Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca vom obtine?

Victorie
23
51%
Egal
11
24%
Infrangere
11
24%

Total votes: 45

DeuxEx
fanatic
fanatic

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de DeuxEx » 01 Feb 2020, 12:27

Paule, conflictul se poate incheia simplu: sa plece Pigliacelli. Mai simplu de atat nu se poate.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

alex.p
fanatic
fanatic

Mesaj de alex.p » 01 Feb 2020, 13:20

A fost ultimul meu meci la T2. Atata prostie rar mi-a fost dat sa vad: sa-ti huidui imnul, sa-l huidui pe Gica, sa aplauzi un no name italian in detrimentul echipei ... inacceptabil dupa mine. Vad ca sagetile lui Roty inca o baga pe aia cu Piturca, dar nu vor sa inteleaga (sau sunt pusi sa duca discutia spre alta zona) ca pe restul ne doare fix in plua de Piturca. A plecat, gata, capitol inchis. Ne intereseaza ce e azi aici. Iar azi e un tradator in teren, pe care vine un (c)acka, un miracol al medicinei si un capitan cu gandul la mop sa il impinga dinspre Peluza.

Bobby, criminalul ala de are dreptul sa fie judecat sta inchis pana se da sentinta, nu se plimba pe strada. Asa si italianul, sa stea pe banca, nu pe teren.

Legat de meci: felicitari pt puncte.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 01 Feb 2020, 13:27

Asa cum zice si Alex, unii se fac ca nu inteleg: Piturca e un capitol închis. Insa capitolul Mirko nu este inchis si pana nu se va inchide, nu se va schimba nimic.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 01 Feb 2020, 14:13

SLH scrie:
01 Feb 2020, 11:14
marius_vl scrie:
01 Feb 2020, 11:06
Băi fraților vă rog eu să terminați cu războiul ăsta fratricid! Ce mama dracu înseamnă asta? E absolut penibil ce citesc pe aici! Hai să depășim momentul ăsta și gata! Macaronarul și-a luat muia cuvenită, cred că și-a învățat lecția cu vârf și îndesat, cred că au înțeles și alți jucători ce înseamnă să nu dai totul pe teren, iar aseară chiar au dat totul!!! Gata, fraților, ajunge!!!
Te inseli amarnic daca tu crezi ca piliacelii a invatat ceva. Omul a plecat zambind cu gura pana la urechi la vestiare.
Acum ca i s-a scandat numele si ca rotaru i-a platit niste articole in ziare o sa il faca si mai nesimtit si mai tupeist si e doar o chestiune de timp pana cand nu o sa ii convina ceva si o sa isi bage iar **** de vedeta in Stiinta.
Unde l-ai vazut frate cu gura pana la urechi??? Eu l-am vazut aproape in lacrimi, se abtinea sa nu izbucneasca... Ce mama dracului a facut ma oamenilor baiatul asta??? Pe cine a omorat ma? E primul jucator din lume care se enerveaza la un antrenament?? E primul jucator din lume care nu-si suporta antrenorul???
Ce a facut fratilor, dar concret, nu fiilosofie ieftina? A blatuit vreum meci? A injurat galeria? Ce aveti mai cu el, la modul asta???
Iesiti in fata si spuneti, voi astia cu pl mare! Cati ati avut un job si n-ati injurat cand nu va convenea? Ce vreti ma de la el? Iubire eterna din leagan pentru Craiova? Dar ce, l-a nascut ma-sa pe calul lui Mihai Viteazu din centru??
Ce dracului aveti ma cu omul asta? Psihoza in masa, aia aveti! Vai de [****], s-a suparat ca era rezerva, pai foarte bine! Daca era un [cenzurat] nesimtit, statea pe banca, manca seminte si baga cardul in bancomat! Asa cum fac Gardos sau Briceag, ca vad ca de astia nu scoateti o vorba. Astia sunt lei adevarati dupa voi. Astia sunt profesionisti, respecta contractul...nu va e un pic rusine asa? Sa dati in omul asta la modul asta josnic? Cum sa nu va fluiere lumea? Bine au facut!
Va varsati frustrarile pe italianul asta amarat, de Piturca nu comenteaza unul ca a sters-o ca un las! Ala e leu adevarat, ala e oltean, nu e venetic!
Am tot respectul pentru activitatea PN, dar nu toti merg orbeste dupa voi! Oamenii mai au si un cap pus peste gat si cateodata li se mai intampla sa mai si gandeasca cu el! Aseara ati exagerat MAXIM! Si ati fost taxati pe buna dreptate!

