Play-off 2020 - Etapa 1 - Știința vs Gaz Metan, Duminică 1 martie ora 19:15

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

play-off-ul e de rahat? ca si ;) sistem.

Da
6
24%
Nu
19
76%
 
Total votes: 25

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off 2020 - Etapa 1 - Știința vs Gaz Metan, Duminică 1 martie ora 19:15

Mesaj de fabius_2014 » 03 Mar 2020, 08:06

AROGÁNȚĂ s. f. Purtare obraznică și sfidătoare; atitudine de mândrie disprețuitoare; înfumurare, impertinență.
AROGÁNȚĂ s. f. Purtare semeață și disprețuitoare a unei persoane care se crede mai presus decît altele și-și ia drepturi care nu i se cuvin; trufie manifestată printr-o atitudine insultătoare.
Ce performante are Papura ca antrenor ?
Sa incheiem subiectul, ii plictisim pe ceilalti .

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Play-off 2020 - Etapa 1 - Știința vs Gaz Metan, Duminică 1 martie ora 19:15

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 03 Mar 2020, 09:55

Papura probabil a exagerat dar cred ca are și circumstanțe, pai hai sa vedem :
- gaz nu e deloc o echipa disciplinata, cel puțin nu cu noi, mereu avem galbene și roșii cu ei pentru ca sunt ghiolbani
- îmi amintesc ca papura s-a pisat pe Iedi la meciul trecut, fotbalistic, dar ce sa vezi ca tot Iedi avea de comentat... Si de ce se plângea ca o femeie lăsată de iubit ca nu i s-a întins mana? Poate ai făcut tu ceva, poate ai zis tu ceva de genul:'nea roty, papura e prost și nu vreau sa lucrez cu el', ma gândesc, ca papura nu pare genul sa fie el arogant cu alții și probabil știe de ce nu ți-a întins mana... Plus ca nu suntem la tenis de câmp aici, recunoaște în [****] ca ai jucat ca o echipa de eșalonul 2
- vorbim de regulamente, arbitrii, pai cum mm tu stai în tribuna cu căștile și vorbești tot meciul cu secundul cu casca și ne iei de prosti pe toți și te plângi ca nu se respecta unii cu alții...deja și eu ii bag la categoria circari
-la Cluj o sa fie ca niște virgine, nu o sa mai fie aroganți chiar dc o sa aibă motive
-la Cluj când ai fost dat afara Iedi, unde era personalitatea ta, sa ne explici ce s-a întâmplat, ca o luna ne-a impuiat capul cât de profesionist e el... A fugit și asta cu banu în cont și mereu e o victima, vine tata Puiu dc nu sa îl ajute..

Asta înseamnă să fii echipa de impresari, nu ai băgat un ban, intri în poff și apoi crezi ca ești cel mai deștept și restul sunt prosti.. Nu sunt adeptul arogantei, dar nici a prostiei sa vina aia sa ne ia la 1 leu jumate la noi acasa

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off 2020 - Etapa 1 - Știința vs Gaz Metan, Duminică 1 martie ora 19:15

