Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca vom obtine?

Victorie
23
51%
Egal
11
24%
Infrangere
11
24%
 
Total votes: 45

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de mihu » 01 Feb 2020, 16:57

daca tot i-ai injurat aseara, nu inteleg de ce mai tii la profil poz cu o coreografie a PN ? Sau PN sunt buni doar cand ne laudam cu ei, ca altfel sa le dam...
si bineinteles pentru toti astia ajunsi moderatri peste noapte Pigliacelli este mult mai important decat o peluza intreaga sau Craioveanu...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de marius_vl » 01 Feb 2020, 17:32

Am si eu o intrebare, si n-as vrea sa fiu inteles gresit sau acuzat de lipsa de respect, pt ca il iubesc pe Gica din tot sufletul!
Unde dracu e Craioveanu acum, directorul de imagine al clubului, care acum o luna de zile pleca din club pe motiv ca simte ca nu mai e nevoie de el? Nu ar trebui sa iasa in fata sa incerce sa medieze acest conflict, sa fie persoana care sa faca un apel la unitate? Intreb si eu, nu dau cu parul, pt ce mai esti director de imagine, daca imaginea clubului este varza in acest moment?
Aseara dupa meci, l-am vazut intr-un interviu scurt, ascuns cu fata intr-un fular, de parca se ascundea de cineva, i-a raspuns vreo 2 minute lui Sorica la niste intrebari banale si gata...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de alex.p » 01 Feb 2020, 17:58

valynet scrie:Pai copii mici sunteti voi cand faceti acuzatii de tradare pentru niste lucruri minore (si v-au enumerat alti colegi suficiente exemple similare la care nu ati avut nicio atitudine). Daca au fost conflicte de vestiar, atunci trebuiau sa ramana in vestiar si sa sanctionati mai degraba cartitele. Dar eu am vazut la finalul meciului de aseara altceva: un vestiar unit care s-a facut scut in fata lui Pigliacelli. Cred ca digerati foarte greu asta. Practic v-au lasat in curu' gol.
Nu toti s-au facut scut in jurul italianului, ci fix bisericuta lor. Vezi ca mai erau cativa, aia de au tras tot anul pentru echipa care nu au facut nici un scut.

"Voi" ... pari un pic incapabil sa intelegi ce scriu: nu fac parte din peluza. Am stat (pentru ultima data) la T2.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk


FreakBoy

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de FreakBoy » 01 Feb 2020, 18:24


SLH scrie: @freak, te rog nu mai vorbi de Sezione, vechi, nou si alte prostii, te depaseste total subiectul. Ramai la ultras, si acolo este pe langa, dar acolo nu imi pasa.
Din tot mesajul meu înțelesesi că vorbesc de sezione? De care sa nu vorbesc, de ăla vechi sau de ăla nou?
Sau să nu vorbesc pentru că nu se ceartă?
Și daca e sa continui sa vorbesc, ce se va întâmpla?



Sent from my HD1900 using Tapatalk


malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de malus dacus » 01 Feb 2020, 19:26

