[Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat scoate Universitatea in ultimul meci din 2019?

Poll ended at 22 Dec 2019, 13:36

victorie si 3 puncte mari obtinute in capitala
10
32%
egal, 1 punct bun in actualul context
8
26%
o noua infrangere
13
42%
 
Total votes: 31

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 23 Dec 2019, 22:18

...lipsesc agentii sub acoperire, ca sa fie tacamul complet. De fapt, eu cred ca suntem spionati in masa de toata liga 1, toti ne-au cunoscut tactica. Asta explica tot...

JustME

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 23 Dec 2019, 22:20

malus dacus scrie:
23 Dec 2019, 22:12
...da, frate, lasa ca stiu ce e aia un imbarligator, dar nu vad scopul. Adica urmareste Cartu ce, mai exact? Sa antreneze el? Nu cred. Sa-si bage neamurile la club ca la Tarom? Nu cred. Are jucatori de promovat? Nici asta nu cred. E cartita lui Ajica, a lui becali, sau ce? E machiavelic, bolnav mintal? Hai, ca o luam razna! Cartu are caracterul pe care-l are, imbarliga pt. ca asa-i e felul dar refuz sa cred ca l-a lucrat sustinut la temelie pe Piturca pt. ca, repet, nu vad scopul. Si, mai ales, ca nu s-ar fi prins Rotaru...
nu vreau sa vorbesc despe Sorin Cartu si ce ar putea sa urmareasca, sau daca urmareste ceva. nu ma bag in lucruri pe care nu le stapanesc si nici nu-mi permit sa speculez.

dar, iarasi, la nivel logic cam ce ar putea sa urmareasca un imbarligator (nu ma refer la Cartu, vorbesc la general)? e destul de simplu raspunsul: putere, influenta mai multa, relevanta. insa motiele pot sa fie si extrem de simple, banale chiar: antipatie, orgoliu, ambitii prostesti etc.
Last edited by JustME on 23 Dec 2019, 22:58, edited 2 times in total.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 23 Dec 2019, 22:26

Templar90 scrie:
23 Dec 2019, 22:09
Domnilor, practic cu declaratia asta a lui Cartu se confirma un singur lucru, Victor Piturca nu o sa mai fie antrenorul Stiintei, anuntul o sa fie facut in scurt timp. Ce a facut Cartu si Rotaru este fix o manevra Mititeliana.



E timpul ca suporterii, galeria, SEZIONE, sa i-a atitudine si sa intervina cum au intervenit la miscarea cu Napoli. Este fix o manevra marseveasca si mizerabila de a lucra un om.
Cine este inteligent si a fost atent la toate lucrurile isi da seama ca ceea ce spun este fix ce se intapla si urmeaza sa se intample. SLH a fost primul care a denuntat activitatea lui Cartu si MP, iar acum este confirmat !!! Astfel de imbarligaturi se incearca inclusiv aici pe forum de catre anumiti postaci ai unor oameni din anturajul clublui. Lucru dovedit de ferocitatea si continuitatea cu care repeta acelasi lucru. Practic mesajele sunt copy paste de fiecare date in incercarea de a imbarliga suporterii. In momentul in care spui acelasi lucru de 10000 de ori in diferite moduri e clar ca e un interes si de fapt si o metoda, tactica de a imbarliga, metoda si tactica securista tipica agitatorilor securitatii.
Acesti atarnatori din cadrul clubului au ramas fara micuta lor putere cand a venit Piti si acum riposteaza pe baza rezultatelor nefavorabile. Poate vedem un punct de vedere SEZIONE in aceasta speta
E timpul ca suporterii, galeria, SEZIONE, sa fie inteligenti si sa nu se ia dupa tine. Cand vrei sa provoci o rascoala nu ni-l da exemplu pe Mititelu si Napoli ca ne e greata si mergem la baie in nici un caz nu ne rasculam. Ca Sorin e imbriligator vedem si noi, dar pana la rascola trebuie sa mai facem niste calcule sa nu gresim.

