[Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat scoate Universitatea in ultimul meci din 2019?

Poll ended at 22 Dec 2019, 13:36

victorie si 3 puncte mari obtinute in capitala
10
32%
egal, 1 punct bun in actualul context
8
26%
o noua infrangere
13
42%
 
Total votes: 31

LiviuB

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 24 Dec 2019, 14:42

chiar simteam lipsa unuia ca tine, care sa ne lumineze...
nu stiu ce ne faceam

sorin107

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 24 Dec 2019, 14:43

Napoli1986 scrie:Am intrat sa mai gasesc scuze pt piturca. Am gasit doar prosti care se uita la filme cu conspiratii. Vedeti ca e si apa otravita la club si s-a gasit masina de scris la Cartu acasa. Nu vreti ba voi toti sa va impachetati direct la mititelu in ograda? Va potriviti.

Zau, ma? Ia zi-ne tu cum e de fapt. Ia uita-te ce comunicate au dat PN si Ponsiona. Niste fraieri aia...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 24 Dec 2019, 15:09

Napoli1986 scrie:
24 Dec 2019, 14:16
Am intrat sa mai gasesc scuze pt piturca. Am gasit doar prosti care se uita la filme cu conspiratii. Vedeti ca e si apa otravita la club si s-a gasit masina de scris la Cartu acasa. Nu vreti ba voi toti sa va impachetati direct la mititelu in ograda? Va potriviti.
Ai un comportament de babuin prietene. Nu stiu daca ai observat, dar in ciuda intepaturilor ocazionale, noi pe aici incercam sa ne respectam, chiar si atunci cand nu suntem de acord unii cu altii. Tu de ce simti nevoia sa intri aici? Ca sa ne faci prosti? Ar fi cazul sa iti ceri scuze si poate ar fi si un mic ban de la admini pentru o vreme.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 24 Dec 2019, 15:43

Paul scrie:
Napoli1986 scrie:
24 Dec 2019, 14:16
Am intrat sa mai gasesc scuze pt piturca. Am gasit doar prosti care se uita la filme cu conspiratii. Vedeti ca e si apa otravita la club si s-a gasit masina de scris la Cartu acasa. Nu vreti ba voi toti sa va impachetati direct la mititelu in ograda? Va potriviti.
Ai un comportament de babuin prietene. Nu stiu daca ai observat, dar in ciuda intepaturilor ocazionale, noi pe aici incercam sa ne respectam, chiar si atunci cand nu suntem de acord unii cu altii. Tu de ce simti nevoia sa intri aici? Ca sa ne faci prosti? Ar fi cazul sa iti ceri scuze si poate ar fi si un mic ban de la admini pentru o vreme.
Nu mai poate raspunde anul asta. Are o pauza, sa isi adune gandurile.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk


malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 24 Dec 2019, 16:21

...sincer, mie mi-e jenă să-i contrazic pe băieții ăștia de la PN. În primul rând pt. că nu-s nici pe departe unul dintre cei care fac eforturile pe care le fac ei - deplasări meci de meci, coregrafii și toate cele. Eu am un amărât de abonament, un steag și nu pot să prind nici măcar toate meciurile de acasă. În al doilea rând, ei sunt mai înșurubați în fenomen, mai au o informație, mai cunosc una, alta, câte un jucător, câte un oficial, câte un ziarist, mă rog, chestii de-astea. Aș mai zice și că în majoritatea chestiilor care erau la un anumit moment în dungă, s-a dovedit ulterior că ei au avut dreptate, dar aici mai am mici rezerve. Cu toate astea, din ultima bancă așa, ridic și eu mâna și spun că nu sunt de acord cu ce zic ei în comunicatele astea două. Mai ales cu Ponsiona la faza cu ruptul capului jucătorilor prin oraș, sau mă rog, ce vor să zică ei acolo. Nu mă interesează nici războaiele cu clanul becali, nu e un argument pt. mine în favoarea lui Pițurcă faptul că e el anti becali. E bine că e, dar pe mine mă interesează jocul, rezultatele echipei și, în general, clubul Universitatea Craiova. Ok, poate fi o problemă și cu unii jucători, dar până la urmă tot antrenorul este responsabil. Dincolo de toate astea, rămâne jocul făra noimă al echipei. Nu joacă unul, nu joacă doi, îi schimbi și rezolvi cazul, dar nu poți să spui că nu-ți joacă toată echipa. Când nu-ți joacă toată echipa nu poți schimba toată echipa, schimbi antrenorul, așa e la fotbal. În fine, deja m-am lungit, vom vedea ce se va întâmpla...

