Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem în al 3-lea meci al sezonului contra fcsb?

Poll ended at 08 Mar 2020, 11:05

3 puncte
16
40%
1 punct
4
10%
0 puncte
20
50%
 
Total votes: 40

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de lory69 » 09 Mar 2020, 10:54

Eu as zice ca am ajuns la o răscruce,de fapt din momentul venirii lui Cartu in conducere am alunecat pe tobogan pana am dat cu fundul de pământ.Nu ne era bine cand era Mangia,atmosfera era linistită,jocul foarte placut ochiului.A trebuit sa fie numit Cartu presedinte pt ca totul sa fie năruit!Rotarelu are 2 variante...ori sa schimbe macazul si sa taie in carne vie,adică sa dea afara toti atarnatorii de la club...adică cam 80%...ori sa se duca naibii pe drumul lui!Eu cred ca e momentul lui CRAIOVEANU pt o reconstrucție...oricum sezonul asta e ratat!

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1418
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de florinkeke » 09 Mar 2020, 11:04

Parca nu imi mai vine sa ma uit la meciurile cu oile.A ajuns sa mi se para nomral ca astia sa se pishe pe noi indiferent de forma si componenta echipelor...
Problema noastra majora sunt gafele din aparare.Cu echipa precum FCSB sau CFR se vede imediat,ai comis-o te taxeaza si ata vine din valaorea jucatorilor de atac adversi.Cu astfel de echipe joci simplu si ca la manual.
Nu poti sa faci gafe gen Pigliacelli - responsabil la primul gol,Cicaldau care pierde o minge simpla mla mijloc - golul 2 plus Martic care nu blocheaza deloc centrarea care vine la Coman sau la golul 3 cand MArtic cu toata tarlaua in fata pe o pozitie super favorabila greseste lamentabil si ii pune pe contra.
Am jucat ca in curtea scolii si astia ne-au executat scurt.
La fel de slabi au fost si ei in aparare, insa noi nu stim sa fructificam gafele lor.Am avut 3-4 faze in care aveam 2-3 jucatori perpendicular pe poarta lor la 30 de metri si nu am fost in stare de o pasa sau cand asta s-a intamplat - atacanii dau pe langa ea.
Baiaram a facut faza de la ratare insa in rest a fost lamentabil,doua viteze in minus.
Nitu a avut mare noroc ca nu a luat rosu din minutul 3
Bancu la fel,norocos ca nu a luat rosu.
Sincer,chiar mi s-a parut ca arbitrul ne da un 5% noua,insa daca nu ai cu cine...
Nu as putea remarca un jucator de la noi,toti au fost lamentabili
Asta e,mergem inainte.Hai sa ne concentram pe urmatoarele doua meciuri acasa si cu tribunele goale.2 victorii de readuc speranta si cred ca ne si betoneaza optiunea pentru podium.Anul asta o clasare pe podium - locul 3 sai ideal 2 cred ca e maximum ce putem scoate.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 09 Mar 2020, 12:28

florinkeke scrie:
09 Mar 2020, 11:04

Sincer,chiar mi s-a parut ca arbitrul ne da un 5% noua,insa daca nu ai cu cine...
Nu as putea remarca un jucator de la noi,toti au fost lamentabili
Asta e,mergem inainte.Hai sa ne concentram pe urmatoarele doua meciuri acasa si cu tribunele goale.2 victorii de readuc speranta si cred ca ne si betoneaza optiunea pentru podium.Anul asta o clasare pe podium - locul 3 sai ideal 2 cred ca e maximum ce putem scoate.
Ai punctat corect ca toti jucatorii " au fost lamentabili ", dar asta este din cauza antrenorului. Atunci cand intreaga echipa nu merge, in conditiile in care ai jucatori ca Bancu, Cicaldau, Nistor, Koljici, inseamna ca antrenorul este de vina. Un antrenor bun face un jucator sa dea randament maxim, un antrenor Papura face ca un jucator foarte bun sa joace prost si echipa intrega ca Universitatea Craiova cu FCSB.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de Bobby » 09 Mar 2020, 13:40

fcdm3 scrie:
09 Mar 2020, 10:21
La golul de 4-1, nu numai MARTIC sta nemiscat dar si ceilalti craioveni se invart pe langa stelistul cu mingea, fara intentia de-al bloca! Daca va uitati si la golul de 1-0 cum alearga BANCU in reluare fara sa puna presiune pe vreun adversar! Uitati-va la MATEIU ce frumos sta el singur in mijlocul careului fara sa marcheze vreun adversar la golul de 2-1! Sau BALASA ce marcaj larg face la adversar la golul de 3-1! Intrebarea care se pune este a fost blat sau jucatorii nostri, in frunte cu Papura, chiar sunt asa de prosti???
In orice caz sa te mai uiti la TV sau chiar sa te duci la vreun meci FCSB - STIINTA inseamna sa fii sado-masochist! Adica sa stii ca iei bataie si tu sa speri altceva!!!
Cam aceeasi treaba si la golurile incasate in meciul cu CFR Cluj ! https://craiova-maxima.ro/adevarul-dur- ... -cfr-cluj/

Echipa neantrenata, jucatori indolenti.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de Bobby » 09 Mar 2020, 13:47

Incredibil - Papura pare a fi inca antrenorul acestei echipe !

