Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca vom obtine?

Victorie
23
51%
Egal
11
24%
Infrangere
11
24%
 
Total votes: 45

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de robertc » 01 Feb 2020, 15:44

Pare ca PN nu judeca cu aceiasi masura , li s-a pus pata pe macaronar si doar asta vad,Deuxex spune ceva care probabil s-a intamplat si cu altii de multe ori...si nu au mai sarit asa...in fine ... gena olteneasca care nu duce la progres

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de fabius_2014 » 01 Feb 2020, 15:46

DeuxEx scrie:
01 Feb 2020, 14:56
Nu vrei sa postez aici cine sunt jucatorii aia care mi-au confirmat? Tu gandesti? Ca sa ce? Sa-i execute Rotaru si Plapuma cu prima ocazie. Bai, baiete, tu gandesti?
Cat despre partea cu aruncatul tricoului, intreaba-l pe Cârțu... Era de față!

Redmi Note 7 (Tapatalk)
Sunt ferm convins ca Pigliacelli a facut ceea ce se spune, dar dupa cum tu stii foarte bine, inainte de a trage o concluzie, este bine sa asculti toate partile si sa verifici informatiile.
Bobby a punctat perfect :
" contextul, circumstantele antenuante, evenimente colaterale putin cunoscute dar care intregesc realitatea, pot schimba dramatic acest verdict. Si toate aceste subtilitati sint ignorate de catre cei care considera ca detin adevarul absolut - si nu il detin !" ( asta pare luata din carte)
Craiovenii au ajuns sa se certe intre ei pentru un portar mediocru, care s-a crezut vedeta si un antrenor de fotbal care nu a mai cunoscut succesul de 10 ani si atunci cand a facut-o a fost din functia de selectioner .
In cearta dintre suporteri nu este vorba de principii, de loialitate, disciplina si alte de-astea, e vorba de sustinerea lui Piti sau a lui Mirko.
Este simplu doi oamenii care si-au urmarit interesul personal si pentru care acum se injura intre ei mii de suporteri.
Piti declara ca vrea sa castige campionatul, dar voia sa schimbe 9 ( noua ) jucatori. Orice antrenor din lumea asta iti poate spune ca pentru a integra 9 jucatori, intr-o echipa, iti trebuie minim un an. Cand il scoti din echipa pe Martici ca sa-l introduci pe Matel, nu urmaresti binele echipei ci pe al tau. In plus, din punct de vedere financiar, aventura in care Piturca ducea echipa, mirosea a faliment. Bobby avea dreptate, in ciuda injuraturilor pe care le primea zilnic.
Pigliacelli, asa cum am spus, un portar mediocru, care exceleaza doar la jocul cu piciorul, in momentul in care a simtit ca are postul in pericol a cerut ajutorul suporterilor impotriva antrenorului. Dupa ce clubul a refuzat un transfer la Torino, pe bani buni, era firesc ca Pigliacelli sa creada ca este o vedeta si in consecinta s-a purtat ca un cocalar, aruncand tricoul si facand pe bufonul ( nu e vorba de portarul italian).
Simplu, la sfarsitul campionatului sau in cazul unei oferte bune italianul trebuie vandut.
Concluzia mea este ca Piturca a fost tradat de mandria lui, de stilul lui de munca si de cineva din club care a incurajat jucatorii la indisciplina ( ghiciti voi cine) .
Pigliacelli s-a dovedit un caracter mic, lipsit de profesionalism si un portar mediocru.
Pentru astia va certati voi ? :smoke:

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de DarkComy » 01 Feb 2020, 15:47

