Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca vom obtine?

Victorie
23
51%
Egal
11
24%
Infrangere
11
24%

Total votes: 45

Bobby
fanatic
fanatic

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Bobby » 31 Ian 2020, 22:22

Am votat victorie - ma bucur ca a iesit. Celor din tribune le doresc rabdare, iertare si pace. Viata merge inainte.

P.S. Piti are cel putin doua merite la Craiova : schimbarea gazonului si promovarea lui Nitu. Sa vedem si partile bune, nu doar pe cele mai putin bune.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 31 Ian 2020, 22:27

Simțeai tu că mai aveam o **** de dat și nu știai cum sa o ceri...

Sent from my HD1900 using Tapatalk

florinkeke
suporter
suporter

Mesaj de florinkeke » 31 Ian 2020, 22:32

O victorie care sper sa mai linisteasca lucrurile.Prea ne.am aprins dupa epoca Pitzi.Gata,este istorie,hai farte sa mergem i nainte.Hai sa ii dam putin credit si lui Papura si lui Pigli.Pana una doua am jucat foarte bine in aceasta seara si am batut o echipa de play-off fara drept de apel.
Despre meci:joc bun spre foarte bun.Cic,Martic,Cosic foarte buni.Koljic e meserie si imediat cum a intrat s.a simtit.Acka a comis.o again.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

fabius_2014
suporter
suporter

Mesaj de fabius_2014 » 31 Ian 2020, 22:43

O victorie meritata. S-a vazut mana lui Bon, ca pe Papura l-am vazut cum antreneaza in tur. Acka, Vatajelu, Mihaila, Nitu si Ivan au jucat slab. Martici, Cosic, Cicaldau, Mateiu, Nistor au jucat bine. Jocul a fost mai consistent, distantele dintre compartimente au fost mai mici, dar o idee de joc clara inca nu se observa. Sa vedem cum jucam cu Viitorul si CFR si apoi ne formam o parere. Nu inteleg cum un antrenor ii poate prefera pe Vladoiu si Matel in locul lui Martici.
In ceea ce priveste conflictul dintre suporteri, pentru mine este limpede ca " e ceva putred in Danemarca ", ca undeva e o joarda .
Raman la parerea ca Papura trebuie schimbat.

TheMan
nou pe forum
nou pe forum

Mesaj de TheMan » 31 Ian 2020, 22:50

dantes scrie:
31 Ian 2020, 22:14
Dupa acest meci, Papura imi apare ca un balsam pe rana, ca un mecanic care a reusit sa adune bucati din motor imprastiate in toate colturile si sa faca angrenjul sa functioneze. In acest meci am inteles dimensiunea uriasa a impactului negativ pe care l-a avut Piturca asupra echipei. La varsta si experienta de viata si fotbal, nu-mi pot explica cum a putut calcula atat de gresit incat rezultatul a fost o harababura de nedescris (dusmanie intre suporteri, jucatori antrenori etc etc). Sigur, Divide et Impera, e veche de cand lumea, doar ca la Craiova nu cred ca era nevoie de o asemenea strategie. A dat totul peste cap, deciziile lui par sa fi urmarit un singur lucru si anume sa arate cine e sefu' si si-a dat cu stangu-n dreptu. Imi este foarte greu sa gasesc in amintiri un caz in care un antrenor a stricat mai rau o echipa, dar cu efort am gasit ceva, intamplator tot la Craiova: Rednic cu stramburile lui.
Imi pare rau sa o spun, dar Pigli a avut dreptate. Cand vezi nebunia la individ, si ai un pic de incredere in mintea ta, nu poti sa asisti impasibil la iminenta dezastrului.
Sustin total cele scrise mai sus, cam aceiasi parere o am si eu.

Si cu parere de rau as spune ca momentul cu injuratura adresata portarului nu face cinste unei galerii care de la reinfintare nu a facut decat sa ne faca mandrii cu atmosfera creata.

Felicitari si lui Nitu pentru joc, nu exceptional dar mai bataios si peste Roman in forma actuala.