Mesaj de marius_vl » 03 Mar 2020, 11:16

BiancoAzzurro_AS. scrie:
03 Mar 2020, 09:55
Papura probabil a exagerat dar cred ca are și circumstanțe, pai hai sa vedem :
- gaz nu e deloc o echipa disciplinata, cel puțin nu cu noi, mereu avem galbene și roșii cu ei pentru ca sunt ghiolbani
- îmi amintesc ca papura s-a pisat pe Iedi la meciul trecut, fotbalistic, dar ce sa vezi ca tot Iedi avea de comentat... Si de ce se plângea ca o femeie lăsată de iubit ca nu i s-a întins mana? Poate ai făcut tu ceva, poate ai zis tu ceva de genul:'nea roty, papura e prost și nu vreau sa lucrez cu el', ma gândesc, ca papura nu pare genul sa fie el arogant cu alții și probabil știe de ce nu ți-a întins mana... Plus ca nu suntem la tenis de câmp aici, recunoaște în [****] ca ai jucat ca o echipa de eșalonul 2
- vorbim de regulamente, arbitrii, pai cum mm tu stai în tribuna cu căștile și vorbești tot meciul cu secundul cu casca și ne iei de prosti pe toți și te plângi ca nu se respecta unii cu alții...deja și eu ii bag la categoria circari
-la Cluj o sa fie ca niște virgine, nu o sa mai fie aroganți chiar dc o sa aibă motive
-la Cluj când ai fost dat afara Iedi, unde era personalitatea ta, sa ne explici ce s-a întâmplat, ca o luna ne-a impuiat capul cât de profesionist e el... A fugit și asta cu banu în cont și mereu e o victima, vine tata Puiu dc nu sa îl ajute..

Asta înseamnă să fii echipa de impresari, nu ai băgat un ban, intri în poff și apoi crezi ca ești cel mai deștept și restul sunt prosti.. Nu sunt adeptul arogantei, dar nici a prostiei sa vina aia sa ne ia la 1 leu jumate la noi acasa
Stii vorba aia cu vazutul paiului din ochiul celuilalt, dar nu vezi barna din ochiul tau?
vezi ca Mediasul i-a tot incurcat pe cfr-isti in ultimii 2 ani de zile, chiar si-au dat viata cand au jucat cu ei, ca sa nu mai vorbesc de umilinta pe care le-au tras-o oilor in vara, cand s-au pisat pe ei cu jet!
Asa ca noi ar cam trebui sa lasam capul in jos din punctul asta de vedere, ca noi suntem virginii cand jucam cu aia! :mad:

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off 2020 - Etapa 1 - Știința vs Gaz Metan, Duminică 1 martie ora 19:15

Mesaj de fabius_2014 » 03 Mar 2020, 11:27

BiancoAzzurro_AS. scrie:
03 Mar 2020, 09:55
Papura probabil a exagerat dar cred ca are și circumstanțe, pai hai sa vedem :
- gaz nu e deloc o echipa disciplinata, cel puțin nu cu noi, mereu avem galbene și roșii cu ei pentru ca sunt ghiolbani
- îmi amintesc ca papura s-a pisat pe Iedi la meciul trecut, fotbalistic, dar ce sa vezi ca tot Iedi avea de comentat... Si de ce se plângea ca o femeie lăsată de iubit ca nu i s-a întins mana? Poate ai făcut tu ceva, poate ai zis tu ceva de genul:'nea roty, papura e prost și nu vreau sa lucrez cu el', ma gândesc, ca papura nu pare genul sa fie el arogant cu alții și probabil știe de ce nu ți-a întins mana... Plus ca nu suntem la tenis de câmp aici, recunoaște în [****] ca ai jucat ca o echipa de eșalonul 2
- vorbim de regulamente, arbitrii, pai cum mm tu stai în tribuna cu căștile și vorbești tot meciul cu secundul cu casca și ne iei de prosti pe toți și te plângi ca nu se respecta unii cu alții...deja și eu ii bag la categoria circari
-la Cluj o sa fie ca niște virgine, nu o sa mai fie aroganți chiar dc o sa aibă motive
-la Cluj când ai fost dat afara Iedi, unde era personalitatea ta, sa ne explici ce s-a întâmplat, ca o luna ne-a impuiat capul cât de profesionist e el... A fugit și asta cu banu în cont și mereu e o victima, vine tata Puiu dc nu sa îl ajute..

