Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

De pe ce loc intrăm în playoff

Poll ended at 23 Feb 2020, 12:33

1
6
13%
2, dar egalitate de puncte
29
62%
2
6
13%
3
6
13%
 
Total votes: 47

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 21 Feb 2020, 18:48

mai sunt cam 700 bilete nevandute

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 22 Feb 2020, 00:19

malus dacus scrie:
21 Feb 2020, 18:13
Mă irită rozu și negru ăla de pe eventim. S-au vândut 30j de mii în două zile și pt. o coșniță se stă până-n ultima zi...
S-au vindut vreo 22.000 de bilete, nu 30.000. Eu sint curios daca se vind toate. Ar trebuie ca cei de la club sa scrie pe pagina oficiala ca mai sint bilete.

Despre meci - eu am votat victorie. Sper ca macar sa nu pierdem. Ar fi un meci super greu si daca Petrescu ar baga echipa a 3-a...

Avatar utilizator
iuli
junior
junior
Mesaje: 92
Membru din: 13 Mar 2005, 19:22

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de iuli » 22 Feb 2020, 10:46

Bobby scrie:
22 Feb 2020, 00:19
malus dacus scrie:
21 Feb 2020, 18:13
Mă irită rozu și negru ăla de pe eventim. S-au vândut 30j de mii în două zile și pt. o coșniță se stă până-n ultima zi...
S-au vindut vreo 22.000 de bilete, nu 30.000. Eu sint curios daca se vind toate. Ar trebuie ca cei de la club sa scrie pe pagina oficiala ca mai sint bilete.

Despre meci - eu am votat victorie. Sper ca macar sa nu pierdem. Ar fi un meci super greu si daca Petrescu ar baga echipa a 3-a...
cum sa fie doar 22000 daca la tribuna 2 nu mai niciun bilet?si nici la peluze?ne sabotam singuri?
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 22 Feb 2020, 11:33

...se refera la bilete. Restul sunt abonamente...

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 22 Feb 2020, 11:56

Cine marchează primul castiga și cred ca nu va fi 0-0 pt ca e o încărcătură prea mare... În rest nu mai are rost sa vb de chefere, știm ca sunt buni dar și obosiți după sevillia

CFR se apară sigur, vine la egal, o sa fie densitate mare în careu la ei și putem da gold din lovitura libera, penalti sau șut de la distanta, contraatac cred ca nici nu se discuta ... Sper sa fie șut sec de la distanta Mateiu, cic sau nistor prin '80 asa 😁.. Trebuie sa fim ponderati oricum, nu putem sa atacam sub orice forma și cel mai mult mi-e teama sa nu ne tina franarii în pressing avansat

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de lory69 » 22 Feb 2020, 22:04

Si uite-asa mai urmează un sold-out cu oile,peste o saptamana!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de SLH » 22 Feb 2020, 22:22

Fc fcsb face 2 puncte in 3 meciuri, cu Clinceni, dinamo si Chindia. Ulciorul becaliot vintila e spart in koor, dupa inceputul norocos dupa care il vedeau unii ca argument pt aducerea de nimeni pe banca. Sa speram ca al nostru ne tine pana prin mai ca anul asta e loc cum n-a mai fost.

Albastru
senior
senior
Mesaje: 330
Membru din: 14 Ian 2009, 18:10

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Albastru » 22 Feb 2020, 23:36

Astea de la jijisport renuntara la dezbaterile dupa meciul oitelor, o ard cu halepoaica

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de adi_g » 22 Feb 2020, 23:55

Da, este foarte probabil ca in prima etapa din play off sa primim vizita oilor. E musai ca de data asta sa luam 3 puncte si sa-i scoatem din calcule
...Sa-i dam peste bot ciobanului arogant, care doar despr CFR vorbeste... Nu suport pe dinamo, dar ei se mobilieaza dmirabil cu oile... Chai rmi-a spus un amic dinamovist ca Nistor "ar trebui sa va invete sa bateti oaia''..

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de csm310 » 23 Feb 2020, 01:12

Parca s-au aliniat planetele, acum 2 saptamani vorbeam cum facem sa intram in playoff, si ne trezim acum ca avem locul 2 asigurat, ca terminam peste fcsb sezonul regulat, ca cfr si fcsb se incurca cu echipe de care nu te asteptai sa se impiedice, ca avem 10 goluri in 3 meciuri si ca am batut si suntem aproape sa dam afara din playoff echipa aia aroganta, norocoasa si jegoasa (dusa pana aici de arbitrii, in mod normal era deja matematic in playout viitura), daca batem intram la egalitate de puncte cu cfr in playoff, daca facem egal intram la 1 punct, si vom juca cel mai probabil meciul cu cfr din ultima etapa din playoff tot acasa, cu titlul pe masa sa speram, nici nu vreau sa imi imaginez ce va fi, eu simt ca e anul nostru asta, e efectul Papura :D, daca batem maine suntem mari, sa nu ne culcam pe o ureche cu rezervele CFR-ului, ca vor juca oricum niste jucatori precum Tucudean,Chipciu,Costache,Djokovic,Boli,Camora, stiu si ei ca nu mai au sanse asa mari la Sevilla si mult mai benefic e meciul cu noi, eu totusi cred ca va fi un egal care oricum e foarte bun sau un 1-0 in repriza a 2-a, ma astept in meciul asta sa faca diferenta Nistor si Mateiu, e duelul celor mai bune mijlocuri din tara.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 23 Feb 2020, 01:27

