Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Papură vs Rednic?

Poll ended at 16 Feb 2020, 09:21

Papură
19
73%
Nici unul
4
15%
Rednic
3
12%
 
Total votes: 26

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 16 Feb 2020, 11:28

dar de pasa lui Vatajelu la golul 4 nu zice nimeni?

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 16 Feb 2020, 12:26

O victorie istorica de-a dreptul, dpdv al scorului, dar ca joc am aratat aceleasi slabiciuni si nevoi ca pana acum, cu exceptia atacantului. Chiar si acolo, desi Nitu a avut o executie de clasa, nu poate fi inca o certitudinesi inca avem nevoie de un al doilea om. Fundasii centrali au jucat slab ca in mai toate meciurile chiar daca asta nu ne-a mai costat, golul 1 e luat pentru ca nr 13 a vrut parada in loc de respingere, golul 2 e luat din lipsa de Martic. Iar 3-2 si emotiile aferente au venit pentru ca inca nu avem antrenor, Bon trebuie sa mai creasca. Zicea cineva ca Ceapa a jucat slab, nu sunt de acord. A fost omul decisiv, primele 2 goluri vin dupa verticalizarile lui, si cel mai probabil ca acolo s-a decis meciul. Sunt genul de pase care ne-au lipsit mult, niciun mijocas pana acum nu indraznea sa verticalizeze in apararile aglomerate si alegeau mereu pasa simpla si sigura inspre banda. De-a abia astept sa se calibreze cu Koljic. Nici Ivan nu mi se pare asa de slab cum s-a impamantenit , e oricand peste Barbut, chiar daca nu e partea lui. Asta daca ne uitam la tot meciul de fotbal, nu doar la goluri.
Dupa parerea mea avem in continuare exact aceleasi necesitati. Ne trebuie urgent fundas central si atacant, iar la vara portar si inlocuitori pentru cine o sa plece.
Pana una alta sa facem un sold-out Duminica cu CFR si sa speram ca mai merge ulciorul, ca daca stam bine sa ne gandim acum 3 ani era dinamo sa ia campionatul avand mult mai putine argumente decat avem noi acum.

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 16 Feb 2020, 12:32

Pt gruppo anti piturca... ba vedeti ca aveti niste fracturi de logica... pai daca nu-l lucrau unii jucatori probabil inca era aici, no? Ca poate nu mai pierdea puncte... Si acu ca a plecat, ce ne facem daca in pleiof se supara jucatorii aia pe papi?

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1217
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 16 Feb 2020, 13:12

Piti nu a fost în stare să formeze o echipa. Dacă mai țineți minte jucătorii chiar se bucurau, veneau la banca la imbratiseri. Și-a arătat limita, asta trebuie sa recunoașteți. A fost total depășit de evenimente. A adus 2-3 jucători care nu s-au impus. Nu ai cum sa nu joci cu Martici, Mateiu. Punct.

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli1986 » 16 Feb 2020, 13:28

Papura dpdv al rezultatelor, unitatea echipei, imaginea totala obtinute la Craiova este de 3 ori peste Pitzi. Restul sunt teorii ale conspiratiei si cancanuri de whatsapp. In rest, Pitzi sa fie sanatos, dar in alta parte. Felicitari baietilor.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 16 Feb 2020, 13:37

SLH scrie:
16 Feb 2020, 12:26
O victorie istorica de-a dreptul, dpdv al scorului, dar ca joc am aratat aceleasi slabiciuni si nevoi ca pana acum, cu exceptia atacantului. Chiar si acolo, desi Nitu a avut o executie de clasa, nu poate fi inca o certitudinesi inca avem nevoie de un al doilea om. Fundasii centrali au jucat slab ca in mai toate meciurile chiar daca asta nu ne-a mai costat, golul 1 e luat pentru ca nr 13 a vrut parada in loc de respingere, golul 2 e luat din lipsa de Martic. Iar 3-2 si emotiile aferente au venit pentru ca inca nu avem antrenor, Bon trebuie sa mai creasca. Zicea cineva ca Ceapa a jucat slab, nu sunt de acord. A fost omul decisiv, primele 2 goluri vin dupa verticalizarile lui, si cel mai probabil ca acolo s-a decis meciul. Sunt genul de pase care ne-au lipsit mult, niciun mijocas pana acum nu indraznea sa verticalizeze in apararile aglomerate si alegeau mereu pasa simpla si sigura inspre banda. De-a abia astept sa se calibreze cu Koljic. Nici Ivan nu mi se pare asa de slab cum s-a impamantenit , e oricand peste Barbut, chiar daca nu e partea lui. Asta daca ne uitam la tot meciul de fotbal, nu doar la goluri.
Dupa parerea mea avem in continuare exact aceleasi necesitati. Ne trebuie urgent fundas central si atacant, iar la vara portar si inlocuitori pentru cine o sa plece.
Pana una alta sa facem un sold-out Duminica cu CFR si sa speram ca mai merge ulciorul, ca daca stam bine sa ne gandim acum 3 ani era dinamo sa ia campionatul avand mult mai putine argumente decat avem noi acum.
...perfecta analiza, dar acolo la nr. 13 mi se pare cam exagerat. Nu ca-i iau partea, ma doare-n cot de nr.13, am mai zis, dar sutul a fost destul de zdravan, pe sus, de-aproape si surprinzator. Nu vad cum ar fi avut nr.13 timp sa gandeasca apoi sa ia decizia daca parada sau respingere...