Templar90
junior
junior
Mesaje: 82
Membru din: 14 Dec 2019, 21:26

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Templar90 » 23 Dec 2019, 22:41

malus dacus scrie:
23 Dec 2019, 22:12
...da, frate, lasa ca stiu ce e aia un imbarligator, dar nu vad scopul. Adica urmareste Cartu ce, mai exact? Sa antreneze el? Nu cred. Sa-si bage neamurile la club ca la Tarom? Nu cred. Are jucatori de promovat? Nici asta nu cred. E cartita lui Ajica, a lui becali, sau ce? E machiavelic, bolnav mintal? Hai, ca o luam razna! Cartu are caracterul pe care-l are, imbarliga pt. ca asa-i e felul dar refuz sa cred ca l-a lucrat sustinut la temelie pe Piturca pt. ca, repet, nu vad scopul. Si, mai ales, ca nu s-ar fi prins Rotaru...
Hai sa-ti zic o chestie cunoscuta cam de toata lumea prin Craiova referitoare la Cartu si Piturca.

Cartu a fost si este o legenda a Stiintei, un jucator legendar ce merita respectat !!

Insa el ca om are anumite frustrari si rautati fata de anumiti oameni. E cunoscut faptul ca Sorin Cartu nu-l inghite pe Piturca de mult timp, lucruri de pe vremea cand ei erau jucatori, lucruri ce au perpetuat si dupa ce amn2 si-au incheiat cariera si au devenit antrenori.
Cartu e foarte invidios pe Piturca ca a castigat cupa campionilor dupa care cea mai mare invidie a lui e ca Piturca a primit sansa sa antreneze nationala mare dupa ce a venit de la U21 iar el nu a primit sansa asta, fiind tocmai inaintea mandatului lui Piturca la U21.
Este de notorietate in anumite cercuri ca Piturca cand venea in Craiova si statea mai mult timp, lucru ce se intampla frecvent, isi petrece o mare parte din timp la Carul din Stele Beharca unde practic se intalnea cu toti prietenii, fosti jucatori etc si petrecea, discuta, povestea, facea afaceri, practic foisorul era al lui Piturca si Boldici cand acestia erau acolo. El fiind un om al casei, avea un statut special. El mancar doar mancarea adusa de el de la ferma si vinul facut de el acasa. Veneau in fiecare zi rosii si vin aduse de Piturca pe care el le consuma acolo, dintre toti oamenii inclusiv MAXIMI, Cartu era absent, rar se intampla sa mai apara de ochii lumii, toata lumea stia ca acesta nu-l inghite pe Piturca. In contextul in care Boldici si Camataru erau mereu acolo cu Piturca.

Deci ca si motive de imbarligare ale lui Cartu, nu sunt doar cele normale pe care le are un imbarligator (cum a zis JUST mai sus) e vorba si de o chestie personala ce il macina pe Cartu in relatia cu Piturca.
Last edited by Templar90 on 23 Dec 2019, 22:45, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 23 Dec 2019, 22:44

Bobby scrie:
23 Dec 2019, 20:42


DeuxEx - daca tot vorbim de lucraturi, care e adevarul cu Martic ? Ce a avut Piti cu baiatul asta ? Habar n-am care a adevarul - se aude ca el a fost apt sa joace destule meciuri, dar a fost lasat pe bara aiurea.
Martic are pe masa un contract de la club cu o suma la care un jucator din echipa Craiovei de acum 4-5 ani nici macar nu visa ca exista. Si refuza sa-l semneze pe motiv ca vrea o alta perioada contractuala. Nu suma il nemultumeste.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 23 Dec 2019, 22:56