SLH scrie:
01 Feb 2020, 10:45
@malus nu te mai chinui sa fardezi mesajele: scrie direct **** Peluza Nord, fortza roty ca de aia esti aici si asta se citeste in ele oricum. Tehnica asta de a manipula cu povestiri inchipuite de la stadion chiar nu tine aici.
@dantes Trebuia sa te limitezi in a te face de ras tu, personal pe forum cu acest mesaj Dan Tornea​​ E pacat sa iti bati joc de cel mai misto forum despre Stiinta din istorie nesemnand personal acest mesaj.
...băi SLH, de tine mi-a fost întotdeauna greu să zic ceva de rău, pt. că așa cum te cunosc din puținele interacțiuni de prin peluză + cum dirijezi galeria și ce mai faci tu pe-acolo, mi-am făcut părerea că ești un băiat de treabă și mi-e foarte greu să mi-o schimb. Așa, ca fapt divers lipsit de vreo relevanță și doar pt. a-ți mai da un prilej să-mi zici de povești închipuite, îți spun că am avut ocazia să ne salutăm și să schimbăm în treacăt câteva vorbe. E foarte puțin să cunoști un om, dar, deși poate bizar, deocamdată mărunțișurile astea prevalează față de caracterizarea pe care aș fi tentat să o fac la adresa ta, strict pe baza a ceea ce exprimi în online. Ca atare, eu mizez în continuare că și tu și destui alții din peluză sunteți băieți super-ok, capabili să vă redresați singuri, dar pt. asta trebuie să vă deschideți mintea și să aveti curajul de a tăia unde se impune. Căutați să vedeți dacă nu cumva aveți voi închipuiri, pt. că o, da, aveți! Când îți spun că l-am văzut p-ăla cu fular de Nord în T2, preferi să mă acuzi de povești închipuite. În locul tău m-ar preocupa:
1. e ok ca oamenii să înceapă să meargă cu fulare de Nord la alte sectoare?; Dacă da, nu-i problemă. Dacă nu:
2. Ia să vedem, e adevărat, a mai auzit cineva, există vreo poza? Dacă nu, nu-i problemă, inchipuirile lui malus.dacus. Dacă da:
3. hai să facem chestii să nu mai plece oamenii din peluză...

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de SLH » 01 Feb 2020, 19:58

Daca initial clubul a reactionat execrabil in cazul mirko, vad ca dupa meci si-au mai revenit si au declaratii destul de ok. Parca si la papura se vede o crestere sau poate e doar senzatia ca vine dupa o victorie si isi dadu drumul mai bine la fraze. Zici ca a avut ceva lectii in utima perioada. Maxima Sport incearca sa gadile Peluza, dar in acelasi timp sa spuna ca tot ea trebuie sa cedeze desi din partea cealalta s-a jucat pe all-in nu din partea noastra ca noi suntem mult mai responsabili. Bancu aproape impecabil, zice ca mirko trebuie reprimit in familie. Omul stie cel mai bine dintre toti ca italianul e cel care s-a indepartat de Stiinta si de aia nici nu insista cu alte prostii. https://www.youtube.com/watch?v=N-V2jpp ... e=youtu.be

@freak sa nu mai imprastii prostii cu Sezione vechi si nou. Ai inteles din prima, dar esti troll si iti place sa te lungesti.
@malus cu siguranta exista fulare si alte materiale cu Peluza Nord in toate zonele stadionului. nu despre asta era vorba.
Last edited by SLH on 01 Feb 2020, 20:39, edited 1 time in total.

Casual
senior
senior
Mesaje: 327
Membru din: 22 Sep 2005, 12:36

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Casual » 01 Feb 2020, 20:09

Legat de Papura, subscriu la cele spuse de Cioc, pentru prima data a vorbit raspicat , s-a luat de aia de la Medias si la final a citat din Adrian Paunescu:"Oltenasi sa fim uniti, ca noi i-am batut pe Leeds"

Legat de protestul peluzei, Mirko trebuie sa vina in fata lor sa-si ceara iertare, nu lor, ci fata de club si de culori. Cu jucatorii de fata. Si aia e, mergem inainte cu el...

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Jimmy Darmody » 01 Feb 2020, 21:15

