Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 05 Mar 2020, 22:56

_BGD_ scrie:
05 Mar 2020, 22:45
Bobby scrie:
05 Mar 2020, 22:26
SLH scrie:
05 Mar 2020, 11:45
Nu stiu daca v-am mai spus, dar ne trebuie urgent antrenor, fundasi centrali si rezerva pt Koljic.
Iar pentru atitudinea de ieri merita cu totii amendati in frunte cu papura. Sa ai finala la Craiova, Sepsi si dinamo 2 dintre semifinaliste si sa tratezi asa jocul inseamna ca esti jigodie.
Parerea mea este ca PN trebuie sa ia atitudine. Acka nu mai are ce cauta la echipa asta - ii doresc succes in cariera. Ca e catastrofal ca vrea sau ca nu poate - nu ma intereseaza.

Daca as fi lider la PN as anula deplasarea la meciul cu FCSB. Peluza ar trebui sa fie goala cu un banner urias care sa scrie "Nu ne meritati, mercenarilor !".

Papura obligatoriu afara din club pentru ceea ce s-a intimplat ieri. Nu ca sa-si dea demisia ca antrenor - afara din orice rol la acest club.
Când au luat atitudine referitor la alt mercenar care au fost consecințele? Ignorați de oficiali și înjurați de sămânțari...
Ce mesaje da unul pe telefon ma doare la basca. Dar cind vad meci dupa meci evolutii de-ti sta mintea in loc, atunci, da - sint de acord cu atitudine dura. Ce se intimpla pe terenul de joc merita sanctionat.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 05 Mar 2020, 22:58

cortinadampezzo scrie:
05 Mar 2020, 22:27
Ma intreb ce o fi in sufletul lui Nistor cand dynamo o sa ridice cupa romaniei pe Oblemenco
Nu va castiga dinamo cupa. Sepsi si fcsb sunt mai bune...dinamo au fost jalnici cu clinceni, au avut noroc. Probabil, fcsb castiga...Atunci, prinde EL si locul 4 din campionat...

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 05 Mar 2020, 23:07

Acum pe bune, trecand peste neputinta noastra si peste imensa frustrare, era corect ca si sferturile de finala ale Cupei sa se joace tur-retur...Mai demult, asa se proceda...Am jucat cu dinamo prin 1991, ne-au batut la ei cu 1-0, iar apoi , le-am dat noi 2-0...Nu ne-ar fi scos Iasi in veci tur-retur...Sau mai stiti?!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 05 Mar 2020, 23:38

SLH scrie:
05 Mar 2020, 01:20
Antrenor, fundasi centrali(macar 1) si rezeva la koljic. Atat! Atat ne trebuia! Sunt curios daca Rataru inca se viseaza connoisseur.
Connaisseur, probablement.
Excuses. :ruga
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 06 Mar 2020, 06:59

Sunt convins ca vor muta finala,nu mai are sens sa o lase pe Oblemenco :))),cine face topicul de meci cu fecewece sa faca un pool mai realist : fecewece bate la 3 goluri, fecewece bate la 2 goluri, papura are o zi buna si fecevece bate la un gol diferenta.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 06 Mar 2020, 09:21

Daca joaca cainii cu oile mai mult ca sigur, din pacate noi ramanem cu fustrarea!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 06 Mar 2020, 09:27

...dincolo de cea mai mare rusine, e cea mai mare greseala de strategie de la renastere incoace. Cupa e un trofeu in sine care se pune la palmares, plus ca ajungi sigur in Europa. Balaurul cfr era iesita din competitie iar daca treceam de descultii de la Iasi, mai ramaneau doua meciuri grele - semifinale cu fsbc, daca aveam ghinion maxim sa picam cu ei. Pt. ca intr-o finala pe Oblemenco, nu cred ca putea emite nimeni pretentii. Dar marile genii care conduc clubul, se spala pe maini inainte sa se **** si o s-o luam in brate si anul acesta. Mai vinovat decat aerianul de Papura eu il consider pe Cartu. Cred ca numai lui i-a bubuit mintea la o asa strategie. Nu faci nimic acum daca-l schimbi pe Papura cu nimeni pe dreapta, dar dupa ce tragem apa si peste acest sezon - curatenie, obligatoriu!...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 06 Mar 2020, 10:05

@malus dacus, Daca noul nostru antrenor este Iedi, atunci pana la vara nu este nimic de facut, dar daca noul antrenor este in acest moment, liber de contract, atunci este mai bine sa vina acum pentru a se edifica asupra lotului, isi da seama de ce-i mai trebuie etc.
Ce ne facem daca noul antrenor este tot Papura.
Nu stiu daca mai suport sa-l vad pe Papura inca un sezon pe banca in functia de antrenor principal. Ii admir pe suporterii care isi incurajeaza echipa neconditionat, dar eu nu pot sa fac asta. In sufletul meu voi fi mereu alaturi de Universitatea Craiova, dar nu pot sa incurajez lipsa crasa de profesionalism a unui antrenor sau nepotismul unui manager care isi numeste in functii cheie prietenii. Cred ca suporterii merita mai mult respect.
Last edited by fabius_2014 on 06 Mar 2020, 13:05, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 06 Mar 2020, 12:12

Ne-am mai bagat noi [cenzurat] in Supercupa jucata acasa care ne-a prin in curul gol toate transferurile venind dupa si Gustavo plecand cu doar cateva zile inainte.
Anii trec si noi murim incet-incet tot sperand ca o sa-i pese la un moment dat cuiva cu adevarat de Universitatea.

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 06 Mar 2020, 21:42

nici cu Pițurcă, nici cu Papură .. doar cu entuziasm!
ar fi fost suficient, entuziasmul, când ai ocazia să joci, cu trofeul pe masă, în fața propriilor suporteri .. poate, în altă viață .. halal!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 08 Mar 2020, 00:32

Nu vorbesc despre offside la golul 3 al Iasiului, dar memorabila e asezarea defensiva a Craiovei la aceasta faza - ceva care nu vezi nici in curtea scolii :

https://universitatea-craiova-fan.club/ ... sta-deloc/

Închis