Forzza Mirko!
Respect PN!

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 01 Feb 2020, 14:21

DeuxEx scrie:
01 Feb 2020, 12:27
Paule, conflictul se poate incheia simplu: sa plece Pigliacelli. Mai simplu de atat nu se poate.

Redmi Note 7 (Tapatalk)
Pai ce a facut rau? Demonstreaza!

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 01 Feb 2020, 14:33

Ce a facut rau? Hai sa vedem:
- a subminat munca antrenorului, atragand alaturi de el si alti jucatori
- si-a injurat antrenorul chiar la primul antrenament dupa ce a fost reprimit de la echipa a 2-a , la insistentele lui Cartu.
- a inceput sa contacteze suporterii ca sa-l conteste pe Pițurcă
- a refuzat sa se antreneze la echipa a 2-a si a fugit in Italia, fara acordul conducerii
- si-a indemnat colegii s-o lase mai moale, sustinand ca rezultatele proaste le vor aduce in alt antrenor (o zic doi dintre jucători, nu eu).

Deci, omul e un cancer ce trebuie indepartat pana nu e prea tarziu.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

Bill Shankly
EX-Cristi007

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 01 Feb 2020, 14:44

DeuxEx scrie:
01 Feb 2020, 14:33
Ce a facut rau? Hai sa vedem:
- a subminat munca antrenorului, atragand alaturi de el si alti jucatori
- si-a injurat antrenorul chiar la primul antrenament dupa ce a fost reprimit de la echipa a 2-a , la insistentele lui Cartu.
- a inceput sa contacteze suporterii ca sa-l conteste pe Pițurcă
- a refuzat sa se antreneze la echipa a 2-a si a fugit in Italia, fara acordul conducerii
- si-a indemnat colegii s-o lase mai moale, sustinand ca rezultatele proaste le vor aduce in alt antrenor (o zic doi dintre jucători, nu eu).

Deci, omul e un cancer ce trebuie indepartat pana nu e prea tarziu.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

- unde muncea antrenorul ala? Ca am auzit ca nu era la antrenament.
- de unde stii? Ai fost acolo? Sau ai citit pe forum/facebook?
- sa iasa in fata un suporter contactat de Pigliacelli cu scop anti-Piturca!
- la partea cu fugitul in Italia nu te contrazic, probabil ai dreptate. Vezi ca eu sunt cam corect de felul meu. Il inteleg, dar nu-i caut scuze.
- care sunt jucatorii aia doi, ai vreo dovada sau ai citit pe forum/facebook?

Tu-l vezi cancer, eu il vad ca pe un jucator mai vulcanic (asa cum e si in teren), care tine la echipa asta si nu a suportat sa stea pe banca nemeritat.
Tu daca ai fi antrenor si ai avea de ales intre el si Popescu pe cine ai baga in teren? Dar sincer! Deja pot sa raspund, pe Mirko.
Dar ce sa vezi, ca peste tot in Romania, cine nu e slugarnic, nu pupa seful in dos si e constient de propria valoare e pus primul la colt.
Mentalitata de caccat, oameni de paie, rezultate zero - Romania!

Bravo macaronare, ai avut coloana cat n-a avut toata echipa!