@Leonard Albert - tu crezi ca PNC nu-si doreste campionatul? nu-si doreste performanta? nu-si doreste binele Stiintei? Oamenii din peluza sunt mai bine conectati la lucrurile din spatele usilor inchise la care nu au acces majoritatea fanilor.
Apropo...l-ai vazut pe Mirko sa recunoasca actele de indisciplina sau sa-si ceara scuze? NU!! Deci dupa ce ca e tupeist, mai e si nesimtit.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de mihu » 01 Feb 2020, 15:55

si aseara fara sa vrea , probabil, l-a scapat gura pe Bancu cand a spus la interviuri ca Pigliacelli ar trebui sa isi ceara scuze ...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Bobby » 01 Feb 2020, 15:56

alex.p scrie:
01 Feb 2020, 13:20
Ne intereseaza ce e azi aici. Iar azi e un tradator in teren, pe care vine un (c)acka, un miracol al medicinei si un capitan cu gandul la mop sa il impinga dinspre Peluza.
OK - deci nu va mai place nici de finantator, nici de jucatori, si nici de antrenorii de acum. Si nici de stafful acestui club. Nu va mai place nimic. Se doreste impunerea din peluza a jucatorilor care n-ar trebui sa joace. Deci legea in teren sa n-o faca nici actionarul, nici antrenorul, ci peluza.

Am mai scris pe aici - cred ca cel mai bine ar fi sa lasati in pace actualul SRL de liga 1 sa-si vada de viata. Si sa luati toate furiile astea catre Pavel Badea - sa se infiinteze o alta echipa cumva. Badea detine stema si brandul - deci se poate.

Nu sint ironic aici - pur si simplu e OK sa nu va mai placa nimic. E dreptul vostru. Dar solutia nu este la stadion - ci la Pavel Badea. O alta incercare, o alta echipa, cu alt finantator. Va inteleg perspectiva ca actualul SRL de liga 1 - jucatori, antrenori, staff, actionari - nu este ceea ce va doriti. E omeneste sa simtiti asta. Dar daca tot nu va mai place nimic - un nou inceput, o noua echipa, cu un staff nou si finantator nou ar fi mai bine pentru linistea voastra.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de dorumihnea2 » 01 Feb 2020, 15:57

Nu știu din PNC câți îl cunosc pe Piturca.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Bobby » 01 Feb 2020, 16:08

DarkComy scrie:
01 Feb 2020, 15:47
@Leonard Albert - tu crezi ca PNC nu-si doreste campionatul? nu-si doreste performanta? nu-si doreste binele Stiintei? Oamenii din peluza sunt mai bine conectati la lucrurile din spatele usilor inchise la care nu au acces majoritatea fanilor.
Apropo...l-ai vazut pe Mirko sa recunoasca actele de indisciplina sau sa-si ceara scuze? NU!! Deci dupa ce ca e tupeist, mai e si nesimtit.
A dori performanta nu inseamna ca stii cum sa o faci. E o mare diferenta aici. Iti dovedesc eu naivitatea aproape romantica a unora din PN - au cazut pe spate ca Piti spunea la toata lumea ca el vrea campionatul si grupele CL. Si asta a fost parte din sustinerea oarba a lui. Pe orice om cu un pic de experienta de viata il doare la basca de ceea ce DORESTE un antrenor; conteaza doar REZULTATELE acelui antrenor. Stii si tu, promisul si scarpinatul nu costa bani.

Evident ca nu cunosc tot ce se petrece in spatele usilor inchise. Dar e sigur ca minuni din astea se petrec probabil la multe societati sportive. Asta e viata.

Au existat jucatori la Craiova care m-au enervat cu draci. Cind ii vedeam in primul 11 nu ma mai uitam la meci si gata. Ce rost are sa-mi distrug linistea ?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Bobby » 01 Feb 2020, 16:15

mihu scrie:
01 Feb 2020, 15:55
si aseara fara sa vrea , probabil, l-a scapat gura pe Bancu cand a spus la interviuri ca Pigliacelli ar trebui sa isi ceara scuze ...
"Mirko, dacă a greşit să-şi ceară scuze, sincer nu ştiu dacă a greşit." (https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... rta-789391)

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Leonard Albert » 01 Feb 2020, 16:17