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 624
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 09 Mar 2020, 13:52

Sezonu trecut, tot cu Pampula antrenor am terminat pe locu 4 și scoși din cupa. Anu acesta se pare ca avem aceași soarta. Mulțumim Rotarule (fmm)
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1625
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de R.E.N. » 09 Mar 2020, 14:30

daca pleaca papagalul asta si vine tot un nea roman gen iedi sau Neagoe, o sa continuam sa fim in buda pentru o perioada nedeterminata.

ne trebuie un antrenor strain care sa fi jucat sau sa fi antrenat intr-un campionat puternic. Zenga, Protasov, Alessanco, Mangia au fost oameni care au crescut simtitor nivelul campionatului romanesc. trebuie sa fii orb sa nu-ti dai seama ca cei mai buni antenori ai Craiovei in ultimii 25 de ani au fost fix cei doi, poate trei straini.

Cartu out, cea mai buna perioada a clubului a fost fix atunci cand el n-a mai avut niciun rol. cand ma gandesc cat vorbea de Mangia inainte sa vina in club, cum il critica mai mult sau mai putin pe fata in presa, si cat se ferea sa spuna ceva despre el dupa ce a ajuns iar presedinte, ma apuca greata. Craioveanu si Geolgau ar trebui lasati sa se ocupe de echipa.

din pacate se termina un ciclu in care am fi putut face mult mai mult daca Rotaru ar fi avut mai multa minte...
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 09 Mar 2020, 14:42

R.E.N. scrie:
09 Mar 2020, 14:30
daca pleaca papagalul asta si vine tot un nea roman gen iedi sau Neagoe, o sa continuam sa fim in buda pentru o perioada nedeterminata.

ne trebuie un antrenor strain care sa fi jucat sau sa fi antrenat intr-un campionat puternic. Zenga, Protasov, Alessanco, Mangia au fost oameni care au crescut simtitor nivelul campionatului romanesc. trebuie sa fii orb sa nut-i dai seama ca cei mai buni antenori ai Craiovei in ultimii 25 de ani au fost fix cei doi, poate trei straini.

Cartu out, cea mai buna perioada a clubului a fost fix atunci cand el n-a mai avut niciun rol. cand ma gandesc cat vorbea de Mangia inainte sa vina in club, cum il critica mai mult sau mai putin pe fata in presa, si cat se ferea sa spuna ceva despre el dupa ce a ajuns iar presedinte, ma apuca greata. Craioveanu si Geolgau ar trebui lasati sa se ocupe de echipa.

din pacate se termina un ciclu in care am fi putut face mult mai mult daca Rotaru ar fi avut mai multa minte...
Nu se termina nici un ciclu, se lasa impresia asta pentru a se putea vinde jucatori. Ciclul s-a terminat cand i-au vandut pe Baluta, Gustavo, Mitrita, acum avem alti jucatori de valoare, dar ne trebuie antrenor care sa stie sa-i antreneze, sa-i aseze bine in teren, sa-i motiveze inainte de meci.
Am speranta ca toate infrangerile astea fac parte dintr-un plan al lui Rotaru care vrea sa castige campionatul anul viitor, cu un alt antrenor, si l-ar incurca o participare in cupele europene. Cred ca e mai mult un vis de suporter.
Pana atunci- AFARA PAPURA

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1625
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de R.E.N. » 09 Mar 2020, 15:04

eu cred ca se cam terminal. daca nu cumva decide Rotaru sa mai tina aceeasi echipa de la vara macar inca sase luni, cu doua-trei transferuri tari si cu un antrenor bun, sa vada daca are rezultate. dar astea cred ca sunt vise. a avut un an in care n-a vandut nimic si a cumparat de milioane.

Cicaldau probabil o sa vrea sa plece. e bun si daca aici nu se vrea mai mult, nu inteleg de ce ar mai vrea sa stea. Bancu la vara intra in al saptelea sezon la noi, ar merita si el sa stea cativa ani in strainatate daca ar avea o oferta. Martic nu stiu daca vrea sa prelungeasca. pentru Mihaila daca se primeste o oferta buna, o sa fie dat sigur. deci cred ca sezonul viitor o sa fie unul de reconstructie. sper sa fie facuta cu cap si cu un antrenor bun.

trebuie sa vina cineva care sa aiba ochi la jucatori de perspectiva. i-am luat in acelasi sezon pe Vatajelu, Bancu, Mateiu si Ivan. din cei luati ultimii doi ani, singurul care a confirmat a fost Cicaldau. e foarte putin. as vrea sa fie si Koljic, sper sa-si revina dupa accidentarile astea, ca parca nu mai e el. eu am incredere in Ivan si Vatajelu, sunt fotbalisti amandoi, au nevoie de un antrenor bun.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de SLH » 09 Mar 2020, 15:59