Asta înseamnă să fii echipa de impresari, nu ai băgat un ban, intri în poff și apoi crezi ca ești cel mai deștept și restul sunt prosti.. Nu sunt adeptul arogantei, dar nici a prostiei sa vina aia sa ne ia la 1 leu jumate la noi acasa
Valoarea Universitatii Craiova, conform transfermarkt, e cam de 3 ori mai mare decat a Mediasului. Fotbalistic e greu sa faci o comparatie intre antrenori care au la dispozitie loturi de jucatori cu valori atat de diferite. Daca mai punem in ecuatie si conditiile de la cluburi, nu stiu cine iese mai bine.
Nea Roty, Mangia e prost, a zis Papura, nu trebuie sa credem ca toti antrenorii sunt la fel sau poate Papura se teme sa nu fie sapat asa cum i-a sapat el pe altii.
In meciul de duminica nu mi s-a parut ca am jucat cu o echipa de liga a doua si nici cu o echipa cu un lot de 3 ori mai putin valoros decat al nostru.
Eu nu-l apar pe Iedi, eu spun ca de bun simt este sa nu jignesti, iar daca esti jignit sa nu cobori la nivelul celui care te-a jignit si Papura nu a facut asta. Mai pe inteles, sa te comporti cum se comporta Mangia, ala sapatu de Papura.
Pana la urma suntem suporteri ai Universitatii Craiova si anul asta trebuie sa speram ca vom lua campionatul, cu Papura antrenor, in fata CFR Cluj si FCSB, echipe ale caror loturi au cam aceeasi valoare cu al nostru, diferenta facand-o doar antrenorul. ucv

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: Play-off 2020 - Etapa 1 - Știința vs Gaz Metan, Duminică 1 martie ora 19:15

Mesaj de valynet » 03 Mar 2020, 11:44

Nu sunt de acord cu reactia lui Papura, dar el a explicat foarte bine circumstantele. La meciul tur de la Medias, mister Iedi s-a dus sa il salute doar pe Victor Piturca si pe Papura l-a ignorat total (cu toate ca, asa cum mentiona si Iedi, fusesera colegi la cursurile pentru licenta PRO). Asa ca cel mai bine ar fi ca ambele parti sa o lase mai usor cu "deontologia". Dar repet, nu mi se pare deloc profesionista aceasta iesire, iar aici ii duc dorul elegantei lui Devis Mangia.
Offense sells tickets, Defense wins championships.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Play-off 2020 - Etapa 1 - Știința vs Gaz Metan, Duminică 1 martie ora 19:15

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 03 Mar 2020, 14:46

marius_vl scrie:
03 Mar 2020, 11:16
BiancoAzzurro_AS. scrie:
03 Mar 2020, 09:55
Papura probabil a exagerat dar cred ca are și circumstanțe, pai hai sa vedem :
- gaz nu e deloc o echipa disciplinata, cel puțin nu cu noi, mereu avem galbene și roșii cu ei pentru ca sunt ghiolbani
- îmi amintesc ca papura s-a pisat pe Iedi la meciul trecut, fotbalistic, dar ce sa vezi ca tot Iedi avea de comentat... Si de ce se plângea ca o femeie lăsată de iubit ca nu i s-a întins mana? Poate ai făcut tu ceva, poate ai zis tu ceva de genul:'nea roty, papura e prost și nu vreau sa lucrez cu el', ma gândesc, ca papura nu pare genul sa fie el arogant cu alții și probabil știe de ce nu ți-a întins mana... Plus ca nu suntem la tenis de câmp aici, recunoaște în [****] ca ai jucat ca o echipa de eșalonul 2
- vorbim de regulamente, arbitrii, pai cum mm tu stai în tribuna cu căștile și vorbești tot meciul cu secundul cu casca și ne iei de prosti pe toți și te plângi ca nu se respecta unii cu alții...deja și eu ii bag la categoria circari
-la Cluj o sa fie ca niște virgine, nu o sa mai fie aroganți chiar dc o sa aibă motive
-la Cluj când ai fost dat afara Iedi, unde era personalitatea ta, sa ne explici ce s-a întâmplat, ca o luna ne-a impuiat capul cât de profesionist e el... A fugit și asta cu banu în cont și mereu e o victima, vine tata Puiu dc nu sa îl ajute..