Fortza Stiinta!!! ucv
Last edited by TheMan on 31 Ian 2020, 23:11, edited 1 time in total.

mihu
fanatic
fanatic

Mesaj de mihu » 31 Ian 2020, 22:52

eu zic ca ne imbatam cu apa rece...ma bucur enorm pentru victorie, dar nu mi s-a parut un meci atat de bun pe cat il vad altii . A fost un meci bunicel cu o echipa Medias destul de slaba .
astept meciul cu viitorul si cel cu cfr...daca vom juca bine voi fi primul care va lauda echipa indiferent de rezultat ...
Hai Stiinta !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 31 Ian 2020, 22:54

Cu ce daruire au jucat unii in seara asta... Si cu Piturca pe banca se miscau 2 metri stanga, 2 metri dreapta. Deci se poate, cand e vointa :)-
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Rocain
junior
junior

Mesaj de Rocain » 31 Ian 2020, 22:55

Te invit sa citesti http://www.ucv1948.ro/istoric, ai niste probleme cu istoria. Sau esti mititel?

LE: Mesajul este adresat lui TheMan.

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 31 Ian 2020, 22:59

Sa fie ars pe rug italianul pentru ca:
1.A aruncat un tricou pe jos la un antrenament la care antrenorul lipsea;
2.S-a prins mult mai repede decat 90 la suta dintre voi ca Piturca e praf ca antrenor;
3.A avut "oua de strut" si a spus ca demnitatea nu se negociaza, si-a asumat public asta si nu s-a ascuns ca altii;
4. A dat cu artificii virtuale, preferam sa dea cu de-alea reale cand a plecat Piturca!

Bravo Mirko, ti-ai castigat un fan!

Nu a tradat Stiinta, nici nu avea cum din tribuna! Iar daca pe restul jucatorilor ii percepeti ca pe niste oi manate de pastorul Pigliacelli sunteti praf! Il durea in curr pe Acka si pe familia lui de Pigliacelli. Ca-i da Pigliacelli mancare la copil. Sau pe Balasa, Tiago, Cicaldau, Vladoiu, Bancu, Ivanov, Barbut, Mihaila, Ivan... Zakaric, Matel...de astia ce mai spuneti? Nu dormeau astia noaptea de grija lui Mirko. Erau titulari, da? Au jucat extrem de prost nu din cauza italianului, ci pentru ca nu le conveneau antrenamentele lungi sau pentru ca asta le e valoarea!
Si l-ati gasit pe acarul Paun....Miiirkoooo Pigliaceeeeliiiii!!!! Monstrul care a distrus echipa! Penibil si pacat, ca aproape ca avea omul ala lacrimi in ochi! Si nu merita asta!
Asta e pretul platit de el pentru ca a avut curajul sa ridice capul impotriva lui Piturca atunci cand toti vedeam ce se intampla si nu zicea nimeni nimic. Si cand toti colegii lui bagau capul in pamant si inghiteau non-valoarea si atitudinea de vechil a lui Piturca!

Respect Mirko Pigliacelli!!
Last edited by Leonard Albert on 31 Ian 2020, 23:55, edited 8 times in total.

sorinyki
suporter
suporter

Mesaj de sorinyki » 31 Ian 2020, 23:09

Respect Mirko Pigliacelli!