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 01 Feb 2020, 14:48

Si pentru toti astia care-l injura pe Pigliacelli, o ultima vorba: va doresc din suflet sa aveti un sef ca Piturca! Limitat, orgolios pana la prostie, ingamfat si escroc! Si sa dea mama dracului sa dati cu vreun tricou pe jos de nervi ca sunteti niste tradatori, caractere josnice, oameni de rahhat!
Si daca va mai si bucurati ca va pleaca seful, sunteti chiar ultimii oameni, meritati sa va fluiere lumea!

valynet
membru
membru

Mesaj de valynet » 01 Feb 2020, 14:51

Dar in afara de vorbe aveti si ceva dovezi sau marturii oficiale? Ca poate vine maine vineva si spune ca a intrat in posesia unor mesaje in care membri ai PN au primit bani de la Mititelu pentru a declansa haosul intre suporteri. Ce facem, ii credem pe cuvant? Sa iese Piturca si sa declare ca l-a injurat portarul. Sau Neaga. Sau magazionerul, sau cine a fost injurat. Sa posteze membrii PN printscreenurile cu mesajele lui Pigliacelli catre ei. Altfel sunt sceptic cu privire la veridicitatea acestor acuze. Ca doar traim in Craiova, unde fiecare crede ca detine adevarul suprem.
Offense sells tickets, Defense wins championships.

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 01 Feb 2020, 14:56

Nu vrei sa postez aici cine sunt jucatorii aia care mi-au confirmat? Tu gandesti? Ca sa ce? Sa-i execute Rotaru si Plapuma cu prima ocazie. Bai, baiete, tu gandesti?
Cat despre partea cu aruncatul tricoului, intreaba-l pe Cârțu... Era de față!

Redmi Note 7 (Tapatalk)

Bill Shankly
EX-Cristi007

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 01 Feb 2020, 15:03

Asa si? A aruncat tricoul? Impusca-l!! Ce aveti ma fratilor??
Deux, lasa-ma sa nu te cred ca au venit doi jucatori de la Craiova la tine sa-ti spuna cum ii indemna Pigliacelli sa nu joace ca sa-l dea jos pe Piturca. Lasa-ma sa nu te cred!
Si cand aud numele Cartu, imi vin in minte urmatoarele cuvinte: incompetenta, smecherie, destabilizare, orgoliu, lucratura si celebra expresie "nu stiu"!
Sa ma scutiti cu Cartu, am vazut ce poate! Aaa, dar am ui5tat, problema clubului e ca a dat portarul cu tricoul de pamant. La protest baieti, la protest!
Last edited by Leonard Albert on 01 Feb 2020, 15:16, edited 2 times in total.

dorumihnea2
senior
senior

Mesaj de dorumihnea2 » 01 Feb 2020, 15:05

Și dacă l- am aduce pe Alibec și l- ar înjura pe antrenor ce ați face. Hai să ne vedem de treaba noastră și sa încurajăm echipa și sa lăsăm antrenorii și conducătorii sa își facă treaba. În legătură cu Papură va dau cuvântul că omul vede bine treaba în club și știe sa dispună jucătorii cum trebuie.... Martici, Mateiu joacă Matel nu prinde lotul Cosic joaca unde trebuie și în plus Pigli joaca și îmi da siguranță și liniște frate...

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 01 Feb 2020, 15:10

Pai bravo domnu' dorumihnea, exact asta e diferenta intre un antrenor adevarat si o cucoana oparita ca Piturca. Sumudica a declarat public ca la un conflict cu Alibec s-a dus la el si i-a pupat mana de fata cu vestiarul! Si a mancat martoaga jar! Si a luat campionatul! Pai daca era madam Piti il trimitea sa joace pe maidan in liga 3 ca-i sifonase onoarea!
Woahh, cat rau ne-a facut Piturca asta!

dorumihnea2
senior
senior

Mesaj de dorumihnea2 » 01 Feb 2020, 15:10

Ne am plâns 2 3 ani ca nu avem portar...... uite acum avem.... Dați mi pace cu Piturca.... Câți l ați prins jucând fotbal sau antrenând? Cu ce am rămas după el? Cu scandal. Asa afost tot timpul când a plecat de la o echipa. A făcut scandal. Este prietenul lui Becali și a mințit în proces pt Becali. Da l naibii.

fanucrv
suporter
suporter

Mesaj de fanucrv » 01 Feb 2020, 15:39

Capitolul Piturca nu este deloc închis, așa cum spun băieții. Povestea cu Pigliacelli este o simpla perdea de fum.

Închis