@DarkComy: cine spune ca nu-si doreste PN campionat sau performanta? Cine nu-si doreste asta la Craiova? Dar una e una si alta e alta! Nu stiu cine si cu ce scop a indus maselor ideea ca acest portar italian e un tradator si un caracter de doi bani. Fara sa aiba nimeni altceva decat zvonuri despre niste vorbe si gesturi nepotrivite! Si daca ar fi fost asa, si daca dadea de pamant nu cu un tricou, ci cu tot vestiarul, si daca il injura pe Piturca de dimineata pana seara, era fix problema lui. Amenda si gata! De-asta a mers echipa execrabil? De asta nu legau doua pase in teren si echipa era aruncata vraiste in lupta? Ca era italianul in tribuna?
Nu cumva toti astia care l-au girat pe Piturca, si-l gireaza in continuare isi cauta scuze pentru, sa nu zic prostia, sa zic greseala lor? In subconstient, nu se razbuna cumva pe omul asta pentru neimplinirea lor? Nu ma apuc acum sa discut de Freud sau de Carl Gustav Jung, de refulari sau alte balarii...dar mi se pare incredibila atitudinea unui grup atat de mare de oameni la adresa unui singur om. Cati dintre aia care l-au fluierat aseara au citit mesaje de-ale lui Pigliacelli impotriva lui Piturca? Cati dintre ei au vorbit cu jucatori care indemnau la revolta? Nu frate...au auzit ei ca l-a carotat italianul pe Piturca!
Ala din tribuna carota o echipa din teren! Au gasit fraierul si s-au scos baietii din peluza... Ma, nu e Ok asa...

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Leonard Albert » 01 Feb 2020, 16:18

mihu scrie:
01 Feb 2020, 15:55
si aseara fara sa vrea , probabil, l-a scapat gura pe Bancu cand a spus la interviuri ca Pigliacelli ar trebui sa isi ceara scuze ...
Bancu a spus ca Mirko sa-si ceara scuze DACA E CAZUL... Bai cum le mai invartiti... Toti vreti capul italianului dar nu stie unul de ce...

@Bobby: vere, o luasi pe aratura..sa mearga nemultumitii la Pavel Badea sa-si faca alta echipa...tu te auzi vorbind?

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de SLH » 01 Feb 2020, 16:26

Uite aici Leonard rade pinochio, iar ca bonus il ai si pe acka injurand spre Peluza, cam asta a facut de fapt de cateva ori aseara dupa meci. Acka este mirko al anilor trecuti, un tradator pe care Peluza nu l-a vrut inapoi, dar l-a tolerat intr-un final din cauza impotentei finantatorilor de a aduce ceva fundasi de valoare. Uitam cum a plecat acka in mijocul campionatului si am pierdut cupele europene din cauza lui si a lui rocha, madson, kay? Vrem sa repetam la infinit acelasi greseli. La fel ni se sugereaza si acum, suntem impotenti, sa aducem un portar mai buna, hai tolerati-l si voi pe asta. Din pacate si cu acka a avut dreptate Peluza, e un submediocru care nu trebuia iertat si care ne costa o groaza de puncte pe an, in special in meciurile cu fcsb.
https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... tan-789394

@cine a zis-o pe aia perdeau de fum: si ce e in spatele ei? vrea piturca sa-i fure clubul lui rotaru? vrea sa-i ia cu japca niste jucatori, terenuri, femei?

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de alex.p » 01 Feb 2020, 16:27

Bobby scrie:
alex.p scrie:
01 Feb 2020, 13:20
Ne intereseaza ce e azi aici. Iar azi e un tradator in teren, pe care vine un (c)acka, un miracol al medicinei si un capitan cu gandul la mop sa il impinga dinspre Peluza.
OK - deci nu va mai place nici de finantator, nici de jucatori, si nici de antrenorii de acum. Si nici de stafful acestui club. Nu va mai place nimic. Se doreste impunerea din peluza a jucatorilor care n-ar trebui sa joace. Deci legea in teren sa n-o faca nici actionarul, nici antrenorul, ci peluza.

Am mai scris pe aici - cred ca cel mai bine ar fi sa lasati in pace actualul SRL de liga 1 sa-si vada de viata. Si sa luati toate furiile astea catre Pavel Badea - sa se infiinteze o alta echipa cumva. Badea detine stema si brandul - deci se poate.