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli1986 » 16 Feb 2020, 13:43

Vedeti ca nr 13 a mai scos o lovitura libera grea. Asta ca sa nu selectam doar ce ne convine.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 16 Feb 2020, 13:59

Napoli1986 scrie:
16 Feb 2020, 13:43
Vedeti ca nr 13 a mai scos o lovitura libera grea. Asta ca sa nu selectam doar ce ne convine.
Meseria numarului 13 este de a apara. In meciul cu Iasi, nr.13 nici nu ne-a scos, dar nici nu ne-a bagat. A aparat cam ce era de aparat si cam atat. Se poate spune ca la ambele goluri primite se putea face mai mult, dar nu i se pot reprosa . Viata e gri.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 16 Feb 2020, 14:19

fabius_2014 scrie:
16 Feb 2020, 13:59
Napoli1986 scrie:
16 Feb 2020, 13:43
Vedeti ca nr 13 a mai scos o lovitura libera grea. Asta ca sa nu selectam doar ce ne convine.
Meseria numarului 13 este de a apara. In meciul cu Iasi, nr.13 nici nu ne-a scos, dar nici nu ne-a bagat. A aparat cam ce era de aparat si cam atat. Se poate spune ca la ambele goluri primite se putea face mai mult, dar nu i se pot reprosa . Viata e gri.
la golul 2 nu i se poate reprosa nimic, dar la primul gol, mai ales ca era o faza fixa, putea sa se pozitioneze cum trebuie si scoatea mingea.. mai ales ca nu a fost vreun sut in vinclu sau sub bara...
iar la acea lovitura libera, un portar la calitatea de care se spune ca este nu ar fi trebuit sa aiba vreo prb...
ce este sigur ca in astea 3 meciuri nu a facu vreo greseala majora asa cum ne obisnuise in inceputul de campionat...poate ca nu i-a stricat statul pe tusa, poate l-a motivat mai mult, ramane de vazut in playoff si in meciul cu Clujul de sapt viitoare
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 16 Feb 2020, 14:30

Ce zdrente sunteti...la viitorul cine ne- a scos? Ce sa ceri unor oameni care voteaza constant psd?

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 16 Feb 2020, 14:42

robertc scrie:
16 Feb 2020, 14:30
Ce zdrente sunteti...la viitorul cine ne- a scos? Ce sa ceri unor oameni care voteaza constant psd?
Citeste superiorule, citeste . " In meciul cu Iasi, nr.13 nici nu ne-a scos, dar nici nu ne-a bagat. " In meciul cu Iasi. In meciul cu Iasi. In meciul cu Iasi. Citeste, citeste, citeste.
Cat priveste votatul, PSD nu s-a bucurat niciodata de votul meu si nici nu se va bucura, dar simplul fapt ca tu votezi altceva nu te face nici mai destept, nici mai cult. Daca citesti poti progresa.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 16 Feb 2020, 14:44

Dupa parerea mea in acest moment Pigliacelli este cel mai bun portar din campioantul nostru!
Si daca stau sa ma gandesc, de cand ma uit eu la fotbal (si am cativa zeci de ani), nu am vazut un portar cu un joc de picior mai sigur si mai exact decat el!
Sper sa ramana si mai departe din vara, este exact nebunul care ne trebuie in nebunia care e la noi!

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 16 Feb 2020, 15:06

robertc scrie:
16 Feb 2020, 14:30
Ce zdrente sunteti...la viitorul cine ne- a scos? Ce sa ceri unor oameni care voteaza constant psd?
esti mult prea prost ca sa stau sa iti raspund, oricum nu ai intelege nimic...s-a chinuit colegul de mai sus sa iti raspunda, dar intelectul tau nu cred ca a priceput nimic
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 16 Feb 2020, 15:50

robertc scrie:
16 Feb 2020, 14:30
Ce zdrente sunteti...la viitorul cine ne- a scos? Ce sa ceri unor oameni care voteaza constant psd?
In Romania, intelligenta se quantifie daca tinut cont de cu ce parti votat ? :lol:

Eu trait sa vad si acest lucru. :lol:

Deci, aprioris cineva este intelligent ori nu doar dupa cu cine votat, fara a contat instruction lui. :lol:
Prea sympathique tara. apld
CRAIOVA JE T'AIME !!!

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 16 Feb 2020, 16:17

fabius_2014 scrie:
16 Feb 2020, 14:42
robertc scrie:
16 Feb 2020, 14:30
Ce zdrente sunteti...la viitorul cine ne- a scos? Ce sa ceri unor oameni care voteaza constant psd?
Citeste superiorule, citeste . " In meciul cu Iasi, nr.13 nici nu ne-a scos, dar nici nu ne-a bagat. " In meciul cu Iasi. In meciul cu Iasi. In meciul cu Iasi. Citeste, citeste, citeste.
Cat priveste votatul, PSD nu s-a bucurat niciodata de votul meu si nici nu se va bucura, dar simplul fapt ca tu votezi altceva nu te face nici mai destept, nici mai cult. Daca citesti poti progresa.
Nu ma refeream la tine, doar la un singur domn care a vazut doar greseli.

Închis