Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem în al 3-lea meci al sezonului contra fcsb?

Poll ended at 08 Mar 2020, 11:05

3 puncte
16
40%
1 punct
4
10%
0 puncte
20
50%
 
Total votes: 40

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de Bogho » 06 Mar 2020, 11:05

Q: Ce cadou mai bun decât o victorie la becali acasă, ar putea face jucătorii de 8 martie?
A: O victorie la cel puțin 2 goluri :lol:

fcsb - Universitatea Craiova, duminică 8 martie, de la ora 20:30 în direct pe stadionul Arena Națională din București. Se poate vedea și la tv.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de fanucrv » 06 Mar 2020, 11:40

Am votat victorie, cu toate ca nu cred o iotă.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de malus dacus » 06 Mar 2020, 11:41

...au sacrificat un sezon pt. un meci cu niste blazati. Sa presupunem ca bat. Ce se intampla dupa? Defilam spre titlu? Sa fim seriosi! Ramane sa intre Cartu la digi sa ne spuna ca a reusit sa bata "steaua" ca ( si ca ) presedinte si asta a fost tot. Ne intoarcem la ale noastre - batai cu botoseii, n-am fost concentrati, ghinion, meritam mai mult, etc etc...

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de R.E.N. » 06 Mar 2020, 13:20

nu cred ca sunt multi care isi imagineaza cum o sa fie suparati dupa o victorie cu fecesebe :) si da, daca ii batem pe astia chiar avem o sansa la titlu. e un campionat extrem de slab, in care noi avem o echipa, in cea mai mare parte, foarte buna. diferenta de lot dintre primele 3 si restul e enorma.

cred ca Mangia sau chiar Multescu ar fi fost pe primul loc acum.. pacat, extrem de pacat, cand ai cea mai buna echipa din ultimii 25 de ani, sa o dai pe mana celor mai slabi antrenori...
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 06 Mar 2020, 21:01

https://youtu.be/akwvGv2yCSc

Fug FCSBistii de Gustavo ca e pasibil de SARS, asa ii batem

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de Bobby » 07 Mar 2020, 00:13

Ma irita aberatiile lui Papi despre Bancu fundas. L-a vazut cineva pe Bancu facind tackling in jumatatea proprie ? Sau cistigind on duel la cap in careul propriu ? Sau deposedind in careu ?

Asa se distruge un jucator cu calitati - dar care, la fel ca si C. Ganea (ala esuat in Spania), n-are nici o treaba cu abilitatile defensive.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de Jimmy Darmody » 07 Mar 2020, 05:21

malus dacus scrie:
06 Mar 2020, 11:41
...au sacrificat un sezon pt. un meci cu niste blazati. Sa presupunem ca bat. Ce se intampla dupa? Defilam spre titlu? Sa fim seriosi! Ramane sa intre Cartu la digi sa ne spuna ca a reusit sa bata "steaua" ca ( si ca ) presedinte si asta a fost tot. Ne intoarcem la ale noastre - batai cu botoseii, n-am fost concentrati, ghinion, meritam mai mult, etc etc...
Dar de ce sa presupunem? Batem sigur la Fifa ucv ,cat de tare ar fi fost o finala acasa......nu ai cum cu astia.....nu ai cum...

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de csm310 » 07 Mar 2020, 13:17

Am o presimtire ca batem, sau cel putin ca nu pierdem, nu ni s-a mai intamplat cred sezonul asta sa pierdem 2 meciuri la rand, poate doar in vara cand jucam si in Europa, daca si acum ne bate cu fcsb... care are doar 2 victorii pana acum si alea chinuit in superioritate numerica cu Voluntari si la Hermannstadt cu un autogol si o executie individuala fara sa aiba ocazii 80 minute, ar trebui sa luam exemplul Clinceniului si Chindiei care au jucat exemplar pe Arena Nationala, si jucand si prima data acolo... noi cred ca avem 10 meciuri pe Arena Nationala, in care am batut doar dinamo care era pe ultimul loc si am facut 2 egaluri, cu fcsb cand a dat gol Baluta si cu dinamo in playoff-ul cu Multescu, nu pun aici finala de cupa, sa speram ca ii invata Ceapa cum sa bata fcsb, avem echipa peste a lor, pentru prima data de cand am promovat spun asta cu toata increderea, la mijloc le suntem net superiori, in atac il avem pe Elvir, ei pe Petre, pe benzi ei au un mic plus, si in centrul apararii, unde Planic e peste toti fundasii nostri la un loc, iar Bancu si Martic cred ca sunt peste Pantiru si Cretu, iar la noi apararea este marea problema, avem 12 meciuri la rand cu gol primit, si ne-am luat gol in toate meciurile sezonul asta in deplasare, doar la Honved si la Clinceni nu am luat gol, eu zic ca trebuie sa dam macar 2 goluri daca vrem sa speram la un rezultat pozitiv.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de Bobby » 07 Mar 2020, 15:31