LiviuB

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 24 Dec 2019, 16:57

ideea este ca trebuie schimbata mentalitatea. asta daca vrem sa facem pasul urmator si chiar sa ne batem la titlu.
il schimbi pe Piturca si aduci altul, dar daca n-o sa le placa la jucatori ce faci? il schimbi si pe ala? asta nu ajuta nici clubul si nici jucatorii, pentru ca nu vor progresa. eu le doresc tuturor sa ajunga la cluburi importante din Europa, dar cu o asa atitudine este imposbil.
Si fac si eu o paralela, Arlauskis, la inceputul sezonului, a mai fost si rezerva. dar nu l-am vazut ca se lasa de fotbal dupa acele meciuri ci, dimpotriva, a venit mai hotarat si a aparat formidabil tot sezonul de toamna. si vorbim de un jucator care a castigat campionate.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 24 Dec 2019, 17:37

LiviuB scrie:
24 Dec 2019, 16:57
ideea este ca trebuie schimbata mentalitatea. asta daca vrem sa facem pasul urmator si chiar sa ne batem la titlu.
il schimbi pe Piturca si aduci altul, dar daca n-o sa le placa la jucatori ce faci? il schimbi si pe ala? asta nu ajuta nici clubul si nici jucatorii, pentru ca nu vor progresa. eu le doresc tuturor sa ajunga la cluburi importante din Europa, dar cu o asa atitudine este imposbil.
Si fac si eu o paralela, Arlauskis, la inceputul sezonului, a mai fost si rezerva. dar nu l-am vazut ca se lasa de fotbal dupa acele meciuri ci, dimpotriva, a venit mai hotarat si a aparat formidabil tot sezonul de toamna. si vorbim de un jucator care a castigat campionate.
Exact despre asta e vorba. Nu e vorba doar de Piturca aici, ci si de viitorul Stiintei in general. De 'lantul trofic' de la noi din club daca imi permiteti sa fac aceasta comparatie.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 24 Dec 2019, 18:41

Comunicatul Peluzei Nord este corect si fara exagerari. Realitatea este ca jucatorii nostri nu au avut atitudine in ultimile meciuri. Daca sunt date ca jucatorii au sabotat antrenorul atunci este foarte corect sa li se atraga atentia in modul cel mai serios si conducerea clubului sa fie informata. Corect este ca in lot sa fie disciplina si antrenorul sa fie omul care decide. Daca lipsa de atitudine este cauzata de oboseala atunci e de discutat. De asemenea de unitatea lotului si de atmosfera din lot este responsabil antrenorul. Printre altele, managerul trebuie sa aiba grija ca un jucator pe care ai avut oferta de 2 milioane euro in urma cu trei luni sa nu plece azi gratis din cauza unor discutii cu antrenorul.Aici trebuie intervenit astfel incat sa fie respectate principiile impuse de antrenor, dar nici clubul sa nu piarda bani aiurea. In sfarsit, personal il vreau plecat pe Papura, iar Cartu sa aiba un rol strict de decor. Am reamintit de Papura pentru ca jocul este foarte asemanator cu cel din perioada in care acesta antrena echipa.
In ceea ce priveste comunicatul Ponsiona, cred ca e prea dur si daca actionarii cedeaza, pe viitor mai au doar doua variante, ori cedeaza mereu ori pleaca. Personal nu cred ca stau investitori la poarta clubului si se roaga cu banii de actualii actionari.
In final trebuie sa spun ca ma deranjeaza maxim faptul ca FCSB ne bate cum vrea, cand vrea si cred ca e ceva la mijloc, iar chestia asta ar trebui comunicata actionarilor.

sorin107

[Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 24 Dec 2019, 21:48

SLH scrie:
LiviuB scrie:
24 Dec 2019, 16:57
ideea este ca trebuie schimbata mentalitatea. asta daca vrem sa facem pasul urmator si chiar sa ne batem la titlu.
il schimbi pe Piturca si aduci altul, dar daca n-o sa le placa la jucatori ce faci? il schimbi si pe ala? asta nu ajuta nici clubul si nici jucatorii, pentru ca nu vor progresa. eu le doresc tuturor sa ajunga la cluburi importante din Europa, dar cu o asa atitudine este imposbil.
Si fac si eu o paralela, Arlauskis, la inceputul sezonului, a mai fost si rezerva. dar nu l-am vazut ca se lasa de fotbal dupa acele meciuri ci, dimpotriva, a venit mai hotarat si a aparat formidabil tot sezonul de toamna. si vorbim de un jucator care a castigat campionate.
Exact despre asta e vorba. Nu e vorba doar de Piturca aici, ci si de viitorul Stiintei in general. De 'lantul trofic' de la noi din club daca imi permiteti sa fac aceasta comparatie.

Slh, nu crezi ca-i cam tarzie intalnirea dintre voi si patronat dupa sarbatori? Ma gandesc ca pe 4 e reunirea si pe 7 se pleaca in cantonament. Daca e ceva de salvat, nu stiu daca mai e timp atunci.

Stiu ca aveti si voi familii, sarbatori, etc., dar ma gandeam asa la timp, sa nu fie tarziu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 25 Dec 2019, 11:21

marius_vl scrie:asta de unde dracu a mai aparut? ca s-a dat bancu lovit? are ruptura, va sta minim o luna de zile!
De aia merge la ski in Austria, nu?

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 25 Dec 2019, 14:33

O fi avut biletele luate dinainte si se duce fara sa schieze. Mi s-ar parea total aiurea sa faca asa ceva.

Închis