As completa totusi ca jucam cu:
- cea mai buna aparere de departe
- cu cel mai bun atac
- cu cea mai experimentata (campiona de 2 ani)
- cu cel mai bun și experimentat antrenor
- cu cel mai bun și egal valoric lot, cel mai omogen, poate și cel bine plătit
- cu lipsa presiunii suporterilor și a rezultatului ca să fie treaba treaba

Deci sper sa speculam ca nu joaca cu echipa bună și poate luam 3 puncte și mai vedem dupaia... Dar la cum se prezintă chefere per ansamblu, dc se încordează doar pe poff e greu sa miște cineva în fata lor, nu imposibil, dar sa nu ne facem așteptări asa ridicate, eu sunt mai înverșunat sa depășim complexul wcsb pe termen scurt și apoi putem sa ne incordam mușchii... avem și noi cu ce, suntem mai puternici ca anul trecut totusi

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 23 Feb 2020, 02:28

SLH scrie:
22 Feb 2020, 22:22
Fc fcsb face 2 puncte in 3 meciuri, cu Clinceni, dinamo si Chindia. Ulciorul becaliot vintila e spart in koor, dupa inceputul norocos dupa care il vedeau unii ca argument pt aducerea de nimeni pe banca. Sa speram ca al nostru ne tine pana prin mai ca anul asta e loc cum n-a mai fost.
Pentru fiecare antrenor, testul timpului conteaza - Vintila si Andone par a fi fost niste pansamente temporare. Sa asteptam totusi sfirsitul sezonului…

Eu nu cred ca anul asta e loc cum n-a mai fost. CFR e mai puternica decit anul trecut, cu lot mult mai bun si mai numeros. Nu mai vorbesc de antrenor si subterane. Anul trecut noi am avut sanse matematice la titlu pina la vreo 3 etape aproape de final. Anul asta noi sintem la citeva puncte de echipa a doua a CFR-ului, ca asta a jucat in campionat. In play off jucam cu prima echipa a CFR-ului - va fi usor pentru clujeni, zic eu. Cred ca va fi cea mai dezechilibrata lupta la titlu din ultimii ani.

Si tu ce antrenor propui la Craiova pentru anul viitor ? Eu am obsesii nerealiste - Petrescu, Olaroiu, Razvan Lucescu, Boloni. Tu ?

P.S. Ca tot tu crezi ca anul asta e loc cum n-a mai fost. Avem oile si satelitul lor, Botosani, in play off. Adica 4 meciuri foarte grele pentru noi - cu doua echipe cu care noi avem un complex de inferioritate (cu Botosani, in deplasare). Era mai bine pentru noi sa fie Viitorul in play off - macar aia joaca si fotbal. Botosani o sa ne urce pe garduri in deplasare...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 23 Feb 2020, 02:57

Mai sint inca vreo 500-600 de bilete la meci - va fi cu adevarat sold out ? Cred ca cei de la club ar trebuie sa scrie pe pagina de facebook ca mai sint bilete. Un amic din Calafat credea simbata dimineata ca meciul e sold out deja si renuntase sa mai vina le meci. I-am spus eu ca mai sint bilete - omul si-a luat si vine cu baietelul lui.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 23 Feb 2020, 08:23

...da, discuția asta despre sold-out a avut un efect ciudat. E multă lume care crede că nu se mai găsesc bilete. Mă gândesc totuși că în cursul zilei de azi se vor da și alea care mai sunt. Oricum, ca nr. de spectatori cred că deja e record, pt. că la sold-out-urile care au mai fost nu s-au pus în vânzare și locurile pt. oaspeți, ca acum...

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de adi_g » 23 Feb 2020, 08:31

Când citesc și văd pesimismul unora, sincer, mă intristez...Eu sper la minim locul 2 și la Cupă... Până la urmă, ce mega-jucători are și CFR ul ăsta?!!.. Și noi avem un prim11 cu majoritate jucătorilor de clasă...dacă suntem feriți de accidentări, avem o bună șansă...Nu poți să obți mult, dacă își propui puțin...

Închis