malus dacus scrie:
01 Feb 2020, 19:26
SLH scrie:
01 Feb 2020, 10:45
@malus nu te mai chinui sa fardezi mesajele: scrie direct **** Peluza Nord, fortza roty ca de aia esti aici si asta se citeste in ele oricum. Tehnica asta de a manipula cu povestiri inchipuite de la stadion chiar nu tine aici.
@dantes Trebuia sa te limitezi in a te face de ras tu, personal pe forum cu acest mesaj Dan Tornea​​ E pacat sa iti bati joc de cel mai misto forum despre Stiinta din istorie nesemnand personal acest mesaj.
...băi SLH, de tine mi-a fost întotdeauna greu să zic ceva de rău, pt. că așa cum te cunosc din puținele interacțiuni de prin peluză + cum dirijezi galeria și ce mai faci tu pe-acolo, mi-am făcut părerea că ești un băiat de treabă și mi-e foarte greu să mi-o schimb. Așa, ca fapt divers lipsit de vreo relevanță și doar pt. a-ți mai da un prilej să-mi zici de povești închipuite, îți spun că am avut ocazia să ne salutăm și să schimbăm în treacăt câteva vorbe. E foarte puțin să cunoști un om, dar, deși poate bizar, deocamdată mărunțișurile astea prevalează față de caracterizarea pe care aș fi tentat să o fac la adresa ta, strict pe baza a ceea ce exprimi în online. Ca atare, eu mizez în continuare că și tu și destui alții din peluză sunteți băieți super-ok, capabili să vă redresați singuri, dar pt. asta trebuie să vă deschideți mintea și să aveti curajul de a tăia unde se impune. Căutați să vedeți dacă nu cumva aveți voi închipuiri, pt. că o, da, aveți! Când îți spun că l-am văzut p-ăla cu fular de Nord în T2, preferi să mă acuzi de povești închipuite. În locul tău m-ar preocupa:
1. e ok ca oamenii să înceapă să meargă cu fulare de Nord la alte sectoare?; Dacă da, nu-i problemă. Dacă nu:
2. Ia să vedem, e adevărat, a mai auzit cineva, există vreo poza? Dacă nu, nu-i problemă, inchipuirile lui malus.dacus. Dacă da:
3. hai să facem chestii să nu mai plece oamenii din peluză...
Mai baiete/batrane/cont fals eu te-am dat in [****] din secunda 1 , daca eu am fulare din 90 de cand merg pe stadioane si pana acuma, ce [****] te foote pe tine grija cand decid eu sa port un anume fular(nu am fost si nici nu voi fi un t2,..caci sigur tu asta intelegi...vezi...te ajut...:)....esti incapabil sa intelegi fenomenul si simtirile suporterilor si faptul ca ai primit un bonus din partea lui dantes nu te face mai cu pooola mare, doar ne demonstrezi cat de incapabil esti in anumite situati.... :hai :lol: :lol: :lol: ... Dantes .....ai ales doar moderatori de carton..vb manelistilor.....singurule real poate fi Paul....restul sunt basme... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Jimmy Darmody » 01 Feb 2020, 21:22

*edit tre sa fi dement sa iti inchipui ca tu cand vinzi un fular poti controla acea persoana...bai...dupa ce il cumpar ma pot pisha pe el...sau ma pot inchina la el..tu esti real...nu de alta dar pari mare trollllll

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 01 Feb 2020, 21:28

PN nu va ierta pe Mirko orice ar face, doar stadionul ii impiedica... pare doar un pretext pentru razboiul mocnit cu Rotaru&Co , isi masoara coaele cu ei si probabil sunt afaceri neincheiate mai vechi , restul ca ala a facut a dres, sunt doar fente si atunci vor capul lui Motoc ca o ofranda de pace....problema e cine achita suma (400K) ? Mirko a venit cu girul PN pana la urma si tot PN comenta probabil ca daca il vinde atunci nu dorim performanta , deci acum trebuie achitata paguba daca vor sa plece maine portarul si PN e evident ca nu isi asuma si se va intretine aceasta stare pana la plecare italianului ....cine ar fi nebun sa il dea pe gratis ? si PN stie asta si va avea motiv de scandal , e un joc de forte aici in care PN vrea mai multa putere