SLH scrie:
23 Dec 2019, 14:49
Incep sa cred din ce in ce mai tare in zvonurile auzite despre mancatoriile din club. Am inchis ochii si urechile de dragul trecutului, dar nu prea mai merge asa. Cartu il sapa clar pe Piti cum a facut si cu altii, iar cand zic il sapa ma refer la bagat strambe prin presa, convinsi suporteri sa consteste, vorbit pe la spate prin club, vorbit de rau in fata jucatorilor. Marcel e imbarligator de profesie, nici el nu mai stie pe cine cu cine imbarliga. Inclusiv aici se vede asta. Nu ai cum altfel sa fii obsedat si sa repeti acelasi mesaj de zeci sau poate chiar sute de ori. Fie este postacul cuiva, fie ai o boala psihica. Niciun om normal nu se repeta in halul asta. Cartu de exemplu nici nu mai poate sa se abtina si il cere practic pe Bergodi in presa.
Rotaru exceptand greseala Papura care are urmari si acum a fost aproape impecabil in sezonul asta. Are el altele mai vechi, dar acum lasan la o parte razboiul cu mititelu nu prea ai ce sa-i zici.
Piturca a pierdut mai multe puncte pe greseli individual in toamna asta decat am pierdul in ultimii 2-3 ani. Normal ca daca esti postac sau 'postit' nu ai cum sa vezi asta.
Sper din suflet sa nu fie probleme intre Rotaru si Piturca si cei doi sa se intalneasca de zeci de ori in pauza asta si sa puna impreuna clubul la cale pentru urmatorii ani.
Remaniere in club pana nu devine un cuib de viespii incontrolabil si facem implozie si remaniere in lot pentru ca 'generatia' asta si-a atins limitele, apogeul pot spune si e nevoie de un refresh. Eliminarea tuturor sabotorilor din club si din anturajul clubului. Asta e pasul 0 spre progres!
Un Rotaru ca dupa plecarea lui Papura, care ca bonus sa aduca un Talpan sa-l rezolve pe mititelu, un club in care sa fie angajati doar profesionisti si oameni care o iubesc sincer pe Stiinta, nu oameni plini de orgolii si care pun intersele personale peste cele ale clubului. Un Piturca inspirat si care a inteles ceva din perioada asta. Un grup de jucatori pusi la punct dpdv al disciplinei si al abnegatiei.
Asta sper eu sa ne aduca Mos Craciun!

Code: Selectaţi tot

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fcsb-craiova-2-0-sorin-cartu-e-nemilos-cu-jucatorii-si-se-teme-de-o-tradare-din-interior-e-foarte-grav-ce-se-intampla-cred-ca-fcsb-stia-cum-o-sa-jucam-586205.html
A nimerit o pe asta cu tradarea, dar nu a nimerit toti "actorii". A uitat sa se treaca pe lista
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 23 Dec 2019, 22:57

A revenit sekeke sub al cinspelea pseudonim. Rascoale, agenturi, spioni, fratilor sariti ca nu mai s-e poate :))
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 23 Dec 2019, 23:04

Oricat nu mi-ar placea Piturca, varianta Bergodi e o gluma proasta. Sa aduci un antrenor care incearca degeaba de 15 ani si care are ca cea mai mare reusita salvarea de la retrogradare a voluntariului e un amatorism trist.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 23 Dec 2019, 23:37

Poate ne explica si Bancu d c a iesit aseară după teren,neavând nimic la picior :-D
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

sorin107

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 24 Dec 2019, 08:38

Da, cica asa a facut bancu...trist de tot, capitan de echipa.

Si dupa el i-a tras pe multi, niste mizerii umane.

Slh, de astea ce spui?


Sent from my iPhone using Tapatalk

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 24 Dec 2019, 09:34

...ba da stai, "cica", cum "cica"?! Cine mai exact zice? Avem ceva stabilit sau comemoram cei 30 de ani de la Revolutie in stilul celor petrecute atunci - spioni infiltrati, fugiti ca se trage colo, sariti ca sunt teroristi dincolo?...

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 24 Dec 2019, 10:03

asta de unde dracu a mai aparut? ca s-a dat bancu lovit? are ruptura, va sta minim o luna de zile!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 24 Dec 2019, 10:16

gazon, jucători, Cartu, conspirații.... sunt curios ce mai urmează ???

sorin107

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 24 Dec 2019, 10:17

marius_vl scrie:asta de unde dracu a mai aparut? ca s-a dat bancu lovit? are ruptura, va sta minim o luna de zile!

Mhm...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli1986 » 24 Dec 2019, 14:16

Am intrat sa mai gasesc scuze pt piturca. Am gasit doar prosti care se uita la filme cu conspiratii. Vedeti ca e si apa otravita la club si s-a gasit masina de scris la Cartu acasa. Nu vreti ba voi toti sa va impachetati direct la mititelu in ograda? Va potriviti.

Închis