Asta înseamnă să fii echipa de impresari, nu ai băgat un ban, intri în poff și apoi crezi ca ești cel mai deștept și restul sunt prosti.. Nu sunt adeptul arogantei, dar nici a prostiei sa vina aia sa ne ia la 1 leu jumate la noi acasa
Stii vorba aia cu vazutul paiului din ochiul celuilalt, dar nu vezi barna din ochiul tau?
vezi ca Mediasul i-a tot incurcat pe cfr-isti in ultimii 2 ani de zile, chiar si-au dat viata cand au jucat cu ei, ca sa nu mai vorbesc de umilinta pe care le-au tras-o oilor in vara, cand s-au pisat pe ei cu jet!
Asa ca noi ar cam trebui sa lasam capul in jos din punctul asta de vedere, ca noi suntem virginii cand jucam cu aia! :mad:
Ma refeream doar la atitudinea lor în general, nu fotbalistic și ca Iedi mereu se plânge, dar cu CFR va fi smirna, un cuvint nu va zice, pariez de acum pe asta...

Fotbalistic cu CFR au tras pt poff și i-au prins în perioade mai slabe, nu mi se par nașii CFR și faptul ca au bătut fcsb can o bateau toti nu mi se pare performanta, dar vedem ce meciuri fac ei mai departe, ca au șansa să demonstreze, sa vedem cât de câini sunt ei cu CFR in primul rand, pt ca mai nou mi se pare ca sunt satelitul lor

Sunt și subiectiv recunosc, pt ca mereu mi-a displăcut echipa asta și atitudinea lor la fel ca și cea de la CFR, mint mult și dau vina pe toată lumea.. eu m-am simțiț iar luat puțin la mișto de ghiolbanii ăștia, poate sunt motive, poate nu sunt, e doar o senzație personala, nu trebuie acum ca papura sa ii jignească pe toți, nu asta e ideea

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Play-off 2020 - Etapa 1 - Știința vs Gaz Metan, Duminică 1 martie ora 19:15

Mesaj de sorinyki » 03 Mar 2020, 15:28

Papura deranjează și enerveaza: "Mircea Rednic a dezvăluit un moment petrecut în urmă cu două săptămâni, atunci când oltenii i-au învins pe moldoveni cu 5-2, în Liga 1: "Haideţi să vă zic de la ultimul meci. Eram cu Marius Onofraş şi mergeam la flash interviu. Veneau doi oameni spre mine, pe tunel, nu se vedeau că arau căptuşiţi. Dar am văzut emblema Craiovei şi am zis <<Bună seara>>. Ei nu au salutat. Unul dintre ei era Papură. Eu am salutat, nu mi-a răspuns. E treaba lui, e vorba de educaţie"

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Play-off 2020 - Etapa 1 - Știința vs Gaz Metan, Duminică 1 martie ora 19:15

Mesaj de gsm » 03 Mar 2020, 16:11

comportamentul si declaratiile lui papura provin de la neincredere in sine.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Play-off 2020 - Etapa 1 - Știința vs Gaz Metan, Duminică 1 martie ora 19:15

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 03 Mar 2020, 16:18

DC papura e asa la ordinea zilei atunci nu e bine.. Dacă are o vendeta personala cu Iedi îl înțeleg.... A fost Iedi împins de tata Puiu și e și cam lup moralist, este da.... dc vine Iedi antrenor îl primesc cu bratele deschise ....

Dacă ne ia la mișto cineva sunt de acord sa reacționam atâta timp cât nu face parte din familie (ex. foste glorii, olteni de-ai noștri, chiar și trădători olteni gen GP).. Pana la urma reacțiile au fost după, nu înainte, alte echipe se plâng de arbitraj cu 2 meciuri înainte de meciul direct cu noi

Eu cometez doar episodul asta, care sper sa nu devina obișnuință pt ca atunci nu e ok..

