Playoff - Etapa a 4 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Arthur Rimbaud » 20 Iun 2020, 21:51

Thunder scrie:
20 Iun 2020, 21:00
Arthur Rimbaud scrie:
20 Iun 2020, 11:27
Daca roman actuel meu tie displace (sunt decis sa perfectionez roman meu pana la nivel maximum possible), accept sa continuam dicutii noastre in limba mea maternelle pe care sigur o cunosti mai mult bine decat eu stapanesc limba ta.
nu displace mie ma, ziceam doar ca psg equipe de merde :)( altceva nu ziceam, zau allez l`OM :)(
Probabil ca tu ai toate instrumente de evaluarea. o:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Thunder » 21 Iun 2020, 02:16

sorry no speak london, for cioroles press 2

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Augustus Caesar » 21 Iun 2020, 06:11

Ce noroc au franarii astia sa-i prinda desculti pe toti, sa-i vezi acum pe botosei cum mananca din gazon pe Oblemenco. Sper sa rezolvam si noi restanta la fel de usor, fara accidentari/cartonase/etc si, dupa aia cine stie, poate-l intepam pe bursuc in vizuina lui.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Leonard Albert » 21 Iun 2020, 10:48

Thunder scrie:
21 Iun 2020, 02:16
sorry no speak london, for cioroles press 2
Esti de coma, sa mor daca nu! :lol: :lol: :lol:

Stie cineva un site cu rezumatele meciurilor din 2013 si pana azi? Descoperisem unul intamplator, dar nu mai stiu cum sa dau de el....

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 21 Iun 2020, 13:35

lory69 scrie:
20 Iun 2020, 15:28
In timpul meciului si eu l-am înjurat le Ivan....la fel ca mai toti suporterii Stiintei.Dar,judecând la rece,ieri nu a facut o partida rea.S-a sacrificat prima repriza făcând toata banda,pt ca a venit mereu sa-l ajute pe Vladoiu.După pauza,cu intrarea lui Vatajelu,Ivan a fost mult mai activ pe faza de atac.Pe mine ma îngrijorează mai mult alți doi componenți de baza ai echipei...Bancu si Mateiu.Bancu nu poate fi fundas stanga,decat in formula cu 3 apărători centrali....altfel riscam foarte mult pe partea lui,iar daca facem o statistică cu golurile primite pun pariu ca minim 60% @au plecat de pe partea stângă a apărării noastre.Mateiu se afla intr-o pasă proasta de ceva vreme,iar asta se vede nu numai la recuperate,ci si la încetinirea actiunilor de atac.Eu as actiona imediat in vara si l-as lua pe Fofana de la Gaz.....
Cred ca ai mare dreptate cu Ivan, fiind din cei care l-am înjurat și as adauga ca nu joaca pe postul lui de când a venit deși clar a vrut, e clar victima regula u21.. E o mare problema cu el, mai ales la sumele vehiculate pe el, de la început nu am înțeles achiziția, dat fiind ca nu e u21 și Mihăilă a blocat postul din cauza regulii unor retarzi de la liga

Daca Bergodi are coae, bancu ar trebui sa facă banca măcar 1 meci sa simtă pericolul, mental l-a ajuta sa se concentreze dar e delicat fiind căpitan.... și cred ca și la Mateiu e valabil, dar Mateiu nu are concurenta din păcate, Bancu are concurenta

Mihăilă ratează la fel de mult, e inconsistent, un 20 minute Baiaram l-ar ajuta la concentrare și pe el, ma bucur ca are concurenta tot u21 pe post acum. Baiaram insa e la fel de inconsistent, sa nu ne imbatam cu apa rece acum

P. S. : Partea buna e ca mai avem nevoie de 2-3 achiziții alese pe sprânceană, obligatoriu un fundas central si un închizător și în rest sa ne concentram sa inchegham un joc consistent și fără alte investiții majore pana nu vindem ceva pe bani mulți, eu facand parte din cei care nu mai vor performanta cu orice risc de faliment, mai ales la ce vremuri urmează

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de malus dacus » 21 Iun 2020, 13:54

...@AS. vezi că încurcași retarzii. Liga se ocupă cu altceva...

