[Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte castiga Stiinta cu echipa lui Pandele?

Poll ended at 15 Dec 2019, 19:04

3 puncte, exista clar o diferenta de valoare intre noi si ei
14
88%
1 punct, echipa inca nu si-a revenit
1
6%
0 puncte, echipa se afla in "depresie"
1
6%
 
Total votes: 16

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Arthur Rimbaud » 15 Dec 2019, 12:51

u2blue scrie:
15 Dec 2019, 11:39
Arthur Rimbaud scrie:
15 Dec 2019, 11:22
Daca este sa facut o comparaison cu parcours de Steaua 1986, Craiova de 1983, cea sincera, nu fabricata artificiel, meritat incomparable mult mai mult de castigat Cupa de Champions.
Eliminat énorme Fiorentina de Antognoni, Gentille, Passarella si Bertoni
Eliminat énorme Bordeaux de Tigana, Trésor, Giresse si Lacombe.
Eliminat énorme Kaiserslautern.
Fost égale de énorme Benfica.

À comparaison Vejle, Honved, Kuusysi si Anderlecht fost niste glume proaste.
:lol:

Si nu uita antrenorul lui Bordeaux de l'époque: le jeune Aimé Jacquet :) Oui, oui le même Aimé
Ah da. Adevarat. À l'époque Bordeaux fost estimé cu 90% chance de a trece de Craiova. Eu nu fost nascut insa tata meu spus ca nimeni nu auzit de Craiova. Dupa 0-2 de la Craiova toti fost stupéfaits nu de valeur de jucatori romani ci de énorme qualité de lor joc.
Apoi toti recunoscut supériorité de équipe de Craiova. [miti] usteag
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Arthur Rimbaud » 15 Dec 2019, 12:58

Dupa meci aller de la Bordeaux tata spus: ,,mijloc si atac de Craiova nu impressionat pe nimeni nici putin insa portier lor noua a facut impression ca el nu fost om ci ...ceva venit din profondeur de l'Enfer pentru a inchide poarta."
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 15 Dec 2019, 13:48

LiviuB scrie:
15 Dec 2019, 12:44
Bagati-l si pe Zakaric la faza golului. A fost jalon. Desi ar fi fost cel care ar fi trebuit sa blocheze constructia fazei. Nici macar nu se mai oboseste sa coboare, asa cum a facut si Barbut desi fundasul lor stanga era omul lui
Lasa-ma si cu Barbut, ca ala a fost omul nostru in minus ieri... Orice faza in care ajungea mingea la el era moarta din fașă.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de fabius_2014 » 15 Dec 2019, 13:48

In istorie sunt cateva situatii in care francezii si-au subestimat adversarii si au pierdut. Cred ca si in fotbal s-a intamplat acelasi lucru. Peste cativa ani de la meciurile cu Bordeaux, istoria s-a repetat si AS Monaco a fost eliminata de ... Universitatea Craiova.

iuli

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de iuli » 15 Dec 2019, 14:12

DeuxEx scrie:
15 Dec 2019, 13:48
LiviuB scrie:
15 Dec 2019, 12:44
Bagati-l si pe Zakaric la faza golului. A fost jalon. Desi ar fi fost cel care ar fi trebuit sa blocheze constructia fazei. Nici macar nu se mai oboseste sa coboare, asa cum a facut si Barbut desi fundasul lor stanga era omul lui
Lasa-ma si cu Barbut, ca ala a fost omul nostru in minus ieri... Orice faza in care ajungea mingea la el era moarta din fașă.
l-a enervat non stop pe Matel.si pe noi toti.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de stuparu_alexandru » 15 Dec 2019, 15:13

un joc penibil. o echipa penibila.
imi lasa impresia ca nu vor sa joace. pentru ca dupa gol si-au adus aminte brusc cum se ataca.
ar trebui luati un pic la injuraturi. ca prea i-am cocolosit.

se intampla ceva in sanul echipei si nu e de bine.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 15 Dec 2019, 15:30

Craiova a castigat cu emotii meciul cu Voluntari.

Oltenii s-au chinuit contra ultimei clasate. Voluntari chiar a condus cu 1-0 pe terenul Craiovei, insa in cele din urma jucatorii lui Piturca au revenit si au castigat.
Andrei Ivan a avut parte de o surpriza la finalul meciului. Pe langa jurnalisti, la interviuri a venit si patronul Mihai Rotaru. O aparitie rara in fata camerelor TV, patronul Craiovei nu a mai rezistat si a venit sa-l ia la intrebari pe jucatorul sau.
"Zi sincer...ati jucat prost?", a fost intrebarea care l-a pus cel mai mult in dificultate pe Ivan.

Diagolul dintre Andrei Ivan si patronul Mihai Rotaru:
Ivan: A fost un meci foarte greu, dar sunt bucuros ca am luat toate cele trei puncte si ca suntem pe locul 3.
Rotaru: Dar zi adevarul...ati jucat prost?
Ivan: Cateva minute am jucat foarte prost, dar conteaza ca ne-am trezit in minutul 74 si am castigat.
Rotaru: Meritati sa castigati?
Ivan: Sincer...da!