totodata PN e si acum convinsa ca Piti e un antrenor de top, dar marea parte a publicului nu mai adera la aceasta idee si de aici a aparut si T2 in peisaj (T2 are oameni de toate felurile si nu vin la meci prin rotatie, si e si 'multi' , deci nu putem compara mere cu pere), pt ca lumea reactioneaza la ce vede, a vazut victorie si un joc mult peste ce a aratat cu Piturca si atunci protesteaza imediat la un gest de genul de ieri , nu ii cred pe astia care au un prieten care l-au vazut pe Bancu ca schiaza, sau ca Mateiu si Martic au fost accidentati asa cum zice Piti, nu sta pe forum sa faca calcule si sa fie interesati de falsele argumente gen ca PN are coloana vertebrala , are demnitate, dar vrea sa spuna cine nu joaca :mincinos yea right ...daca ne aducem aminte, la primul meci cu Clinceni, in minutul '89 la 2-2, T2 a inceput sa strige demisia lui Papura prima dar tot T2 in principiu acum a inteles ca au girat pe Piti si au gresit , ca asa e treaba peste tot, dupa ce sprijini pe ala care o da in bara cam faci joc de glezne ..iar PN nu vrea sa accepte esecul Piti , nimeni din liderii PN nu accepta ca VP si-a facut singur soarta si ca e foarte slab si indoielnic, probabil ca are legatura cu era 2010 , vreun commitment de onoare si considera ca a Piti a fost tras in piept( saracul de el cand are pensie de dat la copil) :-x VP

daca capitolul Piturca ar fi incheiat asa cum pretind toti care sustin demersul PN,

-> pai atunci ne uitam la ce fac jucatorii acum, da nu ?! nu ce au facut in trecut ;PN face eforturi sa sustina echipa , si vroia sa vada echipa in jurul lui Piti neconditionat asa cum fac si ei, dar suntem in 2020 si nu toata lumea il place pe Piti si isi mai spune si parerea asa cum nici PN nu sustine neconditionat echipa si mai comenteaza cand considera (gen ieri, gen primele 5 etape, gen in vara etc)
->daca nu e incheiat capitolul, atunci hai sa vedem intrebari adresate de PN lui taica Piti, sa il traga la raspundere , sa il muiasca putin pentru ca si-a batut joc de echipa pt orgoliu (not gonna happen)
==>deci sunt cam multe incoerente ca sa puna lumea botul la un pretext de genul , e foarte clar un advertisment cel mai probabil catre toti din echipa, e ok sincer , you make your point, problema se pune daca va degenera?! pt ca atunci e acceasi atitudine infatuata VP odata ce mesajul l-a priceput chiar toata lumea din toata tara, nu mai e nevoie de insistente...sau sa arate banner cu ' Piti sa iti dam la **** si tie si la machedoni' si atunci are dreptate sa injure orice jucator meci de meci si baga un hit cu 'M*** Piti' , unu cu 'M*** Mirko' ca sa fie treaba corecta pana la capat!

deci o sa fie o primavara interesanta , eu personal vreau doar rezultate pana in vara cu sau fara liniste, si neaparat un fundas central nou usteag

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de malus dacus » 01 Feb 2020, 21:38

...cam asta trebuie să fie atitudinea și chiar că aș vrea să închid subiectul legat de disputa T2/PN, dar mai vreau să punctez încă 2-3 chestii pt. că s-au spus niște minciuni pe-aici:
1. T2 a înjurat PN. Fals! Singura chestie care s-a strigat la unison de către 50%+ din T2 către PN a fost "Rușine, rușine, rușine să vă fie!" Iar asta numai după ce PN i-a dat m lui Pigliacelli la acea degajare. În rest, că țipau și înjurau unii, nu poți să vorbești de T2. Posibil ca și de la PN unii să fi înjurat. Am fost prea departe să aud, dar de văzut am văzut cum și din peluză se arătau semne obscene către T2. Izolat, nu toată peluza ( partea dreaptă, dinspre T1, nush ce brigadă e acolo mai la margine, posibil NL);
2. T2 l-a înjurat pe Gica Craioveanu. Cea mai mare minciună posibilă. A, că au existat idioți ( număr nesemnificativ ) care fluierau in timp ce peluza îi scanda numele lui Gică, de acord. Dar nu poți să afirmi că T2 l-a înjurat pe Gică. Iar idioții aveau ce aveau cu peluza, nu cu Gică, dar sunt idioți și n-ai ce sa le ceri;
Aceiași idioți au fluierat și la imn. Și, apropo de imn, eu am înțeles ca în prima rep. PN a fost în protest, dar nu cred că scădea din valoarea protestului dacă ridicau și ei macar fularele la imnul de la începutul meciului...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de alex.p » 01 Feb 2020, 21:49