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 21 Iun 2020, 14:46

Ai dreptate, în partea asta sunt doctori docenti...nu știu cum de am făcut asa o gafa sa ii confund.. O sa fiu mai atent

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 21 Iun 2020, 19:19

Știința, Știința, Știința!
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Arthur Rimbaud » 21 Iun 2020, 22:04

WCSB craché comme une fiente de canard en dehors de tout combat. :lol: :-x
(WCSB scuipat ca una gainatz de ratzoi in afara de orice lupta)

Scuzati limbaj si rautate, insa eu nu pot sa support acest immonde personaj mafieux becalien.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Paul » 21 Iun 2020, 22:22

Ce ma bucur ca WCSB facu egal, suntem doar noi si CFR. Trebuie batuti foarte economic BT si apoi meciul sezonului duminica la Cluj

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Arthur Rimbaud » 21 Iun 2020, 22:43

Paul scrie:
21 Iun 2020, 22:22
Ce ma bucur ca WCSB facu egal, suntem doar noi si CFR. Trebuie batuti foarte economic BT si apoi meciul sezonului duminica la Cluj
Victoria cu Botosani, meci de exceptia la Cluj si se poate sa se spere.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de malus dacus » 21 Iun 2020, 23:40

...important e să pârlim botoșii ca să putem spera realist la doi. De titlu n-are rost să discutăm, pt. că practic e imposibil să-i mai smulgi lui Bursucea punctele avans...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Bobby » 22 Iun 2020, 04:48

Paul scrie:
21 Iun 2020, 22:22
Ce ma bucur ca WCSB facu egal, suntem doar noi si CFR. Trebuie batuti foarte economic BT si apoi meciul sezonului duminica la Cluj
Traditia ne cam spune ca fcsb ne bate acasa in returul play offului - din pacate...Am impresia ca pot sa joace Lutu (acum soferul oierului), Mache (nepotul oierului) si Mimi Stoica in echipa fcsb-ului, fara portar, si tot ne bat...

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de fanucrv » 22 Iun 2020, 07:40

E antrenor bun cehul...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Paul » 22 Iun 2020, 10:58

Deci in afara de Arthur nimeni nu are nici o urma de optimism se pare. Eu nu vreau sa fiu "realist" sau sa analizez nimic, eu vreau sa ii batem si asa ca asta cred, ca ii batem! Daca nu ii batem asta e, si daca ne mai bate si WCSB, oh well, am mai vazut filmul asta, dar pana atunci nu inteleg despre ce vorbiti, mie imi e clar ca batem BT maine si duminica pe CFR, am zis!
Marile echipe ale lui peste - CFR cu "Cipi" Deac cel care e de-o seama cu socru-meu si WCSB care il au pe simulantul Tanase capitan - apropos, am uitat sa spun ce bine imi pare ca si-a luat-o cu simularile lui si acum ii dau cartonase si din urma. Cand era Mitrita la noi il vanau toti, arbitrii, comentatori infecti din studiouri si cateodata si unii de-ai nostri de pe forum ca cica simula, pentru ca nu era suficient de "barbat" sa lase piciorul in pamant ca sa i-l fractureze vreun animal, si printr-o logica irefutabila, simula.
Stiu ca bat campii, dar ce vreau sa spun este ca pe mine nu ma atrage nicio clipa sa analizez si sa recunosc vreun ascendent pe care rivalele noastre enervante le-ar putea avea, nu e treaba mea de suporter sa fac asta, ii avem acolo pe marii comentatori sportivi digi pentru asta, eu vreau sa batem si cred orbeste in asta. I-am batut pe Astra in min 91, cand poate nimeni nu mai credea, asta e un semn, totul se poate baza pe moral de aici incolo.

Închis