Daca FCSB prinde o zi buna - ne bate lejer. Depinde de cit se baga oierul la meciul asta - ca doar el isi poate sabota afacerea...

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de Nea Marin » 07 Mar 2020, 16:08

Sa lasam visurile, din pacate. Pana e Paguba "antrenor", orice lucru pozitiv va apare doar din intamplare.
Ma tem ca noua ne pasa mai mult de club si echipa decat celor platiti pt. asta.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de mihu » 07 Mar 2020, 17:25

Bobby scrie:
07 Mar 2020, 00:13
Ma irita aberatiile lui Papi despre Bancu fundas. L-a vazut cineva pe Bancu facind tackling in jumatatea proprie ? Sau cistigind on duel la cap in careul propriu ? Sau deposedind in careu ?

Asa se distruge un jucator cu calitati - dar care, la fel ca si C. Ganea (ala esuat in Spania), n-are nici o treaba cu abilitatile defensive.
se insista atat cu el fundas stanga pentru ca este chemat la nationala...si parerea mea este aceeasi ca si a ta, Bancu nu are calitatile necesare pentru a juca fundas stanga...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de fanatic16 » 07 Mar 2020, 17:57

Bancu dădea randament cand il juca mangia la mijloc in linia de 4

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 07 Mar 2020, 18:25

Din conferinta de presa rezulta doua idei :
1. Papura ii transmite lui Rotaru ca nu-l doreste pe Iedi la Universitatea Craiova . Din acest moment vom vedea un Papura care va tine cu dintii de scaun si va sabota orice negociere cu alt antrenor. Asta daca nu cumva tot circul este de fapt o piesa de teatru proasta facuta pentru a acoperi niste rezultate.
2. De vina pentru meciul foarte prost de la Iasi au fost doar jucatorii care au fost lipsiti de atitudine. Nu a contat ca echipa a fost asezata prost in teren, nu a contat ca primul 11 a fost neinspirat, nu a contat nimic decat ca jucatorii nu au avut atitudine.
Pentru meciul cu FCSB sigur vom avea atitudine.

Eu spun ca daca Mishu si Gigi nu ajung la o intelegere, ne bate FCSB usor, dar de obicei Gigi face intelegeri in avantajul lui.
Sunt de acord cu Nea Marin ca atata vreme cat e Papura e " antrenor orice lucru pozitiv va apare doar din intamplare".

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 07 Mar 2020, 18:53

Relatie Conducere /Equipa mie imi pare cam la fel ca inventia de préservatif la arabes.
Daca arabes ei inventat préservatif din intestines de capra, britanniques, ei au raffinée acesta idée, mai intai facand scos intestines din capra.


Bref; Conducerea de club sodomise propres jucatorii, asigurat pe ei ça ei sunt protejati cu proprii rectums.

Mare pacat de acest mare potentiel care jucatorii de STIINTA possèdent.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Playoff. Etapa 2. fcsb-Universitatea

Mesaj de Bobby » 07 Mar 2020, 19:26

Nea Marin scrie:
07 Mar 2020, 16:08
Sa lasam visurile, din pacate. Pana e Paguba "antrenor", orice lucru pozitiv va apare doar din intamplare.
Ma tem ca noua ne pasa mai mult de club si echipa decat celor platiti pt. asta.
Multora nu le pasa - ca asa-i viata. Daca ai petrece ceva timp cu angajatii oricarui club de liga 1 - staff si jucatori - vei vedea ca multora nu le pasa. Isi iau salariile si gata. La Craiova se traieste foarte bine - conditii super, rezultate doar cind se poate.

Are dreptate oierul - jucatorii trebuie sa fie barbati ca sa cistige.

Închis