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Play-off 2020 - Etapa 1 - Știința vs Gaz Metan, Duminică 1 martie ora 19:15

Mesaj de zeddDarko » 03 Mar 2020, 18:30

mai da-l undeva pe iedi, iemu iedi.

P.S: si stambu sa mai taca din gura ca i-a bagat 5 ultima oara.
Nici mie nu imi place Papura ca antrenor si am zis asta de multe ori pe aici, dar e al nostru, nu putem tine cu iezi si strambi.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Play-off 2020 - Etapa 1 - Știința vs Gaz Metan, Duminică 1 martie ora 19:15

Mesaj de FreakBoy » 03 Mar 2020, 22:20

Culmea e că mie îmi place papi din ce in ce mai mult. Prima oara că e cel mai consecvent dintre noi fata de orice bârfă, a doua că se tine in ironii, nu ca noi în injuraturi, la conferințe, a treia că am tricoul lui cu semnătura deci chiar îl apreciez. In rest, **** oameni buni.

Sent from my HD1900 using Tapatalk

I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: Play-off 2020 - Etapa 1 - Știința vs Gaz Metan, Duminică 1 martie ora 19:15

Mesaj de blue ray » 03 Mar 2020, 23:07

Reacțiile lui Papură pot fi înțelese, însă nu e normal să fie apreciate, din punctul meu de vedere. Nu pot aprecia o persoană care jignește, indiferent de context.
În altă ordine de idei, cei de la PN nu sunt deloc mai suporteri decât cei care vin meci de meci la T2. Ar trebui încheiată odată mizeria asta.

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Play-off 2020 - Etapa 1 - Știința vs Gaz Metan, Duminică 1 martie ora 19:15

Mesaj de Thunder » 04 Mar 2020, 01:57

blue ray scrie:
03 Mar 2020, 23:07
În altă ordine de idei, cei de la PN nu sunt deloc mai suporteri decât cei care vin meci de meci la T2. Ar trebui încheiată odată mizeria asta.
Ba da, sunt :)(

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Play-off 2020 - Etapa 1 - Știința vs Gaz Metan, Duminică 1 martie ora 19:15

Mesaj de SLH » 04 Mar 2020, 13:07

Un club are suporteri, spectatori, ocazionali, balast si atarnatori. Nerealist unii incearca sa se incadreze in categoria superioara. Aceasta impartire reiese si din sondaje care dau fcsb ca cea mai sustinuta echipa cand de fapt ei vand constant sub 500 de bilete. La fel si la aia cei care nu exista de facto pe stadion se viseaza sustinatori, mari suporteri. La Craiova in momentul de fata, raportat la stadion avem 13k suporteri+spectatori si 17k ocazionali+balast+atarnatori. S-a vazut la meciurile cu CFR si Medias. Si mai ales in atmosfera, a fost mult mai misto cu Medias fara zumzaitul balastului.
Apropo, acum cand s-a dat iar cu petarda de la T2 unde e isteria internautilor?

Legat disputa papura-iordanescu jr, eu cred ca inca nu se pot compara, unul e antrenor, unul nu se stie inca ce e. Pana una alta cu noi au facut figuratie in primul meci din an, iar pe cfr i au incurcat la doar o saptamana dupa deci cineva insista aiurea mai sus ca se agita doar cu noi. Sau poate, cine stie, tocmai de aia se agita si se cearta cei 2 prieteni ai lui Rotaru, ca sa ascunda figuratia lui Medias din retur. Mie mi se pare in cel mai fericit caz un non subiect disputa asta artificiala dintre papichulo si yedi.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Play-off 2020 - Etapa 1 - Știința vs Gaz Metan, Duminică 1 martie ora 19:15

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Mar 2020, 17:39

asdfasdfasdfasdf

Închis