paul scrie:
14 Dec 2019, 22:10
Arthur si-a spus si el parerea, nu e nimic rau in asta. Si multa lume e dezamagita, perfect normal. Numai ca noi nu stim exact care e situatia. Eu banuiesc ca Pitzurca vrea in primul rand sa exista disciplina si respect, iar unii dintre jucatori se stiu jupani si vor sa ii arate lui Pitzi ca sunt cazuri speciale. La fel banuiesc ca a avut si Mangia aceleasi probleme.

,,Jupani''?

Asta pare un cuvant aztèque mai degraba. :)(
Jupani = stapani, sefi,

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Arthur Rimbaud » 14 Dec 2019, 22:33

fabius_2014 scrie:
14 Dec 2019, 22:13
Arthur Rimbaud scrie:
14 Dec 2019, 22:06
Templar90 scrie:
14 Dec 2019, 21:55
Sunt cativa pe aici pe forum care acum mor, isi taie venele, ghinion bai baieti.


PS: Arthur,nici tu nu inspiri incredere, cu atat mai mult comparativ cu Piturca.
Nu existe rapport valable. Eu trebuie de inspirat incredere acolo unde eu lucrez, iar daca este de judecat dupa faptul ca oameni cu care eu am collaborare ma doresc pentru inca anul care vine, pot sa eu spere ca inspir increderea.

Este Piturca cel care trebuit de inspirat increderea in aceasta situation, nu eu.
Eu in calitatea de supporter am drept sa imi exprime opinion pertinente.
Nu trebuie sa ne certam intre noi. Nu trebuie sa fim de acord unul cu altul, dar trebuie sa ne respectam opiniile. Indiferent cine e de vina, Piturca sau jucatorii, sau poate si Piturca si jucatorii noi ramanem langa echipa. Mai avem un meci anul asta si apoi vedem.

Eu nu cert cu nimeni, doar suparat de gestion slaba de équipe eu exprimat opinion meu in legatura cu jocul proposé de antreneur Piturca. Iar eu nu pot de avut increderea in cineva care are déclarations contradictoires. Trebuie ca eu fiu exécuté pentru acest lucru ?

De raspuns la acel baiat, am gasit nécessaire pentru ca el s'est attaqué direct la personne mea la mod cel mai puéril possible. Fara sa cunoscut in réalité pe mine. Opinion meu in legatura cu Piturca este o manifestation fata de ceea ce eu vad in manière lui de gestion de groupe. De acel baiat in legatura cu personne mea? Arguments forts ?

Enfin, eu sunt complètement serein tot ce se intampla. Eu nu venit aici nici pentru sa facut alb nici negru, doar pentru sa fiu équidistant.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 14 Dec 2019, 22:35

Observati si voi pasivitatea lui Bancu la golul alora:

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Arthur Rimbaud » 14 Dec 2019, 22:37

fabius_2014 scrie:
14 Dec 2019, 22:31
Arthur Rimbaud scrie:
14 Dec 2019, 22:21
Paul scrie:
14 Dec 2019, 22:10
Arthur si-a spus si el parerea, nu e nimic rau in asta. Si multa lume e dezamagita, perfect normal. Numai ca noi nu stim exact care e situatia. Eu banuiesc ca Pitzurca vrea in primul rand sa exista disciplina si respect, iar unii dintre jucatori se stiu jupani si vor sa ii arate lui Pitzi ca sunt cazuri speciale. La fel banuiesc ca a avut si Mangia aceleasi probleme.

,,Jupani''?

Asta pare un cuvant aztèque mai degraba. :)(
Jupani = stapani, sefi,
Ah. Inteles. Multumesc. o:
Synonyme de région ori ancien ( de multa vreme) terme?
CRAIOVA JE T'AIME !!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de fabius_2014 » 14 Dec 2019, 22:43

@Arthur Rimbaud .Avec plaisir

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Arthur Rimbaud » 14 Dec 2019, 22:47

ucv
fabius_2014 scrie:
14 Dec 2019, 22:43
@Arthur Rimbaud .Avec plaisir
[bere]
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Jimmy Darmody » 14 Dec 2019, 22:48

Paul scrie:
14 Dec 2019, 22:10
Arthur si-a spus si el parerea, nu e nimic rau in asta. Si multa lume e dezamagita, perfect normal. Numai ca noi nu stim exact care e situatia. Eu banuiesc ca Pitzurca vrea in primul rand sa exista disciplina si respect, iar unii dintre jucatori se stiu jupani si vor sa ii arate lui Pitzi ca sunt cazuri speciale. La fel banuiesc ca a avut si Mangia aceleasi probleme.
@Arthur - nu ai de unde sa sti, ca se intampla acum 25 de ani cand Pitzurca a antrenat Craiova. Atunci a reusit ceva extraordinar, echipa ajunsese sa joace foarte spectaculos si toata lumea e multumita. Daca ii asculti pe unii jucatori de atunci afli ca toti il iubeau pe Pitzi si ca avea grija de fiecare. Deci omul poate fi pedagog daca are cu cine.
El de ani de zile a zis ca singura echipa la care vrea sa antreneze e Craiova si vine sa ia campionatul.
Din partea mea are credit pentru ca pur si simplu cred ca vrea sa faca ceva si aplica metodele lui. Poate nu sunt cele mai bune, dar sunt convins ca le-a spus clar care sunt si exista jucatori cu care are probleme.
Pai nu prea are cu cine, Bancu degeaba a stat atata amar de vreme aici daca e plin de basini si nu a inteles nimic....nimic despre cum ar trebui sa se comporte un "capitan", dpmdv este doar un taranus cu talent care s-a umplut de aere si mai sunt si ceilalti "favoriti" ai SATANEI......trebuia sa il lase in [****] pe foarfeci sa ii educe,dar nu este stilul lui 666,in 90 avea cu cine....erau alte vremuri.... ucv

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de THE LION » 14 Dec 2019, 22:51

DeuxEx scrie:Eu raman cu impresia ca exista in primul 11 titulari incontestabili care il sapa pe VP666.
Conferinta de presa de dupa meci, aici:
Si eu am aceeasi impresie, din pacate.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Închis