G.Ovidiu-Catalin
senior
senior

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 31 Ian 2020, 23:10

Fac parte dintre cei care l-am sustinut pe Piti cand a venit.Am crezut ca vom face un pas inainte. Dar, hai sa fim seriosi, vii, te certi cu un jucator, mai treaca mearga... Te certi cu jumatate de echipa, e cam nasol. Obiectiv vorbind nu cred ca putem face comparatie intre Popescu si Pigliaceli, intre Vladoiu (Matel) si Martici, intre Qaka si Mateiu. Plus nebunia aia cu Bancu mutat peste tot ( ba pe extrema, ba mijlocas central, varf mai trebuia sa il incerce). Modificari in fiecare etapa in echipa ( sub pretextul ca verifici jucatorii in meciuri oficiale chiar daca risti sa pierzi POff-ul?) Ok, nu esti multumit de randamentul unora, vrei altii mai buni ii cauti, dar pana atunci esti obligat ( pentru ca rezultatele echipei sunt mai presus de orgoliul tau) sa introduci in teren ce ai mai bun. Si daca tu il treci pe Martici pe linie moarta ca mi l-ai adus pe Matel, atunci nu sunt sigur ca imi aduceai ceva mai bun nici pe celelalte posturi...
Victorie absolut meritata, jocul inca scartaie dar am vazut si cateva lucruri bune. Poate Bon chiar este antrenor, sa il vedem in continuare :)
Despre ce s-a intamplat in tribune nu comentez, dar ma doare sufletul. Am impresia ca uneori ne dam singuri la gioale.
ucv ucv ucv

BiancoAzzurro_AS.
senior
senior

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 31 Ian 2020, 23:10

Sunt pe aici personaje care deja se cred mai legitimi dacă nu stau la T2, pe modelul ca ei sunt intelectualii si restul sunt niște țărani ... probabil ca au venit și ei pe la oraș prin craiova și dacă au băut o bere cu băieții deja se cred supremi și ne recita din 'Eminescu' bolduit ca niște doctori docenti, dar uita ca papurica asa cum e el, slab antrenor, era coleg cu craioveanu,.... Probabil au sărit peste scrisoarea a III a și nu prea înțeleg ei cum e cu Știința și cu respectul

Eu vreau sa zic doar M. U. I. E. PITURCA, nu e fosta glorie a Craiovei, asta e concluzia pt cele 4 luni dar totodată as vrea sa ii mulțumesc lui Piti pt ca ne-a scos din cap ideea ca avem nevoie de el, pt ca rămâneam cu regrete ca îmbătrânește și nu l-am .... În rest, echipa peste așteptări, băieții au tras, probabil motivați ca au scăpat de antrenorul care vroia performanta , Piti ii motivează cel mai bine prin absenta lui și trebuie sa ii multumim, arătăm ca o echipa fără el și ne putem concentra pe individualități.

P. S,. Mihăilă și Ivan le-ar trebui măcar o etapa sa nu fie titulari pt ca sunt cam răsfățați, cred ca ar înțelege mai bine ca joaca în echipa, nu trebuie sa fie cr7

Mirko a avut o relație cu suporterii mai speciala, sa și-o rezolve între ei, dacă se poate(danciulescu a fost 1 an la steaua asa ca exemplu) , dacă nu atunci sa ne luam banii pe el la vara, nu sa aplece gratis pt ca și suporterii s-au comis la cumpărarea lui... dacă l-a înjurat pe Piti l-a înjurat pe spatele lui, a frecat banca și tribuna, mai rău de atât.... În 2020 sa vina cineva sa ne spună ca politica: "jucătorul e angajat și nu are voie sa aibă pareri" e la ani lumina de a crea un mediu propice pt înalta performanță, e o părere personala uitându-mă și eu pe klopp, guardiola etc

TheMan
nou pe forum
nou pe forum

Mesaj de TheMan » 31 Ian 2020, 23:17

Rocain scrie:
31 Ian 2020, 22:55
Te invit sa citesti http://www.ucv1948.ro/istoric, ai niste probleme cu istoria. Sau esti mititel?

LE: Mesajul este adresat lui TheMan.
Salut, ma refeream la infintarea galeriei la nord dar am modificat pentru a fi mai clar.

Rocain
junior
junior

Mesaj de Rocain » 31 Ian 2020, 23:19

Salut, usteag

iepurakis
membru
membru

Mesaj de iepurakis » 31 Ian 2020, 23:20

DeuxEx scrie:
31 Ian 2020, 22:54
Cu ce daruire au jucat unii in seara asta... Si cu Piturca pe banca se miscau 2 metri stanga, 2 metri dreapta. Deci se poate, cand e vointa :)-
îhî... băieți de caracter.

Închis