Playoff - Etapa a 4 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis
malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de malus dacus » 22 Iun 2020, 12:09

...dacă e pe simțiri și speranță, Știința e campioană, clar. Și eu simt că botoșilor le dăm de la trei în sus, chestie care s-ar putea dovedi complet pe dinafară, dar realist vorbind, e posibil. Pe când în cazul cfr-ului, oricât m-aș strofoca nu pot să-mi imaginez cum am putea să-i batem. În primul rând, ca să bați, trebuie să dai gol, iar aici nu văd decât doua posibilități:
1. Koljic cu capul, dar asta presupune ca cineva să-i centreze. Nu-l văd pe Ivan, în cursul acestei vieți, depășindu-l pe Camora și venind cu o centrare pe cap pt. Koljic. Nici pe Bărbuț. Idem și pe stânga, la Manea sau Susic, nu contează;
2. Contra atac. Presupunând că am avea un Mihăilă în zi de grație, fără să joace cu capul în pământ, un gol pe contra atac ar fi posibil. Problema e că Bursucea știe asta și e exclus din start să avem noi șansa jocului pe contra atac.
Bursucea va juca la țăcăneală, nu se va arunca peste noi, mulțumimdu-se la o adică, în funcție de cursul jocului și cu un egal. Va rupe jocul, va fragmenta, va miza pe un gol din faza fixă în stilul lui și ăla va fi jocul.
În contra partidă, dacă e să ne gândim cum am putea să primim noi gol, las imaginația fiecăruia să zburde in voie - autogol Acka, pasă la adversar Bancu etc...

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Thunder » 22 Iun 2020, 12:17

malus dacus scrie:
22 Iun 2020, 12:09
În contra partidă, dacă e să ne gândim cum am putea să primim noi gol, las imaginația fiecăruia să zburde in voie - autogol Acka, pasă la adversar Bancu etc...
Ai uitat de varianta cu orice sut pe poarta...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de malus dacus » 22 Iun 2020, 12:37

Thunder scrie:
22 Iun 2020, 12:17
malus dacus scrie:
22 Iun 2020, 12:09
În contra partidă, dacă e să ne gândim cum am putea să primim noi gol, las imaginația fiecăruia să zburde in voie - autogol Acka, pasă la adversar Bancu etc...
Ai uitat de varianta cu orice sut pe poarta...
...corect. Eventual, gol din lovitura libera Cipi Deac care se antreneaza peste program...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Paul » 22 Iun 2020, 18:03

Am uitat sa ne bucuram de inca o chestie: Arla pleaca inainte de meciul nostru, ceea ce e ceva, nu?

Închis