WTF?! Lui Rotaru ii arde de glume in loc sa dea de pamant cu vreo cativa mercenari.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de fabius_2014 » 15 Dec 2019, 15:36

Voluntari a avut cateva meciuri foarte bune cu echipe din fruntea clasamentului pierdute asa cum au pierdut cu noi, Viitorul, Astra, Gaz Metan si chiar au invins FCSB.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de mihu » 15 Dec 2019, 16:48

Aseară acest meci ar fi trebuit câștigat fără probleme, deci problema nu este la antrenor, ci cel mai probabil la unii jucători prieteni cu cei care au ieșit din lot sau care se simt în pericol de perioada de transferuri din iarnă.
Așa a părut aseară, fie ca sunt f slabi(ceea ce nu prea cred), sau vor să îl execute pe Piturca ceea ce în orice club este destul de periculos și de urât.

Trimis de pe al meu EML-L29 folosind Tapatalk

"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Arthur Rimbaud » 15 Dec 2019, 17:13

fabius_2014 scrie:
15 Dec 2019, 13:48
In istorie sunt cateva situatii in care francezii si-au subestimat adversarii si au pierdut. Cred ca si in fotbal s-a intamplat acelasi lucru. Peste cativa ani de la meciurile cu Bordeaux, istoria s-a repetat si AS Monaco a fost eliminata de ... Universitatea Craiova.
Istorie noastra este facuta mai ales din batailles perdues. Din aceasta cause suntem o natiune atat de magnifique. [miti] :)( Noi stim cum sa pierdem si sa invatam de la acestea. :)(

Monaco ? Pouahhhhh...Monaco nu este France ci doar un... Dépotoir d'enculés précieux et affectés. Smiley vome.

Pe stade Louis ll supporters ( ah, caci AS Monaco are déjà supporters??? :lol: ) cand ei sunt suparati arunca cu Rolex in jucatori, nu cu briquettes.

Cand ei sunt suparati pe jucatori, insultele lor la adresse de ei inseamna a tutoyer pe ei. :lol:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de cortinadampezzo » 15 Dec 2019, 17:15

Asta cu "nu conteaza jocul, importante sunt punctele" nu merge la Craiova
Uite cum scade media de spectatori de la meci la meci, din cauza jocului

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Arthur Rimbaud » 15 Dec 2019, 17:49

cortinadampezzo scrie:
15 Dec 2019, 17:15
Asta cu "nu conteaza jocul, importante sunt punctele" nu merge la Craiova
Uite cum scade media de spectatori de la meci la meci, din cauza jocului
Pentru ca acesta oras este plina de spirit, nu terne. [miti]
CRAIOVA JE T'AIME !!!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de R.E.N. » 15 Dec 2019, 18:24

DeuxEx scrie:
15 Dec 2019, 15:30

WTF?! Lui Rotaru ii arde de glume in loc sa dea de pamant cu vreo cativa mercenari.
la mercenari il includem si pe manager? ca din experienta mea, cand rezultatele sunt slabe, sunt tensiuni evidente in cadrul echipei, treaba nu merge cum ar trebui si clientii sunt nemultumiti, managementul isi ia primele palme.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

iuli

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de iuli » 15 Dec 2019, 18:49

R.E.N. scrie:
15 Dec 2019, 18:24
DeuxEx scrie:
15 Dec 2019, 15:30

WTF?! Lui Rotaru ii arde de glume in loc sa dea de pamant cu vreo cativa mercenari.
la mercenari il includem si pe manager? ca din experienta mea, cand rezultatele sunt slabe, sunt tensiuni evidente in cadrul echipei, treaba nu merge cum ar trebui si clientii sunt nemultumiti, managementul isi ia primele palme.
bai prietene,tu prinzi fluturi grav.rezultatele sint la fel cu cele din sezoanele anterioare,jocul a scartait in rep 2 cu Botosani,in rep 2 cu Astra si in prima cu Voluntari.gasisi problema la antrenor?sau tu nu stii ca Piturca nu-i manager?te luminez eu,e antrenor,de manageriat se ocupa altii,domnule prieten cu jucatorii si care se vrea formator de opinii pe aici.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Bobby » 15 Dec 2019, 22:08

Interesant meci etapa viitoare intre Piturca big shot si Vintila no name/ Becali. Ambele echipe incearca sa joace 4-3-3. E clar FCSB a avut rezultate mai bune cu Vintila decit Piti cu Craiova. In general parca FCSB a aratat mai bine in teren decit Craiova in aceasta formula. FCSB e clar favorita.

O fi, n-o fi revolta la Craiova...e o arta ca sef de grup sa-ti reliezi grupul pentru cauza ta. Sa vedem cine se pricepe sa faca asta mai bine : Piti ori Vintila.

Închis