Nu sint ironic aici - pur si simplu e OK sa nu va mai placa nimic. E dreptul vostru. Dar solutia nu este la stadion - ci la Pavel Badea. O alta incercare, o alta echipa, cu alt finantator. Va inteleg perspectiva ca actualul SRL de liga 1 - jucatori, antrenori, staff, actionari - nu este ceea ce va doriti. E omeneste sa simtiti asta. Dar daca tot nu va mai place nimic - un nou inceput, o noua echipa, cu un staff nou si finantator nou ar fi mai bine pentru linistea voastra.
Nu incerca manipulari cu mine. Eu nu sunt peluza, nu sunt nici macar din peluza. Citeaza naibii tot textul, ca iar scoti bucatele sa-ti iasa calculele. De ce nu citezi si ca am stat la T2? Ca nu mai iesea bine sa dai in peluza?

Cand am zis eu de Rotaru ceva? Anul asta nu cred ca e cineva care poate sa ii reproseze ca nu a bagat bani, ca nu a incercat. Singurele MELE reprosuri tin de banca tehnica (nu il cred pe Papura calificat sa se ocupe ca A1 de echipa), si de faptul ca in iarna nu a curatat clubul de tumori.

Mai terminati-o cu Piturca, ca nu e antrenor la noi, si nu intereseaza pe nimeni ce face acum. Pe mine m-a interesat strict cat a fost la Craiova.

Pentru cei care cer dialog: a fost saptamana asta intalnire cu Rotaru. S-a rezolvat ceva? Nimic.

Iar cu dovezile ... parca sunteti copii mici, credeti ca statea cineva cu camera de filmat la antrenament ca sa va arate filmulete? Shnt lucruri care in club se stiu (conflicte au aparut si in Turcia in vestiar).

Legat de ceilalti baieti pe care eu i-am enumerat in primul mesaj: cred ca odata indepartata persoana care ii provoca la sabotarea rezultatelor echipei, ceilalti vor juca. Macar pana le poti gasi echipa (ca au avut unii hartii de la club si iarna asta, dar nu s-au ingramadit cluburile sa ii oferteze).

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk


Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Leonard Albert » 01 Feb 2020, 16:38

@ SLH: Cu Acka sunt mie la suta de acord cu tine. Pe asta nu l-am inghitit de la faza cu Multescu. Ma dor ochii cand il vad in teren.
Cu italianul e altceva! Da, rade, de acord, dar l-am vazut si cu lacrimi in ochi! Omul in general cand e pus in fata unei situatii limita disimuleaza, se detaseaza, incearca sa nu araye ce simte cu adevarat daca e barbat. Tie nu ti-a fost niciodata frica maxima si n-ai reactionat nebuneste? Din afara pari erou, pe dinauntru tremura sufletul! Sau cand nu suporti un prost, ii zambesti, spui o vorba buna si mergi mai departe. Tu crezi ca lui i-a fost usor aseara?
Dupa mine a trecut cu brio un test de maturitate. S-a comportat exemplar! Un om fara coloana sau unul vinovat nu se mai prezenta in fata voastra, pleca la vestiare.
El a venit, a indurat si a plecat. Fie si pentru asta si tot merita respect!
Mai iertati si voi, mai intelege si el...nu suntem Cristosi aici... Eu zic doar ca s-a mers prea departe si ca vina a fost mult prea mica pentru o pedeapsa asa mare. Intelept ar fi sa se termine teatrul asta absurd...

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2229
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de fanucrv » 01 Feb 2020, 16:39

@ De ce vrei să-ți dezvolt eu subiectul când tu(voi) știți mult mai bine ca mine. Eu nu am auzit decât niște vorbe pe care nu doresc sa le spun.

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de valynet » 01 Feb 2020, 16:51

Pai copii mici sunteti voi cand faceti acuzatii de tradare pentru niste lucruri minore (si v-au enumerat alti colegi suficiente exemple similare la care nu ati avut nicio atitudine). Daca au fost conflicte de vestiar, atunci trebuiau sa ramana in vestiar si sa sanctionati mai degraba cartitele. Dar eu am vazut la finalul meciului de aseara altceva: un vestiar unit care s-a facut scut in fata lui Pigliacelli. Cred ca digerati foarte greu asta. Practic v-au lasat in curu' gol.
Offense sells tickets, Defense wins championships.

Închis