malus dacus scrie:...cam asta trebuie să fie atitudinea și chiar că aș vrea să închid subiectul legat de disputa T2/PN, dar mai vreau să punctez încă 2-3 chestii pt. că s-au spus niște minciuni pe-aici:
1. T2 a înjurat PN. Fals! Singura chestie care s-a strigat la unison de către 50%+ din T2 către PN a fost "Rușine, rușine, rușine să vă fie!" Iar asta numai după ce PN i-a dat m lui Pigliacelli la acea degajare. În rest, că țipau și înjurau unii, nu poți să vorbești de T2. Posibil ca și de la PN unii să fi înjurat. Am fost prea departe să aud, dar de văzut am văzut cum și din peluză se arătau semne obscene către T2. Izolat, nu toată peluza ( partea dreaptă, dinspre T1, nush ce brigadă e acolo mai la margine, posibil NL);
2. T2 l-a înjurat pe Gica Craioveanu. Cea mai mare minciună posibilă. A, că au existat idioți ( număr nesemnificativ ) care fluierau in timp ce peluza îi scanda numele lui Gică, de acord. Dar nu poți să afirmi că T2 l-a înjurat pe Gică. Iar idioții aveau ce aveau cu peluza, nu cu Gică, dar sunt idioți și n-ai ce sa le ceri;
Aceiași idioți au fluierat și la imn. Și, apropo de imn, eu am înțeles ca în prima rep. PN a fost în protest, dar nu cred că scădea din valoarea protestului dacă ridicau și ei macar fularele la imnul de la începutul meciului...
Fals. S-a injurat la greu. Si T2 si dinspre peluza sud. "Drogati", "idioti", "a inchis Rotaru robinetul cu bani si de-aia protesteaza" ... si muuulte altele.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Bobby » 01 Feb 2020, 21:52

alex.p scrie:
01 Feb 2020, 16:27
Bobby scrie:
alex.p scrie:
01 Feb 2020, 13:20
Ne intereseaza ce e azi aici. Iar azi e un tradator in teren, pe care vine un (c)acka, un miracol al medicinei si un capitan cu gandul la mop sa il impinga dinspre Peluza.
OK - deci nu va mai place nici de finantator, nici de jucatori, si nici de antrenorii de acum. Si nici de stafful acestui club. Nu va mai place nimic. Se doreste impunerea din peluza a jucatorilor care n-ar trebui sa joace. Deci legea in teren sa n-o faca nici actionarul, nici antrenorul, ci peluza.

Am mai scris pe aici - cred ca cel mai bine ar fi sa lasati in pace actualul SRL de liga 1 sa-si vada de viata. Si sa luati toate furiile astea catre Pavel Badea - sa se infiinteze o alta echipa cumva. Badea detine stema si brandul - deci se poate.

Nu sint ironic aici - pur si simplu e OK sa nu va mai placa nimic. E dreptul vostru. Dar solutia nu este la stadion - ci la Pavel Badea. O alta incercare, o alta echipa, cu alt finantator. Va inteleg perspectiva ca actualul SRL de liga 1 - jucatori, antrenori, staff, actionari - nu este ceea ce va doriti. E omeneste sa simtiti asta. Dar daca tot nu va mai place nimic - un nou inceput, o noua echipa, cu un staff nou si finantator nou ar fi mai bine pentru linistea voastra.
Nu incerca manipulari cu mine. Eu nu sunt peluza, nu sunt nici macar din peluza. Citeaza naibii tot textul, ca iar scoti bucatele sa-ti iasa calculele. De ce nu citezi si ca am stat la T2? Ca nu mai iesea bine sa dai in peluza?

