Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Papură vs Rednic?

Poll ended at 16 Feb 2020, 09:21

Papură
19
73%
Nici unul
4
15%
Rednic
3
12%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 15 Feb 2020, 23:05

Ce bune erau punctele alea pierdute de Piturca, alea cu "descultii"...ca de-aia mi-e necaz! Facem noi ce facem si ne dam mereu singuri la gioale. Noi n-avem nevoie de dusmani, ne avem pe noi si e suficient.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 15 Feb 2020, 23:10

DeuxEx scrie:
robertc scrie:
DeuxEx scrie:
15 Feb 2020, 21:58
Gloabele de acum 2 luni s-au transformat peste noapte in zmei. Vai, ce minune! Imagine

Redmi Note 7 (Tapatalk)
Pai du te ma dupa Piturca ,ce [****]
Mi se rupe de Pițurcă. Pe mine ma doare ca avem asemenea caractere in lot. Oameni care au lăsat-o mai moale ca sa scape de antrenor, oameni care au pus interesul personal DEASUPRA intereselor echipei pe care o iubesc. Aia ma doare! De Piți mi se rupe!

Redmi Note 7 (Tapatalk)
Prietenas, uită de tot ce ai învățat, chit că se aplică sau nu, lasa-ne sa ne bucuram!. Altfel, iei o pauza de, calculez mâine cat e până la final de play off.
Daca o să câștigăm cu cfr, o să îți para rău că l-au lucrat pe pitzi, daca pierdem, o să îți para rău de noi - că doar ne-ai zis.ni se rupe de păreri, adevăruri, contează doar de simțim.

Sent from my HD1900 using Tapatalk

I N I M I T A B I L I

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 15 Feb 2020, 23:10

DeuxEx scrie:
15 Feb 2020, 22:40
robertc scrie:
DeuxEx scrie:
15 Feb 2020, 21:58
Gloabele de acum 2 luni s-au transformat peste noapte in zmei. Vai, ce minune! Imagine

Redmi Note 7 (Tapatalk)
Pai du te ma dupa Piturca ,ce [****]
Mi se rupe de Pițurcă. Pe mine ma doare ca avem asemenea caractere in lot. Oameni care au lăsat-o mai moale ca sa scape de antrenor, oameni care au pus interesul personal DEASUPRA intereselor echipei pe care o iubesc. Aia ma doare! De Piți mi se rupe!

Redmi Note 7 (Tapatalk)
Tu nu pari un baiat orb, dar cateodata parca vrei sa fii.

Juca piturca antrenorul pixului cu Mateiu titular, cu Cosic fundas central, cu Pigliacelli? Cu Martic? Cu Nitu varf impins si Ivan in banda? Sau crezi ca nu conteaza cum asezi juma de echipa? Si nici ce atmosfera faci in jurul tau?

Mizeria aia a fost cel mai mare rau care s-a intamplat echipei asteia de la renastere si toti cei care ati fost incantati de el la inceput incercati sa gasiti motive pentru care n-a reusit. Nici acum la Craiova si nicaieri din 2007 incoace. Da-l in ma-sa de orgoliu ca toata lumea mai greseste.

Am dat cinci goluri in deplasare, trei din ele foarte frumoase, si tu esti trist ca de ce nu piturca.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 15 Feb 2020, 23:22

Ne da Papura peste boturi de nu ne vedem! Cornelus, forzza Cornelus! Nu te suport, dar fa-ma sa-mi cer scuze, te rog!
Sa nu mai vorbim de Piti, omul e istorie! Si vorba baiatuluiciudat: sa ne bucuram de victorie! Si sa-l ardem pe Danut duminica! Sa-l vad cum se tavaleste pe la TV....nepretuita imagine!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 15 Feb 2020, 23:45

robertc scrie:
15 Feb 2020, 22:12
DeuxEx scrie:
15 Feb 2020, 21:58
Gloabele de acum 2 luni s-au transformat peste noapte in zmei. Vai, ce minune! Imagine

Redmi Note 7 (Tapatalk)
Pai du te ma dupa Piturca ,ce [****]

o sa iti citez din clasici ca sa vezi asa cu cine stai de vorba ca sa nu te iti pierzi timpul , unii nu vor sa inteleaga nici inainte, nici cand se intampla, nici dupa, se numesc sechele :)(
DeuxEx
Re: Universitatea Craiova - sezonul 2019/2020
Eu as vrea sa veniti cu argumente, nu cu tâmpenii.
Ma repet, Leonard, pentru ca vad ca nu intelegi: nu il înghit pe Pițurcă ca om. Insa ca antrenor e un magician care poate coaliza tot ce înseamnă Universitatea Craiova.

Redmi Note 7 (Tapatalk)
Si acum sa strigam cu totii in cor....si aia din stanga....si aia din spate....Victor Piturca...Victor Piturca :laughing:
DeuxEx
Re: Victor Pițurcă
Aici se va vorbi despre Victor Piturca, omul de fotbal . Partea de Can-Can nu isi are locul aici (fara cazinouri, barbut, copii din flori, dansatoare rusoaice sau alte nebunii legate de tipul asta de presa)! Am sters o parte din mesajele ce nu isi au locul pe acest topic.
pe modelul cenzuram tot ce e nevoie, nu vrem bani , nu vrem valuta , vrem ca Piti sa ne f*ta :up:

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 15 Feb 2020, 23:47

...felicitari tuturor, inclusiv adormitului nostru! Imi plac la maxim zilele de dupa victorii ale Stiintei. Pacat de golurile alea doua, dar bine ca n-au venit pe balbe ale fundasilor centrali. Am fi aratat mai bine cu Martic - trebuie sa dispara cat mai rapid regula asta cretina cu 2U21. Ceapa si Ivan inca nu se regasesc, mai trb. rabdare, poate explodeaza in p.off. O rugaminte as avea la PN pt. meciurile viitoare - s-o mai lase p-aia cu "Craiova vrea campionatul". Il vrea, se stie, nu trebuie sa strigam intr-una; sa mai schimbam si noi tactica. Hai Craiova!...