Ca exprimare in teren avem 2 probleme: eternele lipsuri de cand a venit rotaru atacanti si fundasi centrali si plafonarea jucatorilor buni. Asta inseamna cam tot primul 11 si se vede de fiecare data cand nu avem noroc. Asta pe langa lipsa unui antrenor macar mediocru, evident.
Rotaru e singurul vinovat pentru ca el ii tine in puf, el face petreceri fara motiv cand campionatul nu e terminat, el nu e in stare sa faca niste contracte calumea in care sa aiba si responsabilitati printesele, nu doar drepturi, el e singurul om de pe planeta care il vede pe papura antrenor, el crede ca un club profesionist poate sa sta intr-un singur om, intr-o singura minte. Cand a mai vrut unul sa gandeasca cu capul lui in club, l-a luat cu ameteala. Reset mental la rotaru sau altul la rand si gata.
Noi am spus ca nu avem un club organizat profesionist, dar nu ne-a crezut aproape nimeni. V-au luat ochii 2-3 meciuri norocoase, dar deznodamantul era inevitabil. Locul 3 e maximul realist si anul asta, dar nici 4 nu e rau daca ia fcsb cupa.
Campionii la vrajeala nu o sa fie niciodata campionii Romaniei.
Si ca un 'v-am spus eu' personal... Am anticipat ca demiterea lui Piturca o sa aduca haos in club. Nu pentru ca Piturca era cel mai bun antrenor, ci pentru ca a fost un semnal nepotrivit pentru jucatori, unii angajati si alti atarnatori. Semnalul a fost receptat si cel mai bine s-a vazut in durerea in [cenzurat] de la Iasi. Nimic din ce ni se intampla nu e meritat de Rotaru, yesmanii lui si ocazionalii/balastul din tribune. Cat de amuzanti(a se citi ipocriti) sunt cei din urma acum cand cer 'atitudine' din partea Peluzei.
Nu e pacat decat de noi suporteri, atat!

PS: Mai nou am vazut ca ascultam manele in autocar si ne si laudam pe Facebook. Asta pentru cei care credeau ca e deplasata comparatia rotaru - becali/mititelu.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de zeddDarko » 09 Mar 2020, 18:57

Ala inca nu-si dadu demisia?? nesimtit

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 165
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de Stefan.. » 09 Mar 2020, 19:48

Multescu a prins un moment bun.Mangia, exceptând ultimele săptămâni, la fel. Pițurcă nu a avut aceasta sansa si a intrat direct in "mlaștină ". Oricum, respect celor trei! Profesionisti. Omul sfinteste locul. Daca locul nu este "virusat" cu atarnatori. S-o trezi Rotaru? ...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 09 Mar 2020, 19:54

Dinamo cauta antrenor. Papuraaa auzi, Dinamo cauta antrenor. Du-te la Dinamo, Papura.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 10 Mar 2020, 00:22

fabius_2014 scrie:
09 Mar 2020, 09:18
Arthur Rimbaud scrie:
09 Mar 2020, 08:08
iepurakis scrie:
08 Mar 2020, 22:43


forum des supporters :)
Deci ce ce noi vorbim aici nu are legatura cu oameni de la club.
Atunci toate lamentatielle , toate frustratielle nu fac decat sa ramana fara résonance.
Stai linistit ca si daca era facebook-ul lui Rotaru, tot ce vorbeam noi aici nu avea nici o rezonanta. Asa e la noi.

Si tu stai linistit. Forum officiel du PSG fost supprimat de conducere de PSG la moment unde critiques noastre devenit prea gênantes pentru imbécile de Prince Nasser & clique sa. Infectie este peste tot, la tot nivel. :lol:

Différence este ca cei de la PSG chiar doreste performance.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1625
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de R.E.N. » 10 Mar 2020, 15:19

SLH scrie:
09 Mar 2020, 15:59
Si ca un 'v-am spus eu' personal... Am anticipat ca demiterea lui Piturca o sa aduca haos in club. Nu pentru ca Piturca era cel mai bun antrenor, ci pentru ca a fost un semnal nepotrivit pentru jucatori, unii angajati si alti atarnatori. Semnalul a fost receptat si cel mai bine s-a vazut in durerea in **** de la Iasi. Nimic din ce ni se intampla nu e meritat de Rotaru, yesmanii lui si ocazionalii/balastul din tribune. Cat de amuzanti(a se citi ipocriti) sunt cei din urma acum cand cer 'atitudine' din partea Peluzei.
nu cred ca demiterea lui Piturca a adus haosul cat l-a adus demiterea lui Mangia. atunci s-a aratat ca se poate da afara un antrenor foarte bun, caruia i s-au luat cei mai buni jucatori din echipa in mod constant, de gura smecherilor din club si din jurul clubului. inclusiv a lui Cartu si a trompetelor care, pentru ca nu stiau de ce sa-l mai muste de [cenzurat], l-au scos practicant de amor grecesc... si aia au reusit sa convinga si o buna parte din suporterii Stiintei ca e vina lui Mangia ca echipa nu merge ceas cu Rocha, Barbut si Cristea in atac si cu Thiago si Donkor in aparare...
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Închis