Cand am zis eu de Rotaru ceva? Anul asta nu cred ca e cineva care poate sa ii reproseze ca nu a bagat bani, ca nu a incercat. Singurele MELE reprosuri tin de banca tehnica (nu il cred pe Papura calificat sa se ocupe ca A1 de echipa), si de faptul ca in iarna nu a curatat clubul de tumori.

Mai terminati-o cu Piturca, ca nu e antrenor la noi, si nu intereseaza pe nimeni ce face acum. Pe mine m-a interesat strict cat a fost la Craiova.

Pentru cei care cer dialog: a fost saptamana asta intalnire cu Rotaru. S-a rezolvat ceva? Nimic.

Iar cu dovezile ... parca sunteti copii mici, credeti ca statea cineva cu camera de filmat la antrenament ca sa va arate filmulete? Shnt lucruri care in club se stiu (conflicte au aparut si in Turcia in vestiar).

Legat de ceilalti baieti pe care eu i-am enumerat in primul mesaj: cred ca odata indepartata persoana care ii provoca la sabotarea rezultatelor echipei, ceilalti vor juca. Macar pana le poti gasi echipa (ca au avut unii hartii de la club si iarna asta, dar nu s-au ingramadit cluburile sa ii oferteze).

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Inca o data - mi se par comice acuzele astea de scenarii si manipulari. Pur si simplu in mesajul tau iti aratai discomfortul in ceea ce priveste PATRU jucatori : Mirko, Mateiu, Acka si Bancu. O treime de echipa. De exemplu eu nu-l vreau pe Acka la echipa - ma dor ochii cind il vad in teren.

Din putinul pe care il stiu eu din vestiar, Mirko nu e nici pe de parte unul dintre liderii vestiarului. Altii sint tatici acolo - dar poate ca ce aud eu nu e veridic, habar nu am.

Eu n-am stiut ca saptamina asta a fost intilnire cu Rotaru.

Nu am spus ca tu ca persoana vrei ca Rotaru sa plece. Dar in ultimele doua luni cam asta a fost spiritul la destui : jucatorii n-au caracter, actualul antrenor e breloc, Rotaru e noul Gigi Becali, iar stafful clubului joaca doar la alibi si caroteaza pe cei care vor performanta. Si e dreptul oamenilor sa promoveze aceste pareri. Dar daca totul pute, mai usor e sa reconstruiesti ceva de la zero.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de malus dacus » 01 Feb 2020, 21:53

...* fraza de inceput din postarea mea anterioară are sens in continuarea celor spuse de SLH si Casual...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Bobby » 01 Feb 2020, 21:58

Casual scrie:
01 Feb 2020, 20:09
Legat de Papura, subscriu la cele spuse de Cioc, pentru prima data a vorbit raspicat , s-a luat de aia de la Medias si la final a citat din Adrian Paunescu:"Oltenasi sa fim uniti, ca noi i-am batut pe Leeds"

Legat de protestul peluzei, Mirko trebuie sa vina in fata lor sa-si ceara iertare, nu lor, ci fata de club si de culori. Cu jucatorii de fata. Si aia e, mergem inainte cu el...
Complet de acord cu tot din mesajul tau.

Am ramas si eu suprins de faptul ca l-am vazut pe Papi cu singe in instalatie parca, pentru prima data. Si la goluri a reactionat vulcanic. Nu doar ca a vorbit cu tupeu si forta la conferinta de presa, dar m-a mirat ca s-a luat puternic de Iedi. Desi stia ca Iedi are o relatie de prietenie cu Rotaru, si cei doi au negociat luna trecuta o preluare a echipei ! A spus ca Iedi nu e muritor de rind care se chinuie sa-si gaseasca contracte de antrenor ! Nu stiu care antrenor de liga 1 s-a mai luat asa de Iedi.

Închis