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 15 Feb 2020, 23:48

marius_vl scrie:
15 Feb 2020, 22:02
mai las si eu inca o data un mesaj aici...

Re: Pregatirea de iarna 2019/2020
Mesaj de marius_vl » Dum Ian 05, 2020 4:35 pm

Cu 12 puncte în ultimele 4 meciuri care au mai rămas din sezonul regulat (să nu se uite că jucăm cu cfr între cele două meciuri ale lor cu Sevilla) și cu un pic de noroc putem intra în playoff de pe primul loc!
o:

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 16 Feb 2020, 00:05

@malus: ceapa a jucat bine, doar ca e bagat pe un post mai putin vizibil. E cam ce joaca Mateiu, vioara intai la mijloc e Cic. Aici e Craiova, nu e dinamo. Omul si-a facut treaba bine, zic eu, in schimb varu' Ivan e catastrofa! Cu cat intelegem mai repede, cu atat mai bine.
Aia e, un milion aruncat, sunt bani, nu zic nu, dar eu cred ca sunt deja trecuti la pierderi... M-as bucura sa ma-nsel dar nu ma lasa Ivan Turbinca.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 16 Feb 2020, 00:55

:up:
S-ar putea sa fie ceva adevar in discutiile despre aroganta si lipsa de tact pedagogic ale lui Piturca. Chiar si fotbalistii sunt oameni! Poate nu i-au mai suportat fitele. Bun, nu s-au purtat profesionist daca l-au sapat, dar nu suferea clubul mai mult cu el daca mai continua tot asa?
Asta imi aduce aminte prin analogie ca a trecut vremea dirijorilor vedete care tiranizau si uneori chiar insultau orchestrele in repetitii, gen Celibidache si altii, acum se colaboreaza mai mult. Daca nu stii sa lucrezi in echipa chiar si ca sef, ca sa-i mobilizezi pe oameni sa dea ce e mai bun din ei, inseamna ca nu-ti meriti locul ala.
Recunosc ca am avut asteptari mari de la Piturca la venirea lui, chiar daca nu-l agreez ca om, dar experimentele lui cu echipa si ceea ce se mai aude acum m-au mai schimbat. Nu stiu cine si cum antreneaza acum, Papura, Bon sau Klopp prin telefon, dar sa mearga echipa tot asa.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Feb 2020, 03:37

Leonard Albert scrie:
16 Feb 2020, 00:05
@malus: ceapa a jucat bine, doar ca e bagat pe un post mai putin vizibil. E cam ce joaca Mateiu, vioara intai la mijloc e Cic. Aici e Craiova, nu e dinamo. Omul si-a facut treaba bine, zic eu, in schimb varu' Ivan e catastrofa! Cu cat intelegem mai repede, cu atat mai bine.
Aia e, un milion aruncat, sunt bani, nu zic nu, dar eu cred ca sunt deja trecuti la pierderi... M-as bucura sa ma-nsel dar nu ma lasa Ivan Turbinca.
1 milion jumate la rusi, plus bani gramada la semnatura plus alte alea. Sau tu crezi ca Ivan a venit de la salariul urias de la Krasnodar pentru doar 15.000 pe luna la Craiova ?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Feb 2020, 05:33

Daca pierdea echipa la Iasi, erau 10 pagini de blesteme aici :-)

Mi-a placut mult pasa lui Cicaldau pentru Vladoiu la golul 5 - pasa de fotbalist !

Ma bucur mult pentru progresul lui Cicaldau - in campionatul 2017-2018 la Viitorul (chiar inainte de a veni la Craiova), Cic a dat un gol si a avut 5 pase de gol. Campionatul trecut, la Craiova, Cic a avut un randament ofensiv mult imbunatatit : 5 goluri si 9 pase de gol. In acest campionat, cu 3 luni inainte de finalul sezonului, Cic are 10 goluri marcate si 5 pase de gol. Bravo !!

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 16 Feb 2020, 07:30

Felicitari Stiinta! Echipa arata a ECHIPA! Cinci goluri in deplasare! Nistor incepe sa se integreze, verticalizari frumoase la primele 2 goluri ( pasa catre Cicaldau, pasa catre Bancone)! Ivan ajuta enorm echipa, coboara foarte mult in ajutorul apararii( sunt convins ca vor veni si realizarile in atac)! Pasa lui Cicaldau la ultimul gol este GENIALA ( am revazut-o de zeci de ori si nu ma satur de ea)!
ucv ucv ucv

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 16 Feb 2020, 07:35

Bravo echipei ! Se ''darama'' Oblemenco la meciul cu franarii. Hai sa-i aratam bursucului cum arata o echipa mare CU SUPORTERI adevarati !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 16 Feb 2020, 09:59

http://www.ucv1948.ro/VIDEO--Mesajul-lu ... de-ziua-sa

Interesant, Gicanu' a implinit 52 de ani si isi dorea ca baietii sa-i ofere o victorie in Copou. Baietii au castigat cu... 5-2 :)) :)) :))
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de valynet » 16 Feb 2020, 11:23

marius_vl scrie:
15 Feb 2020, 20:53
BREAKING NEWS: Piturca isi renegociaza venirea inapoi ca sa se bata la titlu!
A anuntat Papura ca mai are nevoie de vreun secund? :hai
Offense sells tickets, Defense wins championships.

Închis